Odtrucie alkoholowe Tomaszów Mazowiecki – Rawa Mazowiecka

  • 09.09.2020, 11:02 (aktualizacja 15.09.2020, 11:51)
  • Artykuł partnera
Odtrucie alkoholowe Tomaszów Mazowiecki – Rawa Mazowiecka
Odtrucie alkoholowe – czemu jest ważne?

Detoks alkoholowy jest bardzo ważnym elementem leczenia alkoholizmu. Nie jest to jednak zabieg, wyłącznie dla osób uzależnionych. Wiele osób nie wie nawet, że ma wiele toksyn w organizmie po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu. Należy pamiętać, że alkohol wypłukuje z naszego organizmu cenne elektrolity tj. magnez, potas, wapń, witaminy z grupy B i C. Wpływa to na gorsze samopoczucie.  Trzeba również dodać, że odtruwanie alkoholowe ma na celu uzupełnienie naszych mikroelementów. Są nimi m.in. potas oraz magnez. Jeśli potrzebujesz pilnie odtrucia alkoholowego w województwie łódzkim w miastach takich jak: Tomaszów Mazowiecki, Rawa Mazowiecka odwiedź https://odtruwanielodz.com/.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe polega na podaniu dożylnie dwóch kroplówek. Oczywiście przed ich podaniem przeprowadzany jest wywiad, mający na celu sprawdzenie w jakim stanie jest pacjent. Zabieg przeprowadza wykwalifikowany ratownik medyczny i odbywa się on w domu pacjenta. Jest to miejsce dla niego najbardziej komfortowe. Dodatkowo wiemy, że po spożyciu dużej ilości alkoholu kolejnego dnia czujemy się słabo oraz mamy objawy zatrucia, takie jak zawroty głowy, a także mdłości. Może pojawić się również ból głowy oraz drżenie mięśni i ból mięśni. Często również osoby te skarżą się na problem z koncentracją oraz koordynacją ruchową. Odtrucie alkoholowe pomoże w dużym stopniu zmniejszyć te nieprzyjemne objawy. Przed podaniem kroplówki jest przeprowadzany wywiad, który ma ustalić, czy dana osoba jednorazowo wypiła zbyt dużą dawkę alkoholu, czy jest po ciągu alkoholowym. Zabieg trwa około dwóch godzin, w tym czasie ratownik medyczny sprawdza samopoczucie pacjenta oraz w razie większych dolegliwości podaje leki uspokajające oraz przeciwbólowe. Kroplówki zawierają kolejno glukozę, która normalizuje ilość cukru we krwi, a także elektrolity, takie jak potas i magnez, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, w tym również układu nerwowego. Osoba uzależniona od alkoholu wpada często w tzw. ciąg alkoholowy. Niestety ma to swoje opłakane skutki dla organizmu. Wypłukiwane są ważne mikroelementy, a przede wszystkim znacznie pogarsza się samopoczucie osoby uzależnionej. Może miewać ataki paniki, niepokoju, a także mieć stany lękowe. Ciągły brak odpowiedniej ilości mikroelementów sprawia, że pojawiać się mogą bóle głowy i drżenie mięśni. Odtrucie alkoholowe pozwala na szybkie uporanie się z tymi nieprzyjemnymi objawami. Dopiero po całkowitym odtruciu organizmu można rozpocząć terapię z pomocą psychologa i psychoterapeuty.

Odtrucie alkoholowe – czemu pomaga podczas terapii w leczeniu alkoholizmu?

Odtrucie alkoholowe bardzo pomaga w późniejszym leczeniu alkoholizmu. Dzięki niemu rozpoczęcie terapii jest znacznie łatwiejsze. Przede wszystkim osoba po detoksie alkoholowym jest o wiele bardziej świadoma swojego stanu oraz tego, dlaczego chce zmienić swoje życie i rzucić złe nawyki. Najczęściej alkohol w okresie ciągu alkoholowego działa jako środek, który ma za zadanie podtrzymać dobry nastrój i samopoczucie. Niestety wiele osób, które są już w ciągu alkoholowym złe samopoczucie spowodowane zatruciem alkoholowym „leczy” za pomocą kolejnych dawek alkoholu. To stan, w którym rozpoczęcie skutecznej terapii jest znacznie utrudnione. Osoba znajdująca się albo w stanie zatrucia alkoholowego albo będąca pod wpływem alkoholu nie myśli racjonalnie. Dopiero odstawienie alkoholu i oczyszczenie organizmu z toksyn sprawia, że możliwa jest logiczna rozmowa oraz uświadomienie problemu, jakim jest dla osoby uzależnionej alkohol. Taka terapia daje bardzo dobre skutki, ponieważ osoba rozpoczynająca leczenie jest w pełni świadoma na co się godzi, dodatkowo wie, że taka terapia może jej pomóc. Odczuwa różnicę pomiędzy „leczeniem” zatrucia alkoholowe kolejną dawką alkoholu, a detoksem, który ma na celu oczyszczenie organizmu z toksyn.

Odtruwanie alkoholowe Tomaszów Mazowiecki – Rawa Mazowiecka – cena zabiegu

Cena jednorazowego zabiegu odtruwania alkoholowego to około 450 zł, a mieści się w niej podanie kroplówki oraz innych potrzebnych leków oraz monitorowanie stanu pacjenta w trakcie odtruwania.

Więcej informacji znajdziesz na Odtrucie alkoholowe Łódź 

 

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 10.09.2020, 12:09
Takie stawki były 10 lat temu. Przy takich stawkach dziś szpital by nie istniał.

Pozostałe