Rekordowa liczba zgonów w Tomaszowie Mazowieckim 

  • 27.10.2020, 12:03 (aktualizacja 30.10.2020, 10:32)
  • redakcja
Rekordowa liczba zgonów w Tomaszowie Mazowieckim
Liczba zgonów, jakie zanotowaliśmy przez 5 ostatnich dni jest dwukrotnie większa niż ma to miejsce w normalnych warunkach. Zmarłych nie znajdziemy w oficjalnych statystykach "covidowskich". Umierają nie tylko ludzie w podeszłym wieku. Śmierć spotyka także na drodze ludzi w średnim wieku i młodych. Nagła i niespodziewana. Oficjalne dane z powiatu tomaszowskiego z wczoraj wskazują na 56 zarażeń. W Łódzkiem są to 1423 osoby. Przypominamy: są to dane, które pracownicy sanepid-u zdążyli wprowadzić do systemu. Wirus pojawia się w kolejnych szkołach i przedszkolach. Dziesiątkuje tez personel medyczny - i to nie tylko ten z TCZ ale również z prywatnych POZ-etów. W powiecie tomaszowskim sytuacja jest najbardziej katastrofalna. Mamy prawie 5000 osób poddanych kwarantannie. Co czwarty robiony u nas test okazuje się pozytywnym.

Komunikat prasowy wojewody łódzkiego 27.10.2020

W województwie łódzkim są 1423 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejne 192 osoby wyzdrowiały.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 20547

  • Liczba osób aktualnie zakażonych: 12171

  • Liczba osób objętych kwarantanną: 23966

  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2635

  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 7997

  • Liczba osób, które zmarły: 379

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 3054

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 20547. Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

B
B 31.10.2020, 08:47
A czy ktoś liczy osoby, ktore zmarły z innych powodów bo np. Nie otrzymały na czas pomocy w innej chorobie? Ja znam kilka osób, również młodych. Szkoda, że dzisiaj liczy się tylko covid a na inne choroby można umierać....
Polak
Polak 29.10.2020, 09:48
Model skandynawski jedyny wlasciwy. Tam sie leczy ludzi i zyje tak jak w Polsce w 2019 roku. A u nas zamordyzm głupców. Lekarze nie powinni dostawać podwyzek wrecz przeciwko maja leczyć albo kryminał. Co sobie mysla ze ten zawod to przepustka do kasy. Ludzie im nie odpuszcza jak beda tak robić.
Neos
Neos 28.10.2020, 15:38
Cieszy mnie to że ludzie zaczynają myśleć. Tyle trupów na ulicach leży przez plandemie. protestować można ale w maskach. a cmentarze zamkną bo tam atakuje wirus. Wirus atakuje w przychodniach publicznych,a w prywatnych nie. atakuje restauracje po 21. testy pcr nie są do testowania ludzi.w 96 procentach dają fałszywy wynik. Jest to wirus grypowy,ale nie tak groźny jak wam mówią. Wielka ściema strachu. Myślcie!!!
A
A 28.10.2020, 19:49
Sam myśl. Jak to niektórym się wydaje że tylko oni myśla .Mały ograniczony móżdżek nawołuje innych do przyjęcia jego punktu widzenia, który wypełnia jego mały światek i nie może pojąć że to co mieści jego móżdżek to tylko malutki wycinek rzeczywistości.
varan
varan 28.10.2020, 19:29
najlepsze jest to że między godziną 8 a 16 wirus boi się dorosłego idącego z nieletnim i nie atakuje ;)
Czytaj
Czytaj 28.10.2020, 12:18
Po co artykuł.na dwuch stronach? Zabrakło miejsca na stronie???
😷
😷 28.10.2020, 11:49
Za to grypa zniknęła🙂
Jam
Jam 28.10.2020, 13:25
jeżeli ludzie zachowują dystans i higienę, noszą maseczki a szkoły zostały zamknięte, przychodnie, w których najczęsciej dochodziło do transmisji grypy zamknięte to automatycznie liczba przypadków grypy stanowczo spadła
😷
😷 28.10.2020, 17:18
Nie. Po prostu nikt już nie robi testów na grypę. Wszyscy z objawami grypy i objawami grypopodobnymi badają się na COVID. A testy na korony pokazują również grypy. Poza tym to co przytaczasz, zamknięte szkoły itp. wyeliminowało by także koronawirusa.
Ola
Ola 28.10.2020, 11:44
- Ludność Polski: 38 352 000
- U większości osób, które zachorują na COVID-19, wystąpią objawy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Takie osoby wyzdrowieją bez specjalnego leczenia. (około 20 000 000)
- Łączna liczba przypadków COVID-19 do tej pory około 300 000
- Łączna liczba zrobionych testów (MZ) około 4 382 869 (czyli około 10 % z przetestowanych ma chorobę ) wobec tego można domniemywać że chorych w Polsce jest (objawowo) 1 500 000 osób i więcej nie będzie wtedy pandemia wygaśnie

Reasumując:
-interesuje nas grupa około 20 000 000 osób przechodzących objawowo chorobę
- testów zrobiono ponad 4 000 000 , dziennie testujemy 36 000 osób
- przy cenie około 500 zł za test daje to wydatek
do tej pory 2 mld złotych wywalone na chińskie testy, dziennie 18 mln zł idzie w błoto na testy , skończymy testować i dawać zarobić chińczykom. Jak w budżecie Państwa zobaczymy dno - i wówczas przejrzymy na oczy jak nas z tymi testami wmanewrowano - największa afera w dziejach Polski wyj...ne na testy 10 mld złotych a podobno da się to zdiagnozować po wyglądzie gardła i wywiadzie z pacjentem - czy rządzą nami totalni głupcy ???
varan
varan 28.10.2020, 19:26
naprawdę sądzisz że rządzący na testach nie zarabiają ?
XXX
XXX 28.10.2020, 06:55
Znam przypadek gdzie był zrobimy test w domu, tak się stało że test zostawili a po paru dniach przyszła informacja ze jest pozytywny, jakim cudem, jak to się stało
emeryt
emeryt 27.10.2020, 22:03
Widać że niewielu dożyje masowych wyszczepień
Fuck them
Fuck them 28.10.2020, 20:40
Stop przymusowym szczepieniom.
Dudek
Dudek 27.10.2020, 21:48
Z tymi testami jest tak,że na NFZ są dwugenowe i mogą być fałszywie dodatnie a niestety też ujemne mimo,że osoba jest objawowa. Tak było w przypadku znajomej. Uzyskała negatywny test a nie miała smaku i węchu. Sanepid pozwolił wrócić do pracy i zakaziła 11 osób. Najlepsze są te prywatne ,ale kosztują 500zl niestety a to co szpital ma to jakieś chińskie lub koreańskie.
WuPe
WuPe 27.10.2020, 22:57
Testy jak testy, ludzie chorzy w ogóle się nie zgłaszają, szczególnie na wsiach.
Piotr
Piotr 27.10.2020, 19:49
Powiat Opoczyński jest mniejszy od naszego o 2/3 a tam liczba zgonów jest ponad dwa razy wyższa co daj trzy razy wyższą śmiertelność w przeliczeniu na mieszkańca. Szok!
Pz
Pz 27.10.2020, 17:11
Ja bym poddał badaniu te testy na NFZ bo mam wrazenie ze wiele jest tu falszywie dodatnich. Mozliee ze sa nie jasne i laboranci wpisuja + zeby nie powtarzac....
Iwona
Iwona 27.10.2020, 21:32
Wlasnie ja mam nierozstrzygniety test i w czwartek mam powtorny . Od 2 miesiecy mam problem z gardlem i to napewno od tego bo nie mam zadnych innych objawów.
varan
varan 28.10.2020, 19:23
płucz gardło roztworem sody oczyszczonej zamiast domagać się "korony".
Almaja
Almaja 27.10.2020, 16:55
Zmieńcie dostawcę testów, to będzie mniej pozytywnych
Ajdejano
Ajdejano 27.10.2020, 14:36
Przeczytałem cały materiał powyżej i nie znalazłem informacji, zawartej w tytule tego materiału.
M
M 27.10.2020, 14:24
Jak by jeszcze artykuł napisać, żeby bardziej społeczeństwo wystraszyć...
Korona
Korona 27.10.2020, 14:13
Ta liczba w kwarantannie oznacza niestety duże kontakty międzyludzkie.
na tego
na tego 11.11.2020, 11:42
Kontakty są potrzebne. Prawie miesiąc siedzę bez kontaktów z powodu covid i dopiero teraz widzę jaki to ma negatywny wpływ na psychikę. To jest uwarunkowane biologicznie. Sam widok ludzkiej twarzy i rozmowa powoduje wyrzut dopaminy.....

Pozostałe