Gnał "ósemką" z promilami

  • 10.09.2020, 21:02 (aktualizacja 17.09.2020, 14:10)
  • redakcja
Gnał "ósemką" z promilami
Całkowitym brakiem rozsądku wykazał się 42-letni piotrkowianin, który mimo sądowego zakazu kierował osobowym oplem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jego szaleńczą jazdę udaremnili kierowcy pojazdów ciężarowych, którzy zmusili go do zatrzymania na poboczu trasy i odebrali mu kluczyki. Teraz amator mocnych trunków, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami, bowiem grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 8 września 2020 roku tuż przed północą, na 357 kilometrze trasy S-8 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Jak ustali skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego trzech kierowców pojazdów ciężarowych, którzy poruszali się swoimi autami w tym samym kierunku co opel, stwierdziło że kierujący tym autem może znajdować się pod wpływem alkoholu, bowiem wskazywał na to jego styl jazdy polegający na ciągłej zmianie pasa ruchu i naprzemienne zwalnianie i przyspieszanie.

Kierowcy porozumieli się ze sobą przez CB radio i wyznaczonym miejscu odpowiednio poruszając się swoimi autami, zmusili kierowcę osobówki do zatrzymania na poboczu. Podbiegli do opla odbierając 42-letniemu kierowcy kluczyki. Okazało, się że podróżował on ze swoim 50-letnim pracownikiem. Wezwani na miejsce policjanci drogówki przebadali 42-letniego piotrkowianina na zawartość alkoholu wydychanym powietrzu, które wykazało iż kierował pojazdem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, mundurowi ustalili, iż nieodpowiedzialny kierowca ma dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sady w Skarżysku Kamiennej i Koszalinie.

Teraz kierowca opla musi liczyć się z poważanymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Odpowie za złamanie dwóch sądowych zakazów oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.   

Kierowcom ciężarówek, którzy dokonali obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy, dziekujemy i gratulujemy własciwej i skutecznej reakcji na zagrożenie.

 
redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe