Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w ZSP nr 1

  • 03.09.2020, 14:59 (aktualizacja 10.09.2020, 09:17)
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w ZSP nr 1
We wszystkich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce, we wtorek, 1 września 2020 roku, odbywało się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, na uroczyste rozpoczęcie zaproszeni zostali: Antoni Macierewicz – Marszałek Senior Sejmu RP IX kadencji, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Beata Stańczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego.  Obecni byli też przedstawiciele 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, ponieważ w tej szkole uczniowie uczą się tez w klasach mundurowych, którym tomaszowskie wojsko patronuje. 

Dariusz Kwiatkowski – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 przypomniał, że to Antoni Macierewicz był inicjatorem powołania klas mundurowych w szkołach w Polsce. Podziękował też Mariuszowi Węgrzynowskiemu za to, że dzięki dotacji Starostwa klasy pierwsze otrzymały umundurowanie gratis. 

W czasie uroczystości podziękowania za długoletnią pracę w ZSP nr 1 otrzymała Joanna Surma, która po 40 latach nauczania w tej szkole odchodzi na zasłużona emeryturę. Powitani zostali także nowi nauczyciele. Podziękowania otrzymały nauczycielki, które opiekowały się Samorządem uczniowskim w ubiegłym roku szkolnym. Powołany i przedstawiony został nowy skład Samorządu.

1 września, to rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Aby upamiętnić ten dzień, dzień w którym na Polskę spadły bomby, i rozpoczęła się trwająca ponad pięć lat wojna, uzdolniona wokalnie młodzież zaprezentowała scenkę słowno-muzyczną złożoną z wierszy i piosenek o tematyce wojennej. 

Antoni Macierewicz i Mariusz Węgrzynowski złożyli życzenia z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom. Samych sukcesów i bardzo dobrych wyników w nauce. 
 

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dzieciak
dzieciak 07.09.2020, 13:41
Z niecierpliwością czekam kolejnego przyjazdu Antoniego na kolejną sesję zdjęciową ze starostą :) dreptam nóżkami
Misiek
Misiek 07.09.2020, 08:23
"Na przełomie lutego i marca 2020 r. rozpoczęły się w Polsce, największe od 25 lat, ćwiczenia wojskowe Defender-Europe 20 z udziałem wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego. Zaplanowano udział 37 tys. ćwiczących żołnierzy z USA oraz z pozostałych państw Sojuszu Północnoatlantyckiego i partnerów."
DLA NATO WIRUSA NIE MA
Kto nas sprzedał (ten z brodą ?) ?
Brunon
Brunon 05.09.2020, 21:24
Upolitycznienie szkoły, jest mi wstyd jako rodzicowi... Gdzie mają cymbały maski pytam się? Chyba w ***, ta cała pandemia to już jedynie zjawisko polityczno-społeczne...
Za jakie .......
Za jakie ....... 05.09.2020, 19:09
Chciałbym zwrócić uwagę ,iż trotyl nieco bardziej niż bym sobie tego,życzył zadomowił się u nas . Na naszym terenie nie ma odpowiednich placówek zdrowotnych ,są lepsze w m Łodzi, tam jest wojewoda spiśdzykaty niech sobie przytuli mędrca łolabomber.
79
79 05.09.2020, 16:42
I Antoni się ukłoni - co za przydu...s.
Ik
Ik 05.09.2020, 07:31
Ciekawe czy taka świta pojawiła by się w szkole dla dzieci niepełnosprawnych? Pewnie nie...za mało odwagi...lepiej z daleka ciąć koszty... Brak honoru...
89
89 05.09.2020, 06:31
Szukałem gdzie jedt Sntek odnalazłem - jupi !
dziadyga
dziadyga 04.09.2020, 17:44
a co robił tam Zdonek?,ktoś wie?
Bsjlando
Bsjlando 05.09.2020, 11:26
Specjalista od wszystkiego. Ciekawi mnie tylko czy są nauczyciele bez pelnego etatu w tm? Czy Pan radny nadal łączy pracę specjalisty PR w bedkowie i prace nauczyciela wf w mechaniku ?
aj
aj 06.09.2020, 12:23
Są, zwłaszcza w mieście. Po dereformie i cięciu kosztów w mieście niestety są. Szkoły średnie, jak się nie ma dojścia, nie chcą przejmować tych nauczycieli z podstawówek. A i prawo niestety im na to pozwala, wolą swoim dać nadgodziny. Tylko pan Zdonek etat miał, ma i będzie miał zawsze, nieważne czy to szkoła pod władzą miasta, czy powiatu. Swoją drogą, jakie on musi mieć plecy, albo haki na rządzących, że pomimo tego iż czego się nie dotknie, to rozwala, zawsze jakiś dobry stołek ma...
Bum
Bum 04.09.2020, 21:44
Nauczyciel wychowania fizycznego
$
$ 04.09.2020, 16:07
Na zdjęciach nie ma maseczek więc kolejny dowód że nie trzeba się szmacić 😂
Bill
Bill 04.09.2020, 15:55
Taaaak mamba się wciśnie nawet w mysią d... Masakra jakaś.
Kat spod Żeczycy
Kat spod Żeczycy 04.09.2020, 12:09
Dystans "zahowany". Mam na myśli dystans dydaktyczno - polityczny. TKM.
Ajdejano
Ajdejano 04.09.2020, 12:04
Ogólnie, ze wszystkimi się zgadzam i tez uważam, że te różne rozpoczęcia roku szkolnego, różne otwarcia szkół, ale nie tylko szkół - zawsze były i ZAWSZE BĘDĄ okazją do politycznych przedstawień.

Jednak, nie drzyjcie tak bardzo R.Y.J.A na tych pisiorów, bo wszyscy ich poprzednicy (PO, SLD, PSL/ZSL) w takim samym stopniu robili takie same jaja-przedstawienia.

Pytam: jak mieli zachować się: ksiądz, wojskowi, jeżeli dostali zaproszenie, na którym ma być Maciar ?!?! Odmówić ?!?!
Oczywiście, Starosty i tej baburicy - gwaizdy zarannej, nigdy i nigdzie nie trzeba zapraszać. Oni sami się zapraszają, albo w.p.i.e.r. bez zaproszenia na każdą nie proszoną imprezę.
Robina
Robina 04.09.2020, 15:15
Ok księża zawsze gdzieś tam w tle byli, ale osiaganie stanowisk poprzez bycie katechetą, wywyższanie i czczenie "przedstawiciela Bożego" jest niesmaczne dla osoby, która "nie szuka Boga". Ja z pewnością nie poślę dziecka na religię i nauczę, żeby trzymał się z daleka od poglądów czarnych i tym podobnych rzeczników praw dziecka. Cofamy się juz o 3 kroki w tył. Obudzcie się!

A Czarna jak brylowała, tak bryluje, mimo upadku szkolnictwa :) cóż skoro tacy święci i moralni, to "Bóg ich osądzi" :)
ktoś
ktoś 04.09.2020, 11:53
dzieci prawie mdlały w maseczkach a władza bez, taki przykład, ryba psuje się od głowy
matka
matka 04.09.2020, 15:45
Może niektóre mają już Covid 19 skoro prawie mdlały???, za rok o tej porze po wyszczepieniu będą radosne i pełne życia.
Tekla
Tekla 04.09.2020, 10:26
Gdzie jest opozycja? Gdzie jest opozycja? Gdzie jest opozycja? Gdzie są radni Platfromy? Czemu nie protestują? A zapomniałam radny Zdonek właśnie został pracownikiem tej szkoły. Ciekawam jak głośno klaskał Macierowiczowi. Najstarszy zawód świata wciąż popularny
Rodzic
Rodzic 04.09.2020, 10:24
Żal patrzeć... taka szkoła z tradycjami i tak upolityczniona. Czy bez Pana M....rozpoczęcie by się nie odbyło. Jako rodzic jestem rozgoryczony ... Może czas skończyć z tą polityczną prezentacją, sztucznymi uśmiechami ,, urzędników " ze Starostwa . To nie jest miejsce na lansa Niech miną te trzy lata i skończy się ten cyrk i zabawa w rządzenie i udawanie, ze się pracuje.
covid
covid 04.09.2020, 11:49
równouprawnienie maseczkowe
poli