Oszustki w akcji

  • 17.08.2020, 16:42 (aktualizacja 19.08.2020, 16:46)
  • redakcja
Oszustki w akcji
14 sierpnia pomiędzy godziną 14:00 a 15:00 do jednego z mieszkań w bloku przy ul.Małkowskich weszły dwie kobiety w wieku około 20–25 lat, które okradły niczego nie podejrzewającego starszego mężczyznę. Kobiety weszły do mieszkania razem z 87-latkiem, który wracał z zakupów i zastał je na klatce schodowej. Mężczyzna wpuścił je do środka. Po przejściu do kuchni jedna z kobiet zajęła mężczyznę rozmową, a w tym czasie druga z nich splądrowała pozostałe pokoje. Po wyjściu z domu kobiet, okazało się, że z komody zginęły pieniądze i biżuteria.

Tomaszowscy policjanci ostrzegają przed oszustami i złodziejami, którzy stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze lub nas okraść. Podają się za członków rodziny lub pracowników urzędów. Często oferują" wyjątkowe okazje" , a my obdarzamy ich nadmiernym zaufaniem. Pod byle pretekstem chcą wejść do mieszkania i odwrócić uwagę lokatorów a następnie ich okraść. Nierzadko wybierają na ofiary osoby starsze, samotnie mieszkające. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i zachowanie ostrożności przy kontaktach z obcymi ludźmi. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania przestępstwa należy niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc na numer alarmowy.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Emeryt
Emeryt 18.08.2020, 09:33
Dziadzio naskładał oszustki zabrały i tak to jest z tymi biednymi emerytami co na leki nie mają
qwert
qwert 17.08.2020, 19:23
Chodzą z akordeonem pod blokami i graja. Ludzie wychodzą na balkon i rzucają pieniądze. Grający i towarzyszące dzieci zapamiętują gdzie na balkon wychodzą starsi ludzie. Proste.

Pozostałe