Otwarcie pracowni „Przystanek ekologia” w ZSP nr 3

  • 16.10.2020, 10:54
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Otwarcie pracowni „Przystanek ekologia” w ZSP nr 3
We wtorek, 13 października 2020 roku, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni „Przystanek ekologii”. Jak sama nazwa wskazuje jest to pracownia przyrodnicza, a odbywać się tam będą lekcje z biologii, geografii i edukacji o bezpieczeństwie.

Pomysłodawczynią i inicjatorką powstania pracowni jest  wicedyrektor szkoły - Anita Galiniewicz. 

Podczas otwarcia odbyło się przecięcie symbolicznej wstęgi. Tym razem była to taśma zielona, nie jak zawsze czerwona, ponieważ zielony kolor bardziej współgra z przyrodą i ekologią. 
Do przecięcia wstęgi zaproszeni zostali: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Beata Stańczyk – – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego, Leon Karwat – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Katarzyna Banaszczak – dyrektor ZSP nr 3, Anita Galiniewicz – wicedyrektor szkoły, ksiądz Mariusz Turczyński i Weronika Bąk – przedstawicielka społeczności uczniowskiej. 
Następnie ksiądz  Mariusz Turczyński poświęcił nowo powstałą pracownię.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pracownia została bardzo bogato wyposażona w sprzęt wysokiej klasy. Wśród wyposażenia znajdują się: laptop,  mikroskopy, z których jeden jest połączony z tablicą multimedialną. Znajduje się  model człowieka z wyjmowanymi narządami wewnętrznymi, próbki skał, tablice i plansze. Pracownia została wyremontowana. Ściana oklejona jest fototapetą, na której przedstawione są najbardziej znane, atrakcyjne miejsca z naszego miasta

Pracownia powstała dzięki dofinansowaniu, jakie szkoła otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. WFOŚiGW przekazał kwotę  
47 628,73 złotych, wkład własny szkoły wyniósł 5 328,00 złotych. Łączny koszt inwestycji, to 52 956,73 złotych. 

W tomaszowskich szkołach ponadpodstawowych powstały już cztery ekopracownie  dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW w Łodzi.  Znajdują się i służą uczniom i nauczycielom w I LO, ZSP nr 1, ZSP nr 8 i ZSP nr 3. 

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 przygotowali prezentację wyposażenia, jakie znajduje się w pracowni. Omówili w skrócie, czego można się będzie nauczyć, korzystając ze sprzętu, jaki znajduje się w pracowni. 
Katarzyna Banaszczak – dyrektor szkoły, podziękowała Organowi Prowadzącemu, czyli Zarządowi Powiatu za pomoc w staraniach o dofinansowanie. Jako podziękowanie na ręce Mariusza Węgrzynowskiego, Elżbiety Łojszczyk, Beaty Stańczyk i Leona Karwata młodzież złożyła wiązanki kwiatów. 
 

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fototapeta
Fototapeta 18.10.2020, 23:27
sztuk 1. To ważne jest .
Mariusz
Mariusz 16.10.2020, 13:33
Gruby znów jeździ, roznosi i zaraża, może by szpital odwiedził
gosc
gosc 16.10.2020, 13:12
I przy tej wzniosłej okazji uroczyście przekazano sobie kolejne porcje wirusa...
Transmisja trwa...
Brawo samorządowcy
Zielony szczypiorek
Zielony szczypiorek 16.10.2020, 13:06
"Zielony kombinezon" ....
Zielona Mila
Zielona Mila 16.10.2020, 16:42
I zielona wstęga.
Zaciekawiony
Zaciekawiony 16.10.2020, 12:57
Ktoś wytłumaczy z jakiego powodu ksiądz poświęca pracownie dydaktyczne? Od kiedy szkoła to obiekt sakralny?
Czy w takim razie ja też moge zaznaczyć teren, albo chociaż mój pies Azor?
ateista
ateista 16.10.2020, 16:19
to miasto od dawna nie jest już świeckie

Pozostałe