Pro-life, czyli ludzie do bicia

  • 10.08.2020, 15:12 (aktualizacja 10.08.2020, 17:17)
  • redakcja
Pro-life, czyli ludzie do bicia
Arkadiusz Gajewski, jeden z lokalnych liderów Platformy Obywatelskiej w ostatnich latach, zwykł był mawiać, że lewicowość jest "cechą umysłów prostych". Było to w czasach, kiedy partia reprezentowała tradycyjny system wartości oparty na chadeckiej formule. Wyobrażam sobie, jak trudno mu dzisiaj odnaleźć się w partyjnym środowisku, zdominowanym przez obyczajową lewicę. Trudno ale i łatwo zarazem. Ta prostota bowiem ma też swoje zalety. Ludźmi, którzy swoje funkcjonowanie opierają na kilku zaledwie prostych hasłach niezwykle łatwo jest manipulować. Po co to robić? Oto właśnie jest pytanie. Chociaż tak naprawdę i tu odpowiedź jest prosta. Dla bieżących politycznych i osobistych korzyści. 

"Kto za młodu nie był socjalistą, na starość będzie...". Uzupełnienia tego cytatu bywają różne. Te najczęściej wypowiadane są mało cenzuralne. Przypisywany jest on wielu osobom od Bismarcka po Piłsudskiego (także Kazikowi Staszewskiemu). No i faktycznie, bo Marszałek przynależał w młodości do PPS, a następnie do jej Rewolucyjnej Frakcji. Był też zwolennikiem działań, które dzisiaj określilibyśmy mianem terrorystycznych. Miłośnicy Piłsudskiego lubią podkreślać, że ten epizod (wieloletni) związany był z działalnością antyrosyjską i patriotyczną. To prawdopodobne, choć mało istotne w tych rozważaniach. 

Ważne są dwie rzeczy. Po pierwsze współczesna (chyba nie tylko w Polsce) lewica, ma charakter obyczajowy (socjalistycznym zawładnęło całkowicie Prawo i Sprawiedliwość). Po drugie wskazanie na młodość, co wiąże się z nieodłącznym brakiem dojrzałości. Proste, hasła, przyprawione emocjami, pozwalają stosunkowo łatwo przekierować młodzieńczą energię i zamienić ją w agresję z kamieniami w dłoniach i nożami w ręku. Wszak każdy z nas chciał zmieniać świat. No... prawie każdy. Znamy takie działania z historii i nie ma się co oszukiwać "armatnie mięso" zawsze było w (niskiej) cenie. Do historii jeszcze wrócę za chwilę

Od dłuższego czasu osią sporu w Polsce są tzw. środowiska związane z ruchem LGBT. Celowo używam tego słowa, bo w ostatnich dniach słyszałem i przeczytałem chyba z tysiąc razy o "bezprawnie" zatrzymywanych przez Policję działaczach. O "bezprawności" można byłoby oczywiście dyskutować, przywołując zapisy konstytucji i ustaw o Policji. Kiedy jednak oglądamy filmy z próby wywołania zamieszek, nie wydaje się ta bezprawność już taka oczywista. Używając policyjnego języka zatrzymania miały pozaprocesowy charakter i wynikały z wcześniejszego niestosowania się do poleceń funkcjonariuszy. Widać to dosyć dokładnie na poniższym filmie, opublikowanym przez Oko.press. Skandowanych okrzyków do policjantów ("j.bac psy") za to, że wykonują swoje służbowe czynności trudno jest nawet komentować. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że przyzwolenie na to dają właśnie politycy, którzy lubią słowami "wolność" i "tolerancja" posługiwać się każdego dnia... niestety posługują się nimi niczym... papierem toaletowym. Pamiętacie "..... ..." masowo zamieszczane na profilach facebookowych przed wyborami? 

 

 

Skąd wzięła się ostatnia awantura? Z sądowego nakazu zatrzymania w stosunku do typa, który dopuszczał się chuligańskich wyczynów na ulicach Warszawy (na filmie poniżej). Sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czy gdyby podobna sytuacja miała miejsce w przypadku ataku na reprezentantów występujących po drugiej stronie barykady, ci sami ludzie kładliby się przed radiowozami. No tak "tamci, ci inni, to przecież naziole". Tyle, że dzisiaj tym "naziolem" może zostać każdy. Bo przypinanie takich etykiet jest także, jakby powiedział cytowany na wstępie Gajewski, cechą umysłów prostych. Naziolem można się stać, kiedy kontestuje się nachalną propagandę lewicową albo agresywne zachowania (poniżej). Zważywszy temat tego felietonu zapewne i ja takim "naziolem" jestem. Chociaż ostatnio byłem "ludzkim śmieciem". Tak właśnie ci zwolennicy tolerancji nazywają ludzi o odmiennych poglądach. Ale popatrzcie sami...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego, że widoczne na filmie zachowania mają charakter bandycki, to napiszę tylko, że mam nadzieję, iż nigdy nie dotkną podobne nikogo z nich. Przy okazji zniszczenia samochodu pobito przechodzącego w pobliżu chłopaka, który na agresywne zachowania próbował zareagować. Chwali się tym główny bohater tego nagrania opowiadając, że jego kolega miał rozciętą wargę (biedaczysko) ale ten, który próbował im przeszkadzać poszkodowany był bardziej. Nic dziwnego, skoro rzuciła się na niego cała chmara łobuzów. Przecież i Bruce Lee dupa, kiedy wrogów kupa. Próby usprawiedliwiania wyczynów treściami na plandece auta są... delikatnie mówiąc" infantylne, ale.... nieprzypadkowe. Przecież ludzie, którzy sami prowokują i zachęcają do takich zachowań nie mogą ich równocześnie negować. Obejrzyjcie też poniższy film. Okazuje się, że ludzie atakujący furgonetki "pro-life" wiedzą, że ich kierowcy są bezbronni i przeszkoleni, by nie reagować na agresję. Mimo to atakują ich z użyciem noży, czerpiąc z tego satysfakcję. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Być może w tym miejscu warto przypomnieć też przedwyborcze ataki na Prezydenta Dudę, który odmawiał rzekomo człowieczeństwa osobom o odmiennych orientacjach seksualnych Słyszałem wiele tych wypowiedzi i żadnej tak nie odczytałem. Nigdzie nie pojawił się Staś Marysia, Margot, czy inny "bombelek". A tylko wtedy moglibyśmy mówić o jakiejś formie odczłowieczenia (które z kolei uwielbia środowisko lewicy, bez skrępowania przypuszczając ataki personalne na bardzo konkretne osoby - o czym poniżej). Jeśli ludzie sami siebie nazywają "działaczami", to ktoś inny ma prawo odnosić się do ich systemu wartości i działalności, nie odnosząc się do nich w sposób bezpośredni i personalny.

Inną sprawą jest oczywiście to, że sztab Prezydenta te negatywne emocje, skierowane na swojego kandydata skrupulatnie wykorzystał, mając świadomość, że ludzie mają naturalną tendencję solidaryzowania się z osobą atakowaną. Nawet jeśli boją się bezpośrednio zareagować. A powodów do obaw nie brakuje. Poczuł je na własnej skórze człowiek próbujący bronić samochodu. Ale może je poczuć każdy poprzez stygmatyzowanie. Bo dzisiaj w Polsce nie stygmatyzuje się środowisk LGBT (bycie gejem jest przecież trendy) ale te, które mają odwagę wygłaszać własne opinie.

Jeśli mogę sobie pozwolić na małą dygresję. Ciągle słyszymy w Polsce o jakimś reżimie, dyktatorze z Żoliborza, o braku wolności i totalitaryzmie. Tymczasem wszyscy bezwolnie poddajemy się reżimowi informatycznemu. Podlegamy ideologicznej cenzurze, a nasze wybory dotyczące nawet codziennych zakupów są starannie programowane m.in. przez Google.

Niedawno Facebook zablokował mi możliwość publikacji treści. Zgadniecie za co? Nikomu nie ubliżałem, nikogo brutalnie nie atakowałem, nie nawoływałem do przemocy. Opublikowałem screen, w którym mały gnojek z grzywką mi wygrażał. Czyli byłem najpierw ofiarą gróźb, a następnie Facebookowej cenzury. Równocześnie w tym samym miejscu pojawiają się miliony wpisów pozbawiających godności tysiące ludzi. Ktoś steruje naszymi umysłami. Może więc pora zacząć używać ich w sposób samodzielny

W czym w ogóle jest problem? Chyba właśnie w tym, że Polska tak naprawdę jest krajem tolerancyjnym i bezpiecznym. I to nie za bardzo pasuje środowiskom lewicowym. Przecież trzeba pokazać nas z jak najgorszej strony, by móc biegać do unijnego parlamentu i skarżyć się na łamanie praw obywatelskich. Tymczasem akurat prawa osób nieheteroseksualnych łamane nie są i nigdy nie były. W Polsce być może wyśmiewano się (i dotąd często tak jest) ze zniewieściałych facetów, ale nigdy u nas homoseksualizm nie był penalizowany (jak w innych krajach europejskich - tych cywilizowanych - gdzie nie ma moherów i ciemnogrodu). Co prawda w okresie komunizmu homoseksualiści nie byli brani do wojska, ale to jeden z nielicznych przejawów dyskryminacji, jaki przychodzi mi do głowy (wielu moich znajomych nawet udawało by uniknąć zaszczytnego obowiązku służby w siłach zbrojnych PRL). Nie wierzycie, że Polska jest krajem tolerancyjnym proponujemy Wam sondę. Swoją drogą czasem zastanawiam się, kto jest prawdziwym wrogiem Unii Europejskiej. Czy aby na pewno PiS? 

Ma to też swoje drugie dno. Do wielu organizacji zrzeszających "aktywistów" płyną szerokim strumieniem pieniądze z unijnych (i nie tylko grantów). trzeba jakoś uzasadnić konieczność ich konsumowania. Zresztą podobnie dzieje się w przypadku pomocowych programów antyprzemocowych (bywa, że prowadzą je ci sami ludzie).  Pieniądze płyną a realnej pomocy... zero. 

Dlatego potrzebne są właśnie głośne medialne prowokacje. Zresztą mówi o tym całkiem bezpośrednio Michał Sz. ps. "Margot". I być może to zaważyło, że wydano nakaz aresztowania. I tu nie zgadzam się z Szymonem Hołownią, który twierdzi, że areszt nie może mieć charakteru prewencyjnego. Bo tylko co do zasady tak, ale nie w przypadku osoby, która biega w grupie z osobami trzymającymi noże w rękach i dokonuje publicznych zbiórek na kolejne akty terrorystyczne. I nie jest to słowo użyte na wyrost, bo terroryzm to nie tylko zamachy na WTC. Swoją drogą izolacja Mariusza Trynkiewicza ma również charakter prewencyjny. 

 

 

Powyżej macie wpis poseł Anity Sowińskiej z naszego okręgu wyborczego. Oczywiście nikt nie dostrzega w nim mowy nienawiści. Ja z kolei nie dostrzegam ani odrobiny odpowiedzialności. O jakiej wojnie pisze parlamentarzystka. Kto i z kim miałby walczyć. Na ulicach? Z Policją? Z PiSem? A może z przypadkowymi przechodniami, którym nie podobają się chuligańskie wyczyny. Jeden z fanów posłanki łaskawie objaśnił mi, co oznacza określenie "aktywista LGBT". Jak zwykle obrazowo, bo przecież inaczej się nie da, a Chrystus też przypowieściami nauczał (też jeden z prekursorów lewicy podobno). Otóż jest to to samo, co aktywista walczący o prawa czarnoskórych. Jakże to proste... chyba aż za bardzo. Dlaczego?

Otóż już samo takie sformułowanie ma charakter wykluczający. Bo równe prawa należą się wszystkim a nie konkretnym grupom. W dodatku takie pojmowanie prowadzi do patologii, gdzie każdy odmienny pogląd jest piętnowany a każde słowo krytyki "iksa" traktowane jest jako atak na całą grupę. O towarzyszących tej postawie idiotyzmach językowych można wspominać jedynie w formie żartobliwej. Czytałem niedawno oburzenie jednej pani, która denerwowała się, że przy okazji rocznicy Powstania Warszawskiego mówi się o powstańcach, a przecież były także powstanki. Podobnie passe są słowa murzyn (polecam etymologie) czy czarnoskóry. Właściwe jest określenie Afroamerykanin, a w ślad za nim oczywiście Afropodhalańczyk w odniesieniu do czarnoskórego zamieszkującego Zakopane.  To nic, że trafił do nas z Grenlandii.

To oczywiście żart, ale sytuacja jest mało śmieszna. Działania polityków mają charakter cyniczny, wyrachowany i niestety niebezpieczny. Młodzi ludzie są wykorzystywani do bieżącej walki politycznej. To nie tylko Sowińska ale i Biedroń (którego inna działaczka tego ruchu, Agnieszka Łuczak, nazywa oszustem) i wiele innych osób. Nawoływanie do agresji niestety może skończyć się źle, bo agresja ma to do siebie, że ulega eskalacji. To właśnie politycy lewicy są odpowiedzialni za aresztowania i rzekome brutalne działania Policji. Nie Ziobro, Kaczyński, czy PiS.Tylko ludzie, którzy na "zadymie" odnoszą korzyści. Te polityczne ale i osobiste. Czy dziennikarze i działacze partyjni wezmą na siebie odpowiedzialność, kiedy komuś stanie się krzywda? Czy będą nią obciążać (jak zawsze) innych ludzi. U podstaw prawa rzymskiego leży przecież is fecit, cui prodest

To nie jest żaden nowy mechanizm. W latach 60-tych podobnie było z młodzieżowymi ruchami kontrkulturowymi, jakie miały miejsce niemal na całym świecie. Nie tylko w Berkeley ale i w Paryżu, Berlinie itd. Dzisiaj nikt nie ma wątpliwości, że wiele działań nie było całkiem spontanicznych ale inspirowanych i finansowanych przez KGB z dawnego ZSRR. W ten sposób dobre intencje i rewolucyjne nastroje były wykorzystywane jako broń. Doprowadziło to niestety do powstania szeregu grup o charakterze stricte terrorystycznym, ze wszystkimi ich "bombowymi" konsekwencjami (np. RAF, Czerwone Brygady). Niektóre z nich działały po późnych lat 80-tych, a obecnie znajdują następców. 

Wiele mówi się o wojnie kulturowej. Rzeczywiście coś w tym jest. Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z anarchizacją życia nie tylko publicznego. Niestety różnych "kulturkampf" mieliśmy w naszej historii pod dostatkiem. Wszystkie niemal kończyły się władzą o charakterze reżimowym i totalitarnym, a w skrajnych przypadkach masowymi mordami. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

m
m 02.09.2020, 22:31
uchwalimy w Tomaszowie strefę wolną od katolików.
Seb
Seb 14.08.2020, 14:14
Gajewski mówi takie rzeczy gdy PO pod jego światłym przewodnictwem zajmuje ten sam lokal co SLD?
Parafrazując klasyka - "Aż serce rośnie"
Pawełek
Pawełek 12.08.2020, 12:10
Jechać po całości z tym rozpanoszonym LGBT.
xxx
xxx 21.08.2020, 08:27
Cała sytuacja jest na rękę PiS i dodatowo podsycana przez nich, by ukryć ich problemy. Co z 70 mln na karty do głosowania, co z maseczkami bez atestów, gdzie respiratory, itd.
Luki
Luki 21.08.2020, 08:26
Rozpanoszony to jest PIS.
T.m
T.m 12.08.2020, 07:45
Mam pytanie czy tomaszowscy dzialacze PO popieraja zachowanie srodowiska lgbt?i czu staja w ich obronie ?najpierw kodziarze pozniej obronsy sadow a teraz lgbt;)jakos nie widzialem osob z PO w teczowych koszulkach konstytucja;)a ponoc sa takowe;)GNLS
Darek
Darek 12.08.2020, 00:19
Do pani sowinskiej.Jak można się zapisać do partii która mordowała Polaków
AK-47
AK-47 12.08.2020, 08:32
Można jak widać. Wystarczy tylko przeczytać część jej rodowodu....
Żądło
Żądło 11.08.2020, 22:50
Hej ! Zbierzmy się i napiszmy dobrą ustawę o związkach partnerskich. LGBT straci kartę przetargową. PREZYDENT I PIS POPRZE A SENAT BEDZIE SIĘ ZASTANAWIAŁ. Tym samym skończy się finansowanie LGBT +I i innych 80 płciowoścì, a wykorzystywane przez LGBT dzieciaki i młodzież przestaną kupować hormonalne świństwa.To takie proste. Jak bedą działać jak nie bedzie celu? Wystarczy znać strategię przeciwnika, żeby go ogarnąć i pokazać ukryte cele. KASA KASA KASA
Strong
Strong 11.08.2020, 16:25
'Lgbt-ludzie' to nie święte krowy z Indii tylko tacy sami obywatele RP jak inni. Jak popełniają przestępstwo to są bezwzględnie i stanowczo ścigani przez polskie prawo. Nikogo nie obchodzi, czy on jest kobietą, c.i.o t.ą czy innym p.e.d.a.ł.e.m, bo mu się akurat uroiło, że takiej orientacji być może jest (raz jest, raz nie jest, jak mu pasuje).
Muszą uważać, gdyż nie każdy uczciwy człowiek w naszym kraju będzie mógł znieść tyle wulgaryzmów, obelg, tak infantylnego i tępego ich zachowania. A z.ę.b.y trzy razy nie rosną, później będzie zonk i ogromne zdziwienie, że kolejki są u stomatologa :-))
"Pomyśleć tylko, że to wszystko za nazwanie jakiegoś chłopa chłopem, który sobie uzmysłowił, że jednak jest babą", buahhaahha.
TACY SAMI
TACY SAMI 11.08.2020, 23:12
,,'Lgbt-ludzie' to nie święte krowy z Indii tylko tacy sami obywatele RP jak inni" . No właśnie, więc dlaczego są uchwalane STREFY WOLNE od LGBT a nie od obywateli takich samych jak inni..
Strong
Strong 12.08.2020, 08:59
@TACY SAMI, jeszcze tego nie pojąłeś, no trudno, widać to dla ciebie zbyt skomplikowane :-)))
... ponieważ przewraca im się główce, mają problem i nie potrafią dostosować się do kultury, obyczajów i praw panujących od wieków w Polsce, których wszyscy powinni przestrzegać. Po to jest ustanowione prawo.
Nie żyją oni samotnie w odludnych podziemiach lub na obrzeżach puszczy afrykańskiej tylko wśród większościowej, polskiej społeczności o takich, a nie innych poglądach i obyczajowości. Trudno, by teraz wszyscy Polacy dostosowywali się do nich, bo oni tak chcą, mają taki kaprys styl bycia, życia i już. A wszyscy nie lgbt wypad. Niestety tak u Nas nie będzie. Ich jest tyci promil i to nie oni będą rządzić pozostałymi w RP i narzucać swoje formy i podejście do bycia i życia. Dlatego są wolne strefy, gdyż nie wszystkim się to podoba i czują uzasadnione zagrożenie z ich strony.
Niech nie udają teraz uciemiężonych, bo to oni są agresorami, co niejednokrotnie już zostało pokazane.
Niech nie będą zadziwieni i pokrzywdzeni, jak im ktoś mocno w końcu utrze noska lub oczko przy okazji tej ich agresji. Nie wszyscy muszą znosić ich fanaberie i pedalskie wyskoki, bo taka moda na dziwolągi. Poczytaj...
NARZUCAJĄ WSZYSTKIM
NARZUCAJĄ WSZYSTKIM 12.08.2020, 12:26
,, . Trudno, by teraz wszyscy Polacy dostosowywali się do nich, bo oni tak chcą, mają taki kaprys styl bycia, życia i już. A wszyscy nie lgbt wypad. Niestety tak u Nas nie będzie. Ich jest tyci promil i to nie oni będą rządzić pozostałymi w RP i narzucać swoje formy i podejście do bycia i życia. Dlatego są wolne strefy, gdyż nie wszystkim się to podoba i czują uzasadnione zagrożenie z ich strony."
Człowieku jak tu czujesz uzasadnione zagrożenie że tęczowy aktywista mógłby Cię przekonać do biegania w różowych majtach po mieście to ty nie masz problemu z Lgbt tylko z samym sobą. Strefa wolna od Lgbt Ci nie pomoże tylko psycholog. Uważaj ze swoją psychiką na traperków włóczących się po mieście i wołających pieniędzy bo jeszcze oni narzucą Ci swój sposób na życie i staniesz się jednym z nich.
Strong
Strong 12.08.2020, 13:18
Nie improwizuj na poczekaniu psychologu. Sam uważaj na siebie.
DOSTOSOWANIE
DOSTOSOWANIE 12.08.2020, 10:09
,,... ponieważ przewraca im się główce, mają problem i nie potrafią dostosować się do kultury, obyczajów i praw panujących od wieków w Polsce, których wszyscy powinni przestrzegać. Po to jest ustanowione prawo."

sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz:

,,- Podzielam w pełni pogląd pana ministra Warchoła że zapis (o skardze nadzwyczajnej ) jest wprost jaskrawie sprzeczny z konstytucją w swoim brzmieniu, ale z powodu umowy politycznej będę głosowała tak, jak mój klub - stwierdziła posłanka PiS podczas prac komisji
sprawiedliwości i praw człowieka.

- Sam fakt, że piszemy coś sprzecznego z konstytucją, jest niezwykle demoralizujący prawnie - dodała Pawłowicz."

Taka dostosowanie się do kultury, obyczajów i praw Ci odpowiada?


g
g 02.09.2020, 22:30
Brawoooo
Strong
Strong 12.08.2020, 11:55
Nie widzę kompletnie związku z agresywnymi pajacami z LGBT.
TACY SAMI ALE NIE JAK INNI
TACY SAMI ALE NIE JAK INNI 12.08.2020, 09:23
,,'Lgbt-ludzie' to nie święte krowy z Indii tylko tacy sami obywatele RP jak inni. ".......,,... ponieważ przewraca im się główce, mają problem i nie potrafią dostosować się do kultury, obyczajów i praw panujących od wieków w Polsce, których wszyscy powinni przestrzegać...."

Strong
Strong 12.08.2020, 12:03
Oczywiście...
czytasz, odnosisz się i wklejasz manipulując tekstem wybiórczo, bo tak ci pasuje (ident. jak u lgbt).
Całość ma znaczenie i wyjaśnia dokładnie to proste zjawisko, jakim jest lgbt i do czego dąży. Nic z tego :-))))
A popatrz ani 1 słówka u ciebie o ich agresji buahhaahha.
AK-47
AK-47 12.08.2020, 08:35
Bo uchwala się "Strefy Wolne Od Ideologii LGBT"?....
TABLICZKA
TABLICZKA 12.08.2020, 09:00
STREFA WOLNA OD LGBT o ideologii nic na tablicach nie ma , nawet małym druczkiem
AK-47
AK-47 12.08.2020, 10:48
Bo napis jest trochę inny od uchwały....
INTENCJE
INTENCJE 12.08.2020, 10:59
Tak jak inne są intencje tego kto to wymyśla. Uchwala walę z ideologią a tłuką zwykłych ludzi którzy z propagowaniem ideologii nie mając nic wspólnego.
AK-47
AK-47 12.08.2020, 11:40
Tytuł uchwały: "Strefa Wolna od Ideologii Lgbt" a napis:"Strefa Wolna od Lgbt" chyba jednak się różni.....
Olaf
Olaf 11.08.2020, 16:04
Dawno nie czytałem takiej bzdury jak ten 'artykuł'...współczuję autorowi.
Anita Sowińska
Anita Sowińska 11.08.2020, 14:44
Panie Redaktorze, nie zrozumiał Pan mojego posta, więc pozwolę sobie wytłumaczyć jeszcze raz. To jest wojna ideologiczna, którą wytoczył PiS, ponieważ jest to podyktowane zwykłym, wyrachowanym zyskiem politycznym tej partii. Jak Pan zapewne wie, w historii było wiele przykładów szukania wrogów - czy to wewnętrznych, czy to zewnętrznych, co było (i jest) charakterystyczne dla państw autorytarnych. Nie namawiałam i nie namawiam nikogo do użycia siły. Dramat polega na tym, że ta wojna, to szczucie, ta podłość, ma swoje realne ofiary. Jeśli ma Pan wątpliwości, czy w Polsce osoby LGBT+ są dyskryminowane, to polecam Panu raport ILGA https://oko.press/polska-homofobem-europy-raport-ilga/
Pozdrawiam,
Anita Sowińska
uprzywilejowana
uprzywilejowana 14.08.2020, 23:27
pewnie zna pani angielski to proponuję obejrzeć , nie zmieni to pewnie pani myślenia, ale da do myślenia innym https://m.youtube.com/watch?fe…
hetero
hetero 12.08.2020, 18:35
święta racja Pani Anito.A biedni ci tzw.katolicy których obraża tęcza.A gdzie ta miłość bliżniego strong czy też ak47.Uważajcie wasza nienawiść wyjdzie Wam uszami.Podobno najbardziej przeciwnikami L idt.są własnie kryptogeje.
Strong
Strong 12.08.2020, 23:40
@hetero-kryptogeju_ Nasza nienawiść, a gdzie ona jest? Mówimy prawdę i wytykamy ich negatywne zachowania. To też nie pasuje co.
A nienawiść i agresja lgbt, gdzie i czym im wyjdzie, czy u nich to raczej naturalne od urodzenia jest :-)))))
Ajdejano
Ajdejano 12.08.2020, 18:16
Do Pani Anity Sowińskiej - posłanki na Sejm RP: wychowała się Pani w Holandii, czy może w PRL ??? Raczej w PRL-u , tak ???

My teraz żyjemy w RP (wyjaśnienie dla Pani: RP - to inaczej RZECZPOSPOLITA POLSKA) i w tej RP uważamy, że KAŻDY może wyrażać swoje poglądy. Pani pogląd wygląda tak: cytat z Pani tekstu powyżej - "To jest wojna ideologiczna, którą wytoczył PiS, ponieważ jest to podyktowane zwykłym, wyrachowanym zyskiem politycznym tej partii."
Pani rzeczywiście jest przesiąknięta tą czerwona metodą: walczymy, aby kurczowo utrzymać się przy władzy i niszczyć przeciwnika. Jednak, nie tak jak Pani poprzednicy, pisiory nie wyprowadziły czołgów i wojska na ulice.
A wie Pani dlaczego ??? Bo te wredne pisIory wierzą w ludzi, w NARÓD. I kiedy przyjdzie pora, wy - tęczowi i czerwoni zostaniecie zmieceni tzw. "wiatrem historii".

PS. Nie wierzy Pani w Polaków ??? Szkoda!!! Ja wierzę w POLAKÓW.
Chce się Pani ze mną założyć - kto komu dokopie: lgbt/Plakom, czy może Polacy/igbt - co ???

Pozdrowienia od zawziętego pisiora.
AK-47
AK-47 11.08.2020, 18:20
PiS wywołał (Tak! Wywołało bo wytoczyć to można działa!) wojnę ideologiczną??? PiS kazał idiotom wieszać kolorowe szmaty na pomnikach?....PiS kazał obrażać chrześcijan parodią mszy czy domalowywaniem tęczy na obrazach świętych?...To wszystko PiS?...Droga Pani! To środowisko lgbt (nie mylić z homosekualistami!) z wyrachowaniem wywołało wojnę ideologiczną z chrześcijanami! Ma Pani rację pisząc: "...ta wojna, to szczucie, ta podłość, ma swoje realne ofiary". Tymi ofiarami są homoseksualiści i chrześcijanie.
Strong
Strong 11.08.2020, 16:18
Jaki dramat, jaka wojna, gdzie te wielkie ofiary jakiegoś szczucia.
Chyba się coś w główkach poprzestawiało tym z lgbt.
Rozbrykało się półnagie towarzystwo po ulicach, jakieś pseudo chłopo-baby i babo-chłopy, same do końca nie potrafiące określić kim są, poklepujące w się w wolnych chwilach po jajcach. A na dodatek wszyscy jeszcze powinni im z drogi schodzić, bo jak nie to dadzą w ryj. I im się jakaś krzywda dzieje?
Wypad lgbt do buszu albo starać się dostosować do obyczajów i praw panujących w Polsce.
MS
MS 11.08.2020, 15:15
Taką ma pani narrację. Może jakieś nieco bardziej obiektywne źródła niż Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów, Biseksualistów i Transseksualistów. Potraktuję ten argument po prostu jako żart. To tak jakby powoływać się na dane frontu narodowego Marine le Pen w zakresie akcpetacji dla islamskich emigrantów.

Krótko:
1. ile w Polsce mieliśmy w ostatnich latach przestęptw o podłożu homofobicznym
2. Ile osob w Polsce utraciło pracę ze względu na własną orientacje seksulaną?
3. Czy homoseksulaizm w Polsce jest lub kiedykowwliek był penalizowany?
4. Ile przestępstw seksulanych o podłozu homoseksulanym w Polsce wykryto, ile zgłoszono, ilu sprawców skazano?


Obiektywne dane z kartotek policyjnych i możemy rozmawiać.

Jedynym przejaw dyskryminacji, jaki ja dostrzegam jest brak możliwości zaweirania związków partnerskich.

Czy w przypadku, gdyby faktycznie, w wyniku prowokacji, do których Państwo zachęcacie. któryś z Pani młodych podpopiecznych zostałby poszkodowany, to weźmie Pani na siebie odpowiedzialność?

Winny nie zawsze jest tylko bezpośredni sprawca, którego poziom zdrowia psychicznego możee być zbliżony do Michała Sz. ps. Margot, ale także osoba, która pośrednio do użycia przemocy doprowadziła.

Tak się zachowują ludzie dorośli, mądrzy i dojrzali. Chronią ludzi, z którymi pracują, mieszkają i żyją. Nie prowokują sytuacji, w których mogłaby się im stać krzywda.

To oczywiste, że Prokurator Ziobro wykorzystuje agresywne zachowania działaczy LGBT. Ale w takim samym stopniu robicie to i Wy. Więc w tych politycznych knowaniach jesteście tak samo zaangażowani.

Proszę zwrócić uwagę na powyższą sonde. 80 procent głosujących nie ma nic do osób o odmiennych preferencjach seksulanych.

Gdzie ta homofobia?
Anita Sowińska
Anita Sowińska 11.08.2020, 21:14
Jest Pan dziennikarzem i prosi mnie Pan o źródła? Przecież to Pana praca, to nie jest trudne wystukać w wyszukiwarkę. Podsyłam raport Rzecznika Praw Obywatelskich i kończę tą dyskusję. Ma Pan sporo do poczytania, wystarczy. https://www.rpo.gov.pl/sites/d… RPO Sytuacja prawna osób LGBT w Polsce.pdf
MS
MS 12.08.2020, 08:58
Skoro odpowiedzi na moje pytania nie ma. To ja dodam, że ktoś jednak w Polsce pracę traci

https://www.press.pl/tresc/628…

Dalej Pani poseł chce rozmawiać o dyskryminacji?
MS
MS 11.08.2020, 21:45
O zlitowanie, klęcząc na tęczowym ręczniku błagam.... Przede wszystkim to Pani wskazała, jako źródło mało obiektywną organizację (poprzez okopress). Oczywiście, że proszę o źródła o charakterze zobiektywizowanym. Należą di nich policyjne statystyki. We wskazanym dokumencie (który przyznam pobieżnie przejrzałem w przerwach między lekturą najnowszej ksiązki Ziemkiewicza a Legionem Cherezińskiej) mamy do czynienia z analizą różnic w prawodawstwie.

Sam rzecznik wskazuje, że wiele spośród przepisów nie ujętych jest w zapisach umowy stowarzyszeniowej, a więc nie ma charakteru obowiązującego w Polsce. Można sugerować konieczność ich implementacji, powołując się na stosowanie podobnych rozwiązań gdie indziej, ale o tym decyduje parlament, a więc pośrednio my poprzez posłów, których wybieramy, a nie uliczni bandyci. Nawet nie RPO.

Zadałem natomiast stosunkowe proste pytania o charakterze statystycznym, na które odpowiedź powinien znać każdy kto zaangażowany jest w ten temat. Odpowiedzi na nie w obszernej opinii zespołu ds równości doszukać się nie mogłem.
Co ciekawe krótki research wystarczył, by potwierdzić, że autorzy dokumentu to również osoby delikatnie to ujmując średnioobiektywne.

Na zakończenie być może Panią zaskoczę. Po pierwsze jestem zwolennikiem związków partnerskich jednopłciowych uregulowanych w polskim kodeksie rodzinnym. Czy ma się to nazywać małżeństwo? To kwestia jedynie terminologii. 

Jestem też zwolennikiem zniesienia celibatu dla księży katolickich. Dlaczego? Ponieważ jest coraz mniejszy odsetek homoseksualistów, którzy używali dotąd kościoła jak przysłowiowej szafy. Dlaczego tak się dzieje? Dosyć łatwo na to odpowiedzieć. Homoseksulaiści nie mają już powodu do szukania schronienia w kościele ze względu na wysoki poziom społecznej akceptacji. Już samo to zaprzecza wszelkim homofobicznym i dyskryminacyjnym teoriom, głoszonym przez tęczowych terrorystów. 
ech
ech 11.08.2020, 19:33
Panie M.S dobrze że wasza waadza nie sięga do Watykanu bo papież Franciszek z tęczowym krzyżem byłby waszym podpadziochą. Skoro sięga pan po tematy z poza Tomaszowa to czekam kiedy weźmie pan na tapetę nieskazitelnego , uczciwego inaczej Rysia Czarneckiego jakby nie było europosła reprezentanta tej waadzy. Rozumię , że jest pan zarobiony , zagoniony i ***relami pan się nie zajmuje co innego bandyci z LGBT albo peło. Ależ pan się zmienił , czyżby koniunkturalizm ?
TOLERANCJA
TOLERANCJA 11.08.2020, 09:41
Polska jest krajem tolerancyjnym wg autora . Strefy Wolne od LGBT zostały uchwalone przez aktywistów tych środowisk , wieszają oni tabliczki, naklejają naklejki a wszystko to po to żeby twierdzić jak to oni są prześladowani. Ciekawa teoria.....
Lajk
Lajk 11.08.2020, 07:13
Prawda jest taka że większość społeczeństwa gejów i innych nie popiera LGBT... bo wcześniej mieli spokój...a teraz szkoda gadać...
Ja zwykła
Ja zwykła 11.08.2020, 02:09
No i wreszcie ktoś odważył się napisać bez poprawności politycznej. Panie Strzępek nie zawsze się z Panem zgadzam ale teraz „to mi zaimponowałeś” :-)
Caspar Hauser
Caspar Hauser 10.08.2020, 21:52
Na początek coś wyjaśnię-nie po drodze mi z PiS,klerem czy patusami pt. kibole. Nie mam nic do gejów ( tak nawiasem Playboy w polskiej edycji był najlepszy za czasów kiedy red. naczelnym był Tomasz Raczek-było nie było gej) . Uważam też że piątkowe działania "policji" były niżej ośki, ale.... To moje prywatne wrażenie,ale uważam że działania tzw. "aktywistów LGBT" kropka w kropkę przypominają to co dzieje się w Stanach-tam jest BLM. Czarne życie jest ważne...Jest. Ale białe to już qr... nie? Z tym że okazuje sie iż ta biedna czarnoskóra mniejszość kiedy stworzyła sobie w Seattle eksterytorialną wspólnotę zaczyna się wyrzynać między sobą i robi to całkiem skuteczne. A zaczęło się od śmierci ćpuna i bandyty George'a Floyda-którego przećpane serce nie wytrzymało zatrzymania przez policje. No jak mawiał stary baca-a to ci przygoda. Analogia może na wyrost? U nas pojawił się pan/pani który/a uważa że to iż deklaruje swoją odmienność daje mu/jej immunitet. Też nie cierpię pomyleńców spod znaku Kaji Godek, ale to nie są metody. To nie było wyrażanie swoich poglądów tylko zwykła bandyterka. I tak jak należy tłuc debili ze swastykami tak żeby równo sinieli,tak w sytuacji kiedy banda opada samochód,niszczy go,tnie opony należy robić to samo. Halo-w środku ktoś siedział! A może miał kłopoty z sercem np.? Jedno przegięcie przechodzi w drugie. Niczym u Orwella. Polecam "Folwark zwierzęcy" .Niestety bywa tak że ci prześladowani kiedy trafią na odpowiednią koniunkturę potrafią też być niezłymi świniami kiedy dojdą do władzy.
ZACZĘŁO SIĘ
ZACZĘŁO SIĘ 11.08.2020, 09:54
,,A zaczęło się od śmierci ćpuna i bandyty George'a Floyda-którego przećpane serce......" . Zaczęło się od czasu gdy biały pan chłostał swojego czarnoskórego niewolnika.
AK-47
AK-47 11.08.2020, 17:56
Dlaczego zaraz czarnego???... Ibrahim ibn Jakub Żyd sefardyjski z Tortosy w kalifacie kordobańskim, podróżnik, autor opisu zachodniej i środkowej Europy w X wieku handlował na terenie państwa Słowian niewolnikami. Jakiego koloru skóry byli ci niewolnicy?...Tak więc możemy śmiało pisać: "Zaczęło się od Ibrahima ibn Jakuba..." No przynajmniej u nas.
A dlatego
A dlatego 12.08.2020, 00:25
,,Dlaczego zaraz czarnego???" a dla tego że Ku Klux Klan to nie byli czarnoskórzy tylko biali.
AK-47
AK-47 12.08.2020, 08:39
Za Ibrahima ibn Jakuba Ku Klux Klanu nie było a handel niewolnikami trwał w najlepsze.....
MORDERSTWO NIE INTERWENCJA
MORDERSTWO NIE INTERWENCJA 12.08.2020, 09:14
Potomkowie czarnych niewolników protestują . A potomkowie białych niewolników nie. Przecież również mogą.
olrajt
olrajt 10.08.2020, 18:21
Ziobro znalazł wroga są nim ludzie LGBT. Przedtem byli uchodźcy, teraz jest LGBT, kto będzie następny ? Dlaczego duchowieństwo nie broni ludzi wleczonych do suk policyjnych. Jak można być na to obojętnym.
Pawełek
Pawełek 10.08.2020, 22:07
Zostali doprowadzeni, nikt ich w lektykach nosił nie będzie, jak nóżkami się im nie chce przebierać. To nie byli przypadkowi przechodnie tylko osoby które popełniły wykroczenie lub przestępstwo. Więc nie wiem o co takie zdziwienie.
Może mieli ich po plecykach poklepać i na kawkę zaprosić
METODY
METODY 11.08.2020, 11:05
Fajnie że popierasz metody Łukaszenki. On też nie patyczkuje się z ludżmi którzy na Białorusi popełnili przestępstwo lub wykroczenie biorąc udział w zamieszkach. Wcale nas nie dziwi że jesteś osobą która to popiera.
Pawełek
Pawełek 11.08.2020, 11:39
Nie żadne metody Łukaszenki tylko wyraźnie nasze polskie prawo definiuje w ustawach i rozporządzeniach jak reagować na łamanie prawa przez taką bandytkę z LGBT. (poczytaj sobie w wolnej chwili jak potrafisz)
Moim skromnym zdaniem, ale b.dobrze nie tylko moim, polska Policja i tak zachowała się mocno wstrzemięźliwie, jak na takie akty przemocy i wulgaryzmów ze strony przestępców z LGBT.
W innym kraju pojechaliby z nimi na maxa i nikt nawet by nie piuknął, że było coś nie tak. Także nie dorabiaj ideologii, gdzie jej nie ma.
Sprawcę przestępstwa należy traktować surowo bez żadnych ulg jak przestępcę, a nie kiziać jak kaczuszkę.
PRZYZWOITOŚĆ
PRZYZWOITOŚĆ 11.08.2020, 23:28
,,Sprawcę przestępstwa należy traktować surowo bez żadnych ulg jak przestępcę, a nie kiziać jak kaczuszkę."
Łukaszenka dokładnie to robi więc dlaczego nie masz na tyle przyzwoitości żeby przyznać że popierasz to co robi z obywatelami Białorusi urządzającymi zamieszki.
Strong
Strong 12.08.2020, 09:21
Tak, tak wiem - lepiej w imię 'swojej przyzwoitości' pisać o jakiś Łukaszenkach i innych, zamiast samemu przeczytać ustawy i rozporządzenia o prawie obowiązującym w Polsce, które również normuje zachowania dziwolągów i bandytki z lgbt.

Nie jesteśmy na Białorusi i Łukaszenka u nas nie rządzi, nie stanowi prawa, więc nie widzę żadnego związku, a tym bardziej, by to porównywać.
Pawełek
Pawełek 10.08.2020, 22:01
Jechać z LGBT
AK-47
AK-47 10.08.2020, 20:04
Szanowny Panie (Pani)! Nie sądzę aby zatrzymanym utrudniano dostęp do pociechy duchowej. O ile oczywiście sobie tego życzą....
Chipmar
Chipmar 10.08.2020, 15:13
Dokonało się w społeczeństwo coś niesłychanego. Przeinaczanie prawdy jest normą. Agresor chce tolerancji, nie tolerując, niczego i nikogo. Pisarz M. chrześcijaństwo nazywa baśniami i nawołuje do przebudzenia "bo będzie za późno", piosenkarz śpiewa o nienawiści do policji, jakby oczekiwał, że w czasie, gdy jakaś nafaszerowana mefedronem wrzeszczy jak opętana, policjant przyłączy się do niej i zacznie krzyczeć "j**** psy, too". Obudźmy się. Gdy na koncercie Męskiego Grania Daria i Organek wzięli tęczowe flagi, pomyślałem - ok. Ale gdy później przeczytałem w lewicujących mediach, że one "wspierają Margot" - agresor(a/kę), która jest ulicznym oprychem, bandytą - zgłupiałem do reszty. Jak zobaczyłem profilowe znajomych "solidarni z Margot", stanęły mi wszystkie włosy dęba. Na sztandary miłości wciągniemy psychopatów, zdeprawowanych do cna? Obudźmy się. Szanuję homoseksualistów, czytam ich książki - choć bywa urągają heteroseksualnym, którzy nie wspierają, oj nie wspierają słusznej sprawy (Jacek Dehnel, Sylwia Chutnik) i słucham ich płyt (George Michael, Freddie Mercury, Anthony & The Johnsons itd.), ale jeśli uznamy, że mają prawo urągać wszystkim, deprawować swoimi paradami (obrzydliwe, obsceniczne gesty, ubiór) - to dokąd nas to zaprowadzi? Pora, by z jakimś orędziem wyszedł pan Prezydent z córką - i działał. Póki Polska jeszcze jest w całości.
Pika
Pika 21.08.2020, 08:07
Kogo nazywasz agresorem? Bo po ostatnich miesiącach to agresorem można nazwa PiS i TVP PiS szczującymi LGBT w swojej kampani prezydenckiej i szerząc mowę nienawieści w stosunku do tych osób.
Ech
Ech 10.08.2020, 13:54
I teraz każdy działacz lgbt głosuje na opcje, chce zmienić nauczyciela, zeby udowodnić prześladowania :D
Nie ogarniam jak można twierdzić, ze margot została aresztowana za poglądy... jak można walczyć o tolerancje, jednocześnie atakując fizycznie kogoś o odmiennych pogladach... To już jest poziom hipokryzji, który nie mieści mi się w głowie...
olrajt
olrajt 10.08.2020, 18:18
Margot aresztowano za napaść. Nie ma dostępu do adwokata. To raz. A dwa to ciężarówka z kłamliwymi, homofobicznymi materiałami i z dużym nagłośnieniem miała zakaz ( Sąd w Gdańsku ) jeżdżenia po mieście. Policja wyłapywała idących chodnikiem ludzi i wlokła do suk. Ci ludzie nie mieli żadnej ochrony. To jest wojna Ziobry o władzę.
Pawełek
Pawełek 10.08.2020, 22:08
Nie kłam.
Karolina1986
Karolina1986 10.08.2020, 21:11
Tak aresztowany za napad,a Sąd w Gdansku wydal wyrok,ze ciezarowka jezdzi zgodnie z prawem i moze jezdzic. To co na niej zawarte jest,to jest spisane ze standardow who,a co do pedofilii wsrod homoseksualistow to tez sa przyklady na calym swiecie,wiec glosza prawde. Brutalna,ale prawde! Taka jest rzeczywistosc,czy wam sie podoba,czy nie!
Gościu
Gościu 21.08.2020, 08:03
To równie dobrze może wyjechać ciężarówka z hasłami "Księża to pedofile", bo też jak piszesz są przykłady na całym świecie - a czy taka jest rzeczywistość i można to generalizować do wszystkich osób duchownych? Odpowiedz sobie sama...
kolo
kolo 11.08.2020, 16:07
młoda jeseś, życia nie znasz ale masz jeszcze szanse zmądrzeć... zacznij od wyłączenia telewizora i włączenia myślenia.
Nilu
Nilu 11.08.2020, 01:16
Nie masz pojęcia Karolina o czym piszesz, przeczytaj te „standardy who” i nie kłam.
AK-47
AK-47 10.08.2020, 20:06
To jest wojna Ziobry z bandyterką!
AK-47
AK-47 10.08.2020, 16:16
Tak. To prawda. To jest ta sama ideologia która mając w nazwie partii "robotnicza" do robotników....strzelała. Ta sama ideologia która walcząc o wolność słowa stworzyła u siebie Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk (GUKPPiW)....
Nie zrzucam sie na mieszkanie BEZ pracy dla HETEROseksualnej pary facetem…
Nie zrzucam sie na mieszkanie BEZ pracy dla HETEROseksualnej pary facetem o ps Margot 11.08.2020, 02:01
Wcześniej wyciągając ich z przeludnionych wioch. Jak moich rodziców. Ani ojciec ani matka na zadne demonstracje za komuny nie chodzili, a żyło się różnie, przeważnie skoromnie.

Rzeczywistosc zmienia sie krok po kroku, pracą organiczną i modląc się by nie było wojny, a nie darciem mordy na ulicy. Podczas rewolucji zyskuje garsteczka, ofiar jest masa a jeszcze wiecej potem rozczarowanych.

Uczestniczyc w kampaniach przed wyborami po stronie po ktorej uwazacie, za sluszną, a nie demolowac Kraju, ktory tak trudno sie budowalo.

PRL
PRL 11.08.2020, 12:02
Na Białorusi rzeczywistość zmieniają krok po kroku i po 26 latach Lukaszenka ma ,,80%" poparcia. Modlą się żeby nie było wojny i załatwił im że nie ma. Nie powinni protestować na ulicy bo to demolowanie kraju. Za komuny wiadomo po której stronie stałeś.
Oddam pseudowolnosc w kalotakizmie. Nawet za darmo. Dosc!
Oddam pseudowolnosc w kalotakizmie. Nawet za darmo. Dosc! 12.08.2020, 00:42
Przynajmniej ludzie nie muszą uciekać przed wojną jak z Ukrainy...

Tymczasem zimą w Karkonoszach coraz wiecej SUVów z białoruskimi rejestracjami. Volvo, Lexusy, BMW. Calkiem swieze auta. 2 tygodnie i do domu. Tak cinżko.

A na prowincji? Zalezy kogo sie czyta. Dominują szydercze obrazki z obór, z bab obierających ziemniaki. Ale zdardzają się relacje i taki: "Po 20-stce, kazdy ma mieszkanie. Do dzis buduje sie tanie, przyzakaldowe bloki"

Najpierw pojedz, cos bez zacietzewienia liznij potem opowiadaj sie.

Pozostałe