Akcja wymiany osłon wałów przegubowo–teleskopowych w województwie łódzkim

  • 25.09.2020, 10:04 (aktualizacja 28.09.2020, 18:17)
  • redakcja
Akcja wymiany osłon wałów przegubowo–teleskopowych w województwie łódzkim
23 września br. przedstawiciele KRUS z województwa łódzkiego zorganizowali dla rolników akcję wymiany osłon wałów przegubowo-teleskopowych. Wymiana osłon wpisuje się w tegoroczną kampanię „Mądrze postępujesz, wypadku nie spowodujesz”, której celem jest zmniejszenie liczby wypadków przy pracy rolniczej z maszynami i urządzeniami rolniczymi. Należy pamiętać, że wśród tych zdarzeń, istotną część stanowią przypadki odniesienia poważnych obrażeń ciała, a nawet śmierci rolników, w wyniku pochwycenia ich odzieży przez wirujące, nieosłonięte elementy maszyn.

Na terenie powiatu tomaszowskiego akcje zorganizowano w Małeczu. Zainteresowani rolnicy dostarczyli wały pozbawione osłon. Pracownicy firmy SIPMA (producenta osłon) na miejscu dokonywali doboru i wymiany zużytych lub uszkodzonych elementów. Dzięki włączeniu się do akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, które sfinansowało połowę ceny osłony (drugą połowę finansował KRUS), rolnicy dokonali wymiany bezpłatnie. W powiecie tomaszowskim z akcji skorzystało 25 rolników, którzy wyposażyli w bezpieczne osłony 50 wałów przegubowo-teleskopowych.

Przedsięwzięcie to stanowiło dobrą okazję do przeprowadzenia pokazów prawidłowej wymiany osłon przekaźnika a także przypomnienia rolnikom podstawowych zasad BHP przy obsłudze maszyn rolniczych. Akcja wymiany osłon jest jednym z najskuteczniejszych, praktycznych działań prewencyjnych, bezpośrednio wypływających na poprawę bezpieczeństwa pracy rolnika.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec Małcza
Mieszkaniec Małcza 25.09.2020, 13:30
Wały usmolone smarami leżą na nowej kostce. Gdzie jest gospodarz? Kto na to pozwolił?

Pozostałe