Kolejne dwie szkoły z koronawirusem

  • 30.09.2020, 11:48 (aktualizacja 30.09.2020, 12:20)
  • redakcja
Kolejne dwie szkoły z koronawirusem
W dwóch kolejnych szkołach w Tomaszowie Mazowieckim wykryto koronawirusa. Tym razem zarażenie pojawił się w I Liceum Ogólnokształcącym oraz Szkole Podstawowej numer 7. W obu przypadkach wirus został wykryty u nauczycieli. Na kwarantanne prawdopodobnie trafi kolejne kilkaset osób. Będą to przede wszystkim uczniowie, nauczyciele oraz członkowie ich rodzin. Kończą się też już wolne łóżka na oddziale zakaźnym wTomaszowskim Centrum Zdrowia. Wczoraj przywieziono do TCZ ośmioro rezydentów domu pomocy społecznej ew Bełchatowie (tamtejszy oddział zapełniony jest w 100 procentach)

Ministerstwo Zdrowia: ostatniej doby wykonano 28 tys. testów na koronawirusa

2020-09-30, 11:21

Ostatniej doby wykonano 28 tys. testów na obecność koronawirusa – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Wykryto 1 552 nowe przypadki COVID-19.

MZ podało w środowym zestawieniu, że Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej zlecili dotąd 16 tys. 688 testów. Ogółem - jak przekazał resort - przebadano dotąd 3 mln 332 tys. 451 próbek pobranych od 3 mln 197 tys. 636 osób.

Od 4 marca, kiedy potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, łącznie wykryto ich dotąd 91 tys. 514. Zmarło 2 513 zakażonych osób; o śmierci 30 z nich poinformowano w środę.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Twoim zdaniem:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

A
A 01.10.2020, 13:39
Matko jaka manipulacja. Przed wyborami wirus prawie znikł, w wakacje też żeby branża turystyczna nie padła, dzieci poszły do szkoły żeby rodzice porobili opłaty, a teraz znowu można wciskać kit o wzroście zachorowań, trąbić ilu jest zakażonych ile zgonów, zwłaszcza że sezon grypowy się zaczyna to można podciągnąć pod koronawirusa. To jest ogólnoświatowa ściema tylko że my zwykli ludzie możemy się jedynie domyślać w jakim celu.
średnio mądry obywatel
średnio mądry obywatel 02.10.2020, 11:22
Przeraża mnie głupota społeczeństwa, chyba bardziej od wirusa.
M
M 01.10.2020, 11:57
Mam pytanie, czy jeśli zostanie u mnie stwierdzony wirus grypy bezobjawowej to też przysługuje mi zwolnienie L4 czy nie mając objawów typu kaszel, gorączka mogę do pracy chodzić?
Ola
Ola 01.10.2020, 13:16
Gratulacje za logikę, bo jak można chorować np; na katar bezobjawowy?. Warto jednak włączyć myślenie aby zlokalizować kłamstwo rozsiewające pandemię strachu.
ttt
ttt 01.10.2020, 14:00
Poważnie myślenie? Katar to nie choroba, a właśnie objaw. Dla tych którzy dziwią się, że coś jest bezobjawowe najprostszy przykład - próchnica. Można mieć próchnicę i nic o tym nie wiedzieć i dopiero stomatolog to stwierdza, a może ona dawać objawy - ból zęba, gorączkę, ból głowy a nawet problemy z sercem.
Grono pedagogiczne
Grono pedagogiczne 01.10.2020, 09:54
Ale to jest głupota ta pandemia.. Nawet na tym portalu przez takie informacje promuje się chorobę która nie ma znaczenia względem wszystkich chorób na które ludzie zapadają.. to jakaś totalna ściema.. teraz ludzie z sanepidu dzwonią i przydzielają różne okres kwarantanny 3 dni 10, 7, 2. Mówią żeby zrobić sobie szybkie zakupy i na kilka dni pozostać w domu, będzie policja przyjeżdżała.. PiS po prostu rozwala gospodarkę..
tyle w temacie
tyle w temacie 01.10.2020, 07:34
Grono pedagogiczne powinno zostać poddane kwarantannie aby nie zarażało naszych dzieci! Skoro żródłem zakażeń ma być to Ono Grono.
$
$ 30.09.2020, 21:29
Debilizm. Ludzie nie dajcie się zamykać w domach...
gh
gh 30.09.2020, 15:55
Pandemia to globalna manipulacja... i ziemia jest płaska..
t
t 30.09.2020, 14:32
Pilnie trzeba przeprowadzić testy wszystkim nauczycielom we wszystkich szkołach.
ZNOWU STRASZENIE
ZNOWU STRASZENIE 30.09.2020, 13:51
Więcej się testujcie w oparciu o wyjątkowo nieprecyzyjne testy to znowu zamkniemy szkoły i pogrążycie w kwarantannie mnóstwo ludzi ograniczając im niezasadnie wolność. Jesteś chory zasada jak przed zjawiskiem covid siedz w domu i się lecz, jesteś zdrowy pracuj. Inaczej upadnie gospodarka a młodzież pozbawimy nauki i rozwoju w grupie rówieśniczej. I nie piszcie o wielkiej pandemii bo widzimy jak Szumowski ozdrowiał na drugi dzień po zakażeniu i jak wobec niego nie ma kwarantanny a On mówi bezczelnie ze już ozdrowiał. A nas się wolności pozbawia.Tto jest pandemia czy jej nie ma? A prawo dla wybranych!

Pozostałe