Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej przeszła na emeryturę

  • 01.08.2020, 10:43 (aktualizacja 05.08.2020, 14:40)
  • redakcja
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej przeszła na emeryturę
​​​​​​​Po 17 latach pracy na stanowisku dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim Ewa Adamska przechodzi na emeryturę. 30 lipca br., w tomaszowskim ratuszu Marcin Witko – prezydent miasta, podziękował dyrektorowi MBP za dotychczasową pracę, za trud i zaangażowanie, które znacząco przyczyniły się do popularyzacji czytelnictwa oraz upowszechniania kultury słowa. W uroczystym pożegnaniu dyrektora wzięła także udział Izabela Śliwińska – zastępca prezydenta miasta.

Pani Ewa była dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej od 2003 roku. Przez wszystkie lata swojej kariery z ogromną pasją i zaangażowaniem wykonywała powierzone obowiązki.

Czyniła to zawsze w zgodzie z sentencją Jarosława Iwaszkiewicza, która najwidoczniej była bliska także i jej sercu. Brzmi ona następująco: „Czytelnictwo to nałóg. [...] Bo przecież z czytelnictwa nie ma się nigdy jakichś doraźnych korzyści. A jeżeli się te korzyści miewa – to wtedy nie jest to czytelnictwo. Czytelnictwo jest bowiem jedyną sztuką dla sztuki, którą w naszych czasach da się obronić”.

Za działalność propagującą kulturę i czytelnictwo Dyrektor Adamska otrzymała  20 września 2005 r. z rąk premiera Marka Belki i ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego - Brązowy Medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.

Życzymy pani Ewie dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fajna
Fajna 02.08.2020, 22:53
otwarta na współpracę. Szkoda...
Monika
Monika 01.08.2020, 17:02
Pani Ewa wspaniale i z wielkim zaangażowaniem wspierała tomaszowskich moli książkowych. Życzę wspaniałego, zasłużonego odpoczynku.
olrajt
olrajt 01.08.2020, 14:46
dziękuję za pracę, za czytelniczy kącik w tomaszowskiej telewizji, no i wprowadzenie katalogu internetowego. Teraz tomaszowska biblioteka , dołączyła do bibliotek XXI w. Teraz jeszcze trzeba czytelników wpuścić między regały.

Pozostałe