Wirus w tomaszowskiej podstawówce

  • 13.09.2020, 09:45 (aktualizacja 2 dni temu, 16:17)
  • redakcja
Wirus w tomaszowskiej podstawówce
U jednego z uczniów w Szkole Podstawowej numer 8 w Tomaszowie Mazowieckim wykryto obecność koronawirusa. W związku z tym, w placówce na okres 10 dni wprowadzono zdalne nauczanie. Objęci zostali nim uczniowie z klas IV-VIII. Dzieci z oddziałów I-III kontynują naukę stacjonarnie. Dziecko przechodziło zachorowanie w sposób bezobjawowy.

.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

debilizm
debilizm 16.09.2020, 08:58
Szkoła praktycznie zamknięta. dzieci przeszły na nauczanie online a tutaj cisza. kolejny artykuł o covid i po temacie
Polska Press: jedynie dwie klasy na kwarantannie
Polska Press: jedynie dwie klasy na kwarantannie 14.09.2020, 16:21
Chodzi zaledwie o dwie klasy i rodzocow tych dzieci. Jesli to robole, to prywaciarz ma obowiazek im zapalacic za czas kwarantanny, jesli sami prywacoarze to juz gorzej, bo nie bedzie komu pr,ez dwa tygodnie batem machac i ponizac (taki system motywacyjno - lojalnosciowy polskich firemek), ale to jest zazwyczaj tak, ze na takiej firemce siedzi matka, babka, prababka, jest jeszcze szwagier ktory doglada itd. Wszystkich nie zamkneli w domach.
prywaciarz
prywaciarz 15.09.2020, 09:12
Sam jesteś robol
Rowniez prawnik
Rowniez prawnik 14.09.2020, 15:17
Radca prawny wie co pisze, patrz na zapisy konstytucji RP a nie aktu nizszej rangi. Wlasnie tą niewiedze wykorzystuje się wobec ludzi. Kazdy prawnik wam to powie no chyba ze zmieni zdnanie mając w tym korzyść. Cyt. art. 39 nikt nie moze być poddawany badaniom i eksperymentom medycznym bez wyrażenia wlasnej zgody. Ta dyspozycja daje nam prawo odmowy na wszelakie próby interwencji bez naszej zgody.
Turkuć Podjadek
Turkuć Podjadek 14.09.2020, 18:45
"Art. 39. [Zakaz eksperymentów naukowych na ludziach bez ich zgody]
Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody."
Badanie diagnostyczne to nie eksperyment naukowy. Jeśli Pana interpretacja byłaby prawidłowa to każdy pijany kierowca mógłby odmówić pobrania krwi na obecność alkoholu powołując sie na wymieniony artykuł konstytucji.
Prawnik
Prawnik 14.09.2020, 21:30
Interpretacja jest prawidłowa, a pobrania krwi wobec konkretnego zawinionego sprawcy czynu zabronionego nie mozna stawiac na tym samym poziomie co pobrania materialu genetycznego celem testowania bez jakiejkowiek wyraznej przyczyny opierajac sie na domniemaniu bezobjawowego zakazania.
W uproszczeniu wg ustawy o chorobach zakaznych na podstawie ktorej oparto te zakazy nie mozna przypisac każdej osobie choroby, w ten sposob upadają maski i nie mozna obligatoryjnie poddać kazdego testom bez uzasadnionej przyczyny, co ma oparcie w art. 39 konstytucji RP. Szersza interpretacja z orzecznictwem juz za opłatą.
Taką samą odpowiedz wyslał Rzecznik praw obywatelskich Bodnar do premiera ale ten nie sluchał właściwej opinii.
Turkuć Podjadek
Turkuć Podjadek 15.09.2020, 08:34
Mój komentarz dotyczył rzekomej sytuacji szkoły tj. zatajenia informacji przez kadrę o zakażeniu wirusem oraz kontakcie z zakażonym, a nie losowej łapanki na ulicy. Placówka publiczna z setką dzieci to nieuzasadniony powód do testowania kadry? To, że ktoś nie ma objawów choroby nie oznacza że nie ma wirusa i nie będzie zarażał o czym już pisałem. Nauczyciel który zataja takie informacje i naraża dzieci niczym sie nie różni od pijanego kierowcy jeżdżącego po chodniku.
Sluzba zdrowia
Sluzba zdrowia 15.09.2020, 13:01
Jak masz na celu zniste kraju poprzez takie dzialania to wiedz ze tesz nasz rodzine i moze ciebie tez dotknac sytuacja braku lekarzy ktorzy by ci ratowali bo wg twojej teorii trzeba kazdego testowac wadliwymi testami i poddac kwarantannie. To droga do dna. Nie ma czegos takiego jak bezobjawowcy juz nawet WHO to oglosilo kto robi inaczej niszczy gospodarke i odpowiada za masowe zgony ludzi naprawde chorych.
Anty głupota
Anty głupota 14.09.2020, 13:52
Plaga glupoty, noscie nawet maski gazowe jak chcecie ale od normalnie myslacych ludzi którzy maja świadomość ze wirysy otaczaja nas i otaczaly rowniez przed ta plandemią WARA. Zniszczycie sie sami a covida nawet nie zobaczycie. Tylko wara od edukacji, gospodarki a sluzba zdrowia ma wracac do pracy. Bo jakos prywatnie wirus im nie grozny. Jak byscie wy wszyscy covidowcy zastanowili się nad paradoksami tych zakazow to cos by moze w GLOWIE wam zaswitało.
sąsiadka
sąsiadka 14.09.2020, 11:34
Sama maseczka nie chroni przed covidem? Moi sąsiedzi oprócz masek zakładają przyłbice i rękawice gumowe przed wyjściem z mieszkania na miasto. W ten sposób czują się zabezpieczeni przed zarazą.
Turkuć Podjadek
Turkuć Podjadek 14.09.2020, 08:59
Po niektórych komentarzach ewidentnie widać niezrozumienie podstawowych pojęć:
Wirus (SARS-CoV-2) wywołuje chorobę (COVID-19), więc to, że dziecko jest nosicielem wirusa nie oznacza, że ma wspomnianą chorobę. Natomiast warto zaznaczyć że wirus przekazany innemu dziecku może wywołać wspomnianą chorobę którą inne dziecko już nie przejdzie bezobjawowo. Również osoby które miały kontakt z osobą zakażoną powinny podlegać kwarantannie i mieć zrobione testy potwierdzające obecność wirusa, wszystko na podstawie ustawy o covid-19.
Ukrywanie informacji przez kadrę? Nie poddanie się obowiązkowej kwarantannie osób z otoczenia/nauczycieli? Kryminał, oby komentarz był nieprawdziwy
Radca prawny
Radca prawny 14.09.2020, 13:44
Co ty czlowieku piszesz zaden przepis polskiego prawa nie nakazuje bezwarunkowego poddawania sie testom jako eksperymentom medyczny czy kwarantannom jako ograniczeniem wolnosci bez wymaganej podstawy prawnej tyczy sie to rowniez bezprawia masek. Tyle od strony prawnej. Co do obaw natury psychicznej ktos jak chce moze chodzic nawet w kombinezonie.
Turkuć Podjadek
Turkuć Podjadek 14.09.2020, 14:30
'Radca prawny' zdaje się niedoinformowany
https://www.gov.pl/web/rpp/10-…
Prosze nie wprowadzać ludzi w błąd, odmienna opinia czy tupanie nóżką nie zwalnia z przestrzegania wytycznych
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 14.09.2020, 15:26
To jest tekst tego samego tpyu jak obowiązek masek. Czyli deptanie konstytucji RP. Jedyna nadzieja na rozsadek to sady juz wyroki zasadne zapadaja ktore niszcza takie zapisy jak ten czlowiek wskazał w linku.
Obudzony
Obudzony 14.09.2020, 06:28
Do wuPe wirus psuje Życie przez takich ludzi jak ty bo albo masz korzyść z tej paniki albo naiwnie bezmyslnie wierzysz we wszystko. Jakby byla pandemia to nie bylo by tego lansu w mediach pseudo znawcow tzw ekspertow bo juz by nie zyli. Wiec nie piszcie glupot i nie psujcie zycia normalnym ludziom. Noscie maski i robcie testy jak lubicie zamordyzm.
WuPe
WuPe 13.09.2020, 22:23
Ile jeszcze nasza władza tolerować będzie antycovidowych debili, przez których ten virus będzie psuł wszystkim życie w nieskończoność? Nikt nie kontroluje szerzenia głupoty i fake newsów, a powinien. Karać bezlitośnie nieodpowiedzialnych i aspołecznych ludzi. Dojść do źródła zakażenia w większości przypadków można bezproblemowo, dzieciak pewnie wie w jakich okolicznościach się zaraził i kto jest winien.
szok
szok 14.09.2020, 07:04
Może był na kolonii czy półkolonii albo też na wczasach z rodzicami w ramach programu wakacje plus.
Lucyna
Lucyna 14.09.2020, 14:27
Uuj, półkolonie to były za komuny teraz dzieciaczki zabieramy w wakacje nad nasze polskie morze aby rozerwały się nieco. A my po gorączce wyborczej też w ramach rządowego programu wypoczywaliśmy na zatłoczonej plaży.
Ktos
Ktos 14.09.2020, 12:24
A co kogo to obchodzi gdzie byl z kim?? I za ile????... Ja pierd...ludzie???... Byl gdzie byl zlapal gdzie zlapal??.. Czy w ogole zlapal. Czasem tok myslenia niektorych ludzi mnie po prostu rozwala. Ludzie zyjmy swoim zyciem i swoimi problemami. Pozdrawiam
Walczacy
Walczacy 14.09.2020, 06:48
Jakis maly Hitlerek sie odezwal karac by chcial. Dykatatury ci brakuje moim zdaniem robi sie jej az za duzo. Karac to nalezy takich wlasnie ludzi jak ten człowiek bo by z kraju poligon testowy zrobili. Jak ci sie podoba taka panika to w korei znajdziesz swoje miejsce.
posel PEŁO od norek, un ma piniuuundze, unn zatrudnia przy obrywaniu skór,…
posel PEŁO od norek, un ma piniuuundze, unn zatrudnia przy obrywaniu skór, uuunnn sie nadaje do wszystkiego pfff 14.09.2020, 04:36
To jest sobiepankowstwo, które niestety popierałeś :( Nie chcę się konfliktować, no ale trzeba się odzywać, bo zdanie zmieniasz z tygodnia na tydzień.

Ludzie nie mający pojęcia o chorobie, często bez matury decydują sobie o zdrowiu innych. I ch... Jak na drogach :(

Ja miałem sytuacje na Orlenie jakos dwa dni temu. Nie zwróciłbym może uwagi gdyby facet sprawnie zrobił co ma zrobić i sobie poszedł. Ale zaczął długo wybierać coś z regałów ciągle pokasłując. W końcu kupił jedno piwo (to jest tez osobna sprawa wystawianie wyzej d... niz zazwyczaj sie ma. Ale to sa kompleksy. Pamietam z otoczenia Uuuujca. Boguś restaurator, dzisiaj ...taksiarz. Jprdl :(

Ale wrcając na Orlen. Był z dwie głowy wyższy ode mnie, masywny a co gorsza potem gdy zaczął się drzeć zauważyłem że oprócz przednich zębów miał bardzo dużo ubytków dalej. Potencjalna patologia. Zreszta patologia czy nie patologia, ja nie bede sie sie szarpal z wami na ulicy. Nie masz co robic, obtlucz babe jesli przywykla.

A powiedziałem tylko, by kupił lub założył swoją maseczkę, ale przynajmniej nie kasłał nam tu nad głowami. No i zaczęło się groźnie. Jak to zwykle w Tomaszowie, w pojedynkę jest w miarę pokorny, agresja zaczyna się gdy jest stadko. Ustąpiłem, wyszedłem sam. Nie ma co się z wami motłochu od narzYndzi mocować. Chociaż z drugiej strony gdyby doszło do takiej sytuacji, że musiałbym to przejść, a co gorsza unieruchomił firemkę (nie moją), to już byłbym zdeterminowany w ustaleniu personaliów typa. Samochód był na pewno zarejestrowany w monitoringu. Poprosiłbym policje o zabezpieczenie tego – może by przystali, a potem pozywając wystąpiłbym w sądzie by typa wezwali.

