Pilica  - rzeka która łączy

  • 08.10.2020, 10:40
  • redakcja
Pilica  - rzeka która łączy
3 Października odbył się III Ultramarton "Pilica  - rzeka która łączy" z Tomaszowa Maz. do Warki na dystansie 116 km.

Organizatorem tych zawodów był Klub Kajakowy Korek Warka oraz KS Amber z Tomaszowa.

Biuro zawodów znajdowało się w budynku przystani kajakowej Starostwa Powiatowego gdzie znajduje się MUKS "Wiking" Tomaszów Maz.

Zawody rozgrywane były w ciągu jednego dnia od 6 rano do godziny 19. Dlatego biuro zawodów, werfikacja oraz noclegi zoorganizowene były w budynku przystanii i Bazy Noclegowej PCAS już od piątku. Uczetnicy w piątek w nocy ok godziny 21 uczestniczyli w odprawie z komandorem spływu Jakubem Tuszyńskim gdzie zostali zapoznani z ostateczynmi ustaleniami co do wyścigu. W sobotę o godzinie 5,30 jeszcze w panujących ciemnościach na Pilicy zaroiło się od śmiałków. do zawodów stanęło 65 osób w tym 11 sztafet (3 zmiany).

Wśród uczestników wyścigu była spora grupa Tomaszowian reprezentujące kluby z Tomaszowa oraz zgłoszonych indywidualnie. Wśród sztafet świetnie wypadła drużyna z MUKS "Wiking" Tomaszów Maz, która po zaciętej walce ostatecznie zajęła II miejsce ulegając zaledwie o 2 minuty na całym dystansie sztafecie "Polish Team" złożonej z najlepszych ultramaratończyków w kraju. Skład naszej sztafety to Cezary Dębiec, Czesław Pietrzyk, Marek Rybarczyk.

Na III miejscu finiszowała szafeta KS Amber w składzie Sebastian Ngórka, Mateusz Ostrowski, Piotr Kaczmarek. Na IV miejscu znalazła się jedyna damska sztafeta złożona z tomaszowianek. Pod piękną nazwą "czterdzieska" płynęły Iza Pęczek, Wioletta Bielas, Elżbieta Bielas.

Wśród zawodników którzy indywidualnie zmierzyli się z całym dystansem świtnie wypadł zawodnik MUKS "Wiking" Mirosław Kowalski który w kategorii masters wygrał wyścig a w ogólnej klasyfiakcji finiszował na 5 pozycji.

Pośród zawodników, którzy w tym dniu zdecydowali się zmierzyć z tym moderczym wyścigiem było jeszcze wielu mieszkańców Powiatu Tomaszowskiego. Jedni ukończyli na dalszych miejscach inni przepłynęli tyle ile mogli. Świadczy to o tym iż kajakarstwo nie tylko to rekreacyjne jest popularne wśród mieszkańców.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edek
Edek 09.10.2020, 06:21
szkoda tylko że tak mało reklamy i wiadomości podajecie przed ..........
strach obawy?

Pozostałe