Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 02:26
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Malowniczy widok na... chlewnię. Mieszkańcy protestują

Ekspansja mieszkańców miast na tereny dotąd uznawane za rolnicze trwa od wielu lat. Tysiące osób, szukając swojego przyjaznego do życia miejsca emigruje do podmiejskich gmin wiejskich. Gminy te ochoczo nowych mieszkańców przyjmują, bo razem z nimi przychodzą podatki oraz pieniądze z wielu innych źródeł. Nie tworzą więc przeszkód, kiedy właściciele gospodarstw rolnych dzielą swoją ziemię i sprzedają jako działki budowlane. Nie zawsze odbywa się przy pomocy planów zagospodarowania przestrzennego. To polityka nastawiona na krótkoterminowy zysk i generująca wysokie koszty na przyszłość

W całym kraju ubywają tysiące hektarów gruntów  rolnych. Także tych w klasie I-III. Rolnicy biją na alarm. Dalsze zmniejszanie areałów doprowadzić może do problemów z produkcją żywności. Zwyczajnie nie będziemy mieli co jeść.

To nie jedyny problem tego rodzaju gospodarki gruntami. Wyludnianie miast to ich powolna degradacja. To także wysokie koszty dostępu do infrastruktury technicznej.

Podobnie czyni też gmina wiejska Tomaszów, będąca tzw. obwarzankiem dla Tomaszowa Mazowieckiego. Krótka wycieczka po geoportalu przyprawić może o zawrót głowy. Grunty szatkowane są niemal w każdej miejscowości. Każdego roku buduje się w nich setki nowych domów. Przy czym nadal są to tereny wiejskie i kiedy zdarzy nam się o tym zapomnieć, możemy spotkać się ze sporymi problemami.

Takie właśnie mają mieszkańcy miejscowości Kwiatkówka, gdzie pochodzący z Wolborza przedsiębiorcy postanowili wybudować zespół chlewni, gdzie hodowane ma być kilkaset zwierząt. Oprócz trzech budynków hodowlanych powstać mają także silosy na paszę,  rampy i wagi dla samochodów ciężarowych.

Trudno się dziwić, że mieszkańcy są oburzeni. Większość domów powstała tu niedawno. Nowe sąsiedztwo budzi więc przerażenie. Idylliczny krajobraz i spokój stają pod znakiem zapytania.

- Wiedzieliśmy, że sprowadzamy się na wieś. Nie przeszkadzają nam rolnicy, którzy tu mieszkają i hodują zwierzęta. To, że ktoś trzyma 20-30 świń lub hoduje kilkadziesiąt kur nie stanowi problemu. Tu jednak mówimy o produkcji przemysłowej. To nie tylko nieprzyjemne zapachy ale również duża liczba samochodów ciężarowych. Wystarczy spojrzeć, jak wygląda tutaj droga

- mówi jeden z mieszkańców

- Kiedy kupowałem tu działkę sprawdzałem jakie jest otoczenie. Widziałem, że w sąsiedztwie są inne podzielone pod działki tereny. Spodziewałem się, że będzie tu rosło osiedle domków jednorodzinnych, a teraz okazuje się, że tuż za płotem będę miał widok na trzy chlewnie oraz silosy

- dodaje drugi z naszych rozmówców.

- Ziemię odziedziczyłem po ojcu, a on wcześniej po swoim ojcu. Z uwagi na to, że nie ma kto na niej teraz gospodarzyć, kilka lat temu podzieliłem ją na działki. Sukcesywnie je sprzedaję. Mają być one zabezpieczeniem mojej starości. Kiedy pojawi się tu chlewnia nie tylko spadnie ich cena ale nikt nie będzie zainteresowany zakupem.

- skarży się właściciel pobliskiego gospodarstwa rolnego.

20 sierpnia br. gmina opublikowała obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji pn. zespół obiektów do chowu trzody chlewnej o łącznej obsadzie 268,8 DJP. Oznacza to, że w zależności od wieku zwierząt może ich przebywać nawet 10 krotnie więcej.

Prowadzenie postępowania nie oznacza jeszcze, że decyzja o budowie zapadnie. Teraz wypowiadać się na temat inwestycji będą SANEPID, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi, Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”.

Mieszkańcy z całą pewnością będą się od decyzji odwoływać i niekorzystne dla nich rozstrzygnięcia zaskarżać. Domagają się też spotkania z wójtem, by wyjaśnił jakie jest jego stanowisko w tej sprawie. Domagają się aby to władze gminy inwestycje ze względów społecznych zablokowały. Jest to możliwe, ponieważ wszystkie rozstrzygnięcia administracyjne muszą być nie tylko zgodne z obowiązującymi przepisami ale także uwzględniać stanowisko społeczności lokalnej

Sądy często podnoszą, że zgodnie z treścią art. 16 ust. 1 Konstytucji RP gmina to ogół (wspólnota) jej mieszkańców, więc samodzielności gminy, jako takiej, nie można utożsamiać wyłącznie z samodzielnością jej organów. W tej sytuacji, podejmując działania zmierzające do wydania decyzji mającej wpływ na życie członków tej wspólnoty, organy gminy nie mogą  pomijać stanowiska społeczności lokalnej, w tym protestów przeciwko lokalizacji konkretnej inwestycji


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ola 01.10.2020 13:50
Tacy jesteście wszyscy eko a świnki nie akceptujecie ekologicznej naturalnej? Cebulaki

Ziomek 04.09.2020 17:15
Każdy by chciał mieszkać na wsi a oddychać miejskim powietrzem

Tekla 04.09.2020 18:26
Dawaj dalej. Dobreeeee. Rechoczemy z mężem jak pijane żaby. Nie to, żebyśmy wyśmiewali niedostatki intelektualne... ale jakoś tak nam się wesoło zrobiło.

disel 04.09.2020 19:01
To jest do zrobienia tylko na wsi trzeba włożyć końcówkę rury wydechowej od samochodu w którym pracuje silnik na 1min do salonu. Mówisz i masz ,

ZJ 04.09.2020 23:40
Każdy mieszkający na wsi chciałby żyć jak człowiek a nie jak świnia w smrodzie. Tylko tyle a dla niektórych to aż tyle . A komentujący to pewnie nawet nie stał przy chlewni przemysłowej niech wybierze się na wczasy obok takiego luksusu.

KW 04.09.2020 13:35
Ma Pan Panie Janie całkowitą rację. Nie o smród tu chodzi. ale lepiej żebym ja nie pisał co trzeba prześwietlić w raporcie , a jeżeli będzie wszystko dobrze to trzeba sprawdzić czy projekt i pozwolenie na budowę obejmuje wszystkie elementy z raportu

Ajdejano 04.09.2020 19:22
Myślę, że w związku z tym raportem środowiskowym mogą mieć miejsce dwie wersje: Wersja nr 1: raport ZAWSZE jest pisany na zlecenie Inwestora i również ZAWSZE jest tak "wykombinowany" (odpowiednie tabelki, wskaźniki, itp.), aby sponsor tego raportu był zadowolony, co nie zawsze ma wiele wspólnego z rzeczywistością. W tym wariancie (również "cicha"...., pozakulisowa rola Inwestora) , wszyscy decydujący urzędnicy, czytający raport, wiedzą, że ten raport jest s.p.i.e.r..d.o...., ale UDAJĄ , że nie wiedzą, co czytają w tym raporcie. Wariant 2: raport być może (rzadkość) jest napisany poprawnie. I w tym wariancie, dalszy ciąg opowieści - patrz: wariant 1. Z małą poprawką: w tym wariancie, urzędnicy BARDZO UDAJĄ, że nie wiedzą, co matoły czytają w tym raporcie. PS. Świńskie mięsko i świńskie wyroby masarskie bardzo lubię i w związku z tym nie przeraża mnie zapach tradycyjnego świńskiego, wiejskiego gnoju (którego wiele nawyrzucałem się z tradycyjnej chlewni). Natomiast przeraża mnie ten okropny smród w pobliżu każdej przemysłowej tuczarni świń, spowodowany zatruwaniem świń paszą nafaszerowaną chemią, którą to chemię wydalają te zwierzęta. Nie wierzcie w tzw. "ekologiczną" żywność z jakiejkolwiek przemysłowej hodowli, upraw polowych. itp.

