Co dalej z Tomaszem Migałą? Co dalej ze szkołą?

  • 10.08.2020, 16:38 (aktualizacja 10.08.2020, 16:53)
  • red.
Co dalej z Tomaszem Migałą? Co dalej ze szkołą? Daria Jańczyk
Ponad tydzień temu odbył się konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych numer 8 (m.in. III Liceum Ogólnoształcące). Jak dowiadujemy się od radnych Koalicji Obywatelskiej, wspierających w powiatowym samorządzie Starostę Mariusza Węgrzynowskiego, nie został on rostrzygnięty. Jedyna kandydatka, która złożyła dokumenty, Agnieszka Dziedzic, obecnie zatrudniona w ZSP numer 1 (Mechanik) nie zdołała pozyskać głosów większości członków komisji konkursowej. Wtajemniczeni w procedury konkursowe radni KO twierdzą, że w najbliższych dniach nastąpi mimo wszystko powierzenie obowiązków dyrektora kandydatce. Zarząd Powiatu czeka na opinię w tej sprawie od łódzkiego kuratora oświaty. Zbliżający się rok szkolny będzie stanowił prawdziwe wyzwanie. Szkoły w związku z pandemią mogą być regularnie otwierane i zamykane. Co dalej z Tomaszem Migałą? Na temat powierzenia dyrektorskich obowiązków nikt z obecnym dyrektorem nie rozmawia.

.

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Patom
Patom 13.08.2020, 00:55
Komendancie tomaszowskiej Policji Herman - porażka, starosta ma inne plany niż kandydaci do pis policja..
n_l
n_l 11.08.2020, 15:28
A komisja oświaty to w powiecie dziala? Za co biora kase? Moze by sprawdzili, wyjasnili. Te wszystkie komisje odqolac, po co radni bezradni jak i tak po swojemu sie uklada. Jutro nabór i wtedy zobaczymy wytyczne w sprawie pandemii, ha, ha dopchac po 40 do klasy bedzie taniej. A reszte pozamykac, niewazne jakie kto wybiera preferencje, wazne co wladza chce otworzyć. Jedna wielka ściema, szkoda tylko dzieci i rodziców.
Jest
Jest 14.08.2020, 00:31
tylko po...36 hahaha
I kl
I kl 11.08.2020, 18:50
Konkurs też zrobili ale już o wyniku nikt nie poinformował. A przecież przepisy mówią wyraźnie. Tylko jak wtedy Pani naczelnik wytłumaczy koleżance, że nie tak łatwo jednak zostać dyrektorem pomimo poparcia partyjnego
Nauczyciel
Nauczyciel 11.08.2020, 15:08
Pisowskie kolesiostwo i Pan Starosta żenada same zdjęcia i filmiki
Ajdejano
Ajdejano 12.08.2020, 17:45
Te, "Nauczyciel": a czego Ty uczysz - "Nauczycielu" ??? Jak kiedyś była czerwona zaraza, czyli komuna - nie miałbyś odwagi napisać przeciw komunie takiego komunikatu, jaki napisałeś powyżej - cwaniaczku.
Jeżeli jesteś starszym nauczycielem, to wiesz że mam rację, natomiast, jeśli jesteś młokosem, to jeszcze raz Ciebie informuję: doceniaj to, że tak swobodnie możesz pluć na to "pisowskie kolesiostwo".

Ja na to "pisowskie kolesiostwo" nie pluję, bo jestem zatwardziałym pisiorem, ale nie aż tak zatwardziałym, aby nie był przeciwnikiem wyrzucenia dyrektora Migały. I otwarcie zawsze tutaj piszę: nie cierpię katechetów, którzy pchają się do władzy.
Ubaw
Ubaw 11.08.2020, 13:22
Tam teraz w starostwie temperaturę mierzą ktoregos z nich dyrektorem zrobić tez by sie nadał. Ten Starosta sie nadaje ale na starostę dozynek co najwyżej i to oczywiscie w Bedkowie u kolegi.
Antypis
Antypis 11.08.2020, 10:18
Kolesiostwo pisu jest obrzydliwe!!!!
Wstyd p. Witko
$
$ 11.08.2020, 12:23
Dokładnie. Nie zapomnimy tego Staroście ani Panu Witko.
A miało być prawilnie i sprawiedliwie.
Locals
Locals 11.08.2020, 09:48
Katecheci do uczenia religii to oczywiste przecież po cos wybrali ten zawod. Do zarzadzania ludzie z kwalifikacjami, np.ekokomisci, manegment itd. No przydalby sie jakis prawnik bo szkoly nawet umow nie potrafią pisac takich to maja dyrektorow.
Sytuacja za rzadow PiSu przesciga scenariusze Barei, mialby chlop co krecić jakby żył. Ubaw szkoda ze naszym i dzieci kosztem.
Patom
Patom 11.08.2020, 09:22
Załatwił dla szkoły klasy o profilu mundurowym, a teraz pan starosta panu Dyrektorowi podziękował, ale kto w dzisiejszych czasach poszedł by do policji, pis policji.
Ja
Ja 10.08.2020, 22:47
Znow sie zaczyna festiwal posad, narazie szkola, zaraz przedszkola, kluby sportowe, dps, szpital. Czy tak jest w innych miastach bo juz nie mozna patrzec na to kolesiostwo, czy oni nikogo sie nie boja, bo zaczynam sie czuc jak na bialorusi.
Kotlet zmielony
Kotlet zmielony 10.08.2020, 22:45
Kuratorium odrzuci tą kandydaturę. Dyrektorem zostanie Pani/Pan o wadze nie przekraczającej 44 kg. Bo jak waży więcej, to będzie jadł/a zamiast pracować.
dr. Wie Rtarka
dr. Wie Rtarka 10.08.2020, 22:27
Powinni powołać Panią Dorotę. Ona wie fszystko o szkołach i nie tylko.
lobo
lobo 11.08.2020, 08:27
Spokojnie, znajdą dla niej posadę. Nawet juz mają :)
xyz
xyz 12.08.2020, 08:45
Czyżby SOSW? Tam chyba jednak jest obsada dyrektorska......
Żero
Żero 13.08.2020, 07:14
Zastępca po roku "zarządzania" dostał zapaści i poszedł na roczne zwolnienie lekarskie. Chyba wyląduje na emeryturze.
ja
ja 12.08.2020, 10:18
Juz nie ma
Powiat
Powiat 10.08.2020, 22:06
Lokalny PiS gnebi ludzi z wysokimi kwalifikacjami, ma obawy, to swiadczy o kompleksach i to głębokich ale nie ma sie co dziwić, jak nie przedszkolanki to katecheci smiechu warte jaka to ekipa. Flip i Flap i Sasiedzi to są nasi politycy tak wygladaja i takie to fachury.
Stefan
Stefan 11.08.2020, 09:59
Nie sam Pis przeciez radni z PO wspierają starostę. Przez chwile byli opozycja ale bycie honorowym oraz posiadanie wlasnych pogladow nie jest modne
Franek
Franek 11.08.2020, 09:14
Zgadzam sie ,że boja sie ludzi w wysokimi kwalifikacjami .pan starosta lierny rycerz Św. Antoniego smoleńskiego więc rodzi co on chce..
ventus
ventus 10.08.2020, 21:42
a tak w ogóle to dlaczego kandydatka, która nie zdobyła wystarczającej liczby głosów zostanie p.o? Dlaczego nie został ogloszony konkurs?? (Czy tam został tylko w kręgu starosta-czarna-dziedzic) Bezprawie! Gdzie to można zgłosić???
ja
ja 10.08.2020, 21:39
A miała być katechetka z podstawówki, to jak to jest Panie redaktorze?
Rodzic
Rodzic 10.08.2020, 22:25
Katechetka z podstawówki to bardzo porządna i zadbana kobieta. Z tego co wiemy to jest też po filologii polskiej. Dzieci komunijne odetchnęły z ulgą, że pani zostaje. Całe szczęście że nasze dzieci będzie uczyła. Jest wymagająca, a zarazem uwielbiana przez dzieci małe i starsze. Klasa sama w sobie. I co pan na to panie redaktorze. Przeprosić, by należało.,albo na strzelnice poćwiczyć.
Lobo
Lobo 10.08.2020, 21:38
Wpychania swoich kumpli ciąg dalszy. A że mają znajomych dużo, to czają się już na inne posady. Szkoda tylko że te "czajniki" mają wykształcenie....rozweselające.... kiedy to się skończy?
Mgr inz.
Mgr inz. 10.08.2020, 20:52
Co wy piszecie za skandaliczne rzeczy. Czyli idealny dyrektor to matoł nawet po kiepskiej uczelni ale zreczny politycznie czyli taki przaśny cwaniak. Bieda takim szkolom jak ich dyrektor ma umiec tylko kase kołować a wychowanie i klasa sie nie liczą. To takie PiSowskie, slaby dyplom trzy podyplomowki i sie juz nadaje a fachowiec po co taki jeszcze za duzo zauwazy.
$
$ 10.08.2020, 19:59
Pisland, stołki, korona, obłuda.
25a
25a 10.08.2020, 18:55
Jak wnocy swędzi *** to zrana śmierdzi palec
PiSs on them
PiSs on them 10.08.2020, 18:10
Widać, że ma bardzo wielu "pszyjaciuł". Zrobili konkurs w takiej tajemnicy, że chłop nawet papierów nie złożył. A podobno obiecywali powierzenie :-(
gracze i pionki
gracze i pionki 10.08.2020, 18:02
Podstawówce „Trójce” przy Piłsudskiego w PRLu jedyną właściwie już dziś istniejącą orkiestrę miejską „Szałamaje” załatwił ...wiceminister edukacji Jerzy Wołczyk, abslowent
szkoły. Wcześniej przed wojną placówka zyskała okazały nowoczesny na ówczesne czasy gmach też z pieniędzy warszawskich czyli rządowych.

A „siłaczki”, społecznice latami wysiadujące na presiżowych dla własnego CV a de facto dla wspólnoty nic nie znaczących stanowiskach skutkują tym, że szkoła od lat nie odnosi żadnych sukcesów. No... od ostatniej refomy edukacji ich miernikiem jest wynik egzaminu ośmioklasistów.

Czy praca „siłaczek” nie jest ważna? Jest bardzo ważna, ale w roli świetnej matematyczki, polonistki, wuefistki – czyli przy tablicy i właśnie na sali gimnastycznej.

Chcesz być dyrektorem / dyrektorką? Pokaż swoje atuty polityczne. W jaki sposób chcesz do szkoły przynieść pieniądze. Po prostu.
mati
mati 12.08.2020, 00:17
To może nich nie będzie dyrektora tylko konto bankowe i szkoła będzie wtedy funkcjonować idealnie
@mati
@mati 12.08.2020, 14:49
Konto bankowe masz i Ty, na ktore wpłaca Ci tylko matka. 500 zł miesięcznie, Mój Przyjaciel MS miał racje w jednym z felietonów gdy pisał, że większość z was to dzieci z ujemną stopą zwrotu. Udajesz nie wiaodmo kogo a masz 54 lata a Matka Ci z emerytury wypracowanej w PRLu przelewa, bo udajesz wysokowykwalifikowanego specjalistę w „międzynarodowym Samsungu” w rzeczywistości rozdając smycze i plastkiowe butelki na wodę z logiem koreańczyków w saolnie pokazowym w Arkadki czy też innm GalMoku. Na śmieciówce rzecz jasna.

By hajs dla szkoły pozyskiwać, trzeba 1. Po pierwsze tę szkołę nienajgorzej rzeczywiście prowadzić 2. Nie nosić kija w du.ie w rzeczywistości nie wiadomo z jakiego powodu, bez podstaw nie ma. 3. Od czasu do czasu z nimi poklękiwać na otwarciu jakiegoś tam posążka Antoniego na miejscu stundni etc.
Karty na stół! Co udało się "Nadrzecznej" w oststnich latach?…
Karty na stół! Co udało się "Nadrzecznej" w oststnich latach? No poproszę w punkach. Dziękuję 10.08.2020, 17:40
Wychodzi na to, że Mechanik (nastarsza szkoła techniczna w Mieście, jeszcze z przedwojennymi tradycjami), jest teraz również gwarancją na obejmowanie w następnych latach funkcji dyrektorskich w innych szkołach średnich. Moim zdaniem dobrze.

A co z Panem Migałą? Z potężnym doświadczeniem trenerskim dla miejskiego klubu Lechia 1923, jest wręcz skarbem.

Po dyrektorze szkoły średniej w trudnym środowisku, jednak niezabogatego Miasta nie oczekuje:
- by był miłym misiem
- by był bratem "łatą"
- by miał dobry smukły wysportowany "look"
- by był dla często rozwydrzonych - bo de facto wychowywanych bez domu - bachorów.

Tego NIE oczekuje po dyrektorze szkoły średniej.

Idealny dyrektor szkoły średniej to silny chłop/baba.
Siłę dziś definiują wpływy polityczne przekładające możliwości pozyskiwania pieniędzy bo szkoła nie powinna zajmować się jakimiś najczęściej żenującymi geszeftami - wynajmowaniem salek na podszkoły, zwykle pseudoszkoły prowadzone weekendowo jedynie dla hajsu.
Szkoła to szkoła! Jedynie i aż!

Zatem w mojej ocenie kogoś na takim stanowisku dominują dwa kryteria: inwestycje w infrastrukturę (z pieniędzy pozyskany a nie zarobionych!), i zdawalność na bezpłatne państwowe studia uczniów danej placówki.

Kto dobrze grał w siatę niech do siaty wróci.
Faktycznie
Faktycznie 14.08.2020, 00:59
ci dyrektorzy z Mechanika to tak silne osobowości buchachachacha! Aż tak, że Starostwo wybrało im wicedyrektorów!
Co ciekawe w Technikum nr 6 przy ZSP 8, zdawalność wyniosła 62 procent, czyli lepiej niż u reszty.
"Wśród tomaszowskich techników zdawalność Technikum nr 1 przy ZSP nr 1, czyli Mechaniku - 59,1 proc. na 181 osób. Zdawalność w ZSP 2 wyniosła 54,2 proc. na 96 maturzystów, a w ZSP nr 3 - 29,6 proc. na 27 osób. W Technikum przy ZSP nr 6 na Strefowej zdawalność szkoły to 59,1 proc. na 44 zdających."
rodzic
rodzic 11.08.2020, 12:55
A może jednak należy zajrzeć najpierw do szkoły i zobaczyć co się zmieniło:
1. dwa nowoczesne laboratoria chemiczne
2. nowoczesna pracownia biologiczna
3. dwie pracownie komputerowe
4. remont sali gimnastycznej
i chyba właśnie zaczął się remont ogrodzenia.
Pełne wyposażenie dla technika architektury krajobrazu i technika analityka. Egzamin zawodowy architektury krajobrazu 100 % zdawalność podobnie jak w technikum budownictwa. Pierwsze egzaminy zawodowe dla technika analityka zdawalność powyżej 70 %.
I najlepiej zamknąć teraz TECHNIKUM bo dyrektor się nie podoba obecnej władzy a dzieci niech szukają wybranego kierunku w ościennych powiatach.
?
? 11.08.2020, 16:30
To przepraszam, ale nic nie zostalo wyeksponowane w PRże szkoły. A kręcą klipy. Zamiast stanąć spokojnie do obiektywu powiedziec co jest robione to jakies szybko migające zdjęcia nikogo nie przekonujące. Jest to dzisiaj szkola trzeciego wyboru. Jesli to sie nie zmienia no to ja sie nie dziwie, ze wladze szukaja kogos nowego.
Kłamstwo
Kłamstwo 14.08.2020, 00:50
i oszczerstwo.
https://zsp8.eu/
Mechanik w TM wkracza w złote lata. Zobaczycie.
Mechanik w TM wkracza w złote lata. Zobaczycie. 11.08.2020, 23:41
Czwartego nawet wyboru.

1. Mechanik (dzieki certyfikowanym przez MON klasom Kadetów Wojska Polskiego - wyjazdy zagraniczne co semestr, nauczyciele szkoleni na kursach jezykowych w UK..., wspaniały kamups szkolny...)

2. I LO (również rozbudowana współpraca zagraniczna, ludzie czesto z plebejskich domow jezdza po Europie. A w takim charakterze nie na wódę na balkonie w Egipcie, wiekszosc nie pojedzie po szkole nigdy)

3. II LO (dzieci glownie z srodowisk inteligenckich, ktore prywatnie dbaja by w szkole cos sie dzialo)

4. I na koncu albo samochodowka albo ta bida. Architektura krajbobrazu - pada tako pseudobyznes w ciagu 5 lat. W Tomaszowie ludzie dbaja o ogrod ogladajac HGTV, a jesli cos potrzebuja wiecej usypac czy wykopac jakoes bajorko, to biora parobka za skrzynke / zgrzewkę piwa. Krzaki kupuje sie w Castoramie w Łodzi o a nie u jakiegos paprocha w Tomaszowie, ktorego pomysl na byznes polega jedynie na tym, ze dorzuci 100% marży. Także rzeczywiscie przyszlosciowy kierunek.
Kolejne
Kolejne 14.08.2020, 00:58
brednie. Nabór poszedł w im za dobrze. Ręcznie ucięto im 2 klasy.
I kl
I kl 11.08.2020, 18:41
Jakie klipy?? Chyba coś się komuś pomyliło. Klipy to nie ta szkoła. A na ich stronie wszystko jest.
?
? 11.08.2020, 17:12
W szkole przede wszystkim się uczy. Klipy kręci w telewizji, w studiach nagrań. Widać, że niedouczony musi popracować na ortografią. A i poczytać by się przydało, jeśli jest się ciekawym, jak dobrze funkcjonuje placówka. 😃 A ze nabór dobry, to i chętny na dyrektora się znalazł 😃
@?
@? 11.08.2020, 23:00
Robił, robil też klipy Niuniek W tym lub w ubiełgym roku gdy na dwóch portalach chodził przegląd klipow promocyjnych każdej ze szkół – takich, które uczniowie przygotowują co roku. Niuniek widocznie się zgapił, ale potem dosłali. Właśnie o nim pisałem. Pomigał jakimiś zdjęciami + jakaś stockowa łupanie pseudonutą w głowie nic nie zostało zaraz po odtworzeniu. Dwa laboratoria? What the fuck!? Kto o tym wie!?

Ale tak jak napisałem, jeśli coś tam rzeczywiście zrobił to chwała mu za to, jednak w Tomaszowie pozostanie w pamięci jak świetny trener, ale dyro chyba jednak nie.

Chwalić się też trzeba umieć.

Pozostałe