Zmiany w MZK. Wioletta Magin odwołana

  • 02.10.2020, 10:29 (aktualizacja 02.10.2020, 13:13)
  • redakcja
Zmiany w MZK. Wioletta Magin odwołana
Rada Nadzorcza Miejskiego Zakładu Komunikacji odowołała wczoraj z funkcji prezes spółki, Wiolettę Magin. O odejściu poinformowała już wczoraj wieczorem w mediach społecznościowych
Szanowni Państwo, wczoraj zakończyła się moja praca na rzecz Tomaszowa Mazowieckiego i jego mieszkańców. W pierwszej kolejności chciałabym podziękować Panu Prezydentowi Marcinowi Witko za te ponad 4 lata współpracy i za stawianie przede mną ambitnych wyzwań. Z pewnością były one dla mnie szansą na rozwój osobisty i poznanie wielu wspaniałych i wartościowych osób. Równie serdecznie dziękuję Zarządom Spółek, Dyrektorom i pracownikom poszczególnych wydziałów w Urzędzie Miasta oraz dyrektorom i pracownikom jednostek mu podległych. Dziekuję, że byliście dla mnie niejednokrotnie wsparciem i z taką łatwością dzieliliście się ze mną swoją wiedzą i doświadczeniem. Dziękuję również Państwu Radnym na czele z Panem Przewodniczącym za wspólne rozmowy na komisjach i sesjach Rady Miejskiej oraz członkom Rady Nadzorczej za nasze długie rozmowy, które były dla mnie inspiracją do nowych działań. Last but not least . Na zakończenie z całego serca dziękuję moim współpracownikom, mojej wspaniałej #DrużynieMZK za ogromne zaangażowanie i niesamowicie ciężką pracę, dzięki której osiągnęliśmy Nasze małe i większe sukcesy. Mieliśmy różne momenty, bywało trudno, zdarzało nam się znaleźć w sytuacjach kryzysowych, ale zawsze dzięki Waszej pracowitości, determinacji i zdyscyplinowaniu zażegnywaliśmy kryzysy i ruszaliśmy w dalszą drogę, bo mieliśmy wspólny kierunek. Chylę przed Wami czoła i mam przekonanie, że zostawiam w Was w dobrych, a przede wszystkim kompetentnych rękach. Pan Prezes Grzegorz Glimasiński, z którym miałam zaszczyt współpracować, to właściwa osoba na właściwym miejscu. Czas na nowy rozdział. Życze Państwu wszystkiego najlepszego i samych sukcesów. Do zobaczenia. Ściskam.

- czytamy w oświadczeniu

 Co na to prezydent miasta, Marcin Witko? 

"Sytuacja miejskich finansów, podobnie jak we wszystkich innych samorządach w kraju, jest niepewna. Związane jest to ze zmniejszonymi wpływami z podatków, co wynika z sytuacji pandemicznej. Odnotowujemy duże spadki. Miasto to jeden duży organizm, podejmowane przez nas działania muszą być spójne. Ważna jest dla mnie jak najwyższa jakość oferowanych mieszkańcom usług, nie chcę by uległy one pogorszeniu.  Potrzebne są oszczędności i racjonalne wydatkowanie pieniędzy mieszkańców na każdym szczeblu. Dążymy do jednoosobowych zarządów w tych spółkach, w których jest taka możliwość. Pani Wioletcie Magin życzę sukcesów w dalszej drodze zawodowej i dziękuję za ostatnie 4 lata współpracy".

- wyjaśnia Prezydent. 

Przypomnijmy, że wcześniej Wioletta Magin była także Prezesem Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Z TTBS zostaa odwołana w styczniu 2018 roku.  

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ala
ala 08.10.2020, 16:48
Pan wiceprezes zrobi teraz dobre zmiany, wszak sie na tym zna.
Ajdejano
Ajdejano 06.10.2020, 18:35
Szanowna, tzw. "redakcjo": nie kombinujcie, jak koń pod górkę, tylko wyjaśnijcie tak pogardzanej przez was gawiedzi, o co tutaj, k...., chodzi.
Czy chodzi o to, że ta kobita jest do niczego w zakresie zarządzania spółkami (mzk, ttbs - wszędzie była lub jest szybko zwalniana), czy może do naszego grajdołu wkroczyła z zewnątrz, na podstawie "żelaznego" listu partyjnego ....

Te, cytowane powyżej, tzw. "oświadczenia" , to tylko zamulanie sprawy.
KLE
KLE 03.10.2020, 20:24
zarządzanie przedsiębiorstwem transportu ją przerosło, ciekawe ile po sobie zostawiła bałaganu , błędnych decyzji podpowiadanych przez doradców z drużyny MZK.
krzysiek
krzysiek 05.10.2020, 06:26
nie ma żadnej drużyny , to fikcja
88
88 04.10.2020, 06:04
Co tam w środku się dzieje guzik mnie jako pasażera obchodzi (ale pewnie nic złego się nie dzieje, masz po prostu złe intencje). Na zewnątrz wszystko uległo RADYKALNEJ poprawie. Autobusy to jedno, ale przede wszystkim przystanki.
Przede wszystkim przystanki, bo wymiana taboru nie zależała od niech i hajs rzeczywiście był do tego potrzebny.

Przystanki? Przez lata z dziurawymi dachami (Szpital 04), brudne (gdy ktoś się zerzygał dajmy na to w 2011 roku no to wymiot wisiał na wiacie do 2014 roku), teraz są regularnie naprawiane, sprzątane, szyby są myte co 2-3 miesiące. W domu pewnie tak często okien nie myjesz. Arystokrato tomaszowski z grubym końskim karkiem. Czerwonym, albo brązowym. Robolu ty.

Symbolem jest ten schemat połączeń. Okienko w którym wisi, przez tyle lat szpeciło burą płytą pilśniową. Przed 2014 rokiem usłyszelibyśmy: nie da się, niiiima piiiinindzy. Na kartkę i godzinę pracy grafika? Czy na powstawianie tej kartki na przystankach?

To jest galaktyka którą tomaszowski MZK przeleciał od waszych postkomuchy czasów do teraz. To was boli.

Połączenia regularnie korygują. Na zgłoszenia ludzi reagują. Nie zawsze oczywiście zgodą, bo to nie jest tak, że paproch po pijanemy nie ma jak wrócić w środku nocy, to całe miasto będzie stawać na baczność i podstawiać mu autobus. Ale co chwilę czytam na Naszym Tomaszowie, że a to jakaś zmiana rozkładu, a to nowy kurs.

Faktem też jest, że na przykład wieczorem spod Galerii na autobus kiedyś trzeba było czekać z 45 minut, teraz jednak jakoś mniej – 10-20.

Początkowo negatywnie odbierałem też zbyt rzadkie kursy z przystanku przy parku Rodego. Tylko no tak z lotu ptaka patrząc, to jednak mieszka tam stosunkowo mało ludzi. Na Osiedla Hublala z Warszawskiej jeździ się teraz albo Mościckiego, albo przez plac i Aleję Piłsudskiego. To nie jest złe. Autobus zahacza o tereny na których mieszka dużo więcej ludzi.

Wije się jak wąż? Tak. Bo jest to komunikacja miejska, mająca brać pod uwagę ilość pasażerów, a nie taksówka.
WuPe
WuPe 06.10.2020, 09:42
Przystanki, to chyba za czasów poprzedników już zmodernizowano... Nie są myte bo te na placu są aż czarne z brudu, strach na nich siadać. Z przystanku przy Rodego korzystają uczniowie i petenci starostwa. Nie ma kursów - więcej samochodów, co widać gołym okiem. Z drugiej strony nie da się zmusić ludzi by jeździli MZK... Ogólnie źle nie jest, ale trzeba pomyśleć nad kursami na dworzec by pokrywały się z komunikacją PKP, PKS, czasem różnice wynoszą tylko 5-10 minut i wygląda to na zwykły sabotaż. W niszę wszedł choćby polonus robiąc przystanki po drodze na dworzec - ludzi przed pandemią nie brakowało, kursy były pełne, a przecież Warszawa, to nie jedyna destynacja naszych mieszkańców. Trzeba też pamiętać o seniorach z powiatu. Fajnie gdyby senior z powiatu, który wybierze się do miasta PKS nie musiał więdnąć na przystanku.
99
99 04.10.2020, 07:53
Powinno cie obchodzić bo za to płacą wszyscy. Galaktyka? CoTy bredzisz?
Buta
Buta 02.10.2020, 22:32
Pracownicy mzk świętują
SUWERENNOŚĆ
SUWERENNOŚĆ 02.10.2020, 15:19
Tyle bałaganu co zostawiła po sobie w0 TTBS nikt wcześniej nie zostawił. Krętactwa i błędne decyzje pokutują do tej pory a za wszystko płacą mieszkańcy. I za to została wyrzucona z funkcji prezesa. Tacy ludzie jak ta Pani niech omijają nasz Tomaszow szerokim łukiem.
Dziękujemy
Dziękujemy 02.10.2020, 11:39
Zrobiła dla MZK dużo dobrego. Pani Prezes dziękujemy!

Teraz widocznie będzie modernizować inną strukturę, którą postkomuniści zamierzali zlikwidować. Powodzenia!
t
t 02.10.2020, 15:26
Może teraz przyjdzie czas na WISTOM lub inne fabryki.

Pozostałe