Niedawno oklaski, teraz zaszczuwanie. Ludzie, co się z Wami dzieje?

  • 16.10.2020, 19:06 (aktualizacja 16.10.2020, 19:15)
  • Mariusz Strzępek
Niedawno oklaski, teraz zaszczuwanie. Ludzie, co się  z Wami dzieje?
Od samego rana otrzymuję od dziesiątek ludzi 20-sekundowy filmik nagrany na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Niestety także od pracowników TCZ. Co on przedstawia? Właściwie nic. Lekarza atakowanego przez emocjonalnie niezrównoważonego typa. Inaczej się tego podsumować nie da. Mimo to, scenka obiegła nie tylko lokalne Internety. Lekarza – ginekologa zaczęto publicznie masowo linczować. Posypały się obelgi i groźby karalne. Warto podkreślić, że doktor ma dobrą opinię i jest osobą szanowaną przez swoje pacjentki. Chyba nie ma w języku kulturalnych ludzi słów, które w dostateczny sposób wyraziłyby moje oburzenie. Najwyższa pora powiedzieć w sposób zdecydowany: dość! Nie może być tak, że ludzie wykonujący swoją pracę (nie ważne czy jest to lekarz, czy kasjerka w markecie) są nagrywani, a następnie bezkarnie zaszczuwani w Internecie. Doktorowi i jego rodzinie z całego serca współczuję, ponieważ wiem doskonale jak się Państwo czujecie. Jako osoba, kierująca komisją zdrowia Rady Powiatu Tomaszowskiego, osobiście dopilnuję też, aby szpital wystąpił z pozwem i cywilnym i karnym wobec autora skandalicznego nagrania. Jesteśmy, jako samorząd, zobowiązani dbać nie tylko o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców ale również wykazywać troskę o personel. Inaczej, jako pracodawcy niewiele będziemy warci.

.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

m&m
m&m 20.10.2020, 09:22
W obronie filmującego- nie wiecie jakbyście zareagowali w jego sytuacji. Zdrowie i życie żony i dziecka, to naturalny priorytet, dla którego, wyobrażam sobie, mógłbym sięgnąć po wszystkie możliwe rozwiązania, które potem mogłyby się okazać niewłaściwe lub głupie. Ale w sytuacji stresowej, to się po prostu może zdarzyć. A w dzisiejszych czasach nagrywanie jest popularną formą działania w sytuacjach kryzysowych.
W obronie lekarza- jednoznacznie jest to dobry i szanowany przez pacjentki doktor, który został postawiony w trudnej sytuacji i przedstawiony w krzywdzący dla niego sposób. To nie jego wina, ale systemu, który nie działa w sposób dobry dla pacjenta i ewidentnie dyskryminuje wszystkich, którzy mają pełne prawo liczyć na pomoc i się oburzać. Tak- płacę, to wymagam.
Może ktoś by się zajął tematem tworzenia tych chorych statystyk, które są przyczyną paraliżu służby zdrowia? Są nagrania ( tak- właśnie nagrania), które znakomicie pokazują, że liczby podawane w statystykach fałszują prawdziwy obraz sytuacji. Np kłótnia rodziców, którzy przyszli z dzieckiem, które rozcięło głowę i są szantażowani przez panią w szpitalu, że będzie pomoc, jak podpiszą oświadczenie, że jest podejrzenie koronawirusa. Proponuję obejrzeć tym, którzy się dziwią, że są osoby hejtujące naszych drogich opiekunów w zakresie utrzymania zdrowia i życia...
jaaaaaaaaaaaaaa
jaaaaaaaaaaaaaa 19.10.2020, 11:55
murem za doktorem
WuPe
WuPe 19.10.2020, 11:45
Polecam zablokować osoby udostępniające takie filmiki. Do mnie nigdy nic podobnego nie dociera;-)
666
666 18.10.2020, 21:47
To jeden z najlepszych ginekologów w łódzkiem a że starosta z wojewodą tak rządzą szpitalem że chłop nie może leczyć to nie jego wina !!!!!
Ewela
Ewela 17.10.2020, 17:59
Znam Pana Doktora i z czystym sumieniem stwierdzam, że to jeden z najlepszych ginekologów z jakimi miałam do czynienia. Lekarz z powołania, bardzo cierpliwy, wszystko wytłumaczy na spokojnie i zawsze można liczyć na Jego pomoc. Osoba nagrywająca filmik chyba nie bardzo była skupiona na ciężarnej partnerce skoro miała czas na nagrywanie lekarza. I szkoda, że to tylko taki urywek a nie cała rozmowa z lekarzem, bo jestem pewna, że ten lekarz zachował się przyzwoicie i zainteresował pacjentka. A jak jest zamknięty oddział ginekologiczno-położniczy to niestety nie mógł przyjąć pacjentki, to przecież nie jego widzimisię tylko odgórne zarządzenie.
M
M 17.10.2020, 13:31
Lekarz powinien zrobić sprawę cywilną w sądzie autorowi filmu, za rozpowszechnianie w mediach społecznościowych jego wizerunku.
Najprawdopodobniej zrobiłbym tak samo
Najprawdopodobniej zrobiłbym tak samo 17.10.2020, 15:34
no i tylko za rozpowszechnianie. A i wyrok nie jest taki pewny. Facet mógł się obawiać o życie dwóch osób ze swojej najbliższej rodziny. Jako laik odejście wód płodowych mógł interpretować jako początek porodu. Pojechał do szpitala w swoim mieście z którego bez zbadania żony / partnerki go wyproszono. Odesłano do miasta oddalonego o ponad 50 kilometrów. W przypadku porodu... No to są ponure jaja. Gdyby doszło do tragedii szpital mógłby nawet twierdzić, że go w ogóle w nim nie było. Dobrze, że ma to nagranie. Powinien je pokopiowaći przesłać przynajmniej na sobie znane e-maile na których w przypadku tragedii miałby je zarchiwizowane.

Nie rzucał się, nie awanturował, prosił jedynie o pomoc.
Najprawdopodobniej zrobiłbym tak samo.

Lekarz? Nie znam go, ale gadanina „o dobrej opinii” jest tu najczęściej – po prostu prywatną znajomością. Kitel nie daje immunitetu.

Trochę rozwagi w ocenie tej sprawy.
XYZ48
XYZ48 18.10.2020, 17:33
Nigdy nie byłam prywatnie pacjentką tego lekarza,miałam jednak okazje rodzić przy tym lekarzu bliznieta.Bylam zachwycona jego podejsciem itp tak w trakcie jak i po porodzie.Dla mnie nie ma w Tomaszowie lepszego ginekologa.
Łukasz Królikowski
Łukasz Królikowski 17.10.2020, 10:36
Ja też pamiętam tego doktora. Jechał z moją żoną 4 lata temu do Łodzi.
W tomaszowie nie zrobią 3 cesarki więc ją wywieźli....
Ale to co zobaczyłem przechodzi ludzkie pojęcie...
Paulina Grzelka
Paulina Grzelka 17.10.2020, 09:30
JESZCZE RAZ NAPISZĘ! Znam doktora Witold Nawrockibo przy obu ciążach leżałam praktycznie cały czas w szpitalu. Nigdy nie było sytuacji, żeby,, olał,, pacjenkę w momencie jakichkolwiek komplikacji. Lekki ból brzucha i brał na badania, żeby sprawdzić czy wszystko ok. Wszyscy narzekają na nasz szpital, może nie jest idealny, ale ja na oddział ginekologiczny nie narzekam. Uważam, że jeśli dziecko bądź kobieta byłaby zagrożona to doktor niezwłocznie udzielił by pomocy. Sytuacja jest jaka jest. Nie lekarze sobie wymyślają takie obostrzenia. Nie daj Boże pacjentka by złapała wirusa bo doktor przyjął na oddział i dopiero mąż by się wytrząsał.
NIE MA TO JAK WYPOWIADAĆ SIĘ KONKURENCJI, KTÓRA NIE MIAŁA STYCZNOŚCI Z DOKTOREM I JEGO PODEJŚCIEM. Przeproscie doktora, który leczy z powołania!!
Pacjentka
Pacjentka 17.10.2020, 10:30
Wszyscy jesteśmy z panem Doktorem.
Pacjentka
Pacjentka 17.10.2020, 09:20
Filmiku nie widziałam, średnio mnie on interesuje.. Jakiś czas temu jak trafiłam na oddział ginekologiczny Pan Doktor jako jedyny wytłumaczył mi co się dzieje i się zainteresował mną jako pacjentką i z tego co wiem to jest dobrym lekarzem, wiele dobrych opinii słyszałam. Pozdrawiam
Kk
Kk 17.10.2020, 09:05
Facet nagrywający filmik chciał znaleźć sensację i ją znalazł. Zamiast martwić się o żonę i dziecko to on jakoś miał głowę do tego żeby zacząć nagrywać? Myślę że dobrze wiedzieli że szpital nie przyjmuje pacjentek ale sobie pan pomyślał: "jak to mnie nie przyjmą?! Zrobię rozrube" no i zrobił. Autorze filmu z FB - trochę empatii ! Najlepiej zniszczyć człowieka i zmieszać z błotem bo nie miał po prostu innego wyjścia. To jest straszne.
kamerzysta TTVN
kamerzysta TTVN 17.10.2020, 08:50
A autor nagrania swoją gębę z Facebooka usunął. Czyżby się zawstydził? Kogoś innego łatwo rozjechać walcem.
Oj tak
Oj tak 17.10.2020, 11:49
Już wie, że narozrabial. Tak to jest, gdy mózg się wyłączy. Troszkę czasu za kratami, to może myślenie się włączy, albo porządną karę finansową. Nie będzie robił nagonki na ciężko pracujących ludzi.
...)
...) 17.10.2020, 08:35
dożywotni zakaz używania teflonu komórkowego z możliwością nagrywania dla tego gościa.. potraktować jako narzędzie przestępstwa.
niektórym w głowach się poprzewracało i tyle
Obserwator
Obserwator 16.10.2020, 22:44
Surowo ukarać autora filmu ! Panie doktorze proszę wytoczyć mu proces o zniesławienie i umieszczenie Pana wizerunku w mediach bez zgody . Na to jest paragraf.
Wioletta
Wioletta 16.10.2020, 22:08
Brawo ! Niech autor fimu poniesie konsekwencje!
Tom
Tom 16.10.2020, 21:48
Wina jest pośrodku , teraz wychodzi że lekarze są święci a pacjenci źli , w tych czasach ciężko kogoś osądzać. Tylko jak ten ojciec miał się bronić , odpowiadał za żonę i dziecko . Jakoś nie słyszałem o skargach na konkretnego lekarza który źle potraktował pacjęta. A wiadomo że gdy lekarz zawali to dla pacjęta kończy się tragicznie . . .
...)
...) 17.10.2020, 08:28
a przed czym lub kim miałby się bronić???..czy ktoś na niego napadał? próbowano wytłumaczyć sytuację i tyle ale on uważał że wie lepiej i ta jego odpowiedzialność za żonę i dziecko ma się nijak do sytuacji .zrobił zadymę i nic więcej powinien odpowiedzieć za swój postępek tak nie można.
Tom
Tom 17.10.2020, 09:59
Mnie p.doktor dwa razy badała w ciągu roku i wszystko dobrze zapewniała, finał nowotwór 3 stopień .Moja żona będąc w szpitalu , po dwukrotnym badaniu miała urodzić za co najmniej kilkanaście godzin , choć mówiła że urodzi za chwile , urodziła za godzinę na korytarzu bo nie zdążyła na porodówkę.Brat był leczony przez tydzień , gdyby lekarz skierował go od razu na operację była duża szansa że niedowład nogi by minął ( opinia lekarza z Łodzi ) finał niedowład nogi . Tata 6 godzim na sor , bez kroplówki przeciwbólowej , rozkurczającej , wzmacniającej ,finał śmierć . Są też wspaniali lekarze , którym Życzę Zdrowia , by jak najdłużej ratowali i pomali ludzią ,chwała im. . . Każdy ma prawo się bać . . choć publikacji nagrania nie popieram w tym przypadku.
Joanna
Joanna 16.10.2020, 21:41
"Niezrównoważony emocjonalnie", bo co? Bo chciał ratować swoje dziecko? To co się dzieje w szpitalach to parodia. A co gdyby dzieciątko się udusiło?
Lekarz
Lekarz 17.10.2020, 08:41
Dlatego było zbadane. Nie wypowiadaj sie jak nie jesteś lekarzem, bo pojęcia na ten temat nie masz. A jak masz, zapraszam do leczenia ludzi w szpitalu, a nie chrzanienia głupot z domku.
Paweł
Paweł 17.10.2020, 10:11
Nie trzeba być piekarzem żeby powiedzieć że chleb jest niedobry. Jako Lekarz powinieneś chyba wiedzieć, że małe dziecko powinno się objąć szczególną opieką. Chyba, że dyplom znalazłeś w Chipsach.
M
M 17.10.2020, 13:34
To by była szczególna opieka dopiero, gdyby przyjął matkę na oddział z chorymi na Covid-19
MS
MS 16.10.2020, 21:58
W jaki sposób i przed czym chciał "ratować" żonę? Zrównoważony osobnik, nawet jeśli uważa, że nie został we właściwy sposób potraktowamy ma możliwość złożenia skargi do wielu organów, oraz pozwu do Sądu, a nagrania, jakie robi mogą stanowić (o ile Sąd je uzna) dowód w sprawie. Nie publikuje ich w internecie narażając na obrzydliwe szykany, wyzwiska i groźby. Chyba, że ma jakiś inny cel.

Zajmuję się wieloma skargami na lekarzy. To moja codzienność. Część jest zasadnych, a część nie. To, co zrobiono z dr. Nawrockim to więcej niż skandal, to zbrodnia. Mam nadzieję, że zostanie bardzo surowo ukarana.
nic takiego
nic takiego 16.10.2020, 21:08
Nie będę stać po żadnej stronie jednak uważam jako osoba pracująca w medycynie, iż nie do końca dobrze się zachował lekarz, powinien wytłumaczyć państwu gdzie ma się udać lub jeśli zaczęła się akcja porodowa tego nie stwierdzono pomóc przetransportować pacjentkę karetka. Tak naprawdę nikt z nas nie chciałby, aby nas tak potraktowano. Również nikt z nas nie chciałby aby być nagrywanym a później linczowanym przez społeczeństwo. Jednak coś w tym jest carma wraca. Niestety doktor ma zwolenników jak i przeciwników, którym kilka lat temu nie pomógł.
Ktoś
Ktoś 17.10.2020, 10:28
Państwo mieli ustalone miejsce w klinice w Łodzi. Nie wiem po co całą szopka. Ktoś uwielbia krzywdzić innych. Psychopata z kamerą.
Romek
Romek 16.10.2020, 22:03
Lekarze mają procedury według których postępują i z których są rozliczani. Nieważne czy ktoś umrze czy nie, ważne by odbyło się to zgodnie z procedurami, bo za to będą odpowiadali - niestety często brak tu miejsca na zwykłą empatię.
Antycivid
Antycivid 16.10.2020, 20:41
Dobrze nic nie mam do lekarza ale gdzie przysięga Hipokratesa.
Jam
Jam 19.10.2020, 13:58
wg ciebie powinien na oddział zakażony koronawirusem przyjąć jeszcze nie rodzącą pacjentkę (doktor najpierw ją zbadał i stwierdził, że to jeszcze nie poród i spokojnie może dojechać tam gdzie jest umówiona na poród, tzn do kliniki w Łodzi) ???
Lekarz
Lekarz 17.10.2020, 08:43
Nie składamy przysięgi Hipokratesa. To jest cała wiedza naszego „wykształconego” społeczeństwa.
varan
varan 17.10.2020, 19:42
Widzę że jesteś z tego powodu bardzo zadowolony. Gdybyście ją jednak składali trudniej by było spoglądać w lustro.
Antycivid2
Antycivid2 17.10.2020, 02:10
Czytając komentarze widzę duzo łapek w dół pod właśnie takimi komentarzami. Zastanawiam się ile jest tych trollujacych, procedury ważniejsze niż życie człowieka?. Ludzie opamiętajcie się... Stworzenie sobie niewidzialnego wroga Covid, maski na ryj i zamknąć mordy! Tego chcecie?
znawcamedycyny
znawcamedycyny 16.10.2020, 20:51
w Polsce przysięga hipokratesa nie jest składana :)
...
... 16.10.2020, 20:27
Autor już usunął filmik z profilu 🙂 promocja firemki sie nie udala, myślał ,że z litości wszyscy będą u niego kupować
Piotr