Z patykami na czołgi

  • 16.10.2020, 11:45
  • redakcja
Z patykami na czołgi
Tak mówią lekarze o swojej walce z epidemią. Pytają też, co władze krajowe i samorządowe robiły przez ostatnie pół roku. Tomaszowcy medycy nie mogą nadziwić się pomysłom typu: bramki odkażające dla karetek, które myją samochody, warnotrafiąc setki litrów płynu odkażającego. Zachorowań przybywa.
 

MZ: 7705 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 132 osoby – to najwięcej zgonów od początku epidemii

2020-10-16, 10:45

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 7705 osób. Zmarło też 132 chorych – to najwięcej od początku epidemii – podał w piątek resort zdrowia. Najwięcej zakażeń zanotowano w woj. małopolskim – 1105.

Dotąd najwyższy dzienny bilans zakażeń zanotowano w czwartek 15 października. Wtedy poinformowano o wykryciu 8099 nowych przypadków COVID-19 i 91 zgonach. Najwięcej zgonów zanotowano zaś w środę 14 października. Było ich wtedy 116, a nowych zakażeń 6526.

Z kolei we wtorek ministerstwo informowało o 5068 nowych zakażeniach i o 63 ofiarach śmiertelnych, w poniedziałek odpowiednio o 4394 i 35, w niedzielę o 4178 i 32.

Piątkowe dane mówią o 7705 nowych zakażeniach. Najwięcej przypadków pochodzi z województwa małopolskiego – 1105. Pozostałe z mazowieckiego (911), śląskiego (769), łódzkiego (648), wielkopolskiego (592), podkarpackiego (563), pomorskiego (547), kujawsko-pomorskiego (470), dolnośląskiego (441), świętokrzyskiego (314), zachodniopomorskiego (311), lubelskiego (284), opolskiego (221), podlaskiego (201), warmińsko-mazurskiego (181) i z lubuskiego (147).

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia podało w piątek, że z powodu COVID-19 zmarły 132 osoby, w tym 120 miało inne choroby towarzyszące, a 12 ich nie miało.

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 157 608 osób. Zmarło 3440 chorych. Wyzdrowiało 87 773 chorych, ostatniej doby – 2185.

MZ: z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 6980 chorych, a 540 jest pod respiratorami

2020-10-16, 10:17

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 6980 chorych, u których potwierdzono zakażenie. 540 z nich podłączonych jest do respiratorów – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Od początku epidemii wyzdrowiało 87 773 chorych.

Z danych MZ wynika, że od początku epidemii wyzdrowiało 87 773 osób, u których potwierdzono zakażenie, wobec 85 588 w czwartek, czyli w ciągu doby przybyło 2185 ozdrowieńców. Na kwarantannie przebywa 311 625 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 41 498 osób.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 6980 osób. 540 z nich jest pod respiratorami. Liczby te sukcesywne rosną. W czwartek było ich odpowiednio: 6538 i 508, w środę: 6084 i 467, we wtorek – 5669 i 421, w poniedziałek – 5262 i 404. Miesiąc wcześniej, według stanu z 16 września, hospitalizowanych osób było 1917, w tym 84 pod respiratorami.

MZ: w ciągu doby wykonano ponad 50,8 tys. testów; lekarze rodzinni zlecili ich ponad 19,4 tys.

2020-10-16, 11:29

W ciągu doby wykonano ponad 50,8 tys. testów na wykrycie koronawirusa, wobec ponad 64,5 tys. poprzedniego dnia. Lekarze rodzinni w tym czasie zlecili wymazów – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Lekarze rodzinni od czasu, gdy uzyskali taką możliwość zlecili już swoim pacjentom 143 248 badań w kierunku wykrycia wirusa SARS-CoV-2, ostatniej doby 19 408.

Ogółem przebadano dotąd 3 886 154 próbek pobranych od 3 732 187 osób.

Łącznie od początku epidemii wykryto 157 608 chorych na COVID-19. Na tę chorobę zmarło w Polsce już 3440, a wyzdrowiało 87 773.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 16.10.2020, 18:13
I jeszcze moja wrzutka dla "redakcji": niech może "redakcja" trochę więcej czyta internetu na temat wirusa. Z tego internetu można wyczytać, że nawet ten ulubiony przez "redakcję" prezydent Warszawy Trzaskowski już przestaje cwaniakować, bo zauważył, że z tym wirusem nie ma żartów i jednak trzeba spróbować porozumieć się z tym wrednym pisiorskim rządem (myślę, że "redakcja" pochwali mnie za takie wredne określenie tych pisiorów).

PS. To może trochę powytrząsajcie się nad rządami w Niemczech, GB, Czechach, Rosji, Hiszpanii, itp., itd. - co, lokalne cwaniaczki ???
G
G 18.10.2020, 20:33
a co rzad zrobił w ciągu ostatniego poł roku? cos czy nic? Oprocz tego że zapłacił poł roku temu za respiratory których za miesiąc może zabraknąć. Może się mylę ? A to że gdzies jest gorzej nie jest żadnym wytłumaczeniem.
Ajdejano
Ajdejano 16.10.2020, 16:05
Do "redakcji" .
Początek wstępniaka "redakcji" (materiału powyżej): "Tak mówią lekarze o swojej walce z epidemią. Pytają też, co władze krajowe i samorządowe robiły przez ostatnie pół roku."
Pytam: czy "redakcja" szaleju się napiła ?!?!?! To ja spytam "redakcję": czy w tak nabuzowany sposób spyta władze krajowe: Niemiec, Danii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Czech, Rosji .....itd, itp ?!?!?!
No - oczywiście - NIE!!!
Jaka ta "redakcja" jest, ku...a - bojowa ( ogólny śmiech na sali). Komuś-tam, chyba rozum odebrało.
A może ja jestem taki matoł, że tego wstępniaka (powyżej) nie kumam ?.....
Obs
Obs 16.10.2020, 13:40
Dzisiaj dopiero opozycja chce zglosić źeby testować osoby przebywające w DPS. nie czekać na skierowania. Jak zwykle procedury troche za późno tzw musztarda po objedzie w przypadku naszego miasta.

Pozostałe