Jak wybrać odpowiedniego korepetytora z matematyki dla dziecka?

  • 26.09.2020, 17:41 (aktualizacja 30.09.2020, 12:57)
  • Artykuł partnera
Jak wybrać odpowiedniego korepetytora z matematyki dla dziecka?
Królowa nauk, jak potocznie nazywana jest matematyka, z pewnością nie jednemu sprawiała spore kłopoty w szkole, czy też na studiach. Algebra, logika, geometria, statystyka, czy też inne działy tej nauki, same w sobie stanowią ogromny zakres materiału do przyswojenia. Stąd coraz częściej – zarówno w przypadku pewnych braków, które należy nadrobić, jak i po prostu celem skutecznego i efektywnego przygotowania się do egzaminów lub sprawdzianów – rodzice decydują się umożliwić swoim dzieciom uczęszczanie na korepetycje z matematyki. Niejednokrotnie również nawet osoby dorosłe, na przykład studenci, chcąc zdać kolokwia, korzystają z paru lekcji indywidualnych. W niniejszym artykule zostanie więc przedstawione, w jaki sposób wybrać skutecznego korepetytora.

Korepetycje z matematyki – gdzie znaleźć odpowiedniego nauczyciela?

Jako że matematyka wiąże się w dużej mierze z umiejętnością logicznego, wynikowego myślenia, a nie biernego zapamiętywania formułek i reguł, wybór odpowiedniego nauczyciela jest niezwykle trudny. Niejednokrotnie możliwości rozwiązania tego samego zadania są w zasadzie nieograniczone, dlatego też warto wybrać osobę, która ma pewne doświadczenie w przekazywaniu wiedzy uczniom. Nie jest jednak powiedziane, że na przykład student matematyki będzie gorszym korepetytorem niż nauczyciel z dwudziestoletnim stażem pracy w szkole. W zasadzie idealnym wyborem byłaby osoba, która nie tylko sztywno trzyma się programu nauczania, ale również potrafi niejako zaciekawić ucznia, proponując również inne możliwe sposoby rozwiązywania zadań.

Celem korepetycji powinno być nie tylko polepszenie wyników w nauce, ale również sprawienie, iż dziecko polubi tę dziedzinę nauki. Co oczywiste, łatwiej jest nam się uczyć przedmiotów, które nas ciekawią i które lubimy, niż tych nudnych i wymagających nauki na pamięć. Niezwykle pomocne w wyborze odpowiedniej osoby może się okazać skorzystanie z serwisu Buki.org.pl, na którym można wybrać korepetytora udzielającego zarówno lekcji konwencjonalnych, jak i on-line, w danej miejscowości.

Wystarczy w polu wyszukiwarki na wyżej wymienionej stronie internetowej wpisać przykładowo: korepetycje matematyka Warszawa, a system praktycznie niezwłocznie wyszuka wszystkich nauczycieli świadczących takie usługi – zarówno odpowiednich dla uczniów szkoły podstawowej, liceum, a nawet studentów. Z pewnością każdy znajdzie odpowiedniego korepetytora z matematyki dla siebie. Jednocześnie powyższy serwis pozwala na zapoznanie się z daną osobą jeszcze przed dokonaniem odpowiedniego wyboru, w związku z czym można poznać nauczyciela i zorientować się, jaki sposób nauczania preferuje.

Jak wybrać nauczyciela?

Po drugie, osoba świadcząca usługi w zakresie udzielania lekcji, powinna być przede wszystkim potocznie mówiąc sympatyczna i miła. Nie warto posyłać dziecka na lekcje, na których będzie siedziało jak na szpilkach, czekając niejako wyłącznie na zakończenie zajęć. Nie ma sensu na siłę wymagać i oczekiwać od dziecka zachowania skupienia podczas lekcji dodatkowych, podczas gdy w rzeczywistości najzwyczajniej świecie boi się swego korepetytora. Nie trzeba jednak przeprowadzać specjalistycznych badań, żeby wykazać, iż każdy człowiek lepiej przyswaja wiedzę czując się pewnie i bezpiecznie w trakcie lekcji. Co również istotne, nie warto przesadzać, oczekując od swej pociechy, która uczęszcza przykładowo do szkoły podstawowej, wiedzy na poziomie drugiej klasy liceum ogólnokształcącego. Lepiej w praktyce wyznawać zasadę, iż wszystko przyjdzie w swoim czasie.

Podsumowując, wybór odpowiedniego nauczyciela z pewnością nie jest rzeczą prostą i łatwą. Niemniej, udział w korepetycjach na pewno pomoże każdemu potrzebującemu lepiej zrozumieć matematykę, która to wiedza przełoży się na wyniki w nauce. W konsekwencji rozwiązywane na zajęciach zadania okażą się w rzeczywistości łatwe i przewidywalne, zaś sama nauka stanie się czystą przyjemnością.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bobik
Bobik 26.09.2020, 22:37
czy słyszał ktoś o korepetytorach w innych krajach europy zachodniej ? Proszę o takie informacje i ceny . Proszę również o przykłady rozwiązywania problemów naukowych uczniów . Czy robi to szkoła , OP czy inna instytuacja ?

Pozostałe