Ratownicy nie mają powodów do świętowania

  • 13.10.2020, 16:22
  • redakcja
Ratownicy nie mają powodów do świętowania
Dzisiaj obchodzimy dzień Ratownictwa Medycznego. Odkąd pełnię funkcję szefa komisji zdrowia Rady Powiatu Tomaszowskiego (prawie 6 lat) są oni chyba tą grupą zawodową, z którą najczęściej mam okazję rozmawiać.

 Wciąż najmniej doceniani i najbardziej obciążeni stresem. Pracują często ponad siły za stosunkowo niskie wynagrodzenie. Od samego początku epidemii, z którą mamy obecnie do czynienia przeprowadziłem setki rozmów bezpośrednich, telefonicznych i za pomocą internetowych komunikatorów. Obejmowały one setki tematów. Trudne je nawet wszystkie tu wyliczyć. W ostatnich tygodniach najczęściej pojawiającym się były dodatki „covidowskie”, które Rząd obiecał i podobno przekazał na nie fundusze do szpitali. Tyle, że nie wszyscy je dostali. Jak mówią ratownicy w Tomaszowie czują się pokrzywdzeni, ponieważ otrzymali je nieliczni.  Twierdzą, że w innych miastach pieniądze wypłacane są wszystkim.

Na spotkaniu w Starostwie Powiatowym od Prezesa TCZ dowiedzieliśmy się, że finansowe „bonusy” otrzymali ci pracownicy, którzy mieli bezpośrednio do czynienia z pacjentami zarażonymi. Ratownicy bezradnie rozkładają ręce. Kilkanaście dni temu pisaliśmy, że chrapkę na przejęcie ratownictwa medycznego w naszym powiecie ma stacja wojewódzka. To łakomy kąsek, bo przynosi szpitalowi prawie 1,5 miliona złotych zysku.

Starostwo oraz władze spółki robią wszystko, by do tego nie doszło, ale… no właśnie. Jeśli w miniony weekend oglądaliście którykolwiek z serwisów informacyjnych TVN, to być może zwróciliście uwagę na wypowiedź przedstawiciela łódzkiego WSRM. Dotyczyła ona braków kadrowych właśnie w pogotowiu. Łódź kusi więc naszych ratowników wyższymi stawkami, dodatkami, premiami i warunkami pracy.

Część tomaszowskich medyków już szuka właśnie tam zatrudnienia, lub bierze póki co dodatkowe dyżury. Za niedługi czas może okazać się, że Pogotowie zostanie przejęte w sposób niejako naturalny, ponieważ Tomaszów nie będzie w stanie zapewnić dla niego kadry medycznej. Być może warto myśleć o tym już teraz, zanim będzie za późno. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja wiem
Ja wiem 14.10.2020, 15:11
Proszę iść na SOR zapytać, ile pozytywnych testów, ilu ludzi chorych na Covid tam przechodź. Czy ktoś z tych ludzi dostał pieniądze? Jeśli nie pracują przy chorych na Covid, to skąd te pozytywne testy. Kto dostaje pieniądze, które oni powinni dostać???
Miki
Miki 14.10.2020, 23:03
Ile osób też tam pozytywnych Covid19 trafia przywożonych przez pogotowie które też nie ma dodatków. Pan starosta kłamie. Nie dostał SOR, pogotowie, kto jeszcze?
Tomaszowianin
Tomaszowianin 14.10.2020, 14:36
Kilka ładnych lat temu przeniosłem się z tomaszowskiego do łódzkiego pogotowia. Po tylu latach mogę stwierdzić że to była najlepsza decyzja jaką podjąłem. Proste zasady, grafik, standardy, brak mobbingu. Karetki w TM są dysponowany z Łódzkiego CPR-u, więc po przejęciu przez WSRM dla pacjentów nic się nie zmieni, a co ważniejsze skończy się finansowanie szpitala środkami na pogotowie.
Pracownik
Pracownik 14.10.2020, 13:48
Od marca nie przygotowano dodatkowego oddziału dla chorych z Covid, chociaż wiadomo było,że będzie taka konieczność. Inaczej pracowałoby się personelowi, gdyby dostał dodatkowe pieniądze za Covid, ludzie czuliby się docenieni, wiedzieliby jak są potrzebni i ważni w tym trudnym czasie.
Prezes kłamie
Prezes kłamie 14.10.2020, 13:43
Pracujemy przy Covidach, nikt z nas nie dostał pieniędzy. Nie czujemy żadnego wsparcia ze strony pracodawcy. Nikt nie zrobił z nam
Roland
Roland 14.10.2020, 12:19
Panowie pracownicy pogotowia ruszcie tyłki i zacznijcie rozmowy, bo jak patrzę jak was dymają to mi was szkoda, jak sie nie odzywacie to nie dziwcie się że tak macie.
Małgorzata
Małgorzata 14.10.2020, 11:59
Myślę,że należą się Wam wdzięczność i podziękowania. To nie jest łatwa i lekka praca. Doceniamy Was, kiedy potrzebujemy Waszej pomocy. A i to nie zawsze. Życzę Wam sukcesów zawodowych i satysfakcji z pracy.
Pracownik
Pracownik 14.10.2020, 10:57
Może napiszę kilka słów odnosząc się do tego artykułu. My pracownicy pogotowia ciężko pracujemy w tych trudnych czasach na chwilę obecną nawet już oklasków nie mamy, nigdy prezes,czy naczelny pielęgniarz nie przyszedł do nas rozmawiać o tych trudnych czasach, jak sobie radzimy, czego nam brakuje, co udoskonalić. Naczelny za pośrednictwem portalu społecznościowego życzonka przesłał. Jak obejmował funkcje kierownika pogotowia obiecywał zmiany na lepsze, których nie widać. Warunki socjalne gorsze niż w więzieniu, pokój w którym przebywamy w 8 osób ma 20mkw, co do dodatkowych pieniędzy z tytułu pandemi to nie wiem kto dostał, bo nie my, może sie ktoś wypowie,aha zabrano nam jak pamiętam premie którą otrzymywaliśmy. JEDEN WSTYD,co zauważono w łódzkim pogotowiu.
RatMed
RatMed 13.10.2020, 23:46
Pogotowie nie jest od zarabiania na szpital tylko od ratowania ludzi. Jałmużna nie jest wynagrodzeniem. Niedługo wszyscy ratownicy odejdą do Łodzi i sam dyrektor razem z nieudacznikiem Budnym będą jeździć na zmianę... Nie możemy się już doczekać aż przejmie nas WSRM. Może wtedy będzie normalność i godne pieniądze tak jak w Łodzi i innych powiatach.
Alfredo
Alfredo 14.10.2020, 11:46
Ha ha przyjacielu, Budny to od 8 miesiecy juz jest w Lodzi. Cos stare informacje masz.
SL
SL 13.10.2020, 23:23
Dajcie godnie zarobić i nie będzie problemu z personelem.
Caper
Caper 13.10.2020, 23:18
To jeśli przynosi taki zysk to jaki problem podnieść wynagrodzenia, to nie prywata ważne by nie przynosiło straty...
Burek
Burek 13.10.2020, 23:01
Pełen szacunek za Waszą heroiczną pracę ponad siły. Też macie rodziny, narażacie się za nieco ponad 2 tys. wpłaty. Tak się ceni w naszym kraju tak ważny zawód ,który ratuje ludzkie życie. Ten kraj jest pełen absurdów. Sobie tylko podwyżki dawać w Sejmie a co tam zwykli ludzie.
Grażyna
Grażyna 13.10.2020, 21:15
Ja dojeżdżam do Tuszyna do pracy w szpitalu z dwiema pielęgniarkami. Tracę na podróże ok 10 godzin tygodniowo, ale i tak po odliczeniu składkowego na paliwo co miesiąc na pensji mam 850-900 zł więcej niż w TCZ. Tak już od 1,5
Tomaszowianka