Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 12:08
Reklama
Reklama

Wylęgarnia będzie w Lubochni. Mieszkańcy Niebrowa odetchnęli z ulgą

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Niebrowa będą mogli odetchnąć z ulgą. Planowana w bezpośrednim sąsiedztwie ich osiedla inwestycja firmy Roldrob nie dojdzie najprawdopodobniej do skutku. Przedsiębiorstwo nową wylęgarnię drobiu zbuduje na terenach wiejskich w gminie Lubochnia. Informację tę potwierdził nam wójt Piotr Majchrowski.

Petycje w tej sprawie do miasta złożyli kilka miesięcy temu mieszkańcy osiedla. Podpisało się pod nią kilkaset osób. Akcję zbierania podpisów koordynował i organizował radny miejski Jarosław Batorski. Autorzy petycji, którzy zwracają się do Prezydenta Miasta o zablokowanie inwestycji oraz wspomniany radny uważają, że inwestycja wpłynęłaby negatywnie na warunki życia w tym rejonie. Czy mają rację? Zarząd firmy Roldrob twierdzi, że nie. Że wylęgarnia będzie neutralna dla otoczenia i oparta na najnowocześniejszych technologiach. Być może i tak jest. Problem jednak w tym, że na osiedlu wciąż żywa jest pamięć po zakładach, które zlokalizowane były przy ulicy Zawadzkiej. Nie ma ich od wielu lat, ale fetor jaki generowały wciąż pozostał w pamięci wielu osób. Do tego dochodzą zlokalizowane po drugiej stronie trasy S8 firmy, których obecność jest na osiedlu namacalnie wyczuwalna.

Ze szczegółami możecie się zapoznać klikając w poniższy link

Nie chcą wylęgarni drobiu na ulicy Zawadzkiej

oraz

KOLEJNY NOWOCZESNY ZAKŁAD W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

W każdym razie patrząc na sprawę od strony petycji Jarosław Batorski okazał się skuteczny i odniósł sukces. Jedni będą uważać go za bohatera, inni za "szkodnika". Ocena zależy od punktu widzenia. Dla mieszkańców osiedla będzie może tym pierwszym, dla zarządu francuskiej firmy, tym drugim. Każdy ma prawo do indywidualnej oceny.

Warto się jednak przyjrzeć jak sprawa ta wygląda z punktu widzenia miasta oraz skomentować kilka informacji, jakie trafiły do publicznego obiegu. Zacznijmy od podatków. Od jakiegoś czasu można spotkać się z tezą, że miasto nie dopuszczając do inwestycji (a raczej ją opóźniając i wymuszając w ten sposób inna lokalizację) straciło prawie 450 tysięcy złotych rocznie. Dokładnie rzecz ujmując ok. 120 tysięcy podatku od nieruchomości oraz 300 tysięcy podatku dochodowego. Czy aby na pewno? Otóż nie. O ile należy się zgodzić, że podatek od nieruchomości nie zasili budżetu miasta, to już CIT opłacany jest nie w miejscu, gdzie firma wybuduje swoją filię ale tam, gdzie ma swoją siedzibię.

Dlatego właśnie tak dużym problemem są duże sieci supermarketów lokalizowane w miastach jak Tomaszów. Nie zostaje tu bowiem ani złotówka z ich podatku dochodowego (o ile taki w ogóle płacą). Czemu więc miasto miałoby stracić z tego tytułu jakiś przychód? Tego nie wiemy, ale nie słyszymy też, by Roldrob chciał przenosić swoją siedzibę do... Lubochni. Warto też zauważyć, że dochody miasta z tytułu CIT od wszystkich przedsiębiorców są na bardzo niskim poziomie

Wynika z tego, że miasto faktycznie traci na podatku od nieruchomości ok. 120 tysięcy (to nie nasze szacunki - dokładne można byłoby robić znając powierzchnie zabudowy i inne parametry obiektu) . Czy to dużo? A może mało? Znowu wszystko zależy od punktu odniesienia.

Faktycznie może się do to wydawać kwota znacząca, szczególnie jeśli dla wzmocnienia efektu wymnożymy ją na przykład o.... 10 lat. Wtedy powiemy: przez niefrasobliwość prezydenta straciliśmy 1,2 miliona złotych. Jeśli dotrwamy 25 lat będzie to już kwota rzędu 3 milionów. Robi wrażenie? Na mnie nie.