Ajdejano 04.09.2020 12:18
Jednak nie wiecie o tym, że w dotychczasowych przepisach środowiskowych i sanitarnych coś takiego jak "SMRÓD" w ogóle nie jest klasyfikowane, bo nie występuje (w tych przepisach).PS. W takim razie, Autor tego materiału powyżej - powinien się wysilić i objaśnić gawiedzi, jakimi argumentami (opartymi na prawie) powinni podpierać się ludzie, przeciwni tej tuczarni świń.Jednak, myślę, że będzie o to trudno, bo wszelkiego rodzaju redaktorom nie zależy, aby wyjaśnić temat, ale aby rozrobić temat i narobić dużo szumu.Ciekaw jestem, jak zakończy się ta sprawa i jak zakończy się inna sprawa - składowiska zanieczyszczeń w pobliżu Pilicy (kłaniam się bohaterowi z tit-u).

miastowa 04.09.2020 10:21
Smród nie do zniesienia dolatuje aż do miastowych na ulicy Rudej, pomijając już że wieś Niebrów i Zawada brnie w tym smrodzie non stop.

Timi 13.09.2020 22:57
Ten smród to i na Legionów czuć

KW 04.09.2020 09:09
Problem w tym, że to chlewnia przemysłowa, w której podstawową zasadą jest tania produkcja. Nie ma ona nic wspólnego z humanitarnym traktowaniem zwierząt, produkcją zdrowego mięsa , a tym bardziej ekologią. W naszym kraju to nie na zlecenie urzędu wykonuje się raport oddziaływania inwestycji na środowisko, to inwestor zleca to specjaliście, a ten musi go zrobić tak żeby zadowolony był inwestor. Urzędnik tylko czyta ostatnią stronę podsumowania gdzie najczęściej stosowanym zwrotem jest " nie wpłynie na pogorszenie". Takie raporty należy zaskarżać do SKO, a jak nie wyjdzie to dalej do sądu.

Zwzw 03.09.2020 23:14
Pewnie chlewnię to pod nosem ludziom na wsi a niech im śmierdzi. A duże zakłady w miastach to na obrzeżach żeby nie przeszkadzały. Co za hipokryzja

bonbon 03.09.2020 22:33
Takie uroki życia poza miastem. Będą pyszne hot-dogi dla mnie. Szczerze to wali mnie to, że kilku osobom nie pasuje. życie...

Romek 03.09.2020 22:25
Szkoda że ci co stawiają chlewnię nie mieszkają obok nich, poza tym to nie jest tylko smród tylko chemia. Bo ci co chodują większą ilość świń dobrze wiedzą że te pasze to wcale nie jest to takie eko. Ci co robią sami paszę dodają kwas żeby pasza w worku mogła dłużej stać . To nie jest obornik jak kiedyś tylko gnojowica która dusi.

M 04.09.2020 12:15
Dokładnie! Smród największy z paszy! Zwłaszcza w gnojowicy..

Mieszkaniec 03.09.2020 21:53
Proszę sobie oszczędzić zbędnych komentarzy bo akurat większość z tych ludzi którzy są przeciwni to właśnie rolnicy małych gospodarstw. Taki chów na skalę przemysłową powinien być w bardziej wyludnionym miejscu.

wegeman 03.09.2020 20:46
Nie rozumiem oburzenia ludzi tym, że w ich okolicy mają powstać tego typu zakłady. Skoro Państwo spożywacie mięso i produkty odzwierzęce to chyba wiadome jest, że muszą one zostać wyprodukowane. Z ową produkcją wiąże się: zapach, transport, degradacja środowiska, spadek wartości gruntów, itp.... Wydaje mi się, że jedyną grupą, która może wyrażać swoją dezaprobatę to wegetarianie i weganie. Niestety osoby spożywające mięso sami przyczyniają się do produkcji mięsa i całego dodatku, jaki nam ta produkcja przysparza.

A. 03.09.2020 18:25
Wylęgarnia w mieście - źle. Chlewnia na wsi - też źle.

B. J. 03.09.2020 18:00
Tomaszów jest miastem które przygarniało osiedleńców z okolicznych wiosek, tu był przemysł gdzie ludzie dorabiali się i dostawali mieszkania spółdzielcze czy zakładowe. Teraz widocznie jest czas aby powrócić do korzeni na wieś, sprzedając bloki wykupione za symboliczną złotówkę. Ci zapobiegliwi mając po dwa lub trzy takie mieszkania opylają je i budują wille podmiejskie. I co tu zazdrościć kto myśli ten ma, niekoniecznie harując jak wół od świtu do nocy.

nie poszkodowany przez los 04.09.2020 15:17
weź tabletkę ,weź tabletkę

Sceptyk 03.09.2020 16:23
Wieś to chleb, mięso, nabiał-wprowadzam się na wieś więc logiczne że muczy, chrumka i gdacze i czasem nocą słychać maszyny a jak mi nie pasi to mieszkam tam gdzie auta i tramwaje słychać od 4 rano do północy

Wieśniak 03.09.2020 21:38
A chcesz mieć 2000 szt. świń przy swoim domu i wąchać cały czas.?!

Zygmunt 03.09.2020 23:51
Tylko tu nie chodzi o spokojną od czasu do czasu jeźdźca maszynę rolniczą gdzieś kogut zapieje tylko o przemysłową hodowlę świń która nie ma nic wspólnego z twoim opisem. Przy tak dużej produkcji to tiry po świnie jeżdżą co chwila nie ważne o której godzinie nawet w nocy załadunki trwają po kilkanaście godzin nawet nie masz pojęcia jak jest głośno. To trochę mylne pojęcie o teraźniejszej wsi widać że nigdy nie byłeś przy załadunku świń.

Rolnik 03.09.2020 15:13
Wielkomiejscy Tomaszowianie (z drugiego pokolenia ktorych dziadkowie pewnie jeszcze sami ganiali krowy po pastwisku) zmęczeni splendorem wielkiego miasta łaskawie przyznają że "Nie przeszkadzają nam rolnicy, którzy tu mieszkają i hodują zwierzęta" No jeszcze by tego brakowało zeby mieszkającemu na wsi przeszkadzali rolnicy. Ale tak to jest jak sie widzi czubek własnego nosa. Ktos mysli ze wyszedł na salny a zapomnial ze mu jeszcze słoma z butów wychodzi.

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie małe

Temperatura: 1°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ten Alior Bank, to zupełne dno!!! Jak można było dopuścić do takiego przekrętu, wykonanego przez zwykłą pracowniczkę ?!?!?! Niech wszystkich Pan Bóg broni przed korzystanie z tego banku!!! Posiedzi cwana baburica parę wiosen i co z tego?!?! Kto odda kasiorkę klientom tego banku??? Ludziska: omijajcie z daleka taki przekrętny bank.Źródło komentarza: Klienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Autor komentarza: tTreść komentarza: Czy będzie można zamieszczać swoje materiały. Czy materiały będą cenzurowane.Źródło komentarza: Nowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaAutor komentarza: Odpowiednie osoby naodpowiednimmiejscuTreść komentarza: Paweł PiwowarskiŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Do "Bareja". Jeżeli ja podpisałbym się "Jan Kępa" - też byś to łyknął, jak młody indor kluchy?! Oczywiście, kompletnie nie interesuje ciebie to, co napisała ta Aleksandra Kępa: "... nie ma tak Wielkiego, oddanego Człowieka dla Tomaszowa." Wg mnie], ta tzw. Kępa, to totalny idiota. Dlaczego? Proste, jak świńska kita. Wyrazy: wieki człowiek pisze debil z dużej litery, a ponadto zapomniał debil, że starosta, to jest samorządowy szef powiatu tomaszowskiego, a nie Tomaszowa. Dla debila, to jeden chuk.Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: Roman WildertTreść komentarza: Całe to skorumpowane towarzystwo na śmietnik historii ,może czas na kogoś młodego ,ambitnego ?Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Panie Adamie: ogólnie wiadomo, że jest Pan dobrym drogowcem, bo pracuje Pan w tym zawodzie (szkoda, że nie w Tomaszowie). W swoim wpisie ma Pan 100 % racji. Jednak nasze miasto jest tak zaniedbane pod względem komunikacji (głównie skrzyżowania), że takich przykładów, jakie Pan podał, znalazłoby się wiele więcej. Czasy się zmieniają i oczekiwania ludzi też się zmieniają. I to jest normalne. Jednak, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że "... Batorski znów chce się pokazać...". Zapomina Pan o tym, że Pan Batorski chce się pokazać nie dlatego, że jest taki ładny], tylko dlatego, że Pan Radny Batorski reprezentuje swoich i nie tylko swoich wyborców. I ten facet już wielokrotnie pokazywał, że nie tylko przed wyborami wiedział, po co został wybrany na radnego, czyli na przedstawiciela mieszkańców miasta. W podsumowaniu: taki ktoś, jak Pan, też przydałby się jako radny: miejski, a raczej powiatowy, bo ma pan łeb na karku w sprawach drogowych. Pozdrowienia od starego czekisty.Źródło komentarza: Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama