XIII Piknik Organizacji Pozarządowych "Lokalni Niebanalni”

  • 01.09.2020, 21:52
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
XIII Piknik Organizacji Pozarządowych "Lokalni Niebanalni”
W niedzielę, 30 sierpnia 2020 roku, na Przystani miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim odbył się XIII Piknik Organizacji Pozarządowych „Lokalni niebanalni”.

W tym roku imprezie przyświecało hasło „Przystań Tomaszowa dla aktywnych gotowa”. Gospodarzem i głównym organizatorem Pikniku był Marcin Witko – Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. Współorganizatorzy to: Wydział Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta  oraz  organizacje pozarządowe. Ideą pikniku jest od lat promocja  działalności lokalnych organizacji pozarządowych, działających na terenie powiatu tomaszowskiego.  

W czasie Pikniku rozstrzygnięty został Konkurs Kreatywności Społecznej. Organizatorem jest Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego. W kategorii  „Inicjatywa społeczna” nagrodzono Jednostkę Strzelecką 1002 i Ochotniczą Straż Pożarną z Tomaszowa Mazowieckiego za inicjatywę „Wspólne działania dla mieszkańców miasta. Razem przeciw COVID 19”.  

W kategorii „Partnerstwo społeczne” nagrodę otrzymali Marian Frączkowski i Zygmunt Dziedziński – członkowie Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego, koordynatorzy corocznej akcji, która odbywa się 1 listopada – „Ratujmy zabytki tomaszowskich cmentarzy”. W kategorii  „Animator społeczny 2020” – wyróżniona została Maria Jędryka z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z naszego miasta. 

Wręczone zostały także  podziękowania dla wolontariuszy i darczyńców za projekt „Razem dla seniorów”. Podsumowano również konkurs dla dzieci „Tomaszów Mazowiecki w przyszłości – tak to widzę”.

Marcin Witko mówił o najbliższych planach dotyczących rozwoju Tomaszowa Mazowieckiego. Prezydent ma nadzieję, że w krótkim czasie powstanie most łączący Przystań ze Skansenem Rzeki Pilicy oraz – że uda się wyremontować Park Solidarności i dawną muszlę koncertową.  

Piknik uświetniły występy tomaszowskich artystów. Jako pierwszy swoją twórczość muzyczną i poetycką zaprezentował tomaszowski raper – Rafał Chmielewski – Dobry Chmiel. Wyróżnia go głównie tematyka utworów, jakie pisze i wykonuje. Porusza problemuzależnień i ekologii. 

Następnie zaprezentiiowała się sekcja wokalna Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Wystąpiło czworo artystów: Maciej  Kowalski, Szymon Ćwiertnia, Piotr Iwanicki i Jadwiga Kocik.  

Zaprezentowała się też Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Tomaszowa Mazowieckiego. Razem z orkiestra wystąpili gościnnie soliści:  Aga Dębowska, Kamila Kamocka, Dave Bo, Artur Dyśko, Paweł Jaworski, Jarek Osojca, Michał Domagała oraz Anna Gnatek, Na zakończenie, jako gwiazda wieczoru, zaśpiewał Andrzej Piasek Piaseczny.

W ramach tegorocznej edycji wydarzenia prowadzono zbiórkę publiczną na leczenie niesłyszącego Jasia Pietrzyka. 

Choć prognozy pogody na niedzielne popołudnie nie były optymistyczne, na dobre rozpadało się dopiero po koncercie Piaska. Nawet pogoda sprzyja organizacjom pozarządowym, które poprzez swoją codzienną działalność robią kawał dobrej roboty. 

Galeria: https://www.facebook.com/pg/PowiatTomaszowskiMaz/photos/?tab=album&album_id=3204802056234025

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jik
Jik 05.09.2020, 07:29
Kiedy będą kajaki???? Miasto nie chce kajaków w mieście!
Aga
Aga 03.09.2020, 22:40
Babcia Dębowska już nie zabardzo.
Fan od kiedy 1 raz usłyszałem
Fan od kiedy 1 raz usłyszałem 04.09.2020, 23:38
Spiewa bardzo dobrze, a Twoja mentalnosc jest ageistowska. Bedzie Ci coraz trudniej żyć bo wiek Pani Agnieszki w spoleczenstwach zachodnich uznawany jest wlasciwie jeszcze za młodość.

