Jak sfinansować instalacje fotowoltaiczną

  • 17.10.2020, 08:36 (aktualizacja 17.10.2020, 08:48)
  • redakcja
Jak sfinansować instalacje fotowoltaiczną
Instalacja fotowoltaiczna to zysk dla jej posiadacza. Jak by nie liczyć zawsze się opłaca. Okres  zwrotu inwestycji na potrzeby średniego gospodarstwa domowego wynosi jedynie 4 do 5 lat. Koszt takiej instalacji jest zależny od zamontowanych elementów i waha się w granicach około 15-20 tysięcy złotych.

Jeżeli nie możemy lub nie chcemy wydawać własnych środków, taką instalację fotowoltaiczną możemy kupić  na kredyt. Specjalnie na potrzeby zakupu instalacji fotowoltaicznej w Firmie Green Smart Energy został stworzony kredyt na OZE – odnawialne źródła energii z preferencyjnym kosztem  w wysokości 0,25% za każdą ratę. Kredyt taki prosument otrzymuje w zasadzie od ręki a rata   może wynosić tyle ile dotychczasowy rachunek za prąd, należy jednak zauważyć że rata za kredyt się skończy wraz z końcem umowy kredytowej i po tym okresie pozostaje już tylko zysk

- mówi Elżbieta Tokarska

Można również skorzystać z programów rządowych takich jak np. „Mój Prąd”, program ten zakłada dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej w kwocie 5 000 zł. Wniosek o dotację pomagają złożyć doradcy GSE po zainstalowaniu instalacji fotowoltaicznej i podpisaniu umowy z PGE.

Należy jednak pamiętać, że bieżąca edycja programu kończy się 18 grudnia tego roku, więc na podjęcie decyzji zostaje niewiele czasu. Aby móc złożyć wniosek należy mieć zakończony montaż instalacji.

- Dlatego też w Firmie GSE montaże mają skrócony okres od podpisania umowy z Klientem. Teraz czas od podpisania umowy do wykonania montażu wynosi między 7 a 14 dni.

- dodaje przedstawicielka Firmy

Więcej informacji możecie uzyskać telefonując do specjalisty Dane kontaktowe znajdziecie w poniższym linku 

https://gse.info.pl/kontakt/

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sylwester
Sylwester 22.10.2020, 09:13
Ja polecam lokalną firmę z Tomaszowa, są najlepsi! :)
emol
emol 20.10.2020, 11:09
4-5 lat? a na ile jest gwarancja na elektronike?
Edek
Edek 17.10.2020, 19:22
4-5 lat powiadasz zwróci się, a jeszcze podaj po ilu latach trzeba wymienić płyty na nowe bo te przez 5 lat stracą na wartości ile % ????????????
Marcin
Marcin 18.10.2020, 13:37
Warto poczytać zanim napisze się głupi komentarz

Pozostałe