Pandemia aborcją zamglona

  • 24.10.2020, 11:29 (aktualizacja 24.10.2020, 14:17)
  • MS
Pandemia aborcją zamglona https://www.facebook.com/kongreskobiettomaszow/
Rząd nie radzi sobie z pandemią. Sytuacja epidemiczna z dnia na dzień staje się coraz poważniejsza. Trudno się dziwić, skoro politycy ostatnie pół roku zajmowali się samymi sobą. Wybory, tropienie afer, wzajemne obrzucanie błotem. To samo na szczytach tak zwanej władzy, jak i na poletku lokalnym.

Chyba nie jest dla nikogo tajemnicą, że niedawne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego miało na celu przede wszystkim odwrócenie uwagi od aktualnej sytuacji w kraju. To stara, sprawdzona, metoda stosowana przez PiS od wielu lat. Co ciekawe, zawsze okazuje się skuteczna.

Wszak, gdzie rozum śpi, budzą się demony. Jarosław Kaczyński jest niestety mistrzem w rozbudzaniu negatywnych emocji i wykorzystywania ich do osiągania doraźnych politycznych korzyści.

Dzisiaj więc zamiast mówić o braku miejsc w szpitalach, niedoborach personelu, upadku wielu firm, gigantycznym deficycie budżetowym, katastrofie finansów samorządowych, upadku oświaty, dyskutujemy o radykalizowaniu przepisów antyaborcyjnych i orzeczeniach podejmowanych przez „towarzyskie odkrycie sezonu”.

W czasach, kiedy zamykane są restauracje, szkoły i liczne instytucje, wprowadza się restrykcyjne wymogi sanitarne w tym dotyczące dystansu społecznego, nieodpowiedzialni politycy dla taniego poklasku wyprowadzają ludzi na ulicę i zachęcają do protestów. Z drugiej strony pojawia się policja. Niezależnie od słuszności argumentacji jest to zachowanie skandaliczne.

W Tomaszowie dzienna liczba zakażeń przekracza obecnie 60. Są to dane wynikające jedynie z wykonanych testów, potwierdzających obecność Sars Cov-2. Nosicieli wirusa jest wielokrotnie więcej. Dzisiaj już chyba nie ma nikogo, kto nie znałby osoby zarażonej, która przeszła lżej lub ciężej chorobę. Sektor Ochrony Zdrowia jest kompletnie nieprzygotowany. W naszym mieście i powiecie nie jest lepiej, a zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest gorzej.

Tomaszowskie Centrum Zdrowia, będące szpitalem powiatowym, wciąż nie jest przygotowane na przyjęcie deklarowanych 140 pacjentów „covidowskich”, ale nie łudźmy się, nawet jeśli wszystko zostanie „zapięte na ostatni guzik” (w co osobiście wątpię), to zapełnią się one w 1-2 dni. Szpital więc szybko może stać się w całości „obserwacyjno – zakaźnym”.

Jak zaczniemy kłaść chorych w szkolnych salach albo halach sportowych zaprosimy nieodpowiedzialnego radnego Witczaka, by pomógł personelowi medycznemu zmieniać pampersy chorym, którzy nie mogą podnieść się z łóżek. Pielęgniarki, które całe dnie spędzają w kombinezonach zapewne chętnie powiedzą mu co myślą o prowokowaniu sytuacji, które stwarzają ryzyko zarażeń. 

MS

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (181)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rysiek Petru i jego wychowankowie. Urlop to podstawowe prawo... wybranych.…
Rysiek Petru i jego wychowankowie. Urlop to podstawowe prawo... wybranych. Ciepłe wyspy kuszą zimą. 04.11.2020, 21:12
Pawła Rabieja wiceprezydenta Warszawy (najwieksze ognisko zakażeń w Polsce...), to kompletnie nie interesuje.
Jedzie sobie na wakacje do Grecji. On jest z .Nowoczesnej wiec to na pewno sluszne, bo jak nowoczesne to przeciez sluszne, racjonalne i innowacyjne.

A niech mu ktos cos zarzuci to ho ho! Oprocz, ze nie jest kołtunem bo jest z .Nowoczesnej, un jest tez gatunkiem szczegolnie chronionym bo jest gejem. Zatem kazda krytyka to homofobia.

Nie dziala? To i jeszcze wygrzebie jakiegos tam zydowskiego dziadka. Wtedy to juz ch..! Nikt go nie ruszy bo wiadomo co to wtedy bedzie.

Dymisja na wnuka ofiar Holokaustu?!
Dlaczego Petru byl gorzej oceniany niz hipokrytka Nowacka?
Dlaczego Petru byl gorzej oceniany niz hipokrytka Nowacka? 05.11.2020, 02:16
Jeszcze Nowoczesna to jeszcze jakos tam jest spojne. Moga powiedziec, ze oni jako kadra menadzersko-wlascicielsko-zarzadzajaca kreuje, wymysla, posuwa swiat o milowe kroki i oni musza jezdzic na wakacje przynajmniej raz w miesiacu by miec wenę. Mają pracownikow, daja im prace (800 zl podstawy, a reszta ile sobie urobisz, czyli zwykle max 150 zl z łaską), wiec niech na to tyrają. Jak nie to wiadomo - wypie... - czasownik ktore juz nam bedzie sie kojarzyc z polską kobietą.

Natomiast najwieksza beka (dla mnie), byla gdy Nowacka na aszczona na lwice "lewicy" ktora sama zagrzewala do protestow (kto to tam wtedy byl podjudzany? Pielegniarki?), a sama wyjechala tez gdzies w cieplejsze miejsce.

Tam bylo potem gadane, ze ma dzieci a to wazniejsze od protestow ;)) To w zasadzie Petru z ta dziobatą kochanką spod Poznania (jak ona tam ma?? Wygooglujcioe, bo wariatka zmienila nazwisko po raz kolejny. Nie ma juz nazwiska pod ktorym w tym iczestniczyla Szmidt??? Tego juz nie ma. Zmienila. Nie ma 1 malzenstwa, nie ma Ryska, jest nowe nazwisko. No to sa ludzie godni zaufania :))) ), no ale jednak oni oboje tez maja dzieci. Zatem co to? Dzieci Nowackiej wazniejsze od Petru.

To jest taka pseudolewica. Wy.ru.ch.a.c ludzi i polecoec sobie na Krete czy gdzies dalej.

Nie badzcie frajerami, nie bierzcie udzialu w tych protestach.

Google: Joanna Szmidt ta od Petru zmieniła nazwisko
M
M 29.10.2020, 13:51
Widzicie konserwatyści, obrońcy kleru i źle pojętej polskości? Nawet prezydent Witko się z wami nie zgadza. Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha bardzo mnie to śmieszy
SA.
SA. 29.10.2020, 15:15
A kto to jest dla ciebie ten Witko, jakaś wyrocznia, czy komik, że tak cię mocno rozbawił.
M
M 29.10.2020, 21:56
No jak to kto ? Wybraniec konserwatystów.
A
A 29.10.2020, 08:08
Kochani, niedługo protestujący będą żądać eutanazji. Dla kogo? Dla pokolenia swoich dziadków i rodziców. Bo to jest taka wolność. Żądam tego co dla mnie wygodne.😥
Kto ma prawo żyć w Polsce
Kto ma prawo żyć w Polsce 29.10.2020, 14:56
Swoich nie.

Swoi do hospicjow na koszt ZUSu, podczas gdy przez cale zycie unikalo sie placenia podatkow. Do szybkiej utylizacji trafiać ma stara biedota. I to najlepiej w pierwszym dniu emerytury. W piątek 65 urodziny, w poniedzialek przyjezdza jakis lokalny byznesmen ktorego know how polega odwozeniu robolowozem (jakis stary transit), staruszkow do miejsca utylizacji. Prosze nie zabierac zbednych rzeczy.

Moj papa i moja mama to co innego.Z dziecimi to samo. To tylko harujaca przez cale zycie biedota po "pracy" ma trafiac do utylizacji. Prosze nie mnozyc zbednych kosztow.
M
M 29.10.2020, 21:54
w niektórych powieściach występują też orkowie, elfy i czarodzieje lub inwazje kosmitów.
M
M 29.10.2020, 13:38
Eutanazji można dokonywać tylko na wniosek osoby która nie chce żyć, nigdzie na świecie nie dokonuje się tego na wniosek rodziny czy innych osób.
B
B 29.10.2020, 15:33
Dokonuje się, np. w Holandii. Wszystko jakoś można wytłumaczyć. W Szwecji, czy Belgii rodzina nie odbiera nawet zwłok ze szpitala.
M
M 29.10.2020, 21:50
Nie prawda
B
B 30.10.2020, 09:44
Prawda, wręcz proponuje się osobom po siedemdziesiątce, żeby wzięły pod uwagę tę formę zakończenia życia.
Lub czasopisma
Lub czasopisma 29.10.2020, 15:04
Prawo zawsze mozna "zliberalizowac" Platforma pisala ustawy w knajpach stolujac sie z bogaczami zainteresowanymi konkretnymi zapisami w prawie. To sa 3 miesiace.

M
M 29.10.2020, 22:02
Wiadomo, że można wszystko zmienić jeśli większość będzie chciała eutanazji to będzie eutanazja, jeśli obecna większość rządząca zakazuje aborcji to mamy zakaz aborcji. Tak działa demokracja Chociaż większość ulicy raczej jest teraz przeciwko większości sejmowej, bo jakoś nie widać kontrmanifestacji popierających rząd.
l
l 02.11.2020, 01:38
Moze ludzie z drugiej strony biorą na poważnie alarmistyczne opinie epidemiologów?

Ale w jednym sie zgodze, struktura demograficzna tych demonstracji jest bardzo ciekawa. Najlepiej analizowac - wg mnie - wlasnie male miasta bez studentow, bez ludnosci czasowo w nich mieszkajacej. Czyli Tomaszow pod tym wzgledem jest bardzo ok. Nie robie tego zawodowo, wiec na lekkie nagiecia etyczne moge sobie pozowolic no i zwyczajnie podslu***e rozmowy (a lubilem to robic zawsze - jak nie przymierzając Krystian Lupa, ktory mimo odmiennosci w innych sprawach, byl dla mnie osobą ważną), no i mam trzy podsluchane z najnizszych wartstw spolecznych u nas. Nie podam oczywiscie ulic, ale no muszą to byc mieszkania z oknami do ktorych mozna podejsc. Nie mam zadnego sprzetu, po prostu stawalem sobie. Mam trzy rozmowy ktore sobie strescilem na jednej stronie po powrocie do domu. Ostanio to z pol godziny stalem. Bo byla dyskusja piatkowa przy piwie. Ale nie byli jeszcze mocno wstawieni.

Do tej pory te srodowiska feministyczne nobilitowaly. Jesli tam pochodziles z robotniczegp domu, chciales troche urosnac w oczach innych, no to klepales wlasnie o prawach kobiet i jak im ciezko, a jak sa duzo lepsze.

I teraz pytanie, czy tak jest teraz wsrod plebsu? Bo w zasadzie jesli pracujesz wsrod takich samych, nie widzisz zadnych szans na awans, to masz to juz w ***, a aspirowanie wymaga ciaglego wysilku, no i na pewno wiaze sie z napieciem.

Jesli by to zwiastowalo poruszenie mentalne wsrod mas. W sensie - popieram aborcje, bo to mnie wyciąga z kapitalistycznego mozołu, ktory i tak do niczego nie prowadzi, to byloby to oczywiscie bardzo super, mimo, ze godzi w ostatnia partie polityczna ktora w zyciu popieram. Takze super. Bardzo ciekawe.

No ale moze byc to jednak moda na bunt. W latach 90-tych w Slupsku bylo ludowe, ogolnomiejskie powstanie po smierci malego zadymiarza (slusznie zreszta ukaranego gumową pałą przez policjanta, któremu potem zniszczono zycie) Czaja? Przemek Czaja ten chlopiec sie nazywal?

Wspominam o tym dlatego, ze no wlasciwie trudno okreslic w jakich rejonach ci ludzie lokuja teraz swoje sympatie polityczne. Teraz - juz w doroslym zyciu. Uczestnicy ktorych ja znam, w ogole nie chodza na wybory.
Ajdejano
Ajdejano 04.11.2020, 18:56
Te - chłopski filozof !!! Pier..... sz trochę od rzeczy, bo chcesz się popisać swoją "ćwierćyntelygencjo", ale poprawnego pisania u ciebie "yntelygencie" za dychę jakoś nie widać.
Znaki interpunkcyjne w niewłaściwych miejscach, brak takich liter, jak: ś,ć ż, ź, ł, ń.
Więc, albo jesteś niedouczonym chłopkiem, granatem od pługa oderwanym, albo takim cwaniaczkiem w krawaciku na "gumkie" i z miodem w uszach, udającym lokalnego filozofa -mundrusia. Żałosne.
SA.
SA. 29.10.2020, 16:37
Zajadając w knajpie ślimaczki... i wystawiając odpowiednią prześmiewczą laurkę Polsce i rządzącej PO. Super było. Już nikt tego nie pamięta.
M
M 30.10.2020, 00:38
SA. Masz tylko dwie partie w Polsce? nie możesz na kogoś innego głosować ?
SA.
SA. 01.11.2020, 20:33
Ja jestem określony i wiem za kim głosować. Wielość partii i sam wybór, to raczej tobie sprawia jakiś tam kłopot.
Jes to i u nas :( Przykre.
Jes to i u nas :( Przykre. 29.10.2020, 03:35
Była to duża demonstracja. No niestety. Jutro jeszcze przejrze to na wyższej rozdzielczosci powoli, by zapamiętać twarze tych starszych. Bylo to jednak jakos zorganizowane, bylo naglosnienie, byla cos jak straz. No ktos to musial zorganizowac. Troche mysle, ze stymulowane to tez bylo. W Warszawie, we Wroclawiu byly zadymy, narodowcy wchodzili w tlum, tutaj bylo to troche zabezpieczane.

Na o przede wszystkim masa ludzi. Byla widocznie agitacja w szkole. Ja chcialbym po prostu wiedziec kto, nie by sie tam jakos na tych ludziach mscic, ale kontaktow unikac. Nie zawsze jest to mozliwe, ale jesli jest wybor to tak.
Aix
I mam na przyklad pytanie, czy ten lysy ktory trzyma karton a z "mamy rdzad do obalenia" przed pomnikiem Kosciuszki to jest ten co kreci sie od lat przy WOŚP w Tomaszowie?

Jesli kogos urazilem, czy tym bardziej obrazilem, to przepraszam.
***** ***
***** *** 29.10.2020, 13:41
Jeśli chcesz wiedzieć kto, to również siebie ujawnij, żeby też ta druga strona poznała swojego wroga.
L
L 29.10.2020, 15:08
Nie bylem na demonstracji zatem nie deklarowalem checi uczestnictwa z wami w czymkolwiek. Łysy natomiast zatrzymał ruch w centrum miasta.
Łysy harcerzu - kim jesteś?
Łysy harcerzu - kim jesteś? 29.10.2020, 17:56
Łysy - ten caly harcerz po 40tce czy nawet 50tce, no chcialbym po prostu wiedziec co go motywuje. Widze, ze lubi markowy but.

To jest bardziej do pejzażu Polski lokalnej, bo nie jestesmy miasteczkiem ani lepszym ani gorszym od setek tej wielkosci (do 100 tys), w Polsce.

Łysy harcerz, jest by bylo jasne -chociarz oczywiscie mu nie sprzyjam - tutejsza inteligencja. Nie ma co grymasic. Kiedys to byly nauczycielko, pani ze swietlic ktore organizowaly korepetycje de facto za darmo teraz to jest rzeznik po godzinach, sklepikarz i łysy ale nie wiem skad ma na markowy but.
*** Kowboj ***
*** Kowboj *** 29.10.2020, 17:39
Łysy w takim razie zdecydowanie do ukarania jest.
Ustalić tożsamość i zgłosić typa, gdzie trzeba. Niech się nim zajmą. Niech odpowiada za utrudnienia na mieście.
Aa
Aa 07.11.2020, 19:37
Nie do ukarania, ale unikac mozna. Bedzie jakims handalrzem dlugoposami , bedzie dwoch, to u tego!drugiego tak, u niego nie.

W rodzinie mam teraz taka sytuacje.

Po co sie meczyc?
aa
aa 28.10.2020, 12:35
Zobaczymy dzisiaj ile będzie demonstrujących. Tomaszów jest znaczący, o tyle, że patrząc na wyniki ostatnich wyborów (również na skalę nieuczestniczenia w nich), no to reprezentujemy większość takich miasteczek do 100 tysięcy mieszkańców.

Dzieciarnia powyżej 4 klasy podstawówki do szkoł nie musi chodzić, więc mają czas by przyjść przynajmniej na godzinę. Czy przyjdą? Zobaczymy. Na socjalach jest to rozreklamowane na tyle, że wyskakuje osobom niezainteresowanym – takim jak ja.

Jeśli to będzie nadal 100-200 osób. To nie ma o czym mówić. Policja – nawet wbrew słusznym skądinąd oczekiwaniom co do ekgzekwowania prawa (jest przecież pandemia, skoro zamyka się szkoły no to tym bardziej zbiorowiska nie powinny się odbywać), ale nie powinna w ogóle reagować.
Ja
Ja 28.10.2020, 19:52
To była jedna z największych manifestacji po 1989r. Nie wiem ile mogło być osób ale z nagrań na szybko można doliczyć się ponad 300 może 400.
SA.
SA. 28.10.2020, 22:05
Chyba na liczydle doliczone. Osiągnięcie godne Guinnessa.
Nie zapomnijcie tego zgłosić. Komedianci
AZ
AZ 28.10.2020, 22:03
:))

Kazda procesja na Boże Ciało to jest ponad tysiąc osób
***** ***
***** *** 28.10.2020, 18:38
I co? Demonstrujących jest wielokrotnie więcej niż 200 poza tym zaobserwowałem ludzi w każdym wieku i obydwu płci. ***** ***
SA.
SA. 28.10.2020, 22:01
No i kompletnie nic.
Już za chwilkę życie toczyć się będzie dalej. Musicie sobie wewnętrznie przyznać po złotym kapselku i piorunie. A szczególnie tej dzieciarni najmłodszej. I w kolejnej wolnej chwili możecie pokrzyczeć jeszcze wy....dalej.
***** ***
***** *** 29.10.2020, 00:44
Ta młodzież w następnych wyborach zagłosuje, a konserwy z dziewiętnastowiecznymi poglądami z tego forum mogą tego głosowania nie dożyć.
SA.
SA. 29.10.2020, 17:48
Prawdziwy marzyciel, będziesz musiał poważną kasę albo jakieś telefony, granty im rozdawać za to.
Wtedy może coś... Aczkolwiek nie sądzę.
Xxx
Xxx 28.10.2020, 23:02
Partia Jarosława Kaczyńskiego mocno spadła poniżej progu 30 proc. poparcia i ledwo wyprzedza Koalicję Obywatelską, a ruch Szymona Hołowni w ciągu dwóch tygodni spuchł dwukrotnie. Obóz anty-PiS jest dwa razy silniejszy niż obóz PiS.

To koniec PiSu. Szybko zauważymy też zmianę zachowania pisowskich aparatczyków, oni już czują, że przyjdzie im wy*****ć.
Strong
Strong 28.10.2020, 23:42
No pewnie byś tak chciał. Każdy ma tam jakieś marzenia.
Ale jeszcze długa droga daleka do wyborów. Przeliczaj i improwizuj dalej Xxx.
Apel do środowiska katolików
Apel do środowiska katolików 27.10.2020, 15:11
Apel do środowiska katolików.
Wszelkie apele do "tych innych" nie mają sensu, bo "ci inni" nie bardzo wiedzą, dlaczego tak rozrabiają. W sumie zapomnieli, że teraz robią chuligańskie burdy przeciwko ustawie antyaborcyjnej z okresu, kiedy rządziło lewactwo.

Więc nie ma sensu apelować do tej swołoczy, tylko zapytać katolików; do kiedy będziecie pozwalać na obrażanie Was i Waszych świątyń ?!?!
były katolik
były katolik 28.10.2020, 01:38
Jezus radził żebyś w takiej sytuacji nadstawił drugi policzek. Nie bój się niedługo wszyscy zapomną o waszych świątyniach, a wam nie starczy rent i emerytur na utrzymanie swoich otyłych kapłanów.
💅
💅 28.10.2020, 14:40
Tylko po ostatnie namaszczenie też przechodz. Na rekolekcje nie chodziles bo wolałeś pić wino w parku Rodego pod szkołą i bić się na pasy skórzane które jumaliście z pobliskiej jednostki. To słynne "będzie bicie pasami, fala rządzi kotami" - to każdy pamięta kto chodził do Mechana. Czego Wy tam wtedy słuchaliście? Siekiery? KSU?
były katolik
były katolik 29.10.2020, 00:50
💅 Ciekawe dzieciństwo miałeś
Strong
Strong 28.10.2020, 14:32
Płonne nadzieje i życzenia skrzeczącego 'byłego katolika' :-))) nic więcej.
Nikt niczego się nie boi, pewnie nawet tego nie zauważyłeś, nie improwizuj chwilą i nie przesadzaj, mysiu-pysiu.

Drugi policzek to już dawno był nastawiony. Tobie i innym jednak to nie wystarczyło, dlatego też musicie szczególnie uważać na swoje policzki, by się nie zapurpurowiły tak nagle. By później nie być zdziwionym, że wasza agresja lewacka obróci się b.szybciutko przeciwko wam.
Proszę nie miałczeć i nie ronić łez później, że ktoś wam zrobił 'kuku stuku' broniąc się przed wami.
Gdzie drwa rąbią, tam wióry przecież lecą, buahaahaa
Samo życie...
były katolik
były katolik 29.10.2020, 00:55
Strong, bozia się gniewa gdy czyta twoje posty. Ty to raczej ani razu nie nadstawiłeś policzka. Z resztą nie jesteś chrześcijaninem bo kierujesz się moralnością starotestamentową, a to oznacza że bliżej ci do judaizmu niż chrześcijaństwa.
Strong
Strong 28.10.2020, 23:07
Ocho, już powoli zaczynają beczeć w niebo głosy, w internecie, TV, że ktoś śmiał ich musnąć na manifestacji, bidulki takie.
Jeszcze głośniej proszę się wydzierać, więcej agresji, zaczepek, prowokacji, to was POGŁASKAJĄ "wiórami" odpowiednio :-)))
No taka kolej rzeczy...
jw.
UWAGA NA PROWOKACJE
UWAGA NA PROWOKACJE 29.10.2020, 04:00
Jestem również przeciwny tym demonstracjom bo to jest po prostu bezmyślne. Ustawa której zielone światło dał Trybunał Konstytucyjny blokuje po prostu zabójstwa dzieci niepełnosprawnych.

JEDNAK
to co tu wypisuje ktoś pod nickiem Strong, brzmi jak prowokacje. To nie sa prawdziwe przekonania tej osoby, a jedynie trollowanie mające na celu dalsze podgrzewanie atmosfery. Mam rowniez wrazenie, ze ta sama osoba pod innym nickiem wypisuje przeciwne opinie.

I w tej sprawie to nie jest smieszne :(

Wychodzi mnostwo ludzi na ulice, zdarzają się przypadki bijatyk... o nieszczecie nie trudno.

We Wrocławiu horda rosłych mężczyzn zaczela fizycznie atakowac kobiety. Jedną popchneli na tyle mocno, ze jedna z nich z impetem upadla na kraweznik...

To jest ekstremizm. Uwazam, ze kazdy taki przypadek, z obu stron Policja powinna analizowac, za wszelka cene tozsamosc tych agresorow ustalac a sądy przykładnie karać. Jeśli PiS to będzie robić zyska wyborcow.

Aborcja jest złem, ale przeciwstawianie się jej przez pobcie kogos jest takim samym złem.

Takze przygladajcie sie tym niezwykle radykalnym glosom na forach i bierzcie pod uwage, ze ktos moze po prostu miec intencje skłócania nas.

Do niechodzenia na te protesty nikogo nie przekonam, wiec chcialbym jedynie prosic, by unikac konfrontacji, obelgi puszczac mimo uszu, z drogi łotrom (jednym i drugim), po prostu schodzic. Na pewno bedac po jednej czy po drugiej stronie, mozna wiecej wskorac jednak żyjąc.
Strong
Strong 29.10.2020, 08:21
Masz złe wrażenie 'Uwaga.... '

Nie pisałem nic o stos. przemocy, jedynie o reakcji na nią. Wyraziłem opinię, by nie było zdziwienia, jak kogoś to spotka.
Kiedy się atakuje, może atakującemu ktoś oddać ze zdwojoną umiejętnością i siłą.

Mnie atakują, ja się bronię. I tak to działa. Ty możesz nadstawiać jeszcze 5, 6 i 15 policzek, mnie to kompletnie nie przeszkadza :-))
Apel do środowiska LGBTQiA w Tomaszowie
Apel do środowiska LGBTQiA w Tomaszowie 26.10.2020, 14:36
Kochani Bracia i Siostry,

bierzcie pod uwagę, że są tacy którzy popierają PiS a jednocześnie popierają Was. Druga strona – postkomuniści nie dała i da Wam niczego. Ćwierć wieku kradli, prywatyzowali, likwidowali. Teraz też tylko wykorzystają Was politycznie a potem z ironicznym uśmieszkiem traktować będą każde życie poza tradycyjną rodziną. Zastanówcie się przed uczestniczeniem w tych buradach.

Jeśli będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość nikt przecież nie będzie nikogo zmuszał do siedzenia w dusznych kościołach podczas nudnych mszy. Sam nie chodzę.

Będzie za jakis czaas dochód gwarantowany i pomoc Państwa jak w krajach skandynawskich – bo Polska jest dużo zamożniejszym krajem od Szwecji czy Finlandii. Wystarczy nie kraść, pilnować płacenia podatków. Jeśli korzysta się ze wspólnej michy (a każdy korzysta), to trzeba coś do niej wrzucać.

Każdy z nas czy heteryk czy gej czy lesbijka – nie ważne, będzie pracował 8 godzin i będzie go stać na skormny własny kąt. Coo? Miało się nie udać a bloki na skrzy skrzyżowaniu ulicy Borek i Krzywej tuż przy Barlickiego już stoją. TO POBUDOWAŁO PANSTWO POLSKIE.

Ja wiem, że to jest namiastka tego co budował PRL, tak. ALE JEST! Ktoś pierwszy postawił tę cegłę, ktoś pierwszy poruszył żurawiem. Stoi! Piękny biały, symbolicznie nasz wspólny do, To nasza mała Polska! Przy tej nieutwardzonej jeszcze uliczce. Tak to też wyglądało po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku.

Na świecie już poważnie mówi się o wprowadzeniu dochodu gwarantowanego – czyli koniec z umieraniem z poodu braku leków tuż po zniedołężenieniu.

Niech żyje Solidarność! Niech żyje Polska, niech żyje miłość!
M
M 26.10.2020, 15:35
Istny raj nastanie, szkoda tylko, że gdy już nam się znudzi ta utopia, nie będzie się dało wybrać innej władzy bo małymi kroczkami zabiorą nam wszystkie prawa. Nastanie niepostrzeżenie system jednopartyjny, wspierany przez uprzywilejowany kościół katolicki.
sa
sa 26.10.2020, 16:07
no już zaczeli zabierać handlowe niedziele. Niewolnicy zamiast tyrać spacerują z dziećmu po Bulwarach i Przystani.
M
M 27.10.2020, 01:24
Ale do kościoła nadal nie chodzą, a mieli zbożnie wykorzystać ten czas
Przekonania "kopiuj wklej" Co tam zobaczę u kogos do czyjego…
Przekonania "kopiuj wklej" Co tam zobaczę u kogos do czyjego statusu aspiruje to jest moim swiatopogladem 28.10.2020, 15:06
Ale spedzają czas z rodziną. Zresztą po niedzielnych mszach, na ktorych juz od dawna nie byles, nie wiadac jakos tych pustek. Bylem ostatnio na chwile by zrobic zdjecie z gory, z lozy organowej w kosicle sw. Antoniego. Zadne swieto, zwykla pandemiczna niedziela, wszystkie miejsca siedzace zajete, ludzie kruchcie, ludzie w nawach. Jak te 20 lat temu. Jesli chodzi o Tomaszow bez zmian. Ale i na Zoliborzu i na Bródnie (przy Bartnickiej), na Żoliborzu przy Krasińskiego - podobnie. W niedziele koscioly pełne. Nie bywalem regularnie, ale kilka razy byłem. Ten ubytek wiernych to sa obrazki z Francji i z histprycznych powodow. To sa tendencje ktore widac na przekroju pokolen a nie dekad czy tym bardziej kadencji tego czy innego rządu. Jesli wychowujesz sie w domu w ktorym chodzilo sie do kosciola to z reguly i Ty uczestniczysz w tych najwazniejszych swietach. Ja nie mowie o motlochu, ktory poza michą nie ma zadnych poglądów, mowię o ludziach z jakąkolwiek tożsamością, gdzie nie przeklina się rodziców itd. Motłoch jest do wzięcia lepszą kampanią reklamową. Za torbę chrupek. Un skarpetki przykrotkie zalozy, Vansy i un jest gosc. No to jest motloch. To nawet jesli skUńczy studia, to sie konczy na kompletnie komercyjnym podejsciu i jesli mamunia czy tatunio nie ugrzeje posady w urzedzie to jest... Aaach juz nie chce konczyc.

Ale wlasnie. Skoro tak pusto w kosciolach mialoby byc to dlaczego szczuliscie by je jak najszybciej zamknac dla ludzi w marcu?

Krzysio Kransodębski, ktory bedzie dzis pewnie latał jak kot z poparzonym ogonem, filmujac 100 spacerowiczów z czego powstają 2 minuty rozedrganego, niewyraznego filmiku - nie wiadomo wlasciwie o czym - ten sam Krzysio donosil na kosciol przy Slowackiego...

Reformator spoleczny :)) Skoncz obmychniołku JEDNĄ szkołe. Nie jakies prawo na WSJFOSMROAiHandlu w Łodzi za 3300 semestr.

Ale chwile pozniej - to samo srodowisko: "nikt nie chodzi do kosciola"

Walenie w kosciol to jest nakczesciej pochodna wlasnych frustracji z kosciolem w rzeczywostosci nie związanych.

Nie chcesz nie chodzisz - co to kogo obchodzi?

Studio paznokcia przy zamknietym Intermarche nie ma wziecia? To jest wina kosciola?

Trzeba sie z Wami liczyc, bo jak kazdy jestescie potencjalnym czyims elektoratem, ale nie znaczy ze cokolwiek bedziecie w tym Panstwie narzucac, skoro zagospodarowac nie potraficie wlasnego zycia.

Aa
Aa 02.11.2020, 03:54
*przy Bartniczej
M
M 29.10.2020, 01:02
Co z tego, że część chodzi, skoro nic z tego nie wynosi, wystarczy spojrzeć na Stronga homofoba. większość chodzi z przyzwyczajenia albo żeby babci lub rodziców nie urazić.
@M
@M 02.11.2020, 04:38
W kosciele jest nudno i wiernych bedzie ubywać. Takie są zmiany kulturowe. Nie wiem czy jestem zwolennikiem uatrakcyjniania mszy - rapu w kosciolach itd. Podobnie jak nie wiem czy jestem zwolennikiem rekonstrukcji historycznych bo sprowadzają dramat do zabawy. Jednak obie formy uwspółcześniania mają również plusy. W przypadku ogólnodostępnych rekonstrukcji zawsze jest nadzieja, że dla tych dla ktorych jest to jedyny kontakt z przeszlością będzie to impuls do własnych dociekań. A te w pezypadku uczniow podstawek jest duzo wiecej niz dostana w programie szkolnym, czasem fatalnie realizowanym przez nauczycielkę typu: " żadna służba, tylko zawód, jaka płaca taka praca itp." W Wikipedii już dziś jest dużo więcej informacji na temat podstawowych zagadnień historii Polski niż dostaje i dostawało się w szkole.

W tej dygresji jeszcze jeden wątek, bo uważam, że to jest mój obowiązek: otóż poszerzaniu dostępu do źródeł społecznościowych towarzyszy ubożenie zasobów lokalnych bibliotek. Na Instagramie followuje ze 100 nie malych bibliotek w Polsce i czasem wchodze rowniez do ich katalogów. Przerażającym jest odkrycie, że miekszając sobie w takim miasteczku 60-100 tysiecznym nie ma dostepu do podstawowych dziel filozowow XIX wiecznych... To sobie mozna CZASEM bo nie zawsze, ściągnąć z sieci, ale są to głównie domatorskie projekty, czesto z obciążeniami i w prezentacji tego (wlasne dygresje jakiegos blogera), i technicznym (jakies czasem powywracane skany, czasem to trzeba poprzeksztalcać w jpga by odczytać...inny trudniejszych zabiegów nie wymieniam, bo zwyczajnie odpuszczałem. Chomikuj każe płacić od 2,40 zl w górę) No a poza tym jest tp zwykle nielegalne i wychowuje ludzi w kulturze złodziejstwa.

W biblotekach miejskich dominują czytadła - romanse i kryminały. Stawianie na tego typu literaturę jest negatywną tendencją. Psuje rynek ksiegarski udostepniajac ROZRYWKĘ za darmo, jednodczesnie pozbawiajac ludzi szansy rozwoju. Czytadlo mozna kupic nawet mieszkajac w malej wiosce, no Marksa jednak nie. Zdarzaja sie na Allegro PRLowskie wydania za 300 zl za wszystkie osiem tomów.

A to było w Tomaszowie na bank, nic nie trzeba bylo kupowac. Jeden komplet powinien byc.

Wychodzac teraz z dygresji. Zatem w kosciele jest nudno dla przebodźcowanego poza kosciolem wiernego. Jest nudno dopoki w zyciu nie zaczyna mu chaotycznie skrecac. Czyli "jak trwoga to do boga" Wtedy jest to nieuzalezniajacy, obecnie najzdrowszy i najtanszy sposob na powrotu do stabilnosci. Powierzenie swoich trosk absolutowi w formie jaka sie zna z dzicinstwa, znanej i osowojonej w mojej ocenie jest bardzo super. Nic sie potem nie dzieje. Chcesz chodzic dalej chodzisz, nie chcesz nie chodzisz. Nie obgaduje Cie ze znajomymi w malym miescie psychoterapeuta lub - coraz czesciej - pseudopsychoterapeuta, nie jestes uzalezniony od chemii, od lykania - nienajtanszych pigulek itd. Ze to jest nie na reke kapitalozmowi? Ze nikt na Tobie nie zarabia - no w tym jest wlasnie problem dla co poniektorych. I to jest czesto jeden z powodow krytyki kosciola.

Ten kto przezyl trudne chwile i modlitwa mu pomogla, czy nawet fizyczna jakas aktywnosc relogijna typu pielgrzymka ten zrozumie.

A kto nie zrozumie niech sie dalej poddaje "wiedzy" medycznej (cudzyslow - bo to nie jest tak ze nauka, nawet najrzetelmiejsza jest prawdą. Ilez to falsyfikowalnych, mocnych dowodow naukowuch zostalo po latach wywalonych do gory nogami?! Tak bedzie tez w wiele tez naukowuch w ktore wierzymy obecnie)

Takze jako antydepresant, powrot do wlasnej tozsamosci, do religii w ktorej sie dorastalo czy przynajmniej przy ktorej sie zylo (jesli dom byl ideowo ateistyczny), bardzo polecam.

Caly swiat wyzszych klas spolecznycn tak robi. Nie znam obecnie rodziny żydowskiej w ktorej judaizm by nie funkcjonowal. Łącznie z "ateistą" Hartmanem...
Stawiaja sobie w oknach swieczniczek (ile on tam tych ramion ma?), wspominkują, obchodza Hanukę. Tak, tak. Na zewnatrz pierwsi do szydzenia z katolizcyzmu.

Ludzie o korzeniach muzulumanskich ...no to nie ma chyba co sie rozwodzic (?) religia jest obecna we wszystkich domach.

Tyle niziny, troche farbowanych lisow nizinami grających sa teraz niezwykle antyklerkalnych.

To nie jesf kwestia obciagnaja temu czy innemu czarnemu, tp jest kwestia jakiegos szacunku nawet tylko wobec siebie, do tego z czego sie wyroslo. Jakby nie udawac, to zawsze wyjdzie. A nie bylo wcale takie zle. Nigdy nie bylem miniatrantem, nigdy nie bylem zaangazowany w zycie parafii za bardzo, bylem na pielgrzmkach (dwóch), z ciekawosci i nie pamietam by wsrod rowiesnikow ktos wspominal o jakims molestowaniu, czy arogancji ksiezy. Takze to jest dęte trochę. Widac to na pierwszy rzut oka. Salskiemu cos udowodniono w koncu? Czy tylko dranzil, ze mial takie kontakty, ze wywalił najwiekszy kosciol w miescie z podjazdami jak do arabskiego zamku w Dubaju. Dzis to postrzegam dosc pozytywnie. Slaby (biedny), Kosciol to męty pokroju Łuczak "organizujace" rzeczywostosc spoleczna. Czyki burdel, chaos, ciagla krytyka i rozkladanie szczurzych krótkich łapek w gescie: chcialam ale zewnetrzne sily nie daly. Albo tylko jak teraz..."wy...pier...ć" No i już.

No nie, tak nie bedzie.
Takze dobrze, ze Salski wybudowal ten meczet. Jest symbol przynajmniej. Otucha.
Jak obrazek z Jezusem z laserami swiecacymi mu z dłoni ku ziemi.
Strong
Strong 29.10.2020, 08:15
Widać znów ci coś nie na rączkę, i nie na nóżkę 'M'. Ty nie chodzisz, a inni chodzą. I wynoszą z tego więcej, niż ci się wydaje.

Martw się raczej tym, by nie urazić swojej rodziny i przyjaciół, jeżeli jeszcze tacy istnieją i chcą cię znać.
Nie zamartwiaj się tak o innych. Oni świetnie dadzą sobie radę :-))
m&m
m&m 26.10.2020, 10:54
Co mnie dziwi w tej sytuacji, to zagadkowe zachowanie Pisu, który robi wszystko żeby narobić sobie biedy. Bo dlaczego właśnie teraz idą na wojnę ze wszystkimi? Żeby niby przykryć koronę? No to sorry- chyba ne trzeba być tęgą głową, żeby się domyśleć, że to nie jest dobry sposób. dla rządzących, żeby złapać punktów u zamaskowanego społeczeństwa. Rolnicy(5dla zwierząt, duże problemy z odstrzałem dzików- ostre zadymy na Krakowskim Przedmieściu), przedsiębiorcy( zamykanie branż bez ładu i składu, rozwałka sp. komandytowych- również demonstracje wolnościowe i ostre akcje z Policją), kobiety( podkręcenie właśnie teraz tematu, którego jak ognia unikały wszystkie rządy- łaj??!!). Wcześniej z inicjatywy sił wrogich partii rządzącej, próbowano rozkręcić różne rewolucje( kody, konstytucje itd, itp), ale zawsze był to sztuczny ruch bez poparcia mas i rzeczywistego wkurzenia społeczeństwa. I to, co się nie udało opozycji ,pis sobie teraz sam wyrządził. I zrobili to w stylu "bez wazeliny", tak jakby to było właśnie obliczone na gwałtowną reakcję i protest. Naprawdę nie mogę się nadziwić czemu? Szczególnie temat aborcyjny w takim momencie. Dawno nie było tak spontanicznej i masowej i oddolnej reakcji. Ja rozumiem sprawy światopoglądowe, ale politycznie, to takie trochę samobójstwo. Ktoś ma pomysł o co tu kaman?
M
M 26.10.2020, 15:52
Może zwyczajnie Kaczyński stracił kontrolę nad fundamentalistami ze swojego ugrupowania? A może kościół tak naciskał na władzę że ci postanowili klerowi pokazać co się stanie gdy spełnią się ich postulaty? A może tam wcale nie ma genialnego napoleona ?
👰
👰 28.10.2020, 13:01
Ustawa Kai Godek ma już z 10 lat. Zgłaszana była w trybie społecznym, zawsze podpisywało się pod nią milion ludzi bardzo przewaznie w ciagu miesiaca. Bymzdyskredytowac, zawsze pozostaje argument, ze z ambony naganiają, no ale jak to sie ma do "obserwacji", ze do kosclajz malo kto chodzi?

To Wam uwiera, bo te feministyczne projekty ustaw podpisuje po 200-300 tysięcy ludzi zebranych w bólach wcalej Polsce zwykle przez pół roku.
chrumek
chrumek 28.10.2020, 19:17
Ale referendum na temat tej ustawy nie będzie bo byłoby 80% na NIE.
@Chrumek
@Chrumek 02.11.2020, 05:17
Referendum na temat czy mozna zabijac dzieci z zespolem Downa?

Są okna życia, ostatecznie jesli sie na tyle spsiało i wygoda jest tak istotna... No nie ma problemu z zrzeczeniem sie praw rodzicielskich. Juz chyba na etapie szpitala. To nie jest (i nie powinno byc), jakos bardzo proste, tym bardziej w malym miescie, ale zycie w ogole nie jest proste a jednak jest piekne. Jesien w tym roku, po wylaczeniu telewozora i internetu była cudowna - kolorowa, ciepla, sloneczna. Mam malo zdjec, ale dzieki temu zmitologizuje ja sobie przynajmniej na rok w pamięci.

Nie rozkladac nóg, nie zapładniać - to tez jest opcja, chociaz oczywiscie również nie bez konsekwencji.

Z bardziej znanych - calkiem przyzwoitych ludzi, Agnieszka Romaszewska w jednym z postow pisala o obciazeniu jakim jest brak dzieci. Gdy byl na to czas - byla szarpanina z SB. Mąż tam nawet troche siedzial. Ale nie trzeba bylo siedziec by sie bac. Jesli czlowiek stara sie zyc swiadomie no to samo rzucanie z mieszkania do mieszkania co pol roku, jest srednią perspektywą przy decyzji o dzieciach. Ja jeszcze tego nie czuje, ale ona narzekala.

Jej Ojca kiedys widzialem w Tesco (moj ulubiony market), na Kabatach (ostatnia linia metra, ja tam po spodnie czasem w srodku nocy jechalem innej dalekiej czesci miasta. Jest o tyle wygodnie, ze jest to tuz przy metrze, metrem jedzis sie 40 minut), no i Zbigniew Romaszewski wlasnorecznie wybieral (wcale nie najdroższą), komserwę - sledź w polewie pomidorowej. Nie najtansza Tesco Value, ale tez nie jakies rarytasy.

No mnie takie obrazy zostaja w glowie na lata. Pan Zbigniew Romaszewski juz nie zyje. Wtedy byl senatorem a jednak tego sledzia sam wybierał. Skromnie ubrany w takie odzienie dla starszych panow z warstwy intelogenckiej. Ale casual :) Nie marynarka, ale taka jasna choc skromna kurtka ze spodziewamy sie pod nia koszuli z kolnierzykiem. Czy byla tego nie pamietam. Ale spodnie rowniez nie rozniace sie znacznie od kurtki. No takie spodnie na pewno po praniu trzeba prasowac. Nie byloby to zaskoczeniem jesli robilby to sam.

Jakis szczyl Nitras pewnie wysyla gosposie - Ukrainkę "zatrudnioną" na czarno, bo un je przecie tera pan. Chamidlo po politologi szczecinskiej (moze nie wszyscy wiedza, ja to uslyszalem od Slawomira Sierakowskoegp w Onet Rano, ale politologia szczecinska to synonim takiej "wielkiej płyty szczecińskiej" - dla wszystkich, w jednym bloku: wykladowca uniwersytecki ale i menel. No w kazdym razie nie wiem jak jest naprawde, ale taka łatka do tego kierunku w Szczecinie przylgneła. Politologia szczecinska - un tam skunczyl, un tera tylko audi, sledzia w zalewie pomidorowej co kazdy lubi, un sie brzydzi. Cos w ten desen. Taka mamy teraz "klase" polityczną. Albo Pomaska - spolszczony koniunkturalnie plebs z Gdańska. Dziadkowie podpisywali sie pewnie jeszcze PomaskE. Sama Agnieszka przed polityką byla... konsultanką Avon... Jprdl, chodzenie po domach i wciskanie mazideł)
Nic nie treba robić gdy działa samograj
Nic nie treba robić gdy działa samograj 26.10.2020, 14:00
Moim zdaniem z politycznego punktu widzenia w sytuacji gdy atakowane są już staruszki które ledwo doczlapaly się na niedzielną mszę, nie trzeba nic robić.

W najbliższym czasie nie przekonamy się, bo nie ma wyborów a sondaże każdy robi sobie takie jakie chce mieć wyniki, ale ludzie w większości odrzucają przemoc, a to widzą teraz pod kościołami.

Rozwydrzona gó.w.nia.rze.ria z telefonami za 4-6 tysięcy wykrzykuje ludziom który przyszli spokojnie się pomodlić, z ustawą antyaborcyjną ma niewiele wspólnego, „wypier...”

Także, no cóż, nagrywać i pokazywać o 19.30. Nawet Ci ktorzy nie oglądają TVP widzą to w Wyborczej. Ja jeszcze czekam na jakaś aagresywaną okładkę Newsweeka. Lis jest wprawdzie po udarze, ale tam podobnych prowincjuszy, którym wydaje się, że atakując jakąś grupę społeczną, zyskają sławę która pozwali im szybciej uzbierać na mieszkanie, jest cała masa. Zatem dlaczego „wypier...” nie dać na okładkę tygodnika? Skoro już się wykrzykiwało „jechać z ku...mi” OStatni singiel Taco wypuszczany tuż przed wyborami.

Zwykle chodzi o przekonanie nieprzekonanych, czy w ogóle mało zaineresowanych uczestnictwem w wyborach. No ale jeśli widzisz, że ktoś zaczyna kopać Twoją starą matkę idącą do kościoła i nawołuje do tego jedna strona, to jednak mobilizujesz się i robisz wszystko by ona nie wygrała.

Jeśli robić cokolwiek, to lekko skrytykować tych narodowców. By nie ustawiali się przed świątyniami, bo kościół takiej ochrony nie potrzebuje. Opatrzoność patrzy, gdy będzie trzeba to awanturnikom i przmocowcom prseudolewicowym sama powykręca języki , poplącze kopytka. Bo jak przychodzą chłopaki - prostaki, którzy rąk używali do tej pory jedynie do kręcaenia imadłem no to potem taka prowokatorką a la Diduszko, potyka się na schodach, a le po chwili kładzie się na chodniku i udaje ranną. Na kolanach zero śladów jakichś otarć, ubranie czysciutkie, ale ona została rozszzrpana przez czarną sotnię :))

Także chłopcy od niemieckich starych samochodzików i kibolowe karki, darujcie sobie. Modlitwą zdziałacie więcej dobrego niż preżeniem wygoolonych łbów przed kosciołem.
M
M 27.10.2020, 01:41
To przykre i żałosne, że starsze pokolenie woli trzymać z niemoralnym, zakłamanym, spasionym klerem, niż ze swoimi córkami i wnuczkami.
Pp
Pp 28.10.2020, 13:03
To są Twoje oceny. Jest zalosne, bo ktos inaczej mysli i wybiera niż Ty.
Ewka
Ewka 26.10.2020, 16:40
Moja stara matka nie popiera moze mazania po kosciolach, ale juz dawno zobaczyla hipokryzje kleru i pogarde wladzy dla ludzi


Pospolitosc nie jest niczym zlym. Dlaczego tak bardzo sie jej boicie?…
Pospolitosc nie jest niczym zlym. Dlaczego tak bardzo sie jej boicie? Dpaczego ludzi pogardą krzywdzicie? 26.10.2020, 18:21
A kiedys stanowila czesc establiszmentu prawda? Tzn nadal jest w grupie uprzywilejowanej, a jedynie symbolicznie nie przewodzi.

To zrozumiale frustracje, coraz glosniej artykulowana pogarda z Waszej, postkomunistycznej strony, gdy kiedys ludzie ze strachu musieli sie klaniac, a dzis po prostu mijaja. Demokratyzacja zawsze gdy zachodzila miala wrogów.

Prosze pozdrowi Mamę, nawet gdyby nie mieszkala na grodzonym osiedlu, nikt by jej nic nie zrobil. Nie ma w Polsce po tej stronie spoleczenstwa checi odwetu, tym bardziej rewolucji. Caly czas chodzi jedynie o korekte kursu. Mowiac najprosciej: w XXI wieku nikt w Europie nie umiera na ulicy, nie powinien tez w Polsce.
m&m
m&m 26.10.2020, 15:44
To tylko jeden z aspektów tych wszystkich ostatnich sytuacji. Tutaj akurat PiS pewnie będzie oczywiście próbował grać tymi akcjami wymierzonymi w kościół, ale generalnie, to JK chyba się przeliczył, bo te ataki są po prostu wynikiem bardzo dużej negatywnej reakcji na działanie PiSu w spr. aborcji, której się nie spodziewali ( chociaż cholera wie o co kaman...). Wypłynęło to tym razem z buntu sporej części społeczeństwa, a nie jak kiedyś z kilku ,inspirowanych pewnie przez kogoś ,podstawienców z kodu itp. Tak więc PiS dostanie w dupę ta akcja z aborcja, a nie zyska pokazywaniem lewaków niszczących kościoły.
Kolejna proba podpalenia Polski
Kolejna proba podpalenia Polski 26.10.2020, 18:08
Nie żadnej reakcji spoleczenstwa, są eventy organizowane przez organizacje pseudopozarządowe. Widac po tych profesjonalnie przygotpwanych transparentach.

Aborcja dotyczy 0,01% kobiet bo nawet w trudnej sytuacji dzieci są rodzone i wychowywane w pojedynkę. Jest 500+, powstaje coraz wiecej żłobków...


Wystarczy spojrzec kto przychodzi na te "protesty" to jest dzieciarnia z zamozniejszych domow dla ktorych to jest po prostu element stylu. Komercja weszla juz gleboko w ich zycie, nieliczni potrafia sie temu oprzec, wiec po blizgac na PiS to wdzieczna forma "buntu". Ich ten problem zwyczajnie nie dotyczy, bo nawet jesliby zaciazyla przed matura i chciala abortować, to tatus zawiezie do Niemiec. Ale do tego nie dochodzi bo dziecko z zamozniejszego domu swoj pierwszy raz zalicza zwykle na koncowych latach studiow, albo nawet po.
Biedote w pstrokatych kapciorach - najlepiej Pumy bo najtansza, zacheca sie do konsumowania zycia, a czescia tego jest seksualnosc. Jak najszybciej, bo zycie plynie. Skoro i tak malo z niego masz, liczyc na nic wiecej nie mozesz. To je żryj. Tu i teraz. Na studia nie idz bo to strata czasu, pokazuj tylek na instagramie, za swterek czy elektryczny wybielacz do zeębów. Jutra (dla twojej klasy spolecznej), nie ma, liczy sie tylko tu i teraz. Żryj, haruj, w nocy baluj zamiast spac, energie pozyskuj z puszki w ksztalcie baterii z przeslodzonym napojem no i bzykaj się.

No tak niz zyja dzieci klasy sredniej ktore przychodzą na te marsze. To jest oferta dla biedoty by ja wykorzenic, skazac na koczownicze zycie w ktorym i tak na koniec nie bedzie miala emerytury i impuslami popkultury stymulowac - do euforii, od czasu do czasu do ataku.

Biedakow szczuje sie na Kosciol, ale przeciez ten zacheca do wspolzycia dopiero po slubie... Wlasnie gdy jest wieksza pewnosc ze utrzymanie bedzie spoczywalo na obojgu rodzicow, gdy jest przynajmniej szansa na relacje emocjonalna, jakis zwiazek uczuciowy, a nie jedynie konsumowanie i wydalanie siebie.

No ale na szczescie jak narazie widac srednie zainteresowanie tym koncesjonowanym "buntem".

Ludzie otrzymaszy odrobine wsparcia od Państwa Polskiego, zaczynają się zastanawiać, coraz czesciej marzyć. O studiach, o godnej, niewyrobniczej pracy z urlopem, z prawem do chorobowego, z nadgodzinami jako wyjatek, a nie staly element zatrudnienia - na papierze nie istniejacy, ale stosowany powszechnie.

Zadaniowosc? Projekt? A w du.pe sie pocaluj. Umawiamy sie na 8 godzin pracy i ani minuty dluzej. Moje zycie jest nie mniej wazne od Twojego.

Tak zaczyna sie myslec w Polsce i to na pewno zostanie po PiSie. Beda to nazywac roszczeniowoscia, beda z tego szydzic, ale zmiekna. Jesli nie bedzie mial kto do roboty przyjsc, to gadka bedzie inna.
Ogon kręci psem
Ogon kręci psem 28.10.2020, 15:18
Ok 1500 (tysiac piecset ), aborcji dokonano w Polsce w 2019 roku. Z tego ponad 400 razy zabito dzieci z zespolem Downa.

To jest nawet nie 0,01% kobiet, a 0,0001%...

Ryk na wszystkie media, blokowanie skrzyżowań, byle zaistnieć - gdzies sie dostac by przez 4 lata nie martwic sie o prace, bo i tak albo nie zostanie sie w ogole zaplodnianią (w wiekszych miastach mozna calkiem bezpiecznie pobzykac za pare groszy i miec wyje... na jakas nudna nic soba nie reprezentujaca mątwę z srednia na studiach 3,8-4,0), a pierwsze dziecko w okolicach 40-stki bedzie sie przez lata nosic pod kloszem, zamykajac na grodzonym osiedlu, by czasem nic mu sie nie stalo. Tala "logika".

Patrzcie w zyciorysy tych najbardziej ujadajacych feministek. Wasze sprawy ich kompletnie nie interesują.
M
M 27.10.2020, 01:31
Tak sobie to tłumacz, będzie ci lepiej. Wszystko jest super i tylko ta rozpuszczona dobrobytem młodzież niczego nie rozumie
@M
@M 02.11.2020, 05:31
Tak sobie nie tlumacze, od kiedy podsluchalem rozmowy plebsu (jak to nazwac jednym slowem opisowo ale nie obrazliwie? Plebs to jest warstwa spoleczna w starozytnym Rzymie. Tam nazwano, jest do dzis) Plebs jest, a przynajmniej bywa za tymi strajkami. Wiec nie, nie - tak jak napisales sobie nie tlumacze.

Jednak mylne jest rowniez przekonanie ze plebs w Polsce nie ma najnowszych ajfomow. Ma, ma. Nie ma mieszkan, nie ma perspektyw, dzieci jesli nie abortuje podrzuca staruszkom po rodzinie, idac samemu w długą, ale ajfona ma. To jest must have plebsu.
Arielka
Arielka 25.10.2020, 21:03
A mi się wydaje,że akurat Adrian Witczak nie będzie miał żadnych zahamowań aby pomóc jak będzie potrzeba. Czego nie można spodziewać się po reszcie naszych polityków. Każdy z nich myśli o swoim ,,JA".
akcyjność na pokaz
akcyjność na pokaz 26.10.2020, 13:45
Jak się zakończyła sprawa z tym panem na którego zbierali pieniądze? Tzn wypełnił krótki folmularz na portalu zbiórkowym i niechlujnie wrzucił to do mediów społecznościowych gdzie większość materiału stanowiły zdjęcia na których Adrian w białej koszuli z logiem gracza w polo na piersi i eleganckich butach nałożonych na gołą stopę prężył się opowiadając – jakby na odczep się – o panu któremu spalił się domek. Ta chałupa drewniana którą widać z Głowackiego.

Można poznać dalszy ciąg tej sprawy? Czy w ogóle był? Nie zakaładam, że zebranych pieniędzy nie przekazano – nie, pewnie przekazano. Tylko jak to wpłynęło na dalsze życie pana pogorzelca? Czy zebrano po prostu hajs za który pan opłacił sobie mieisąc dachu nad głową po czym nadal jest w opłakanej sytuacji?

Czego się oczekuje po takich akcjach?
No jeśli ktoś jest rzeczywiście zaangażowany w pomoc drugiemu człowiekowi to nie przez miesiąc. Może zamiast nawoływania do żebrania, panu pomógłby bardziej wypełniając i składając jwnioski o mieszkanie socjalne? Każde miasto ma takie lokale, wystarczy wystąpić. Dla człowieka który został bez jednej koszuli po pożarze problemem może być po prostu wizyta w urzędzie. Czy pan Witczak – no radny miejski z procedurami powinien być obeznany, pomógł panu z Głowackiego znaleźć tańszy lokal do zamieszkania czy tylko przekazał parę nieswoich groszy?
Ponad milion widzek i widzów "Nieplanowanego" a dzis drugi glosny…
Ponad milion widzek i widzów "Nieplanowanego" a dzis drugi glosny film nt byznesu aborcyjnego 25.10.2020, 20:00
Miała się nie urodzić, lekarze mówili, że to „niezdolna do życia tkanka”. Jednak Gianna Jessen przyszła na świat – w 30. tygodniu ciąży, w wyniku nieskutecznie przeprowadzonej aborcji w klinice należącej do organizacji Planned Parenthood. Po latach Amerykanka została działaczką pro-life, walczącą o prawo do życia nienarodzonych dzieci. Zainspirowany historią kobiety film „Każde życie jest cudem” już w dziś o godz. 22 na antenie TVP1.
X
X 25.10.2020, 19:44
Nawet Inowłódz przyjechał protestować do Tomaszowa...🤣
Xyz
Xyz 26.10.2020, 16:09
Rzeczywiście śmiechu warte😂🤣 A u siebie nie mogli?
czerwona bysłakiwczka na maseczce
czerwona bysłakiwczka na maseczce 26.10.2020, 03:54
No na niemieckim portalu Nasze Miasto przychlnemu aborcjonistkom są zdjecia z „protestów” w niedziele:

- na placu Kościuszki ok 20 osób
- przed Urzędem Miasta z 7 osób z grupki z placu...

Na fejsbuku kilkadziesiąt udostępnień informacji o demonstracji.

To jest mniejsza nawet frekwencja od tego co było dwa lata temu gdy ta ustawa była procedowana w Sejmie.

Pozostaje zakłócanie mszy.

Gądecki powiedział: Kościoł nie stanowi w Polsce prawa no i ma racje.

Trzeba było nie olewać wyborów i wybrać sobie inne wladze a nie organizować teraz burdy.
Plemnik
Plemnik 25.10.2020, 19:41
Widzialem . Witczak krzyczał wara od mojej macicy. Chcę byc zaplodniony normalnie. In vitro mi zaszkodziło
Macica
Macica 26.10.2020, 07:43
Zaraz będzie strajk łóżkowy i wszystkie plemniki pójdą na śmietnik :)
M
M 26.10.2020, 15:58
Może plemniki też powinniśmy chronić bo to jakby potencjalne dzieci boże ? Nie wiadomo gdzie będzie w przyszłości przebiegała granica człowieczeństwa według kościoła. W końcu prokreacja dla przyjemności, w zabezpieczeniu to też grzech.
Tomaszow
Tomaszow 25.10.2020, 19:20
Do wszystkich protestujacych pytanie kto wam robi te tabliczki?czasem sie nie pomylcie i nie wezcie tabliczki z napisem MUREM ZA ROMANEM:)konstytucja juz byla teraz sie do nie przyznajecie:)
TAaa
TAaa 25.10.2020, 15:07
A mnie rozwala protest pod urzedem - akurat prezydent od dawna się dystansuje od PiS - szkoda ze nikt pod starostwo nie idzie - gdzie starosta pod ramie z radnymi PO Macierewicza co 5 min zaprasza. Pokażcie mi miejska imprezę na która został zaproszony.
do taaaa
do taaaa 25.10.2020, 18:46
pod starostwo idż ty
kiki
kiki 25.10.2020, 08:11
Strasznie podoba mnie się prawo co do rozpuszczenia *** i w następstwie aborcji,
Obrzydliwe
Obrzydliwe 25.10.2020, 07:52
Nie zajmujcie się komuną, jakimś radnym, nie decydujcie za kogoś, sumienie człowieka to jest tylko wyłącznie jego sprawa. Na wszystko macie radę a może zdeklarujcie Tym osobom swoją bezgraniczną pomoc tak tym Matkom, może zgłoście się też na wolontariat przy pandemi.Wątpię bo jesteście tutaj ważni, bezimienni i możecie wypisywać te swoje mądrości. To jest dopiero pandemia!!!!
klug
klug 25.10.2020, 06:22
Powinno się przeprowadzić referendum w sprawie aborcji! Niech Suweren zadecyduje, a nie politycy i kler.
Dlaczego chcą łamać ludzi?
Dlaczego chcą łamać ludzi? 25.10.2020, 02:46
W II Liceum Ogólnokształcącym jest informaryk ktory ma doktorat mimo, ze nie ma rąk. Taki się urodził.

Według aborcjonistek, których i w tej szkole nie brakuje, jego życie jest mniej ważne od ich.

