Duże miasta są jak magnes - przyciągają nie tylko ludzi młodych. Dlaczego właśnie w dużym mieście warto kupić mieszkanie?

  • 02.10.2020, 13:13
  • redakcja
Duże miasta są jak magnes - przyciągają nie tylko ludzi młodych. Dlaczego właśnie w dużym mieście warto kupić mieszkanie?
Duże miasto to duże możliwości. Jak się okazuje na wielu płaszczyznach. Dlatego jeśli planujesz przeprowadzkę lub zakup mieszkania, rozważ wielkomiejską lokalizację. To niekoniecznie musi oznaczać mieszkanie w samym centrum miasta. Można na peryferiach, a i tak skorzysta się z możliwości, jakich dostarcza duże miasto. Mieszkanie w metropolii ma swoje zalety. Oto najważniejsze z nich.

Oferta atrakcyjnych nieruchomości na rynku pierwotnym jest w dużych miastach imponująca

Dlatego zdecydowanie łatwiej wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie - pod względem ceny, lokalizacji, infrastruktury otoczenia, czy wykończenia mieszkania. Deweloperzy bardzo dbają o atrakcyjne grunty pod inwestycje, jakie mają zamiar realizować, stąd szansa na zakup mieszkania w pełni odpowiadającego naszym preferencjom i potrzebom pod względem lokalizacyjnym. Dodatkowo, to właśnie w dużych ośrodkach miejskich powstaje najwięcej inwestycji mieszkaniowych. A duża konkurencja wśród deweloperów to także szansa na atrakcyjniejsze warunki zakupu nieruchomości.

Z pewnością nowa nieruchomość w dużym mieście to swego rodzaju prestiż, zwłaszcza jeśli mieszkanie kupimy w dobrej dzielnicy. Dla wielu osób taki aspekt nie pozostaje obojętny. Jeśli dołożymy do tego standard mieszkań proponowanych na rynku pierwotnym w dużych ośrodkach miejskich, z pewnością zyskamy rozwiązanie niemal idealne. Dlaczego? Konkurencja na rynku jest spora, zatem deweloperzy chcą przekonać kupujących m.in wysokim standardem wykończenia nieruchomości. Poza tym oczekiwania nabywców w miastach są nie od dziś znacząco wyższe. Dla przykładu, w ofercie deweloperskiej proponowanej w Łodzi na https://www.profitdevelopment.com.pl/lodz/ znajdziemy jasne i funkcjonalne mieszkania wyposażone w przestronne balkony lub zielone tarasy. Każde lokum wyposażone jest w wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, a mieszkania usytuowane na parterze w standardowym wyposażeniu otrzymują także rolety. Nie bez znaczenia pozostaje również lokalizacja i bezpośrednie otoczenie ogrodzonego i monitorowanego osiedla. Do najbliższego zielonego parku jest tutaj zaledwie 100 m, a jednocześnie deweloper przekonuje atrakcyjnym położeniem blisko ważnego węzła komunikacyjnego w Łodzi.

Wszystko, co potrzebne na co dzień do życia w mieście jest pod ręką

W tym zakresie także warto zwrócić uwagę na ofertę mieszkań na rynku pierwotnym. Jak już wspomnieliśmy, deweloperzy starannie wybierają grunty pod realizowane inwestycje. Dlatego też nowe osiedla znakomicie łączą zieloną przestrzeń z bliskością do centrum miasta, czy też do dogodnych węzłów komunikacyjnych. Dodatkowo, nowe osiedla powstające w miastach projektuje się obecnie w taki sposób, aby infrastruktura niezbędna do codziennego życia znajdowała się w obrębie osiedla lub w jego najbliższym sąsiedztwie. Stąd też dostęp do punktów handlowo - usługowych, aptek, przychodni lekarskich, szkół i przedszkoli, placów zabaw, terenów rekreacyjnych i sportowych, a nawet obiektów biurowych i kulturalnych jest w tym przypadku ułatwiony. Dojście do wybranego miejsca nie zajmuje z reguły więcej niż 10 minut. 

Nowe mieszkanie w mieście to koniec problemów z parkowaniem

Po pierwsze - dogodna lokalizacja nowych wielkomiejskich osiedli zakłada możliwość wygodnego i stosunkowo szybkiego podróżowania środkami komunikacji miejskiej. Jeśli jednak nie zdecydujemy się porzucić samochodu, kupując deweloperskie mieszkanie, nawet w centrum miasta, z reguły nabywamy je z miejscem parkingowym lub garażem podziemnym. 

W końcu duże miasto to także atrakcyjniejszy rynek pracy, możliwości rozwoju i ciekawa rozrywka

Zakup mieszkania w mieście, czy to do zamieszkania, czy do wynajęcia, będzie zawsze atrakcyjniejszym rozwiązaniem, niezależnie od tego, na jakim etapie życia jesteśmy. Wielkomiejska oferta edukacyjna, rozrywkowa i kulturalna bije na głowę to, co oferują mniejsze ośrodki. Podobnie jest na rynku pracy. Chociaż większa liczba mieszkańców miasta może stanowić przyczynę sporej konkurencji na rynku pracy, to i tak szansa na znalezienie dobrze opłacanego zajęcia jest zdecydowanie większa. 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe