Energetyczny jazz i ambitny pop, w jednym – Maciej Tubis i Radek Bolewski

  • 01.08.2020, 15:03 (aktualizacja 05.08.2020, 15:49)
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Energetyczny jazz i ambitny pop, w jednym – Maciej Tubis i Radek Bolewski
W czwartek, 30 lipca 2020 roku, na placu Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, wystąpił duet Radek Bolewski – wokal, perkusja i Maciej Tubis – syntezator.

Artystów powitali Dorota Ignasiak – dyrektor PCAS-u i Dariusz Stańdo – wicedyrektor placówki.  Organizowanie koncertów na zewnątrz jest o tyle dobre, ze słuchają muzyki nie tylko widzowie, którzy przyszli specjalnie na koncert, ale też wszyscy, którzy w tym czasie spacerowali w parku nad Wolbórką.

Radek Bolewski i Maciej Tubis SA już znani w naszym mieście. W Walentynki w 2019 roku duet wystąpił w Galerii Sztuki ARKADY. Artyści wystąpili w czwartkowy wieczór i już trwają rozmowy na kolejny koncert dla mieszkańców naszego powiatu. 

Zagrali piosenki z nowej płyty, która ukaże się 18 września 2020 roku, zatytułowanej „Bez końca” i z płyty poprzedniej pt.  „Lunatyk”. 

- Nasza muzyka to niespotykane połączenie piosenki i improwizacji, polskie teksty, niezwykła synergia, która zaskakuje i przyciąga uwagę podczas występów na żywo – o czym przekonała się już publiczność w blisko 50 miastach, które odwiedziliśmy w ramach trasy koncertowej promującej nasz album „Lunatyk” (premiera: 9 marca 2018 roku).
Zaskakujący pierwiastek improwizacji, sprawia, że nasza muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. To właśnie koncerty i spotkania z publicznością dają nam najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzymy tyle dźwięków ile musiałby zagrać kwartet.
Duet otrzymał nagrodę w kategorii zespół roku 2018 w plebiscycie Plastry Kultury, a klip do utworu „Rozproszenie” znalazł się w finałowej piątce ubiegłorocznej edycji konkursu Video Music Awards w kategorii debiut 
– czytamy na stronie http://www.bolewski-tubis.com/

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwator
obserwator 05.08.2020, 15:18
jacież ale tłumy dla kogo to jest organizowane znowu przewalanie kasy na lewo i prawo.... pod kogo to podlega??? Panie prezydencie, Panie strarosto co z wami swoich pod pierzynka trzymacie boicie się zadbać o dobro ogółu

Pozostałe