Ekopracownia pomoże rozwijać taleny licealistów

  • 06.09.2020, 10:15 (aktualizacja 11.09.2020, 09:43)
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Ekopracownia pomoże rozwijać taleny licealistów
W piątek, 4 września 2020 roku, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni ekologicznej. Pracownię udało się wyposażyć dzięki dotacji, którą szkoła pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Nasza ekologiczna pracownia”.

W spotkaniu udział wzięli: Zbigniew Ziemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk i Marek Kubiak – członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i Beata Stańczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego. Zaproszeni goście uroczyście przecięli symboliczną wstęgę. 

Dzięki dofinansowaniu zakupione zostały ławki szkolne, krzesła, biurko, projektor z tablicą interaktywną, komputer z monitorem, myszką i klawiaturą, wskaźnik laserowy, głośniki, mikroskopy, foliogramy, preparaty biologiczne, preparaty mikroskopowe, mikroskopy. Na ścianie położona została fototapeta przedstawiająca Niebieskie Źródła, co wygląda naprawdę rewelacyjnie. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

- Oddanie do użytku ekopracowni w I Liceum Ogólnokształcącym jest wynikiem dobrej współpracy organu prowadzącego, czyli Starostwa Powiatowego, dyrekcji I Liceum i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Wartość całkowita tego projektu, to 42 tysiące złotych. Bardzo się cieszymy, że na pewno ubogaci to możliwości, jeżeli chodzi o nauczanie naszej wspaniałej młodzieży. Takich chwil będziemy przeżywać w najbliższym czasie na pewno wiele. Bardzo cieszy, że kolejne środki zewnętrzne udaje się pozyskać dla Tomaszowa, dla powiatu tomaszowskiego, dla naszej młodzieży i całej naszej społeczności 

– powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

 - Nasza młodzież uczestniczy  w projekcie „Zdolny uczeń – świetny student” prowadzonym przez Uniwersytet Łódzki. Nasi najlepsi uczniowie z biologii, którzy chcą rozwijać kompetencje naukowe mogą brać udział  we wspaniałych projektach i badaniach naukowych, które prowadzi Wydział Biologii Uniwersytetu Łódzkiego.  Uniwersytet Medyczny objął I LO, jako jedną z dziesięciu szkół, swoim patronatem. Stało się tak dzięki temu, że uczniowie szkoły osiągają doskonałe wyniki. 

- powiedziała Ewa Męcina – dyrektor I LO.

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ml
Ml 07.09.2020, 20:40
Dzieciom na przerwach dusic sie nakazuja
A sami prosze "smietanka"
Dla przyzwoitosci maseczki by zalozyli
Ale to slowo jest im zupelnie obce
Xyz
Xyz 07.09.2020, 19:25
Więcej ich niż dzieci w klasie biol-chrm
miksa
miksa 07.09.2020, 15:01
Przecinanie wstęgi z powodu wyremontowania i wyposażenia JEDNEJ klasy szkolnej.... i to jeszcze za "pozyskane" pieniądze. Haha! I jeszcze te kwiaty....wstydzcie się starosto i Beatko :)
K2222
K2222 08.09.2020, 07:23
Co Oni robią z tymi kwiatami? Bo wstydu to raczej za grosz nie mają. Powinien być odgórny zakaz wręczania kwiatów jakimkolwiek przedstawicielom władzy, w końcu wydają nasze pieniądze - uważam, że niepotrzebnie. Te cztery wiąchy kosztowały pewnie około 150 zł, albo i więcej.
69
69 07.09.2020, 08:24
Grubych covid się nie trzyma :D
ER
ER 06.09.2020, 20:39
Doskonałe wyniki uczniów to w bardzo dużym stopniu zasługa p. J. Ambrozik. Sama miałam przyjemność być w klasie b-ch, którą ona uczyła biologii, super nauczyciel.
Ukela
Ukela 06.09.2020, 18:14
Czas skończyć z tym wręczaniem kwiatów. Po co to?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.09.2020, 17:03
Czy może ktoś zdyscyplinować Pana Starostę i dwie towarzyszące Panie no każde wydarzenie w TM i cała trójca w blasku fleszy czy oni biorą wynagrodzenie za pozowanie do zdjęć. Takie rzeczy to tylko w Starostwie.... Kpina i drwina z ludzi pracujących.... Z mieszkańców...
Toyo
Toyo 06.09.2020, 12:40
No nie możliwe!!!!! Nie ma Macierewicza!!!?????? Trzeba powtórzyć!!!!!!!
Wyborca
Wyborca 06.09.2020, 11:39
Ciekawe, jak można połączyć urzędowanie z udziałem w tylu imprezach okolicznościowych? Niektórzy w ciągu dwóch dni obskoczyli z pięć imprez. Każda uroczystość wymaga dojazdu, udzialu, sesji fot. powrotu. To jakieś ca. 3 godziny. Nie brakuje dnia??? A może płatne nadgodziny?
K2222
K2222 06.09.2020, 13:34
Przecież za swoje nie bywają, lecz za nasze. I wszędzie te naręcza kwiatów, którymi witają tę śmietankę, wszystko jest tak polukrowane, aż mam nudności, a to wiecie jak się zaraz skończy, zatem uciekam już....

Pozostałe