Młodziczki Pilicy zdominowały kręgielnię w Lesznie

  • 25.08.2020, 10:40 (aktualizacja 31.08.2020, 14:51)
  • redakcja
Młodziczki Pilicy zdominowały kręgielnię w Lesznie
W dniach 22-23.08.20. na kręgielni w Lesznie odbył się ogólnopolski turniej kręglarski z cyklu młodzieżowego Grand Prix w którym brało udział ponad 100 uczestników, a bardzo dobrze wypadli w nim zawodnicy KS Pilica.

Najlepiej zaprezentowały się w nim dziewczęta i to we wszystkich rozgrywanych kategoriach wiekowych. Ogromne zaskoczenie sprawiła Karina Borkowska w kat. dzieci dla której były to pierwsze zawody w życiu. Zakwalifikowała się do finału na 2 miejscu i ostatecznie w finale zdobyła brązowy medal. Drugą niespodzianką był start Wojciecha Kobackiego w tej samej kategorii, który również zakwalifikował się do finału i ostatecznie zajął 6 miejsce. Kolejną niespodziankę sprawił Przemysław Borkowski w kat. młodzików, który w swoich drugich zawodach w życiu uzyskał rekord życiowy 516 kręgli i zakwalifikował się do finału na 7 miejscu, tę lokatę utrzymał w finale. Niestety zawiódł nasz faworyt w tej kategorii Norbert Kolecki, który z wynikiem 501 był dopiero 13.

Najlepiej wypadły nasze młodziczki, które na 7 miejsc finałowych, wywalczyły ich aż 4. Najlepszą z nich okazała się Kornelia Kujda, która z drugiej pozycji po kwalifikacjach z wynikiem 518 mocno zaatakowała w finale grając 535 i wywalczyła złoty medal. Dużą niespodziankę sprawiła Julia Karp, której ostatnio nie szło zbyt dobrze w zawodach. Julia w kwalifikacjach zagrała 498, a w finale rekord życiowy 541, który dał jej brązowy medal. Na 5 miejscu uplasowała się Aleksandra Skoneczna 510/497, a na 6 Daniela Busiak 495/502. Do finału nie udało się zakwalifikować tylko Alicji Romanowskiej, która swoje zmagania zakończyła na 19 miejscu z wynikiem 423. Warto dodać, że w kategorii młodzików padł rekord Polski 607 kręgli, który uzyskał Marcel Nowak z Wrzosu Sieraków, wygrywając zawody w swojej kategorii.

Wśród juniorek młodszych do finału na 2 miejscu zakwalifikowała się Daria Zdulska z wynikiem 530 i Karolina Wołczyk na 4 miejscu z wynikiem 519. Trzeba powiedzieć że do finału kwalifikowały się tylko 4 juniorki, z czego 2 to piliczanki. W finale bardzo dzielnie walczyła Karolina, która grając 538 wywalczyła srebrny medal. Niestety Zdulska spadła na 4 miejsce. O krok od finału były Aleksandra Przybyła 512 i Nikola Przybyła, które kolejno zajęły 5 i 6 miejsce. Na 10 miejscu uplasowała się Wiktoria Król z wynikiem 481.

Słabszy start zaliczyli juniorzy młodsi, z których tylko Michał Skalski zakwalifikował się do 6-cio osobowego finału na ostatnim miejscu z wynikiem 547 i w finale pozostał na tym miejscu z wynikiem 542. Tuż za finałem na 7 miejscu z wynikiem 544 uplasował się Filip Skalski, na 12 miejscu Dawid Adamski 530, a na 18 Maciej Wojtaszek 492.

KS Pilica w klasyfikacji klubowej zajęła 2 miejsce.

Wyniki młodziczek napawają optymizmem przed mistrzostwami Polski, które odbędą się już 4 września. Szkoda tylko że pandemia przerwała rozgrywki i turniej w tym roku stracił status Młodzieżowego Grand Prix, bo tomaszowianki z pewnością zajmowały by w nim miejsca na podium.

Trenerzy i zawodnicy bardzo dziękują sponsorom: Zakład Optyczny B.W. Olejniczak, Mesgo Poland, Artom Budownictwo  Spółka z o.o., Zakład Budowlany J.Lasota.

Specjalne podziękowania należą się firmie przewozowej "Konrad" pana Dębca, która nam bardzo pomogła w zorganizowaniu wyjazdu.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe