Śladami Tomaszowian w Bitwie Warszawskiej 1920

  • 22.09.2020, 09:04 (aktualizacja 25.09.2020, 09:37)
  • redakcja
Śladami Tomaszowian w Bitwie Warszawskiej 1920
W imieniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Batalion Tomaszów” po raz kolejny serdecznie  zapraszam uczniów i nauczycieli  do udziału w Grze Miejskiej będącej częścią Projektu „Śladami Tomaszowian w Bitwie Warszawskiej 1920”. Tym razem kanwą gry będą losy Tomaszowian biorących udział w zmaganiach wojennych lat 1919-1921 z naciskiem na ich udział w Bitwie Warszawskiej.

Będzie ona polegała na wykonaniu przez 4-osobowe drużyny i opiekuna zadań o charakterze historyczno-sprawnościowym na terenie miasta, w oparciu o punkty związane z jego historią. Zakończenie gry miejskiej nastąpi w Skansenie Rzeki Pilicy i będzie połączone z ogniskiem integracyjnym dla uczestników oraz zwiedzaniem eksponatów, prezentacją multimedialną i wykładem dotyczącym  udziału Tomaszowian w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Gra Miejska rozpocznie się 2 października 2020 r. (piątek)  godz.8.00- Początek na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Smutnej, zakończenie w Skansenie Rzeki Pilicy do 14.00.
Dla pierwszych 3 drużyn przewidziano nagrody rzeczowe w kategorii szkół średnich i podstawowych. Dodatkowa nagroda to całodniowa wycieczka  do miejsc związanych z Bitwą Warszawską (Warszawa-Radzymin-Sulejówek-Ossów) dla laureatów konkursu i opiekunów planowana na 15 października 2020 roku.

Regulamin i cele Projektu zostały  opublikowany na stronie SRH „Batalion Tomaszów”: www.facebook.com/batalion.tomaszow oraz stronie Partnera Projektu - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim https://zsp8.eu/.

W załącznikach: regulamin i karta zgłoszenia udziału w grze.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „ Koalicje dla Niepodległej ”.

Koordynator Projektu: Piotr Dębicki

Ważne: W związku z zagrożeniem pandemią prosimy o zachowanie dystansu społecznego i stosowanie środków ochrony osobistej przez uczestników, a organizator zapewni środki dezynfekcji do rąk.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe