Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina

  • 11.10.2020, 09:00 (aktualizacja 13.10.2020, 14:59)
  • redakcja
Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina
Uroczystość wręczania nagród laureatom i finalistom powiatowo - miejskiego Konkursu Historycznego: Moje Miasto – Historia Tomaszowa Mazowieckiego pod hasłem: ,,Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina…” w 190. rocznicę nadania praw miejskich miastu Tomaszów Mazowiecki

9 października 2020 r. odbyło się  uroczyste podsumowanie V edycji Konkursu ,,Moje Miasto – Historia Tomaszowa Mazowieckiego”, który odbywał się pod Patronatem Starosty Tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego, Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko i Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego.

Konkursowi towarzyszyło hasło przewodnie: „Są czasy, miejsca i ludzie, których się nie zapomina”, w związku z jubileuszem 190. rocznicy nadania praw miejskich miastu Tomaszów Mazowiecki.

Konkurs został zorganizowany z inicjatywy Renaty Kasiewicz, która jest również twórcą i opiekunką Koła Pasjonatów Tomaszowa Mazowieckiego. Jego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu tomaszowskiego. Nawiązywał do historii naszej małej ojczyzny.

W uroczystym podsumowaniu uczestniczyli: Elżbieta Łojszczyk, członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Izabela Śliwińska, wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, goście z Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego Ewa Kotela i  Antoni Smolarek.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem pomimo trwającej pandemii. Na konkurs wpłynęło 68 prac.

Laureaci:

w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce Anna Wiśniewska - Szkoła Podstawowa Nr 13 Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego

II miejsce Zuzanna Chlebosz - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego;

III miejsce Hubert Karp – Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków.

w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych zwyciężyli:

I miejsce Nikodem Felińczak z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego;

II miejsce Oliwia Zamożniewicz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 im. Stanisława Staszica,

III miejsce Karolina Jagiełło z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 8.

 Uczniowie odebrali nagrody i dyplomy z rąk dyrektora oraz zaproszonych gości. Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego nagrodziło prace laureatów I miejsc w kategorii szkół podstawowych i kategorii szkół ponadpodstawowych, specjalne nagrody dla zwycięzców I miejsc ufundował Jan Woicki – pasjonat historii naszego miasta.

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom Konkursu. Uroczystość przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze.

W programie muzycznym zaprezentowała się Małgorzata Podwysocka, kl. III G, która zaśpiewała piosenki Tomaszów z repertuaru niezapomnianej Ewy Demarczyk oraz Powrócisz tu,  Ireny Santor.

Uroczystość poprowadzili uczniowie: Amelia Bąk z kl. I HR i Michał Mierzejewski z kl. IV GR. Całość uroczystości przygotowała  Renata Kasiewicz. Nad nagłośnieniem czuwał Artur Nejman. Wszystkim laureatom i finalistom Konkursu Moje Miasto – Historia Tomaszowa Mazowieckiego odbywającego się pod hasłem: ,,Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina…” w 190. rocznicę nadania praw miejskich miastu Tomaszów Mazowiecki jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych Konkursach.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

???
??? 12.10.2020, 17:14
Ciekawe dlaczego niektórzy są bez maseczek

Pozostałe