Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 17:13
Reklama
Reklama

Fotowoltaika? A cóż to takiego?

  Najkrócej ujmując: instalacja fotowoltaiczna to nic innego jak własna elektrownia, produkująca energię na nasze własne potrzeby.

- Jak w każdej instalacji, ważne jest z jakich komponentów się składa, kto ją zaprojektował a później zamontował . Ma to kluczowe znaczenie dla jej sprawności i energetycznej efektywności - mówi Elżbieta Tokarska z firmy Green Smart Energy. – Ze względu na charakter i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa konieczne jest zapewnienie wysokich standardów, zgodne z obowiązującymi normami oraz prawem

Do podstawowych aktów normatywnych należą oczywiście ustawa o odnawialnych źródłach energii oraz Prawo Budowlane.  Ważne jest też aby każdy z elementów  przydomowej „elektrowni” posiadał certyfikaty a nie jedynie deklaracje zgodność. Ponadto monterzy powinni legitymować się właściwymi uprawnieniami zawodowymi z zakresu eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci energetycznych oraz dotyczące projektowania i kierowania robotami budowlanymi w zakresie sieci oraz instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych.

 

man-3752512_1280.jpg

 

Od jakiegoś czasu obserwujemy nieustanny wzrost cen energii elektrycznej. W znaczący sposób obciążają one budżety domowe. Korzystając z energii słonecznej, która została wyprodukowana za pomocą modułów fotowoltaicznych i falownika, możemy koszty te ograniczyć niemalże do zera.

Dzięki panelom zużywamy energię w miejscu jej wytworzenia, co sprawia, że mniej prądu musi być przesyłane na duże odległości. Ograniczamy w ten sposób koszty, ale też chronimy środowisko naturalne.

 

technician-3936984_1280.jpg

 

To takie proste. Dużo mówimy o zachowaniach proekologicznych a instalacja fotowoltaiczna umożliwia darmowe pozyskanie energii ze słońca oraz daje realny wpływ na poprawę jakości powietrza, którym oddychamy.

 - Posiadając instalację fotowoltaiczną zapewniamy sobie bezpieczeństwo energetyczne, dbamy o środowisko naturalne, oraz oszczędzamy kilkaset złotych miesięcznie nie płacąc za prąd – podkreślają specjaliści z Green Smart Energy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat działania instalacji? Zapraszamy na stronę www.gse.info.pl

Możesz też skorzystać z konsultacji ze specjalistą ds. odnawialnych źródeł energii, kontaktując się z nami poprzez https://gse.info.pl/kontakt/ lub telefonicznie 44 7411030.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ciekawy 15.09.2020 13:25
Dlaczego nikt nic nie pisze o mini elektrowniach wiatrowych,

WuPe 13.09.2020 22:27
Prócz marketingowej paplaniny i oszustw należałoby powiedzieć w jaki sposób produkowane są ogniwa, ile ziaren ryżu dostaje afrykańskie dziecko za pozyskane minerały, jak bardzo niszczona jest gleba i co dzieje się z tymi ogniwami po zużyciu.

Andrzej 08.09.2020 22:22
Pisząc o zaletach i wadach należy brać pod uwagę również sposób wykorzystania produkowanej energii. Bowiem większe, korzyści będzie miała osoba, która zużywa ją bezpośrednio niż ta, która ją oddaje a następnie wykorzystuje energię z sieci. Tu rządzący nie pomagają, przelicznik 0,8. Przestawiając tryb funkcjonowania na godziny, kiedy jest największa produkcja energii, można zejść z rachunkami do około 200zł na pół roku przy instalacji 3KW i przy zużyciu około 1000kWh. Również ważny jest dobór odpowiedniej taryfy. Teraz zakładając instalację rozważał bym nawet mocniejszą 5KW. Ale trzeba mieć również na uwadze, że całkowite przestawienie się na tego typu energię jest nieracjonalne, mamy wiele dni, w których produkcja jest niewystarczająca (czasami w ciągu doby jest to ok 1kWh) i wtedy trzeba korzystać z tradycyjnych źródeł.

Marek 07.09.2020 12:23
Fotowoltaika to najlepsza w tym czasie inwestycja finansowa dla maluczkich , bo przyjmując 3800kWh zużytej energii rocznie po 0,65zł z kWh otrzymujemy 2470zł wydatków rocznie bez kosztów stałych.Dzieląc to na 12 miesięcy mamy 205 zł miesięcznie oszczędności ,biorąc ile kredytu ? na np 5lat rata wyniesie 200zł. W moim przypadku gdzie instalacja ma moc 4,5 KWP (KWP kilo-wato-piki, piki-sumaryczna moc wszystkich paneli zamontowanych), i własnej konstrukcji-instalacji wyniosła 14tyś.dodać trzeba ,że dach zorientowany jest typowo na południe więc najoptymalniej dla uzysków energetycznych. Pytam się gdzie znajdziecie lepszy biznes na dziś .ps na rachunku masz roczną ilość zużytej energii elektrycznej dodaj do tego 20% i już masz minimalną moc paneli jaką potrzebujesz gdy dach skierowany jest na południe ,a panele są pod kątem 35*.

gość 08.09.2020 06:08
Jeżeli myślisz, że wszystko co wyprodukujesz wyślesz do sieci to się mylisz. Zależy od ustawień i to nie twoich tylko sąsiadów posiadających instalacje.

Marek 08.09.2020 12:05
Może coś szerzej o ustawieniach sąsiadów ,czy to taki żart.

gość 08.09.2020 14:18
To rzeczywistość.

Marek 08.09.2020 17:27
Merytorycznie poproszę , wówczas zaczniemy dyskusje i przedstawimy argumenty

rwd 07.09.2020 09:02
To jest połowa prawdy o fotowoltaice, ta wygodniejsza dla wykonawców. Będąc uczciwym należy podawać nie tylko argumenty za, ale i przeciw. Może nie tyle przeciw co mniej różową stronę produkcji i przesyłu energii.

m&m 07.09.2020 14:07
Pewnie, że są różowe i też są bardziej szare strony,(powyższy artykuł, to delikatna reklamo-agitacja, z którą nie mam nic wspólnego) ale w tej fazie rozwoju technologia stała się już godna polecenia i sam uważam, że więcej w tym różowego.

władek 06.09.2020 19:51
Państwo nasze otrzymuje wyższe środki na dofinansowanie montażu ogniw fotowoltaicznych od unii europejskiej jak to które otrzymujemy w urzędach.Unia przeznaczyła nam dotacje w tym celu aby jak najszybciej ograniczyć emisję CO2 i tym podobnych. Więc dofinansowanie w każdym przypadku powinno być znacznie wyższe (unia dała na ten cel przyzwolenie). Lecz gdyby w Polsce na większą skalę ta akcja odniosła sukces czyli dofinansowanie byłoby znacznie wyższe ucierpiałby zarówno Bełchatów, Konin, kopalnie na śląsku oraz PGE. Ja osobiście poczekam jeszcze sądzę ...3 lata a wtedy otrzymam dofinansowanie wyższe.

m&m 07.09.2020 07:52
Przez te 3 lata akurat zwróci Ci się połowa inwestycji...Plus 5 tyś, które teraz każdy dostaje, to ja bym nie czekał trzy lata aż...

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?O bezpieczeństwie Za PilicąKolejna impreza Automobilklubu przed namiPierwszy raz w naszym szpitaluZbrodnia w lesie w okolicach Smardzewic40 lat minęłoŚredniowiecze w SkansenieTHOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologiiZrozpaczeni rodzice błagają o pomoc
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama