Obchody Dnia Edukacji Narodowej w ZSP nr 3

  • 14.10.2020, 17:12
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Obchody Dnia Edukacji Narodowej w ZSP nr 3
We wtorek, 13 października 2020 roku, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie w imieniu społeczności szkolnej powitano zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Antoni Macierewicz – Marszałek Senior Sejmu RP IX kadencji, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Beata Stańczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego oraz Leon Karwat – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od lat podczas uroczystości odbywa się ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy stają się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej ZSP nr 3. Z powodu pandemii, uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej, ślubowanie złożyli uczniowie Szkoły Branżowej, a w drugiej uczniowie Technikum. 
Dzień Edukacji Narodowej jest doskonałą okazją do uhonorowania nagrodami wyróżniających się w pracy nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Podczas uroczystości Katarzyna Banaszczak – dyrektor ZSP nr 3 wręczyła przyznane nagrody 13 nauczycielom i 7 pracownikom niepedagogicznym. Poprzedniego dnia w czasie Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, która odbywała się w I LO – nagrodę Starosty otrzymała Barbara Wojna-Cichowska - kierownik Bursy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim.


O zabranie głosu poproszony został Antoni Macierewicz. Złożył najlepsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty, pogratulował nagrodzonym i podziękował Organowi Prowadzącemu za to, że dzięki wsparciu finansowemu i pracy szkoła została przywrócona do życia, rozwija się i szkoli uczniów w wielu potrzebnych na rynku zawodach. 
Natomiast Mariusz Węgrzynowski już obiecał, że w przyszłym roku zostaną zabezpieczone pieniądze na dalszy rozwój tej szkoły, a wszystko to dla uczniów, dla młodego pokolenia, które w przyszłości będzie pobierało naukę w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr  3 im. Jana Pawła II. 

Uczniowie podziękowali nauczycielom za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywaną na co dzień uczniom, za poświęcenie i trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia. Podziękowali w krótkim, humorystycznym programie artystycznym, w którym zaprezentowali się uzdolnieni uczniowie szkoły. 
 

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

G
G 18.10.2020, 21:05
Idioci , idiotyczny pomysl takiej imprezy.
bulba
bulba 16.10.2020, 09:23
wolałbym tego nie widzieć...
Lakiernik
Lakiernik 16.10.2020, 07:07
Zielony kombinezon ....
absolwent
absolwent 15.10.2020, 22:15
Przykro jest patrzeć jak ten pisowski talib w postaci starosty na każdą uroczystość w naszym mieście zaprasza mitomana Macierewicza-może w końcu się rozliczy z wydanych naszych pieniędzy na badanie katastrofy smoleńskiej. Obecne upolitycznienie szkół przypomina najgorsze minione lata- spowoduje to odwrotny skutek. Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich byłych nauczycieli, ZSZ nr 3, którzy w latach 80/90 mimo wielu przeszkód potrafili zaszczepić w naszych umysłach wrażliwość, sprawiedliwość a przede wszystkim nauczyć logicznego myślenia i postrzegania rzeczywistości, a w szczególności dla:
-Cz. M- matematyka,
-M. T- fizyka,
-K. S -j. polski,
-G. L -chemia
-T. W- mechanika,
ooo
ooo 15.10.2020, 20:01
ale obciach z tym Macierewiczem - wstyd
Jantek
Jantek 15.10.2020, 16:55
Antoni nauczyciel ha
t
t 15.10.2020, 15:33
W związku z bardzo dużym obciążeniem czasowym, osobowym i ilością imprez Mariusza Węgrzynowskego - Starosty Powiatu Tomaszowskiego, Elżbiety Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i innych pracowników starostwa proponuję stworzyć zespół 2 - 3 osób do udziału we wszystkich uroczystościach i przyjęciach. Stworzenie takiego zespołu do spraw reprezentowania Starostwa Powiatowego na zewnątrz całkowicie odciążyło by wszystkie najważniejsze osoby w starostwie i przyczyniły by się do bardzo aktywnej pracy i rządzenia na rzecz mieszkańców powiatu
Rafał
Rafał 15.10.2020, 12:05
Gratulacje za brak wyobraźni dla organizatora tej "imprezy"!!!!!!!! W dobie pandemii i co dzień padających "rekordów" zakażeń to chyba nie jest jednak brak wyobraźni. Jak można tak narażać młodzież tylko po to żeby przypodobać się Antoniemu??????

Pozostałe