Dlaczego? Bo większe robią na mnie koszty społeczne. Jakiego rodzaju? Jeśli nie związane z uciążliwymi zapachami, to na przykład z ruchem samochodów ciężarowych i hałasem, jaki emitują

Kolejny argument jaki trafia do przeciętnego tomaszowianina, to uniemożliwienie stworzenia kolejnych 40 miejsc pracy. Cóż... wydaje się, że wciąż wielu ludzi tkwi w rzeczywistości sprzed 10 a może i 20 lat. Dzisiaj borykamy się nie tyle z niedoborem miejsc pracy, co rąk do jej wykonywania. Czy aby na pewno, to czego najbardziej nam potrzeba, to nisko opłacane stanowiska na najniższym szczeblu zakładowej hierarchii produkcyjnej? To nie ze względu na brak takich wakatów emigrują z miasta młodzi i zaradni ludzie? Na ich miejsce trafiają zarobkowi emigranci, nad którymi już dzisiaj trudno jest zapanować.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Specjalista 06.05.2022 21:57
Z perspektywy czasu - wszystkie obawy były spekulacjami i to właśnie francuski zarząd miał rację. Wylęgarnia drobiu wodnego - do zakładu podjeżdża dziennie ok. 5-6 samochodów dostawczych, więc nie ma mowy o żadnych ruchu ciężarowym. Zapach? - nie czuć absolutnie nic. Nisko płatne miejsca pracy? - to wylęgarnia drobiu wodnego, a nie taśmowa ubojnia. Populizm tym razem wygrał ze zdrowym rozsądkiem.

GLK 04.09.2020 22:36
Wylęgarnia ma powstać na terenie jednostki miedzy Marianką a Nowym Glinnikiem. Zobaczymy czy bedzie odór.

km 31.08.2020 20:58
ciekawe z czego jak nie z lichych dochodów miasta spłacimy kasę wziętą na rozbudowę oczyszczalni i kanalizacji w miescie? tam dług będzie się wlokł jeszcze wiele lat. Tak jak dług z budowy absurdalnej Areny Lodowej, Gratis ma rację. kazdy zakład powstający Miasto powinno wspierać aby nie doić podatkami mieszkańców. Cała nasza władza to jak kariera Spychalskiego. Wg przynależnosci partyjnej od prezesa kotłowni, potem wodociagów na rzecznika Prezydenta Dudy. Jakie miał kwalifikacje żeby kierować spółkami miejskimi ? Tylko znajomości partyjne i koligacje rodzinne prezydentów.

Gratis 30.08.2020 14:56
jak można sie cieszyć że w mieście nie powstanie zakład produkcyjny? Tomaszów kwitnie dobrobytem? Rozwój miasta to właśnie zakłady produkcyjne a nie galeria czy stragany na rynku, albo kolejne sklepiki osiedlowe znajomych!!! idiotyczna jest radość zawarta w tytule że mieszkańcy moga odetchnąc z ulgą bo bezsensowna akcja radnego Batorskiego , sponsorowana po cichu przez Prezydenta Witkę ( oficjalnie prezydent umywa od tego ręce ) zablokowała inwestycję w mieście. Ile inwestycji rozwojowych mieliśmy w ostatnich latach w miescie? Ile Prezydent wsparł przemysł, produkcję ? Jak mógł radny Batorski kłamać wmawiając ludziom że wylęgarnia do są kurniki? Albo nie ma pojęcia co żle o nim świadczy, albo zrobił to celowo co tym bardziej wystawia mu laurkę ,,antypatrioty Tomaszowa,, i potwierdza że władza miasta dba o własny interes polityczny a nie o rozwój miasta. Wylegarnia z kurnikami ma tyle wspólnego co sklep mięsny z rzeźnią !! Urzędowe organa stwierdziły że wylęgarnia nie wpłynie żle na srodowisko, ale Prezydent wie swoje. Bo kiedyś były kurniki? W ten sam sposób można blokowac kazdą inwestycję w riunach Wistomu, bo kiedyś tam śmierdziało!!! A czy radny Batorski zainteresował sie sensem budowy Areny Lodowej w Tomaszowie ? Zagrożeniem dla osiedla gdzie w niedalekiej odległości jest kilka ton amoniaku ? Co będzie jak dojdzie do pęknięcia rur, zbiorników? Czy ludzie w osiedla przeżyją ? Tym bardziej że miasto nie ma pieniędzy na prowadzenie Areny Lodowej !!! zaraz będą zaniedbania i wielkie ryzyko skażenia połowy miasta. O tym nikt nie mówi. Prezydent nabrał wody w usta, a gdzie są sponsorzy dla Areny? Miasto dokłada pieniędzy do ARENY a nie pomaga rozwojowi przemysłu w miescie. Należy rozliczyć tych którzy doprowadzili do budowy Areny wiedząc że to zuboży budzet miasta o miliony złotych.

Manipulacja 30.08.2020 22:51
Wylęgarnia ma być przeniesiona z miejsca w którym działa obecnie , więc nie jest to żadna nowa rozwojowa inwestycja.

par 31.08.2020 20:59
Nowa rozwojowa inwestycja bo ma byc kilka razy wieksza.

Arena mistrzowska inwestycja 01.09.2020 00:33
Adekwatna wypowiedz do nazwy podpisu. Bzdura!

Trochę faktów 30.08.2020 23:30
Na koniec 2013 roku bezrobocie PUP Tomaszów 17%. Po latach podobno nieudolnych rządów i odstraszaniu inwestorów bezrobocie PUP Tomaszów 7% minus ściągani Ukraińcy. Oby wszyscy tak rządzili.

Zrównoważony rozwój 29.08.2020 12:34
Wybudujmy zakłady przemysłowe w miejscach do tego odpowiednich, a nie wycinajmy hektarów lasów pod obwodnice żeby rozładować ruch w mieście jednocześnie zapraszając do środka miasta przemysł z ciężarówkami. Zakłady niech się rozwijają.....ciężarówki niech do nich jeżdżą ........a lasy niech rosną.

G 31.08.2020 20:45
Teren przy ul. Zawadzkiej to obecnie nieuzytek, zarosnieta trawami łąka. To nie centrum miasta, chyba że uważasz że to jest środek miasta. Gdzie budować jesli nie tam ? Dojazd z trasy katowickiej bezproblemowy. Tym bardziej że inwestycja nie smierdzi jak kurniki.

Gall Anonim 29.08.2020 11:22
Bravo wójt gminy Lubochni.

Piotr 29.08.2020 05:24
Wybudujmy drukarnie pieniędzy.... Nie będzie hałasu ciężarówek ani przykrych zapachów a pieniędzy nie zabraknie

sss 03.09.2020 13:03
To co? Sklada pan podanie do wylęgarni?:D

podpis 28.08.2020 18:58
A chyba w Komorowie czy w Zaborowie przy drodze na Łódź jest szyld "wylęgania drobiu". Nie wiem czy tam faktycznie jest i jak duża, ale raczej nic tam nie śmierdzi.

PODWYŻKA 28.08.2020 12:49
Skoro ziemia przy Dekoratorze jest już nie potrzebna to na pewno prezes ją sprzeda a pieniądze ze sprzedaży przeznaczy na podwyżki dla nas i poprawę warunków pracy. Dziękujemy!!!!!

m 31.08.2020 20:47
pewnie pieniadze za ziemię przy Dekoratorze pójdą na tą ziemię w Lubochni co kupili. I trzeba jeszcze dołożyć trochę kasy z twojej pracy - a za to juz podziękuj władzom miasta.

andy 28.08.2020 09:47
Panie Mariuszu - jeśli dobrze rozumiem kwota 120 tysięcy + CIT to nic nieznaczący drobiazg. Jesteśmy przecież bogatym miastem. 40 miejsc pracy (skąd ma pan informację, że te stanowiska są ,,nisko opłacane?) to też drobiazg. Sam pan doskonale wie, że to nie pierwszy - i zapewne nie ostatni inwestor, który w zetknięciu z miejskimi urzędnikami i układzikami zrezygnował z Tomaszowa. Jeżeli Pana zdaniem nie ma to wpływu na kondycję miasta to gratuluję samopoczucia.

KOSZTY też się bierze pod uwagę 28.08.2020 10:34
W porównaniu do działalności jaką ta firma prowadzi na Warszawskiej i podejścia do społecznej odpowiedzialności biznesu to rzeczywiście drobiazg. 40 miejsc pracy przy gigantycznych ilościach miejsc pracy zajętych na Warszawskiej przez Ukraińców to też drobiazg. Załatwią na pewno busa który będzie woził ludzi do Lubochni więc każdy chętny Ukrainiec z naszego miasta który będzie chciał pracować w wylęgarni będzie mógł to robić. Stanowiska są opłacane tak jak opłacani są Ukraińcy. Kondycja miasta? A gdzie w tym wszystkim jest troska o stronę społeczną i zdrowie? Nic dziwnego że przegrywacie wybory za wyborami i jeszcze długo nie wygracie jak wolicie chronić prywatny zagraniczny kapitał niż tkankę społeczną naszego miasta.

Lin 01.09.2020 00:39
W punkt ! Brawo! Tylko bazar, galeria i sypialnia do pracy poza tym miasteczkiem. Tyle fundujecie mieszkańcom miasta drodzy włodarze..

Kala 28.08.2020 09:46
a gdzie dokładnie ma to powstać? Ktoś posiada taka informację?

Lubochnianin 30.08.2020 22:56
Pod wspaniałą wiatą obok niedziałającego zegara w centrum Lubochnia.

69 28.08.2020 06:34
Gdyby nie ŁSE w TM to była by wioska zabita dechami. Nasi włodarze to marność chociaż ci z pisu to chociaż mają konekcje w Wawie i ze stołu trochę okruchów spadnie a z po nawet w lodzi chodów nie mieli i nic nie mogli.

Petycja 28.08.2020 00:20
Niech ten redaktorek zamiast rozpowszechniać informacje jakoby miasto miało stracić jakieś 300 tys. z cit niech się zainteresuje ile miasto traci przez politykę tej firmy polegającej na zatrudnianiu nieprawdopodobnej ilości pracowników ze wschodu mimo że inne firmy tej wielkości w mieście robią to w ilościach symbolicznych.Miliony transferowane są na wschód a zatrudnienie Polaków spowodowałoby że pieniądze kreowałyby popyt na lokalnym rynku. Chyba że cały czas wierzy w te same banialuki co karmieni są pracownicy że Polakom robić się nie chce że nie ma kogo zatrudniać i inne brednie.W innych firmach stawiają na Polaków i zatrudniają ich na umowę o prace. A co do Cit to płaci się go od dochodu a jak pracownicy chcą bezpieczniejszych warunków pracy i podwyżek to słyszymy że firma od 20 lat jedzie na stratach ale dziesiątki mln. na inwestycje to mają. Ile warta jest ziemia przy Dekoratorze( firmowa) a ile w Lubochni? Nie trzeba było niczego blokować rachunek ekonomiczny ich tam pokierował.

Jaro 28.08.2020 22:00
Skoro rachunek ekonomiczny sprawił, że wybrali Lubochnię, to po co występowali o zgodę na inwestycję w mieście i tracili rok czy dwa? Problemy z myśleniem Pani/e Mądra/y?

KAPITALISTY 28.08.2020 22:44
Zgoda na inwestycję oznacza zgodę na inwestycję i nic poza tym. Często tylko na tym się kończy. A to finansowania nie dograli , a to sytuacja rynkowa się zmieniła a to COVID , a to pojawiły się inne scenariusze rozwoju i 100 innych historii, Kiedyś jak im poszedł z dymem zakład w Toruniu też francuziki trąbili że na jego miejsce powstanie nowy super nowoczesny a wzięli pieniądze z ubezpieczenia i tyle po nich w Toruniu zostało. Nie znasz metod ich działania i dlatego nie rozumiesz.

gm 31.08.2020 20:50
uwazasz że nie wybudują ? grubo się mylisz.

Uymk 27.08.2020 20:20
Co do podatku dochodowego od osób prawnych (pdop), przywołam art.10 ustawy o dochodach jst. Jeżeli podatnik pdop posiada zaklad (oddział) położone na terenie innej jst niz jst na której terenie ma siedzibę, to odpowiednia część dochodu z udziału ma byc przekazana do budżetów tych jst, na terenie której położone są zakłady (oddziały)proporcjonalnie do liczby zatrudnionych w nich osób na podstawie umowy o pracę. A więc w przypadku jeśli Wylęgarnia będzie płaciła CIT, to właściwa część trafi do Lubochni. Ale zgodzę się z Panem Redaktorem, ze CIT będzie niewielki. Ktory przedsiębiorca prowadzi działalność tak, żeby płacić CIT? Nie ma co nad utratą takiego dochodu płakać, biorąc pod uwagę uciążliwość Wylęgarni dla mieszkańców. Podatek od nieruchomości, tez jego wysokość nie poraża. Przedsiębiorca powinien porównać stawki podatku od nieruchomości w Mieście Tomaszów i gminie Lubochnia. W Lubochni nie bawią się w łagodną politykę podatkową. Zarówno dla mieszkańców i przedsiębiorców stawki są bliskie stawek maksymalnych, najwyzsze w powiecie.

MS 27.08.2020 21:03
Całość udziału w CIT wpływającego do budżetu miasta to za 2019 rok 2 milliony 300 tysięcy złotych. Przywołany zapis faktycznie istnieje, ale ma on marginalne znaczenie, (stąd moje uproszczenie). Właściwie żadne. Powodów jest oczywiście więcej niż jeden. Przepis odwołuje się bowiem do liczby osób zatrudnionych na umowach o pracę, a więc nie dotyczy firm korzystających z pracowniczego outsourcingu, pracownikow zatrudnianych przez agencje pracy tymczasowej, umów zleceń, samozatrudnienia i innych śmieciówek. Jest więc prawniczym bublem i fikcją. Tak naprawdę liczy się jedynie faktyczna siedziba wskazana w KRS. Jest to zresztą ciekawy materiał do analizy przez miejskich finansistów. Te 2,3 miliona złotych oznaczałoby, że spółki prawa handlowego zapłaciły 34, 277 miliona złotych podatku na naszym terenie.

Uvuvu 27.08.2020 22:04
Ceramika Paradyż to firma z Opoczna. W Tomaszowie ma zakład produkcyjny. Biorac pod uwagę liczbę pracowników w Opocznie i Tomaszowie, to chyba wcale nie taka marginalna część ich CIT należy się dla Miasta? Pod warunkiem, ze CIT płacą. Szczegółowy wykaz podatników od ktorych wpłynął CIT Miasto otrzymuje. Czy art. 10 ustawy o dochodach jest bublem i fikcją? Moim zdaniem, nie. To co nalezy zmienić to wysokość udziału CIT dla gmin. Udziały na poziomie 6% to zdecydowanie za mało.

MS 27.08.2020 22:21
Poprosimy jutro o wykaz, jeśli miasto taki posiada i nie zasłoni się tajemnicą skarbową

.. 30.08.2020 15:12
znów zabiera Pan zdanie nt o których Pan wie niewiele.

m 31.08.2020 20:52
najpierw pan stawia wnioski a potem mówi że sie dopiero dowie. Co to ma byc?

MS 27.08.2020 22:23
0,0086 - taki jest udział CIT we wszystkich przychodach miasta

SMS 29.08.2020 13:07
Gdyby udział CIT w wysokości 2,3 mln zl we wszystkich przychodach miasta stanowił 0.0086, to 100 procent przychodów byloby na poziomie 26 mld 744 mln. Wieki miną zanim Tomaszów takie przychody osiągnie.

Gr 30.08.2020 15:10
Proszę powiedzieć jasno - nie ma wg Pana znaczenia dla rozwoju miasta powstawanie zakładów produkcyjnych? Wiekszych czy zupełnie małych ? Ma czy nie ma ?

Czyżby? 28.08.2020 22:35
O jakiej uciążliwości dla mieszkańców jest mowa? W mieście jeszcze kilka lat temu funkcjonowały dwie wylęgarnie i o dziwo nie przy ulicy Zawadzkiej. Może Pan określić ich uciążliwość? A Pan redaktor przyjął najwyraźniej taktykę Pana Radnego i z premedytacją lub totalną ignorancją wprowadza opinię publiczną w błąd. Dla niewtajemniczonych ( w tym dla Pana, Panie Mariuszu), na ul. Zawadzkiej Zakłady Drobiarskie nie posiadały wylęgarni a FERMĘ DROBIU (KURNIKI) tak sprytnie nazwaną przez Pana Strzępka " zakladami". Pan radny natomiast powołal się w swojej petycji na wyrok olsztynskiego sądu dotyczący budowy.... FERMY DROBIU, A NIE WYLEGARNI. Uderzające podobieństwo mylenia pojęć. Czasami odnoszę wrażenie, że lubimy być nabijani w butelkę. Od Pana redaktora Strzępka oczekiwałbym większej rzetelności w przedstawianiu faktów, zamiast karmienia nas strzępkami nieprawdziwych czy też niesprawdzonych informacji. Od wspomnianego radnego, jak od wiekszości polityków, nie oczekuję już niczego. Bo czegóż można oczekiwać od ludzi, którzy budują swoja karierę na kłamstwie.

Straty których nie ma 28.08.2020 23:16
W błąd wprowadza autor artykułu jakoby miasto straciło jakieś pieniądze. Stracić to można coś co się posiada a nie kolorowe wizje przyszłości i mega zysków z których podatki niby zasilą miasto. Ile to już takich pseudo inwestorów mieliśmy okazje poznać.

Gr 30.08.2020 15:08
zaniechanie rozwoju kiasta to sa straty które pokryc trzeba z podatków mieszkańców.

Reklama
Polecane
Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?O bezpieczeństwie Za PilicąKolejna impreza Automobilklubu przed namiPierwszy raz w naszym szpitaluZbrodnia w lesie w okolicach Smardzewic40 lat minęłoŚredniowiecze w SkansenieTHOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologiiZrozpaczeni rodzice błagają o pomoc
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama