Kradli i... wpadli

  • 26.08.2020, 20:31 (aktualizacja 03.10.2020, 19:54)
  • redakcja
Kradli i... wpadli
Policjanci z referatu patrolowego tomaszowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w nocy z 9 na 10 sierpnia włamali się do domu w budowie na terenie gminy Inowłódz. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów 24 sierpnia 2020 kilka minut przed godziną 02:00, kiedy to... wracali z kolejnego włamania. W samochodzie, którym się poruszali mundurowi znaleźli dwie kosiarki, kosę spalinową, odkurzacz i szlifierkę.

24 sierpnia o godzinie 01:45 na ul. Zawadzkiej policjanci z partolówki zwrócili uwagę na mercedesa vito, którego kierujący na widok radiowozu zatrzymał się na poboczu i wyłączył światła. Policjanci postanowili skontrolować pojazd. W środku zastali dwóch mężczyzn w wieku 46 i 55 lat, którzy przewozili narzędzia niewiadomego pochodzenia. Ponadto 46-latek posiadał przy sobie „dilerkę” z 0,3 grama amfetaminy. Mężczyźni nie umieli jednoznacznie określić skąd mają przedmioty znajdujące się w ich pojeździe, co dało policjantom podstawę do ich zatrzymania.

Następnego dnia do tomaszowskiej komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Rzeczyca, który zawiadomił o włamaniu do jakiego doszło minionej nocy na terenie jego działki letniskowej. Z relacji przekazanej przez pokrzywdzonego wynikało, że z jego posesji skradziono kosiarkę i odkurzacz. Jak ustalono były to te same narzędzia, które ujawniono w pojeździe zatrzymanych mężczyzn.

W wyniku przeszukania ich miejsc zamieszkania policjanci odnaleźli m.in. elektronarzędzia pochodzące z włamania do nowo budowanego domu, jakie miało miejsce z 9 na 10 sierpnia. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 46-latek usłyszał ponadto zarzut posiadania środków psychotropowych. Decyzją Sądu Rejonowego w Tomaszowie Maz. zostali aresztowani na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mona
Mona 28.08.2020, 07:25
Ja bym nie obcinała genitaliów tylko rękę,i to nawet nie ta wiodącą ( a niech ma czym w nosie podłubać ) a znak byłby już wyraźny dla wszystkich,że to złodziej
luki123
luki123 27.08.2020, 20:59
nóż się w kieszeni otwiera... ludzie harują latami, żeby coś odłożyć, kupić, a taki darmozjad jeden z drugim bezczelnie idą na włam. Na chwile obecną nie ma adekwatnych kar, jakby wycięli im genitalia i po nerce (dla przykładu) z podaniem do wiadomości publicznej czynu, kary i ich wizerunku środowisko (przestępcze) przejrzałoby na oczy....
T
T 28.08.2020, 15:10
W praktyce tomaszowski "sąd" i tak wyda wyrok pozbawienia wolności na 1 rok (oczywiście z prawem do wcześniejszego wyjścia), mimo że kodeks dopuszcza znacznie wyższą karę. Paradoksalnie większą nauczkę i karę poniosą poszkodowani, bo to oni będą ciągani na komendę i rozprawę. To jest chory system, w którym przestępca jest lepiej traktowany od poszkodowanego.

Pozostałe