To przykre, obrzydliwe, zwyczajnie nieludzkie.

Dobrze, że Broniarek tam wszedł i trochę robi porządek.
Xxx
Xxx 25.10.2020, 16:28
Nie sądzę żebyś zrozumiał/a, ale spróbuje. Widzisz zapewne i słuchasz wypowiedzi protestujących kobiet, w tym również wielu matek dzieci niepełnosprawnych. Myślisz ,że one tam są bo uważają, że życie ich dzieci jest” mniej ważne od innych” ?

Obrażasz grupę kobiet II LO przypisując im swoje prostackie rozumowanie.
A nie widzisz niestosowności wyciągania kwestii personalnych nauczyciela i posługiwania się nimi na publicznym forum. Jak śmiesz!

Tak, wiele wykształconych kobiet i mężczyzn jest za wolnym wyborem.
Na pytanie czy kobieta ma prawo do aborcji do 12. tygodnia ciąży? Wynik sondażu IPSOS jest spektakularny: 53 proc. (w tym 57 proc. kobiet!) uznało, że TAK, tylko 35 proc. NIE.
Zgoda na aborcję rośnie wraz z poziomem wykształcenia. Jedynie wśród osób z wykształceniem podstawowym więcej było odpowiedzi „nie”, w innych grupach przeważała postawa pro-choice. W grupie z wyższym wykształceniem przewaga była dwukrotna.
Może teraz zrozumiesz jak to się dzieje, że również w twojej szkole są takie postawy. A co do zdania „Dobrze, że Broniarek tam wszedł i trochę robi porządek” powstrzymam się od komentarzy.
@Xxx
@Xxx 25.10.2020, 17:59
Niewykluczone, że opowiedzi na pytanie o zabijanie kilkulatnich dzieci z zespołem Downa w IPSOsie byłyby podobne.

W imię wygodnego życia większść Niemców popierała niemalże do końca wojny Hitlera. Jak postępowano z Żydami już przed wojną nie było dla nikogo żadną tajemnicą.
Xxx
Xxx 25.10.2020, 23:57
A w Ameryce to biją Murzynów.
Co ma piernik do wiatraka ? Teraz prostym językiem, żeby dotarło

1.Państwo musi byc Świeckie
2. Kościół ma sie sam utrzymywać bez żadnych dotacji ulg podatkowych zwolnień .
3. Delegalizscja Ordo Iuris
4. Bóg i KK i religia maja wypie...c z konstytucji




@Xxx
@Xxx 26.10.2020, 14:24
Musi to na Rusi. Tam cerkiew jest nawet świecka. Co Putin sobie zażyczy tak brodacze w czapach tumanią lud.

W Polsce jeśli chodzi o aborcje Kościoł nie zmieniał stanowiska, mimo, że jest zagrożenie że wiernych będzie ubywać. Ale co z tego? Idealiści nie zmieniają zdania pod wpływem frekwencji. I kto wie czy to nie jest najpiękniejszy sposób na przeżycie tych kilkudziesięciu lat jakie każdy z nas ma tu dane.

Jeśli rozkładasz nogi po każdej imprezce, w takich miasteczkach jak nasze to i starym BMW za zgrzewkę energetyka albo rajd do Łodzi do Manufaktory po błyskotkę, to wychowuj, albo oddaj. Jeśli zabijesz, to Państwo powinno Cię ścigać z całą surowością. Bo to dziecko nie jest winne, że mamusia ma jedynie siano w głowie.
Strong
Strong 26.10.2020, 23:03
I b.mądrze, prosto ogarnięte zostało.
SA.
SA. 26.10.2020, 10:11
Teraz jeszcze prostszym językiem dla xxx.

Jak ci w poprzek stanie i zaklinuje się tam.
To raczej pobożne życzenia z marzeniami włącznie. Więc pofanazjować i pisać bzdety zawsze możesz dla swojego ukojenia, relaksu. Aż tyle ci pozostało.
Strong
Strong 26.10.2020, 09:18
Sam wypie...dalaj z RP jak ci nie pasi. Delegalizacja bezmózgowców Xxx
wyborca PiS
wyborca PiS 26.10.2020, 14:45
Nikt nie będzie wypier... nikt nie będzie delegalizowany. Gaz pieprzowy nikogo jeszcze nie zabił, wystarczy przemyć buzię butelką niegazowanej wody. Tak będziemy bronić się przed atakami na nasze stare matki. W sensie – bronić nas będzie Państwo Polskie.

Gaz będzie używany tylko przez Policje bo tylko państwo ma prawo do przemocy, aż do momentu gdy podjudzane towarzystwo samo się w wiarygodny dla siebie sposób (nie wiem? Przegrane wybory? No szkoda, że nie ma teraz niczego), przekona się, że większość społeczeństwa ich nie popiera.

Ludzie chcą uczciwie pracować, móc za to gdzie mieszkać i spokojnie żyć. Aborcja jest patologią wynikającą albo z biedy, albo z drugiej strony z bezrefleksyjnego podejścia do bardzo poważnych sprawy. Dziś chcą zabijać dzieci z zespołem Downa, jutro powiedzą, że otyłym warto skrócić życie. Taka jest ta kapitalistyczna mentalność. Nie konsumujesz? Nie kupujesz to umieraj.

No nie! Tak nie będzie! Tu jest Polska!
Strong
Strong 26.10.2020, 23:02
Chyba pomyliłeś pisząc posty mistrzu :-)
Mój dotyczył "Xxx" z g.23:57 i jego wypocin. Chyba, że masz problem z czytaniem.
Bingo!
Bingo! 25.10.2020, 20:56
Zaorana! Bez przytyków osobistych czysto logicznie!
Gosia
Gosia 25.10.2020, 12:01
Niektóre dzieci rodzą się chore, ale to ich matkom należy zostawić tą decyzję, która nigdy nie jest łatwa. Nikt nie mówi o nakazie aborcji, zostawmy decyzję matce. Wkurza, gdy to faceci, mają najwięcej do powiedzenia, chociaż często wieją, gdy dowiedzą się, że dziecko urodzi się chore.
?
? 25.10.2020, 18:01
Nie jest łatwa? Ta cała piosenkarka Natalia Przybysz dokonała aborcji twierdząc potem, że miekszkanie mieli zbyt małe...
Maciek syn Rysia z Klanu
Maciek syn Rysia z Klanu 24.10.2020, 23:25
No cóż studia eugeniczne (jak stworzyc czlowieka doskonalego, a resztę unicestwić), to konciec XIX wieku. Ale mentalnosc obecna była już od czasów starożytnych. Jesteś słabszy - umieraj.

To ciągle powraca pod przeróżnymi ideologiami ale cały czas decyduje wygoda grupy dominującej. Dziś w Polsce to postkomuniści. Większość osób określających się jako pro choic (za wyborem), to ludzie z domów w ktorych rodzice lub dziadkowie obłowili się w wyniku pzman usrojowych w Polscy. Dzisiaj potrzebują bezdzietnych pracowników ktorzy będą tyrać na ich wakacje, najlepiej i w niedziele. Dzieci w takiej sytuacji to tylko balast.

Postkimunistom się należy i nic innego nie jest ważne. Sam/a oczywiście do roboty się nie weźmie, un/una tylko zarzundza.

To żenujące, ale na szczescie to w Polsce się już zmienia.
SrodkiPrzymusuBezposredniego
SrodkiPrzymusuBezposredniego 24.10.2020, 22:23
https://sip.lex.pl/akty-prawne…
Od kilku dni można skierować na przymusowe szczepienie pod groźbą aresztu bez możliwości odmowy. Szczepionka na covid będzie testowana na polakach przymusowo, a to jakoś umknęło opinii publicznej i wszelkiej maści mediom. Tu już nawet nie chodzi o poglądy antyszczepionkowców tylko o wyścig prywatnych laboratoriów do wynalezienia szczepionki przez co naturalnie będą wątpliwej jakości.
Proszę sobie wyobrazić rzeczywistość przyciągania ludzi w kajdankach pod strzykawki, już niedługo...
M
M 24.10.2020, 23:36
Te przepisy są po to żeby człowiek chory na kiłę, gruźlicę, ebolę, czy inne dziadostwo nie mógł bezkarnie biegać po mieście i zarażać niewinnych ludzi. Bo tacy się zdarzają nieodpowiedzialni, nie tylko anty-szczepionkowcy. Poza tym to nie na temat.
WuPe
WuPe 24.10.2020, 22:33
Jednak zwróciłbym uwagę na:,,chorobę (...) stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób" - czyli sam się zabić będziesz mógł, nikt ci nie zabroni.
SrodkiPrzymusuBezposredniego
SrodkiPrzymusuBezposredniego 24.10.2020, 23:28
Problemy czytania ze zrozumieniem to pierwszy objaw choroby zwanej głupotą, szkoda że nie ma na nią przymusowej szczepionki

Pozostałe