Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 15:50
Reklama
Reklama

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 12 października 2020 roku, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty, nie tylko nauczycieli, ale też pracowników administracyjnych i obsługi.

   Spotkanie poprowadziła Beata Stańczyk - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim. 
Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele Starostwa Powiatowego: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Leon Karwat - Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz Marek Parada - członek Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.  

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Podczas uroczystości zostały przyznane nagrody Organu Prowadzącego, uhonorowani zostali następujący dyrektorzy i nauczyciele:
1.    Anna Dudek - wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego  w Tomaszowie Mazowieckim.
2.    Arkadiusz Broniarek - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego  w Tomaszowie Mazowieckim.
3.    Marzena Żegota- Doryńd- nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim.
4.    Dariusz Kwiatkowski - dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.
5.    Magdalena Kaczmarzyk - nauczyciel Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.
6.    Halina Fijałkowska - wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim.
7.    Mieczysław Sytrojewski - nauczyciel Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim.
8.    Barbara Wojna-Cichowska - kierownik Bursy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim.
9.    Aneta Albrech-Geszcz - nauczyciel Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.
10.    Anna Zwolińska - nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Tomaszowie Mazowieckim.
11.    Bogumiła Szmid- p.o. dyrektora Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Tomaszowie Mazowieckim.
12.    Joanna Bryks - nauczyciel Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Ponadto za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej przyznane zostały nagrody Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku wyróżnieni zostali:

Nagroda Łódzkiego Kuratora Oświaty:
1.    Ewa Męcina - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego
w Tomaszowie Mazowieckim.
2.    Mariola Rychlik - nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim. 
3.    Kinga Remisz-Szewczyk - nauczyciel Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim.

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej:
Magdalena Fałek - dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim
Nagrody wręczali: Mariusz Węgrzynowski, Elżbieta Łojszczyk i Leon Karwat i Marek Parada. 

 „Dzień Edukacji Narodowej, to wyjątkowy, szczególny dzień, w czasie którego dziękujemy wszystkim dyrektorom, paniom i panom profesorom, jak również pracownikom administracji, pracownikom obsługi i pracownikom Wydziału Oświaty i Sportu w Starostwie Powiatowym, a także wszystkim osobom, które na co dzień żyją oświatą. Dziękujemy za ten trud pracy, który zostaje na co dzień przez nich włożony po to, żeby jak najlepiej kształtować postawę młodego człowieka, żeby to młode pokolenie nasiąknęło pozytywnymi wzorcami, żeby mogło w przyszłości być solą polskiej, tomaszowskiej ziemi i żebyśmy nie musieli się powstydzić, że mamy taką młodzież, która przynosi nam chlubę. 

Jako organ prowadzący, Starostwo Powiatowe, będziemy na rok 2021 szykować duże sumy pieniędzy, żeby nie tylko sam poziom nauczania był na najwyższym poziomie, ale również warunki do nauki były coraz lepsze.” – podziękował wszystkim pracownikom oświaty w naszym mieście Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.           

„Niestety z racji pandemii jest to uroczystość kameralna. W latach wcześniejszych mieliśmy przyjemność zapraszać całą społeczność  szkół prowadzonych przez powiat tomaszowski. Gościliśmy tych, którzy odbierali nagrody dyrektora, zarówno jeśli chodzi o nagrody pedagogiczne, jak i nagrody przyznawane pracownikom niepedagogicznym. Niestety, z racji pandemii, w tym roku nagrody dyrektorskie będą wręczane w szkołach, a my będziemy mieli przyjemność i zaszczyt wręczyć nagrody Starosty. Tych nagród w tym roku przyznano 12. Są to nagrody dla nauczycieli wykazujących się szczególnymi osiągnięciami w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Nagrody są przyznane nauczycielom za pracę w ramach wolontariatu i za szczególne zaangażowanie w pracę zawodową na rzecz dzieci i młodzieży.” – powiedziała Beata Stańczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego. 

„Uhonorowaliśmy nauczycieli, którzy wyróżniają się empatią w stosunku do uczniów, pomysłami nowatorskimi oraz przekazują wiedzę, doświadczenie i umiejętności, potrzebne młodym ludziom w życiu. Cieszę się, że tak liczne grono dyrektorów szkół, zastępców dyrektorów i nauczycieli merytorycznych zostało w tym dniu nagrodzonych. 

Przyznane zostały również nagrody Łódzkiego Kuratora Oświaty, co bardzo cieszy, że również na wyższym szczeblu zostały nagrodzone, szczególnie cieszy zaś fakt, że nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 – Magdalena Fałek. 

Zawód nauczyciela wykonuje się z powołania. To jest misja, którą ci ludzie w swoim życiu realizują.” – powiedziała Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. 

„To ważne, że władze nasze powiatowe doceniają nasz wysiłek. Mimo takich trudnych sytuacji mają świadomość, że praca nauczycieli jest ważna, szczególnie teraz w tym bardzo trudnym czasie. Nauczyciele starają się wykonywać swoja pracę tak, aby zachować bezpieczeństwo, ład i przede wszystkim zdrowie naszej młodzieży. Jednocześnie mamy świadomość, jak ważny jest ten bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem i to, że za parę miesięcy nasi uczniowie klas III i IV przystąpią do egzaminu maturalnego.” – Ewa Męcina – dyrektor I LO, podziękowała Organowi Prowadzącemu za pomoc i przychylność. 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 Na początku uroczystości słowno-muzyczny program artystyczny zaprezentowała uzdolniona młodzież I Liceum: Karolina Ziętek, Natalia Staszek, Zuzanna Borowska, Weronika Skorupa, Oliwia Krejpowicz, Jakub Kosz, Maksymilian Zięba i Jan Gluźniewicz. Opiekę reżyserską zapewnili: Monika Laudy, Anna Kowalska, Jolanta Kielska i Rajmund Ciszewski.
Reżyserzy dźwięku – Igor Pakowski, Kacper Łazowski, Filip Gąsiorowski i Tomasz Goździk. 
Z rąk Elżbiety Łojszczyk i Leona Karwata otrzymali podziękowania, upominki i kwiaty. 

Podziękowania otrzymali także pracownicy niepedagogiczni I LO: Albina Drejwer, Zdzisław Chudy i Przemysław Robak. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
t 14.10.2020 14:38
W związku z bardzo dużym obciążeniem czasowym, osobowym i ilością imprez Mariusza Węgrzynowskego - Starosty Powiatu Tomaszowskiego, Elżbiety Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i innych pracowników starostwa proponuję stworzyć zespół 2 - 3 osób do udziału we wszystkich uroczystościach i przyjęciach. Stworzenie takiego zespołu do spraw reprezentowania Starostwa Powiatowego na zewnątrz całkowicie odciążyło by wszystkie najważniejsze osoby w starostwie i przyczyniły by się do bardzo aktywnej pracy i rządzenia na rzecz mieszkańców powiatu.

Marcin 15.10.2020 10:41
Aktywna Praca i rządzenie na rzecz mieszkańców powiatu - dobry żart...

Reklama
Polecane
Odkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.Instruktor teatralny poszukiwanyOscarowe seanse w Kinie dla KoneserówAnimator pilnie poszukiwanyZapraszamy na występ zespołu Mali LubochnianieStudenci przeprowadzą ankietyMinister klimatu: umowa na finansowanie "Czystego Powietrza" na 6,4 mld złZapraszamy do CzerniewicKoncert Maxa Miszczyka
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama