Sprawdzona metoda usuwania zmarszczek pod oczami, czyli botoks bez tajemnic

  • 19.08.2020, 16:31 (aktualizacja 19.08.2020, 16:35)
  • Artykuł partnera
Sprawdzona metoda usuwania zmarszczek pod oczami, czyli botoks bez tajemnic
Jeszcze parę lat temu stosowanie toksyny botulinowej zwanej również jadem kiełbasianym w celu likwidacji zmarszczek na twarzy, budziło wiele kontrowersji. Dziś medycyna estetyczna bazuje na zabiegach, przeprowadzanych z użyciem botoksu. Szybkie działanie o wysokiej skuteczności, niska inwazyjność i przystępna cena powodują, że na usuwanie zmarszczek pojawiających się w okolicach oczu decyduje się coraz więcej osób. Co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą w gabinecie medycyny estetycznej? Odpowiadamy.

Na nieestetyczne zmiany w postaci zmarszczek jest metoda! Mowa o botoksie

Poprzez wstrzyknięcie odpowiednio dobranej dawki preparatu w określoną strefę na twarzy, lekarz medycyny estetycznej może zlikwidować nieestetyczne zmarszczki. Sama procedura trwa zaledwie dziesięć minut i wiąże się z niskim ryzykiem – zabieg jest nieinwazyjnym sposobem na usunięcie zmarszczek różnego typu. W efekcie podania botoksu przez doświadczonego lekarza, mięśnie zostają lekko rozluźnione, co skutkuje zlikwidowaniem poziomych lub pionowych zmarszczek pojawiających się wokół oczu, między brwiami oraz w okolicy kącików ust (zależnie od miejsca podania preparatu). Najczęściej toksynę botulinową stosuje się w redukcji zmarszczek pod oczami. Ogromnym plusem takiego zabiegu jest zachowanie rysów twarzy: rozluźnione mięśnie funkcjonują prawidłowo. Jeśli zaś chodzi o efekt, zazwyczaj utrzymuje się on od czterech do nawet sześciu miesięcy. Dla zachowania rezultatu, po tym czasie zabieg musi zostać powtórzony.

Botoks wygładzi zmarszczki i zapewni satysfakcjonujący efekt, jeśli poda go lekarz

Zanim wyruszysz do gabinetu, w którym wykonywane są zabiegi z użyciem botoksu upewnij się, że poprawianiem Twojego wyglądu będzie zajmował się specjalista. Musi to być wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej, posiadający doświadczenie i cieszący się dobrą opinią. Znajdziesz go w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik, gdzie nad pięknym wyglądem pacjentów czuwają najlepsi lekarze. Przed przystąpieniem do podania preparatu, specjalista przeprowadza konsultację – usuwanie zmarszczek pod oczami  wymaga zakwalifikowania do zabiegu. Bywa, że pacjent przyjmuje leki, które uniemożliwiają bezpieczne wstrzyknięcie substancji. Wówczas lekarz proponuje inną metodę.

Przed pierwszą wizytą w gabinecie medycyny estetycznej warto sprawdzić nie tylko, kto będzie zajmował się podaniem botoksu, ale również jaka jest cena takiej usługi. Ta może się bowiem różnić w zależności od miejsca, które chcemy wygładzić. Likwidacja zmarszczek czoła zazwyczaj kosztuje więcej, niż usuwanie kurzych łapek. Nowoczesne instytuty podają na swoich stronach internetowych przejrzyste cenniki, z którym pacjenci mogą na spokojnie zapoznać się z domu. Obowiązkowym elementem przygotowania do zabiegu jest też sprawdzenie przeciwwskazań. Lekarz na pewno omówi je podczas konsultacji, warto jednak zawczasu upewnić się np. co do tego, że nie mamy uczulenia na albuminę ludzką. Większość widocznych bruzd i zmarszczek można zlikwidować w nieinwazyjny sposób. Wystarczy znaleźć profesjonalny Instytut Medycyny Estetycznej, taki jak Dermedik. Dobrzy specjaliści znajdą rozwiązanie każdego problemu ze skórą – sprawdź, co zaproponują Tobie!

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe