Sprawdzali społeczny dystans

  • 07.08.2020, 18:00
  • redakcja
Sprawdzali społeczny dystans
W związku ze zwiększającą się liczbą zakażonych wirusem covid 19 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy wspólnie z przedstawicielami Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. w Tomaszowie Maz. przeprowadzili działania profilaktyczne mające na celu skuteczniejszą ochronę przed zarażeniami. 7 sierpnia 2020 roku zorganizowane zostały kontrole przestrzegania nakazu zakrywania ust i nosa przez osoby znajdujące się w środkach komunikacji publicznej.

W ramach akcji skontrolowanych zostało sześć autobusów MZK oraz jeden bus. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze nie ujawnili faktu  braku osłony ochronnej u mieszkańców naszego miasta. Chętnym rozdawali maseczki i przypominali o tym jak ważne jest stosowanie się do zaleceń reżimu sanitarnego.   W miejscu  tym przypominamy, że część osób zarażonych wirusem nie ma objawów dlatego tak ważne jest stosowanie środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa.  Dbajmy o siebie i innych. Zachowujmy dystans społeczny.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Terminator
Terminator 20.08.2020, 19:05
Jak powszechnie już wiadomo korona wirus wcale nie jest groźniejszy od wirusa zwykłej grypy. I tu i tu jeśli są powikłania które mogą skutkować nawet śmiercią. Co ciekawe już nie we wszystkich tv mówią że zmarły miał choroby współistniejące tj np nowotwór. W takich przypadkach zwykły katar może skończyć się śmiercią.
Co do maseczek tych zwykłych nikt nie udowodnił że są skuteczne. Za to coraz więcej doniesień o grzybicy płuc spowodowanych noszeniem
takiej maseczki.
Podobno żyjemy w wolnej Polsce i każdy powinien mieć prawo decydowania czy chce nosić maseczkę czy nie. Poza tym rozporządzenie ministra zdrowia jest sprzeczne z Konstytucją RP więc tak naprawdę nie ma przymusu ich nosić o czym już zdecydował sąd.
zbyszek
zbyszek 10.08.2020, 19:24
juz dawno powinny byc takie kontrole i kary.
Filip Pichola
Filip Pichola 08.08.2020, 12:33
Nikt mnie nie zmusi do noszenia maseczki i nie mam zamiaru jej nosić
Nasty boys
Nasty boys 08.08.2020, 09:48
Szkoda tych policjantow znam kilku mowia ze sie wstydza tych zadań ale jak mu karzą to robi. Hanba w kraju, czlowiek demolka- Szumowski relacje miedzy ludzkie. Myslicie ze troszczy sie o Nas nigdy w zyciu ma swoje zupełnie inne cele. Szkoda polski nastaje wrogość a jaki finał zamieszki przez tego czlowieka i jego nielegalne zakazy.
Mie
Mie 08.08.2020, 09:39
Powinni targowisko miejskie odwiedzić..
XXXXXX
XXXXXX 07.08.2020, 22:55
A nasza policja to nie ma nic innego do roboty tylko kontrolować pasażerów ? Co oni wyprawiają ! Niech lepiej się zabiorą za kierowców - piratów drogowych , a nie nękają ludzi maseczkami . Te maseczki i tak nie chronią przed wirusem. Zresztą ten wirus to i tak jedna wielka ściema!
Polityk
Polityk 07.08.2020, 22:03
Robią durni z tych policjantow. Znam wielu mowia ze wstydzą sie tych nowych zadan ale co maja zrobić. Hanba nagonka na spoleczenstwo, za gangsterkę sie trzeba wziąść ale to jest ryzykowne wiec po co. Oj grabi sobie PIS wybory moga byc wczesniej niz planowane. Koniec socjalizmu jest bliski. Sami oddacie wladzę.
Świadek zdarzenia
Świadek zdarzenia 07.08.2020, 20:25
Akurat byłam i widziałam...ludzie wystraszeni, pani ok. 80-letnia ledwo oddychała w maseczce. No ale co zrobić, jak każdy z nas jest chodzącym zarazkiem. 😔
$
$ 07.08.2020, 18:14
Cyrk, cyrk, cyrk.
rwd
rwd 08.08.2020, 08:25
Nie szanujesz innych ludzi. Bez względu na to czy wirus jest czy go nie ma. I podpisz jeszcze oświadczenie, że nie chcesz być leczony na wirusa. A jeżeli chcesz być mimo wszystko leczony to powinieneś ponieść koszty tego leczenia i ewentualnie innych osób które zarazisz. I mam nadzieję,że będziesz nosić takie oświadczenie woli przy sobie. Przecież wirusa nie ma.
MJA
MJA 08.08.2020, 15:14
Spoko załatw mi takie oświadczenie chociaż i tak mi nie będzie potrzebne bo nie ma żadnego wirusa
$
$ 08.08.2020, 14:31
Hej rwd. Idź do suteryny i zamknij za sobą drzwi. Jak już zmądrzejesz to wyjdź. Ale tylko wtedy.
Mka
Mka 09.08.2020, 14:29
Suteryny? Naucz się po polsku pisać i ty idź do sutereny , jak się nauczysz to wyjdź
$
$ 10.08.2020, 20:11
Mka, Laiku. Wiesz co to słowo poboczne, potoczne??
Coś Ci zacytuję i spadaj do lochu jak wolisz.
,, redaktor naukowy Uniwersalnego słownika języka polskiego PWN (z 2003 r.) Stanisław Dubisz nie widzi różnicy między formami suterena i suteryna. Odnotowuje je na zasadzie równoprawność,,
rwd
rwd 08.08.2020, 15:13
Ja Ci dałem propozycję, ale nie obrażałem. Czy napisałem gdzieś, że jesteś niemądry ?
$
$ 08.08.2020, 23:57
Rwd. Jesteś naiwny. To to samo

Pozostałe