Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

  • 14.10.2017, 08:47
  • Joanna Sztymelska
Szkoła po modernizacji, droga po remoncie
W piątek, 13 października 2017 roku, w Lubochni odbyły się uroczystości z okazji zakończenia projektu pod nazwą "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej zlokalizowanych w gminie Lubochnia, tj. budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubochni i budynku Publicznego Gimnazjum w Lubochni oraz drogi gminnej w miejscowości Lubochnia.

Wójt gminy Lubochnia, Tadeusz Jóźwik powitał zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Dariusz Klimczak - wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Arkadiusz Gajewski - radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, Marek Michalak - dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Marcin Skorupiński - dyrektor Biura Sejmiku Województwa Łódzkiego. 


Wartość przedsięwzięcia to 2 988 182 złote brutto, zadanie współfinansowane było  z następujących źródeł: środki Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV, gospodarka niskoemisyjna, termomodernizacja budynków w kwocie 1 988 506 złotych oraz środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach umowy pożyczki w kwocie 847 286 złotych.

 

- Mamy dzisiaj okazję pogratulować lokalnej społeczności, na czele z wójtem Tadeuszem Jóźwikiem, gospodarności oraz zaradności. Oddano do użytku dwa poważne zadania inwestycyjne. Wykonano potężną termomodeernizację zespołu szkolno przedszkolnego. Dzieje się to w dużej mierze dzięki dobrej współpracy z samorządem województwa. Cieszę się, że jako radny sejmiku wojewódzkiego, mam w tym jakiś swój udział. Gratulujmy więc Lubchni i życzmy innym gminom, by odnosiły podobne sukcesy - mówi radny sejmiku województwa łodzkiego, Arkadiusz Gajewski. 

 

 

Modernizacja budynków obejmowała elewację zewnętrzną, czyli ocieplenie ścian zewnętrznych, naprawę rynien, ocieplenie stropów, wymianę centralnego ogrzewania na nowoczesne, energooszczędne  grzejniki, wymianę oświetlenia elektrycznego na żarówki led, wymieniono okna i drzwi.


 Do uroczystego oddania budynku czyli symbolicznego przecięcia wstęgi zaproszeni zostali: Dariusz Klimczak, Arkadiusz Gajewski, Marek Michalak, wizytator - Jolanta Banasik, proboszcz parafii Lubocheńskiej - ksiądz kanonik Tomasz Bojanowski, przewodniczący Rady Gminy Lubochnia - Tadeusz Skoneczny, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubochni - Halina Lechowska z przedstawicielem uczniów, przewodnicząca Rady Rodziców w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubochni - Monika Przytuła, wykonawca  Władysław Grad i wójt gminy Lubochnia - Tadeusz Józwik. 


Oddano też do użytku wyremontowaną drogę w Lubochni o długości 1200 metrów wraz z chodnikiem, zatoką autobusową i kanalizacją deszczową. Jest to już czwarte zadanie zrealizowane przy udziale środków finansowych pochodzących z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury  na lata 2016-2019 w gminie Lubochnia. Wartość inwestycji, to 2 213 012 złotych z tego 586 694 złote, to pieniądze  gminy Lubochnia. Pozostała kwota, to dofinansowanie.


 

Wójt wręczył podziękowania dla Dariusza Klimczaka, Witolda Stępnia, marszałka Województwa Łódzkiego na ręce Arkadiusza Gajewskiego i wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua na ręce Marka Michalaka,

 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zombie z przeszłości przypomnieli o sobie.
Zombie z przeszłości przypomnieli o sobie. 15.10.2017, 15:30
Popatrzcie jak wielu ich sie ustawilo do przecinania wstęgi :)) Jeszcze jeden a byłaby za krótka :))) Tak ciągną do koryta nieudacznicy.

Jak to mówią: sukces ma wielu ojców. Większości z nich wkład ograniczył się do gadania.
tomaszowianka
tomaszowianka 14.10.2017, 19:31
kiedy wreszcie znajdzie się jeden mądry i podejmie decyzję ze przecina wstegę JEDNA osoba?bo ta błazenada coraz bardziej popularna w naszym kraju,.. -ogarnijcie się bo wstyd,robicie z siebie błaznów z parciem na....kibel,nie potrafiłam się powstrzymać a miałam ochotę ostrzej to ująć
Adjdejano
Adjdejano 14.10.2017, 12:37
No tak: zaczynają się przedbiegi do wyborów samorządowych w roku 2018. Tak więc: coraz częściej będziemy informowani na tym portalu i na wielu innych lokalnych wciskaczach kitu zwykłym ludziom, że: radni wojewódzcy: Arkadiusz G., Dariusz K., Marszałka Województwa - Stępnia i Wojewody Łódzkiego - Pan prof. Raua nie wymieniam, bo ich wybierają radni sejmiku (Stepień) lub premier rządu RP (Rau).

Reszta (łącznie z Wójtem Gminy i z innymi wygibusami) - to lokalne zwykłe badziewie, liczące na pokazanie się na rok przed wyborami samorządowymi i złapanie jakichkolwiek punkcików. Oczywiście: nie dla społeczeństwa, tylko WYŁĄCZNIE dla swoich prywatnych celów. Oni, oczekiwania wyborców w stosunku do nich, mają w głębokim "poważaniu" . Kupa dziada - bez zelówek.

Pozostałe