Szczególnie, że to stacja paliw więc na kogo samochód jest zarejestrowany na pewno by było. Potem wola Policji. Technicznie na pewno jest to do zrobienia.

Co drugi czerep w Tomaszowie (karki końskie grube, czerwone), właśnie bez zębów to są książęta. Un sobie panem, un sobie ukrętem. Podatki tylko zlodzieje każa mu płacić. Noo. Książęta państewek w granicach swojego podwórka po rodzicach, dziakach gdzieś na Kaczce, w Białobrzechych czy tym syfie pomiędzy Popiełuszki a Dworcową (ostatnio zwiedzałem rowerem w piątek późnym wieczorem. To nie są lumpy takie zupełnie bez niczego, no ale barbecu w ogórdku w piątek – słownictwo słyszalne dwie ulice dalej takie kliamty... Stan postrobotniczy – nie dokońca jeszcze zdefiniowany. Ale na pewno z lumpami łączy ich identycza koncentracja jedynie na wartosciach materialnych. Najczęstsi antyCOVIDowcy)

Władza? Od władzy to zwyczajnie się odczep. Pieniądze dostałeś? Mimo, że 1 dnia nie miałeś zamkniete? 5 tysięcy przynajmniej nie wiadomo za co? Że zwolnisz? Z trudem zatrudniłeś. A nawet jeśli OLX pęka w szwach od ogłoszeń. Dosciwadczenia jakies tam bardzo luzno, wyksztalcenie - matura. Takze ch... se zwalniaj.

To jest wasze 500+
ja
ja 14.09.2020, 12:07
"cham przestał się wstydzić tego, że jest chamem i teraz jeszcze się z tym obnosi"
okulista
okulista 14.09.2020, 08:45
oczy bolą od czytania
Kasia
Kasia 13.09.2020, 21:46
Bez testów taka kwarantanna nie ma żadnego sensu.
Gienek
Gienek 13.09.2020, 21:12
Co jak co,ale żeby uczniów i nauczycieli wypuścić z kwarantanny bez testów? W głowie się nie mieści. Niech chodzą zarażają a co tam! Rząd przemyślał sprawę przed otwarciem szkół zeby za dużo kasy nie dać na testy bo spodziewali się takich wydarzeń. Ludzie radźcie sobie sami ,albo ladujcie kasę w prywatne testy. Tylko nie każdego stać by taki test zrobić! Nie po to odprowadzamy składki zdrowotne żeby wszędzie prywatnie chodzić .
Stop głupocie
Stop głupocie 13.09.2020, 20:41
Pamietajmy ze nie musimy sie poddac testom. Ktos pisze maski na ulicach to chyba juz nie strach to niepełnosprawnosc umyslowa. Takim ludziom sie nie wytlumaczy musza zamilknac zeby innym zycia nie truć. Robcie wiecej testow to bedzie upadek edukacji i gospodarki. A zjawisko covid nie stanowi zadnego zagrozenia. Ktos dobrze napisal przy chorobach przewlekłych grupa tez zabija.
Tomek
Tomek 13.09.2020, 20:13
W szpitalu robią personelowi z kontaktu po 7 dniach , kto ma negatywny wraca do pracy nie siedzi na kwarantannie. Może warto przetestować
Kosz
Kosz 13.09.2020, 20:12
O Pani Dyrektor 12 to już dawno było wiadomo, wyciszyli żeby nie siać paniki.. bezobjawowa choroba hahaha, ja mam bezobjawowy katar, czyli mam katar ale z nosa mi nie leci haha.. większość uczniów pewnie się cieszy ze zdalnego, rodzice chyba mniej.. a to dopiero wrzesień i początek. Niewiele trzeba żeby takie miasto sparaliżować, czekamy która szkoła będzie następna?
Janek
Janek 13.09.2020, 19:36
A ja chciałbym jako rodzic,żeby nauczyciele,którzy uczą w tej klasie i dzieci mieli testy na powrót bo znów będzie bezobjawowo a potem ognisko. To jest szkoła gdzie jest bardzo dużo osób. Lepiej zapewnić że 40 testów niż później setki.
Kosz
Kosz 13.09.2020, 20:19
Kochany Jasiu, testy mają 60-70% skuteczności. Robiąc 40 testów, jest bardzo duża szansa, że kogoś niewinnie wytypują. Może lepiej postawić punkt z robieniem testów na placu Kościuszki, niech bada się kto chce - szybko będziemy mieć czerwoną strefę chorych bezobjawowych
Jam
Jam 14.09.2020, 10:53
kłamiesz! Testy PCR mają skuteczność ponad 98 %
Sluzba zdrowia
Sluzba zdrowia 14.09.2020, 15:20
Jakis lobbysta. Chyba sam nie wierzysz co piszesz. 98 procent to tak jak frekwenncja wyborcza za komuny. Dobry z ciebie zartowniś.
Gabi
Gabi 13.09.2020, 19:25
Pewnie nie tylko w tej szkole jest Covid-19. Ludzie są bardzo nieodpowiedzialni że po ulicach miasta chodzą bez maseczek. Gdyby wszyscy stosowali się do zalecanych rygorów nie byłoby tej tragedii w szkole.
$
$ 13.09.2020, 21:17
Jaka to,, tragedia,, się stała??? 🤣
Normalny
Normalny 13.09.2020, 20:44
Szkoda Cię ale wypranego mozfu sie nie uleczy. Nie covid cie zniszczy ale strach i twoje rygory. Ale stosuj sie i nos maske nawet w domu. Szkoda takich ludzi ale oni nie mogą miec wplywu na innych juz znajacych fakty.
Kosz
Kosz 13.09.2020, 20:16
A jaką tragedia stała się w tej szkole?
Norek
Norek 14.09.2020, 07:01
Jak to? przecież covid szaleje po szkole!
Smiech d..py
Smiech d..py 14.09.2020, 15:22
A kto to covid jakis nowy uczeń?
Szok
Szok 13.09.2020, 17:58
To bedzie pozniej rozliczane: maski kwarantanny mandaty i te testy bo to wszystko jedno bezprawie. I jeszcze ci glupcy co sie chca testować. Zasada jest prosta jestes chory idz do lekarza, jestes zdrowy wiec zyj i nie psuj zycia innym testujac sie i szykujac problemy w szkole czy mjejscu pracy.
Nie warto pisac o tym projekcie covid to samoistnie zgasnie nim zainteresowanie.
X
X 14.09.2020, 22:01
To w końcu mamy wolność, czy jednak obowiązują zasady?
Stop covid
Stop covid 13.09.2020, 17:53
Niech sie wiecej idioci testuja to znowu sie dzieciom edukacje w te cyrki zdalne zamieni. Juz dawno wiemy ze te testy nie maja zadnej wartosci ale glupi nadgorliwi bezmyślni rodzice nakrecaja poprzez testy spirale niepotrzebnego strachu. To jest taka pandemia ze gdyby nie media to bysmy o niej nie wiedzieli. Testy i maski do smietnika sie nadaja.
Pracownik szpitala
Pracownik szpitala 13.09.2020, 17:37
Paranoja totalna.... Takimi decyzjami cierpią tylko dzieci i ich edukacja. Ale jeśli tak wyglądają nowe procedury, no to gratuluje. Dlaczego wcześniej tego nie praktykowano? Np w naszym szpitalu? Gdy pojawia się sezon grypowy i ktoś z personelu zachoruje, to nikt nie testuje całego oddziału łącznie z pacjentami, którzy na nim leżą i nie zamyka oddziałów (prócz wstrzymania odwiedzin).A proszę pamiętać ,że u pacjentów z chorobami współistniejącymi grypa jest również niebezpieczna. W taki sposób można sparaliżować kraj pod pretekstem jakiejkolwiek choroby. Nie strzelajmy sobie sami w kolano i nie szukajmy sobie chorób bezobjawowych i nie wsadzamy siebie i naszych bliskich do aresztu domowego.
Okull
Okull 13.09.2020, 17:32
Dopóki nie dostajemy bezobjawowych wypłat - jest dobrze.
Ja
Ja 13.09.2020, 17:24
Czyli od czwartej klasy trzeba chronić a młodszych już nie? No i najważniejsze pytanie: jak wykryli to że uczeń jest chory skoro nie miał objawów? To było objawienie?

Pozostałe