Zresztą akurat w obszarze artystycznym metryka zupelnie nie ma znaczenia. Tina Turner ile ma lat?
Whitney Huston zachwycałaby do dziś głosem gdyby nie narkotyki.

Także Pani Agnieszko, jesli Pani natknie się na podobne rzygowiny, niech to czasem Pani nie dotyka. To frustraci seksualni z babami po domach, ktorych zycie sprowadza sie do oceniania przez internet innych i zwykle jakoejs pozbawionej pasji przymusowej roboty na wpół niewolniczej.

Jest Pani naszą tomaszowską gwiazdą, większość z nas Panią podziwia, ale jest i grupka która nie moze sie pogodzic z czyimś talentem, predyspozycjami, czy ciepłem jaki emanuje od Pani.

Dziękuję Pani Agnieszko, że nadal mieszka Pani w Tomaszowie!

PS w roznych sprawach jest tak naprawde roznie, ale doceniam osiagniecia ostatnich lat i przez niektorych jestem nazwyany PiSiorem często jakże tolerancyjnie również PiSuarem. Nie zdziwilbym sie gdyby wiek wytykał/a Pani jakis zagorzaly przeciwnik obecnej wladzy. To dla nich typowe. Na gębie tolerancja, demokracja , konstyticja etc. a w kieszeni amunicja... No niestety.
Więcej mniejszych imprez zamiast Dni Tomaszowa?
Więcej mniejszych imprez zamiast Dni Tomaszowa? 03.09.2020, 15:47
To była udana impreza masowa ...na poziomie. Nie wiem ile kosztowała w sumie z honorarium dla Piaska, ale pewnie mniej niż Dni Tomaszowa.

I – moim zdaniem – powinniśmy się w Mieście zastanowić, czy do Dni wracać.
Może właśnie lepiej inwestować w kilka imprez na Przystani od długiego weeekendu w maju do późnej jesieni. Z jedną gwiazdą ogólnopolską, a może nawet nie gwiazdą, ale jakimś Kubą Badachem, czy kimś równie akceptowalnego dla każdego mieszkańca.
Coś miłego dla ucha żadnych trudnych eksperymentów. W tym nigdy nie zaistniejemy w konkurencji z dużymi imprezami w Katowicach czy Warszawie.

Czy Polish Jazz ma sens? Nie chcę podważać, ale zasanówmy się po tych które się odbyły – kto nawet w samym Tomaszowie o tym dziś wie? Jedynie zaangażowani w tę imprezę + rodziny. Na forum ogólnopolskim festiwal przeszedł bez echa. Jakieś tam pojedyńcze teksty zapchaj-dziury z rozsyłane przez organizoatorów newsletterów. Trudno się dziwić skoro formuła ja niejasna. Organizatorzy nie bardzo wiedzą co chcą pokazać. Z opisu imprezy trudno wycisnąć 2 konkretne zdania by zrobić notkę w Wikipedii... A jedynie znane nazwiska to nie jest gwarancja sukcesu. Przyejżdżają zarobić to wszystko. Poza tym – sprawa podstawowa, to jest jednak impreza biletowana. Jeśli ma być finansowana z pieniędzy samorządowych, bez celu komercyjnego (z biletów pewnie nie zarobili nawet na honoraria), to jednak coś jest nie halo. Płacisz podatki, po to by drugi raz je zapłacić kupując bilet. Miasto poza tym nie ma tradycji jazzowych, jedyne co się w Tomaszowie w miarę regularnie  obywało, to mini koncerty zapraszanych do Arkad przyjaciół z Polski. Czasem z wolnymi miejscami, aż trochę było wstyd.

Wracając na Przystań.
Było bardzo sympatycznie, integracyjnie i ludzie odpowiedzieli również kulturą co widać było po zakończniu imprezy bo ja tam jeszcze zostałem mimo padajacego deszczu by obejrzeć pusty ośrodek czy będzie chlew, jeszcze zanim ZDiUM posprząta. No i nie, nie było. Z koszy się ulewało, ale poza tym było bardzo czysto.

Miasto uczy kultury. Fajnie. Dziękuję.
PALUCH
PALUCH 03.09.2020, 15:16
Piasek ciacho, Kamil Wrona ciacho
Bolek
Bolek 03.09.2020, 08:30
Było super! Tęsknimy już za imprezami. Korona to ściema. Chmielu też jest super. Aga mogłaby już nowe kawałki się nauczyć. Z tym facetem nie przesadzajmy ratowali go cały czas. Na przyszłość więcej jedzenia
Kin
Kin 03.09.2020, 07:10
Szkoda że nie było nic wcześniej o tym... że będzie... ciekawe...
ddd
ddd 03.09.2020, 12:53
Trąbili o tym z miesiąc - wszędzie..,
Hi
Hi 05.09.2020, 07:28
Tutaj nie...
TVPiS
TVPiS 02.09.2020, 22:20
Rozumiem ze wszyscy udają że nie widzieli obok sceny akcji ratowniczej, ani jednego zdania w żadnym portalu ... wstyd
ddd
ddd 03.09.2020, 12:53
A co? Do ploteczek przy kawie sensacja potrzebna i czyjeś nieszczęście?
@ddd
@ddd 04.09.2020, 21:05
akcja ratownicza była byłyskawiczna, karetka była na miejscu jeszcze zanim zasłabł. Harcerze i strzelcy utworzyli szpaler dla karetki trzymając linę. Z pół godziny go reanimowali i ponoć „wystartował”, potem karetka sprawnie ruszyła.

Okiem laika, jakim jestem to była bardzo sprawna reanimacja.

Pretensje są o co? Że starszy (ponoć po 70tce), gość dostał zawału? O co? Że go sprawnie reanimowano?

Zasłabł przy wejściu, więc całkiem możliwe, że był w szoku, że zasyfione miejsce jakim była przez 30 lat przystań zostało tak odmienione.

Amfiteatr zamiast tego asfaltowego boiska to jest coś pięknego. Przede wszystkim, dlatego, że dla wszystkich. Boiska poszły na bok – bo nie każdy ma ochotę i siłę rzucać piłą w wieku 70,80,90 lat.

Pamiętajmy, że to był bardzo nierówny teren, boisko do kosza (to z asfaktem), było sporo niżej od wejśćia. Inne części Przystani również. Oni sporo ziemi i guzu nawieźli by to wyglądało jak teraz. Generalnie kupa roboty, a i tak to dość krótko trwało. Na zdjeciach z początku budowy jest kilkanaście hałd nawiezionego kruszywa i ziemi.

Łe tam, ła tam? W dzisiejszych czasach gdy stawia się wieżowce na pustyni w Dubaju. No to trzeba było COKOLWIEK postawić w ciagu 30 lat.

FAKTY nie tylko hejterska gadka! STOP!
Uczestnik koncertu
Uczestnik koncertu 02.09.2020, 23:21
Niestety, mężczyzna zmarł
@uczestnik koncertu
@uczestnik koncertu 04.09.2020, 21:06
jeśli tak to w szpitalu. W wieku 70 lat ludzie umierają. Po prostu.
Vicente
Vicente 02.09.2020, 22:03
Dużo zdolnych ludzi w Tomaszowie i to cieszy , że mogą śpiewać , grać - gratulacje . Za shallow , ale bez,,bradley,, i Ewunię - dla Damy duży plus , a pan Michał od ,,Szczepanika,, bardzo naturalnie z dużą swobodą - ładnie . Dobrze , że perspektywa na zagospodarowanie tego miejsca i innych staje się ciekawsza .

Pozostałe