Ja i moja Mała Ojczyzna: w 190-lecie uzyskania przez Tomaszów Mazowiecki praw miejskich

  • 04.08.2020, 16:31 (aktualizacja 07.08.2020, 17:57)
  • redakcja
Ja i moja Mała Ojczyzna: w 190-lecie uzyskania przez Tomaszów Mazowiecki praw miejskich
Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza XV edycję konkursu literacko-plastycznego "Ja i moja Mała Ojczyzna".

W tym roku hasłem przewodnim konkursu jest 190–lecie uzyskania przez Tomaszów Mazowiecki praw miejskich. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Marcina Witko i Starosty Powiatu Tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego.

Gorąco zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie - do zaprezentowania swoich talentów literackich i plastycznych. Organizator konkursu chce propagować dzieje naszego miasta wśród młodych tomaszowian, by nie była im obca historia i tradycja regionu, wpływ "czterech kultur" na jego powstanie i rozwój oraz współczesny wizerunek miasta.

Niezwykle ważne jest pielęgnowanie od najmłodszych lat patriotyzmu lokalnego rozumianego jako pragnienie pogłębiania wiedzy o swoim najbliższym otoczeniu. Bo przecież: "Małe ojczyzny uczą żyć w ojczyznach wielkich i wielkiej ojczyźnie ludzi" jak napisał przed laty ks. prof. dr hab. Janusz Pasierb.

Z taką inicjatywą wychodzi biblioteka proponując możliwość ciekawie spędzonych chwil podczas tegorocznych wakacji na rodzinnych rozmowach o przeszłości Tomaszowa, wspólnych albo już samodzielnych wyprawach do biblioteki w poszukiwaniu wiedzy i inspiracji do konkursu.

Oceniane będą prace literackie w kategorii poezja i proza oraz prace plastyczne w podziale na rysunek i inną formę plastyczną w trzech grupach wiekowych: I – 7-10 lat, II – 11-14 lat, III – 15-18 lat.

Prace do konkursu można składać osobiście w siedzibie Biblioteki do 30 września.

Uroczysty finał nastąpi 16 października tego roku.

Informacji o Konkursie udziela: Kinga Śniegoska: tel. 44 724-67-39,

e-mail: [email protected]

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe