Obecność w sieci to już żaden atut. Promuj się w Google i docieraj do licznych odbiorców

  • 04.08.2020, 12:44 (aktualizacja 06.08.2020, 21:43)
  • redakcja
Obecność w sieci to już żaden atut. Promuj się w Google i docieraj do licznych odbiorców
Gdzie obecnie będzie nas szukał przeciętny klient? Oczywiście w Internecie, który stał się już naszą podstawową przestrzenią komunikacji. Bez dobrze przygotowanej strony internetowej trudno więc mówić o skutecznej promocji. Samo jej stworzenie także jej jednak nie gwarantuje! Mają je przecież także wszyscy nasi konkurenci. Musimy być więc przed nimi. Dosłownie – wyższe miejsce w wynikach wyszukiwania pozwoli zostawić ich w tyle.

Warto walczyć o każdą kolejną pozycję w wynikach wyszukiwania

Wyszukiwarka Google to od wielu lat nasz nieodłączny towarzysz, bez którego trudno wyobrazić sobie już wiele codziennych czynności. Choć jej rola jest tak ogromna, to jednocześnie za każdym razem pełni ją ona bardzo krótko!  Wciągu dosłownie sekund, których potrzebujemy na wprowadzenie zapytania i wybranie wyniku – zwykle jednego z pierwszych! Tyle też masz czasu na to, by zdobyć uwagę potencjalnego klienta. Dołóż więc starań, by to się udało!

Nie ma na to jednak wielkich szans, jeśli nie ukażemy się od razu jego oczom, co oznacza po prostu, że potrzebujemy jak najwyższego miejsca, które zrobić możemy dzięki zaangażowaniu specjalistów od pozycjonowania stron. Tylko niewielki odsetek internautów zagląda na kolejne strony wyników, często w dodatku pierwsza nie jest nawet przewijana do dołu. Pomimo, że zdobywanie lokat ze ścisłej czołówki trwa najdłużej – bo toczy się o nie najbardziej zacięty bój – nie ma wątpliwości, że to po prostu się opłaca. Jak mówią więc fachowcy z Agencji AFTERWEB,

Każdy przedsiębiorca chce, by jego firma znalazła się na szczycie wyszukiwarki Google. Powód jest prosty, uzyskanie najwyższych pozycji to gwarancja prężnego rozwoju każdego biznesu. Pozycjonowanie stron i Google Ads to obecnie najbardziej skuteczne sposoby na dotarcie do klienta. Wydając stosunkowo niewielką kwotę możemy osiągnąć duży zwrot w bardzo krótkim czasie. Internet to niesamowite źródło potencjalnych klientów. Dzięki wyszukiwarce każdy podmiot gospodarczy może rozwinąć biznesowe skrzydła i trafić ze swoimi usługami do potencjalnych odbiorców z całego kraju! Pozycjonowanie? Tylko skuteczne! Myśląc o inwestycji w pozycjonowanie strony internetowej warto stawiać na pewne rozwiązania dające długotrwały efekt. AFTERWEB Wrocław tworzy skuteczne kampanie, które prowadzą do uzyskania wysokich, stabilnych pozycji. Zatrudniając najlepszych specjalistów wypracowaliśmy model pozycjonowania, który gwarantuje wysokie pozycje bez narażania strony klienta na późniejszy szybki spadek.

 

źródło: https://afterweb.pl/                    

Zdobycie dobrych miejsc w wynikach organicznych wymaga co najmniej kilku miesięcy, zależnie od tego, jak trudne są słowa kluczowe, na jakie się pozycjonujemy. Znakomitym uzupełnieniem są więc reklamy Ads, czyli te wyświetlane obok. Jest to forma promocji skuteczna nawet wobec dużej części tych internautów, którzy starają się ignorować reklamy bądź robią to odruchowo. Wynika to ich ścisłego dopasowania do wprowadzanego zapytania, a także innych parametrów – musi nad tym jednak czuwać doświadczony specjalista!

Skuteczne pozycjonowanie? Tylko ze wsparciem fachowego zespołu

Jeśli jednak oczekujemy efektów długofalowych i takiego sposobu komunikacji, który stricte reklamą nie jest i każdy przeciętny użytkownik darzy go zainteresowaniem, pozycjonowanie pozostaje koniecznością. Zadanie to jest obecnie znacznie trudniejsze, niż miało to miejsce przed laty, gdy sprowadzało się do napisania nowych tekstów i pozyskania dowolnych linków. Dziś wymaga zaangażowania doświadczonych specjalistów. Wiedzących jak zoptymalizować stronę – z Google Search Console nie dowiemy się niestety wszystkiego, choć oczywiście uzyskiwane tu wskazówki są cenne –  a także zdolnych zbudować bazę silnych linków, które nigdy nie narażą nas na ryzyko karnego filtra. Wszystko to, a także konieczna stała kontrola efektów, do czego potrzebne są odpowiednie narzędzia, niesie ze sobą koszty. Tutaj jednak także fachowcy mają przewagę nad amatorami – skala wykonywanych przez nich prac pozwala je znacznie redukować. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, że dziś nie można już traktować pozycjonowania jak jednostkowego zadania, którego wykonanie kończy się wraz z osiągnięciem oczekiwanego efektu. Musisz go bronić! Twoja konkurencja nie odda zyskownych miejsc w Google bez walki. Stała opieka zespołu SEM to też możliwość korygowania realizowanej strategii pozycjonowania w odpowiedzi na nowe wyzwania rynku. A ponieważ za każdym razem efekty wymagają pewnej dozy cierpliwości, szybka reakcja jest bardzo ważna. Bądź więc gotów na wszystko! Zostaw swoich branżowych konkurentów daleko w tyle i zarabiaj!

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe