Kronawirus w natarciu. Także w Tomaszowie

  • 09.10.2020, 12:34 (aktualizacja 09.10.2020, 13:16)
  • redakcja
Kronawirus w natarciu. Także w Tomaszowie
Kolejne źródła zakażeń w Tomaszowie Mazowieckim. Koronawirus pojawił się w szkołach. Między innymi potwierdzono go w SP 12 oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych numer 1 (Mechanik). Zarażenie zanotowano także na komisjariacie Policji w Czerniwiecach. Dzisiaj rano odmówiono przyjęcia do naszego szpitala młodej kobiecie z zagrożoną ciążą. Powód: koronawirus na oddziale ginekologoczno położniczym. Wkrótce więcej informacji

MZ: 4739 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej od początku epidemii, zmarły 52 osoby

 Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 4739 osób, jest to najwyższy dzienny bilans od początku epidemii. Zmarły 52 osoby – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia.C

Do tej pory najwyższy dzienny bilans zakażeń od początku epidemii zanotowano w czwartek – 4 280 przypadków. Piątkowa statystyka zakażonych bije ten rekord.

Najwięcej nowych przypadków zakażeń stwierdzono w woj. małopolskim – 724 i w mazowieckim – 521.Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: śląskiego (490), wielkopolskiego (436), pomorskiego (388), podkarpackiego (368), łódzkiego (363), kujawsko-pomorskiego (324), dolnośląskiego (250), świętokrzyskiego (192), lubelskiego (185), zachodniopomorskiego (130), podlaskiego (117), opolskiego (116), warmińsko-mazurskiego (102) i z lubuskiego (33).

Ministerstwo Zdrowia podało, że z powodu COVID-19 zmarły 52 osoby, w tym 46 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami, a 6 zmarłych nie miało innych chorób.

Najmłodsza ofiara śmiertelna miała 45 lat, najstarsza – 95 lat.

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 116 338 osób. Zmarło 2919 chorych. Wyzdrowiało 77 875 osób.

Komunikat prasowy 09.10.2020

W województwie łódzkim są 363 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Są to osoby w wieku od 9 miesiąca życia do 95 roku życia.

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejne 63 osoby wyzdrowiały. (?!?!?!)

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 8404
  • Liczba osób aktualnie zakażonych: 2430
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 7
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 11157
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 566
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 5671
  • Liczba osób, które zmarły: 303

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 2141

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 8404. Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

Lp.

Powiat

Liczba osób
z potwierdzonym zakażeniem w ciągu ostatniej doby

Liczba osób, dotychczas  zakażonych SARS-CoV-2

Liczba osób aktualnie chorych

Liczba ozdrowieńców

Liczba osób, które

zmarły

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym

Liczba osób
w kwarantannie wg decyzji PSSE

1

bełchatowski

38

665

333

308

24

0

621

2

brzeziński

5

47

25

21

1

4

388

3

kutnowski

3

202

44

153

5

50

755

4

łaski

5

68

18

49

1

3

132

5

łęczycki

5

87

30

56

1

7

550

6

łowicki

12

353

59

288

6

12

313

7

m. Łódź

84

1708

714

929

65

42

1349

8

łódzki-wschodni

29

180

103

76

1

9

opoczyński

6

600

42

524

34

0

428

10

pabianicki

34

281

151

123

7

120

1037

11

pajęczański

2

490

41

437

12

2

521

12

m. Piotrków Tryb.

15

215

128

81

6

52

2717

13

piotrkowski

15

257

142

111

4

14

poddębicki

2

68

16

51

1

3

79

15

radomszczański

17

212

99

108

5

27

341

16

rawski

3

106

22

79

5

54

164

17

sieradzki

11

480

79

359

42

132

113

18

m. Skierniewice

8

117

27

89

1

3

339

19

skierniewicki

2

105

16

87

2

20

tomaszowski

16

428

76

329

23

10

464

21

wieluński

21

767

102

648

17

30

325

22

wieruszowski

6

420

31

375

14

0

64

23

zduńskowolski

7

106

19

81

6

15

109

24

zgierski

17

442

113

309

20

0

348

Razem:

363

8.404

2.430

5.671

303

566

11.157

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Czy jesteś za obowiązkiem noszenia maseczek w miejscach publicznych?

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Patka
Patka 10.10.2020, 09:02
Covid jest w szkołach ale na spotkaniach wyborczych go nie było? Super. Wesela na 75os bo to faktycznie różnica czy to będzie 150 a czy 75os jak ktoś ma się zarazić to i tak zarazi. Ludzie ogarnijcie się. Gospodarka pada na łeb na szyję. Nasze dzieci w tej chwili już nie nadarzają nad sprawdzianami i kartkówkami bo nauczyciele chcą szybko robić materiał aby mieli oceny w razie czego jakby zamknęli szkoły. Paranoja teraz jest w tym kraju. Strach z domu wyjść bo za rogiem stoi policja aby tylko mandat wypisać. Szkoda że politycy w maseczkach nie chodza a młodym na ślubie każą założyć kaganiec na twarz.
Dr
Dr 10.10.2020, 05:56
Uwierzcie w Coronavirus bo to prawda tylko inna niż mówią wszędzie. Covid zawsze był tylko pod inna postacią, koronawirusy są w różnych etapach. Ten jest mutacją grypy więc choroby nam znanej tylko że w ostrzejszym wydaniu niż znamy dlatego nie ma jeszcze szczepionki.

Ale to nie powód żeby w maskach chodzić i się izolować.
Wcześniej też była grypa tyle że łagodniejsza i w sumie dalej jest tylko jej teraz nie dają w statystykach bo mówią że to covid.

Rok temu nie było izolacji, obostrzeń a kilkaset tysięcy umieralo6na grypę.

Nie dajmy się omamić to tylko grypa tyle że ostrzejsza niż zwykle...

Wystarczy dezynfekcja i pilnować się witaminami a będzie ok.

Covid był jest i będzie.
PiS nas robi w konia. Pozdrawiam ich wyborców.
Kontrola wyrobów cukierniczych
Kontrola wyrobów cukierniczych 11.10.2020, 11:34
Coraz więcej Dr.Oetker'ów na tym forum
Obeznany
Obeznany 10.10.2020, 14:31
Proszę wytłumaczyć co to znaczy że koronawirusy są "na różnych etapach" i w jaki sposób SARS-CoV-2 o dodatniej polaryzacji nici RNA miałby być mutacja wirusa grypy o ujemnej polaryzacji nici RNA. Po przeczytaniu 3 pierwszych linijek nawet nie zamierzam dalej czytać tych wierutnych bzdur
heheszek
heheszek 10.10.2020, 23:22
bo to się leczy lewoskrętną witaminą C...
Taki to wirus
Taki to wirus 09.10.2020, 19:20
Osoby które wyzdrowiały powinny najpierw zostać poinformowane że zachorowały pewnie nie były tego swiadime
Logicznie myślący
Logicznie myślący 09.10.2020, 17:30
Corocznie w Polsce umiera z różnych powodów ok. 400 tys ludzi czyli 1085 dziennie.
Na koronawirusa do tej pory umarło ponad 300 osob a i to niepewne.
To wystarczy za cały komentarz

varan
varan 09.10.2020, 17:25
Jaki ten wirus inteligentny. Na jutro zapowiedziane protesty w minimum 50 miastach więc w ostatnich dniach przypuścił frontalny atak i mamy lawinowy wzrost zakażeń oraz "żółć" rozlaną po całym kraju. To samo było gdy protestować mieli górnicy, wirus przyczaił się na nich 800 metrów pod ziemią. Za to w czasie kampanii i samych wyborów wirusek ogłosił zawieszenie broni.
Ale mimo to i tak zdecydowana większość nie wierzy, że wszyscy obywatele są uważani za stado baranów.
Y
Y 09.10.2020, 20:47
Zgadzam się, że pis manipuluje statystykami. Niemniej, ciekawi mnie, że skoro ta pandemia to wyimaginowany problem, to dlaczego tak dużo państw bierze w tym udział.
TVP1
TVP1 09.10.2020, 15:22
TVP1 i prawda o wirusie
https://www.facebook.com/10000…
Homeopatii jeszze brakuje. A koniec końców wciskanie filtrów, uzdatniaczy…
Homeopatii jeszze brakuje. A koniec końców wciskanie filtrów, uzdatniaczy powietrza etc. 09.10.2020, 16:37
Mirosław A. Kućmierz
Consulting-Spiritual Accompaniment Terapia i Integracja Szkolenia-Kursy Profilaktyka zdrowotna Działalność artystyczna
Lll
Lll 09.10.2020, 14:57
No, jak jest dowolność w podawaniu osób na kwarantannę, to tak to się będzie odbywać. Bo koleżanka, koleżanki nie wsypie, że miały kontakt.
Janka
Janka 09.10.2020, 14:07
Niech MEN nie gada głupot,że szkoły są w małym stopniu roznosicielem wirusa. Właśnie szkoły są największym roznosicielem bo dzieci są bezobjawowe a zakażają wirusem starszych i nauczycieli,którzy mają objawy potem i wiecznie muszą ludzie trafiać na kwarantannę. Zamknąć na czas zimowy i koniec.
romek
romek 09.10.2020, 16:20
Nie wiem czemu dostajesz tyle minusów. Bardzo dziwne, że w przedszkolach po 100 dzieci, a zarażeni akurat nauczyciele. Po prostu dzieci nie mają objawów i się ich nie bada. Niech zrobią przesiewowe w jednym czy drugim przedszkolu i pewnie wyjdzie, że z 30% dzieci zarażonych
Agnes
Agnes 10.10.2020, 16:52
Ty się rób przesiewowe nawet 3x dziennie
jan
jan 09.10.2020, 13:15
zamknąć szkoły !!!!!!!!
Edukacja
Edukacja 11.10.2020, 14:10
Powiedział nieuk. Do łopaty masz blisko wiec boli cie ze ludzie sie ksztalca.
Wupe
Wupe 09.10.2020, 13:41
Zamknąć sklepy, lasy, parki, kościoły, urzędy, zakłady pracy, komunikację miejską, szpitale, zamknąć się w domu... PRZESTAŃ JAN pitolić farmazony.
Prawy
Prawy 09.10.2020, 17:29
Pierwszy raz Wupe cię poprę. Tak to mozna wszystko zniszczyć łacznie z dzieci psychiką ale odbudowac sie nie da.
M
M 09.10.2020, 14:43
Lasy, parki zostawić otwarte ale koniecznie w maseczkach i przyłbicach, rękawiczki też nie zaszkodzą, a reszta się zgadzam co do zamknięcia
varan
varan 09.10.2020, 17:10
"Lasy, parki zostawić otwarte ale koniecznie w maseczkach i przyłbicach, rękawiczki też nie zaszkodzą,"
A co, nie chcesz zajęcy i wiewiórek pozarażać ?! Pozamykajcie się sami w pomieszczeniach bez klamek!
Wupe
Wupe 09.10.2020, 13:05
Cyt,, Dzisiaj rano odmówiono przyjęcia do naszego szpitala młodej kobiecie z zagrożoną ciążą. Powód: koronawirus,,
I macie przykład corony, tej całej otoczki.
Współczuję tej kobiecie. To co się wyprawia jest chore a nie ten virus!!!
Tesknie za Tobą Romku
Tesknie za Tobą Romku 09.10.2020, 13:03
no ja jestem juz tym znużony. Maske nosze, rece dezynfekuje i ciagle musze czytac ilu jest na plusie i ilu padlo.

Juz wolalbym poczytac o tym kogo Bolo, teraz "mobbinguje", jakiej pani psiapsiolce "o dobrej reputacji" hahahahaha (bo co to znaczy, ze na imieniny przychodzila?) hahahahaha :))

Ktorej tam pani gorzej sie pracuje, bo ktos jej wypomnial, ze z ryja jej wali po chlaniu przez caly weekend.

Tak jak ta z Gardzienic teraz. Po lichych studiach, nie majac nic do powiedzenia, 20 lat niby byla tak molestowana. W pokoju mial ja na kilka tygodni zamykac :)) To sa jaja. Bo to sa niby inteligenckie domy, ludzie ktorzy powinni miec świadomość. Co Ty Romku o tym sądzisz?

Pozostałe