Najlepsze balustrady - jak je wybrać?

  • 26.09.2020, 10:49 (aktualizacja 29.09.2020, 11:08)
  • redakcja
Najlepsze balustrady - jak je wybrać?
W każdej dziedzinie techniki – również jeśli chodzi o konstrukcje balustrad – rozwiązania z segmentu premium przeszły dziś do powszechnego użytku i stały się powszechnym standardem. A jednak na przykład balustrada w luksusowym hotelu wciąż będzie różniła się od tej na przyzwoitym poziomie, ale jednak z niższej półki. Na czym będą polegały różnice?

Priorytetem precyzja

Tym, co zwraca uwagę w balustradach najwyższej klasy, jest ich perfekcyjne wykończenie i niemal niewidoczne mocowania. Tam, gdzie bardziej rzucają się one w oczy, na przykład przy balustradach szklanych, zwraca uwagę niezwykła precyzja wykończenia uchwytów i podkładek. W balustradach drewnianych mocowania są często całkowicie schowane dzięki wkrętom o łbach stożkowych. W klasycznych skręcanych balustradach też stosuje się różne rozwiązania, które mają sprawić, że mocowanie nie tylko będzie w miarę subtelne, ale też nie utrudni codziennego czyszczenia balustrad i nie będzie psuło wrażeń dotykowych. możliwości jest w tym zakresie sporo, czego dowodzi choćby oferta na stronie https://gigastal.pl/mocowanie-balustrady-c-164.html.

Trwałość dzięki nowoczesnym mocowaniom

W przypadku balustrad przy schodach na piętro w domu głównym czynnikiem, który może spowodować ich osłabienie, jest po prostu czas. W hotelach natomiast zdecydowanie zwiększa się obciążenie: kilkaset albo kilka tysięcy osób każdego dnia będzie się na takiej balustradzie opierało. To może sprawić, że mocowania wykonane w nieco niższej technologii, ulegną osłabieniu. W takich miejscach jest to całkowicie niedopuszczalne. Jeśli dołożyć jeszcze czyszczenie silnymi środkami i fakt, że goście hotelowi niekoniecznie szanują mienie obiektu, to tym wyraźniej widać, jak dużo może zależeć od wyboru drobiazgów – elementów mocowania balustrad.

Nie tylko najnowsze technologie

Technika mocowania balustrad zmieniała się o tyle, o ile wymagały tego nowe materiały – przejście z balustrad metalowych na szklane czy drewniane. Każdy z tych materiałów narzuca określone wymagania również pod względem typu i techniki mocowań. Wbrew pozorom jednak nie zawsze najnowsze technologie będą tymi, które przysporzą najwięcej prestiżu. Warto pamiętać, że również proste rozwiązania były kosmetycznie poprawiane. Dziś to już naprawdę dojrzałe techniki, które pozwalają na zaoszczędzenie sporych środków w stosunku do nowego typu balustrad, a zapewniają również duży komfort. Nie zawsze więc dobrym pomysłem będzie korzystanie z najnowszych rozwiązań – czasem warto sięgnąć po strategie znane i cenione już od lat. Można więc wrócić do balustrad aluminiowych, stalowych czy klasycznych z drewna, pamiętając jednak o tym, aby ich mocowania dobrać już z portfolio producenta, który jest na bieżąco z nowinkami technologicznymi w tej branży.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe