Ubezpieczenie psa w ramach ubezpieczenia domu lub mieszkania

  • 24.10.2020, 08:32 (aktualizacja 29.10.2020, 16:16)
  • redakcja
Ubezpieczenie psa w ramach ubezpieczenia domu lub mieszkania
Pies – oddany, przyjazny i odważny – słusznie nazywany jest najlepszym przyjacielem człowieka. Nic dziwnego zatem, że kierowani troską coraz częściej decydujemy się na ubezpieczenie psa lub kota. Dzięki temu zyskujemy pewność, że ewentualne leczenie weterynaryjne naszego pupila w sytuacji, gdy ulegnie on nagłemu i niespodziewanemu wypadkowi, nie uszczupli domowego budżetu. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie zwierząt domowych możliwie jest w ramach polisy mieszkaniowej. Dlaczego warto się nim zainteresować i w jakich konkretnie przypadkach może ono okazać się istotne?

Ubezpieczenie zwierząt – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ubezpieczenie zwierząt to w większości przypadków usługa, którą wykupujemy w ramach ubezpieczenia domu (https://www.aviva.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/) lub mieszkania. Mimo że nadal stanowi pewnego rodzaju nowość na rynku ubezpieczeń, wybierane jest coraz częściej przez osoby, które pragną otoczyć ochroną wszystko to, co najważniejsze – a więc nie tylko nieruchomości i ruchomości, lecz także czworonożnych kompanów.

Co obejmuje ubezpieczenie zwierząt w ramach ubezpieczenia domu?

Jeśli nasz pies lub kot zostanie poszkodowany na skutek wypadku, kluczowa dla jego zdrowia, a nawet życia, może okazać się interwencja weterynarza. Nasz przyjaciel może po opatrzeniu pozostać w klinice na obserwacji. W wielu przypadkach niezbędne będą także farmakoterapia oraz rygorystyczna dieta. Jak nietrudno się domyślić, kompleksowa opieka weterynaryjna często generuje znaczne koszty. Na szczęście decydując się na ubezpieczenie kota lub psa w ramach polisy mieszkaniowej, zyskujemy pewność, że w krytycznym momencie nie zabraknie nam środków niezbędnych do otoczenia naszego pupila najlepszą możliwą opieką. Polisa zapewnia nam najczęściej:

  • zwrot kosztów leczenia zwierzęcia, które ucierpiało na skutek nieszczęśliwego wypadku;
  • środki niezbędne do wszczęcia poszukiwań zaginionego czworonoga;
  • zwrot kosztów uśpienia i pochowania zwierzęcia, jeśli okaże się to przykrą konsekwencją nieszczęśliwego wypadku.

Co w przypadku, gdy nasz pies zrobi komuś krzywdę?

Zwierzę to tylko zwierzę, bez względu na to, w jak bliskich relacjach z nim pozostajemy. Oznacza to, że nawet najlepiej ułożony pies czy najgrzeczniejszy kot, przestraszony lub sprowokowany, może zaatakować człowieka. Jako właściciele zwierzęcia jesteśmy w pełni odpowiedzialni za jego zachowanie, także wtedy, gdy wyrządzi komuś krzywdę. Z tego właśnie względu dobrze mieć ubezpieczenie dla psa, które zabezpiecza właściciela czworonoga w podobnych sytuacjach.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe, jak np. Aviva, oferują ubezpieczenie OC w ramach polisy mieszkaniowej. Chroni ono m.in. właściciela psa przed konsekwencjami finansowymi wynikającymi z roszczeń zaatakowanej przez zwierzę osoby trzeciej. W przypadku konieczności wypłaty pieniędzy całą sumę lub jej część pokrywa polisa OC. Co bardzo ważne, tego typu ubezpieczenie może działać nie tylko w miejscu zamieszkania klienta, więc stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy często podróżują ze swoimi pupilami. Dotyczy to także właścicieli, którzy udają się z ulubieńcami na zagraniczne wojaże.

Ubezpieczenia psa lub kota (a także innych zwierząt domowych) to wiarygodne zabezpieczenie finansowe na wypadek odniesienia przez nasze zwierzę obrażeń na skutek zdarzenia losowego. Jest ono w takim przypadku traktowane jako ruchomość domowa, a jego właścicielowi przysługuje ubezpieczenie w związku z takimi zdarzeniami, jak np. wypadek komunikacyjny, pożar czy włamanie z rozbojem. Pamiętajmy, że ubezpieczenie zwierząt w ramach polisy domowej nie może dotyczyć zwierząt hodowlanych czy tych przeznaczonych na handel. A także o tym, że przed koniecznością zapłaty odszkodowania i zadośćuczynienia w przypadku wyrządzenia przez nasze zwierzę krzywdy osobie trzeciej może ustrzec ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe