GIS szuka miejsc zbiorowego pochówku. Bijemy rekordy zarażeń 

  • 28.10.2020, 13:17 (aktualizacja 31.10.2020, 20:06)
  • redakcja
GIS szuka miejsc zbiorowego pochówku. Bijemy rekordy zarażeń
Niestety nie mamy dobrych wieści dla mieszkańców naszego powiatu. Główny Inspektor Sanitarny kraju za pośrednictwem tomaszowskiego SANEPID-u wystąpił do Prezydenta miasta o wskazanie na cmentarzu komunalnym miejsc do zbiorowego pochówku zmarłych. Liczba śmiertelnych przypadków w województwie zwiększa się każdego dnia. Zgony, to nie tylko osoby zarażone Sars Cov-2. Tymczasem wojewoda Tobiasz Bocheński zaprasza na spacer po hali EXPO w Łodzi przed utworzeniem w niej szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19. Brak nam słów komentarza....

Komunikat prasowy wojewody łódzkiego z 28.10.2020

W województwie łódzkim są 1864 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejne 192 osoby wyzdrowiały.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 22407

  • Liczba osób aktualnie zakażonych: 13800

  • Liczba osób objętych kwarantanną: 23725

  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2200

  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 8215

  • Liczba osób, które zmarły: 392

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 3786

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 22407. Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zły
Zły 29.10.2020, 13:34
Tu pozostaje juz tylko prawo pomsty skoro prawo nam nie daje gwarancji.
m&m
m&m 29.10.2020, 09:57
A może to dla tych, którym nie została na czas udzielona pomoc?Żona mówiła o znajomej, której córeczka miała atak wyrostka. Oczywiście szpital nie w tm, więc wyjazd. Na początek konieczność podpisania oświadczenia o tym, że się przyszło z podejrzeniem koronawirusa albo można pomarzyć o przyjęciu do szpitala. Potem najważniejszy jest test. I dziecko oczekuje sobie w szpitalu z wylanym wyrostkiem bez jedzenia i wody na następny dzień, zamiast trafić na stół, bo najważniejsze jest kur... na siłę wyszukanie czy czasem mały pacjent nie ma innej choroby, której nawet nie ma objawów. Kto ustalił takie kure....o??!! Jak dużo i długo jeszcze trzeba będzie znosić tych absurdów. Jakie mogiły zbiorowe? Gdzie te statystyki potwierdzające masowe umieranie na covid??Więcej słyszę o tego typu zagrożeniach życia niż wynikających z tego, że ktoś odchorował w domu bez smaku i węchu.
Jam
Jam 30.10.2020, 12:47
tylko jeżeli okazałoby się że jednak taki pacjent jest zarażony koronawirusem, to zarazi cały personel medyczny i kolejny szpital będzie niedostępny (kwarantanna) i wtedy leczyć będziemy się już tylko u znachorów albo modlitwą
D
D 29.10.2020, 12:25
Dokładnie tak. Inny przykład to kobieta z bólem w klatce piersiowej tak długo oczekiwała na wynik testu, że zmarła na zawał. To barbarzyństwo!!!
Ola
Ola 29.10.2020, 14:39
Ludzie umierają właśnie od innych chorób bo nie mogą uzyskać pilnej pomocy lekarzy. A nie od Covida jak się szumnie podaje...
m&m
m&m 29.10.2020, 15:23
To samo dzieje się w innych krajach. Masowy wzrost zgonów spowodowany zawałami i wylewami w domach itd, itp A nie na ten *** wymysł. Żyjemy w świecie totalitarnym, w którym zwykły człowiek (99%) ma gówno do gadania) . To przerażające jak pęka bańka bezpieczeństwa, w której żyliśmy. I to nie z powodu jakiejś strasznej choroby, tylko niby procedur jej zapobiegania.
Grabaż
Grabaż 28.10.2020, 22:21
Cmentarz na Dąbrowskiej. Rozwalić płot od strony lasu, Fadroma wykopie zbiorową mogiłę, a GIS niech się dogaduje z lasami Państwowymi nt dzierżawy albo wykupu lesnego gruntu. Można kopać nawet do Grot w Nagórzycach. A drzwa z lasu na papier toaletowy.
emeryt
emeryt 29.10.2020, 07:20
Racja! ten teren leśny aż do Wiaderna przeznaczyć na cmentarz, cisza i spokój.
Joanna
Joanna 28.10.2020, 22:05
Jaki pchówek zbiorowy przecież ci Ludziemieli rodziny!!!!! Zaczyna mi to przypominać czsy gdzie rizkazy wydawał maly, sfrustrowany karzeł z wąsikiem pod nosem.
🤔😢
Taaa
Taaa 29.10.2020, 00:27
A czytac ze zrozumieniem pani umie?
Myślcie
Myślcie 28.10.2020, 20:33
Ludzie juz totalnie glupiejecie. Zbiorowy pochowek co wy piszecie. Otworzcie oczy i prosze o odpowiedź gdzie jest grypa w tym roku? Te wyniki kosmiczne to grypa bo wlasnie takie ilosci grypy corocznie występują. W 2019 roku przeszlo 4 miliony. Gdyby testować ludzi rok dwa temu to tez bylaby pandemia covid bo te testy wykrywają wirysy sars a jest ich wiele. Tyle w temacie a reszta no coż sami widzicie.
jasnowidz
jasnowidz 28.10.2020, 20:23
Miejsca zbiorowego internowania i pochówku po zamieszkach, zgodnie z oczekiwaniami Wodza?
Oggy
Oggy 28.10.2020, 19:55
Proszę uprzejmie ***nąć się w głupi łeb .....
ten
ten 28.10.2020, 19:06
Artykuł podzielony na 3 części, bo...?
Ja
Ja 28.10.2020, 17:15
Wg tych danych to 0.9% zachorowalnosc w woj lodzkim i szukają zbiorowych miejsc pochówku? Jak na 2.5mln mieszkancow to chyba dzialania grubo na wyrost.
Na cmentarzu zachodnim duzo, bardzo duzo miejsc.
Na cmentarzu zachodnim duzo, bardzo duzo miejsc. 28.10.2020, 19:00
To sa pewnie jakies zarzadzenia odgorne, ktore trzeba tylko odhaczyc. Na Dąbrowskiej na cmentarzu bylem raz w zyciu by zrobic z 4 zdjecia. Takie tam, by byl slad ze mamy ten cmentarz w Tomaszowie. Przy okazji nadzialem sie na swojego sasiada ktory z kolegami popijal piwko. Po roki skakal do mnie na przustanku. Byla policja, sprawa jest zgloszona, tez by byl jakos slad.

No i coz, tam jestf masa wykarczowanego terenu, pamietam taka kupę samych korzeni drzew. To to nie wystarczy?

Wpiszmy to, wyslijmy do Warszawy, ze mamy i tyle.
betty
betty 28.10.2020, 18:00
https://www.money.pl/gospodark…
Taaa
Taaa 28.10.2020, 16:11
Przeraża mnie głupota ludzi - jak kijem po łbie nie dostanie, to nie zauwazy ze za rogiem biją...
Halina
Halina 28.10.2020, 14:49
Zbiorowy pochówek w Tomaszowie byłby dla zwłok z całego województwa? A może by utylizowali w swoich spalarniach zwłok w Łodzi? niech dadzą spokój naszemu miastu.
emeryt
emeryt 29.10.2020, 07:23
Jaka utylizacja? przecież ludzie to nie śmiecie!
edek
edek 28.10.2020, 18:25
...i zabraknie gazu w krematorium dla województwa.
IL
IL 28.10.2020, 14:27
Uwazajcie na siebie i po niezbednych obowiązkach wracajcie jak najszybciej do domów. Żadnych spotkań. Umierają już nawet 40-50 latkowie.

Dziękuję Redakcji za informowanie na bieżąco. To bardzo ważne.
To jest już koniec
To jest już koniec 28.10.2020, 20:49
No to siedź w domu bo niebezpieczeństwo rośnie w takim tempie że za miesiąc będzie w Polsce 42 miliony zakażeń albo i więcej
janekdzbanek
janekdzbanek 29.10.2020, 15:25
a wiesz ze w polsce jest okolo 37milionow ludzi?
Zombi
Zombi 28.10.2020, 14:10
Ceny na cmentarzach pójdą w górę trzeba się spieszyć i.....
Stachu
Stachu 28.10.2020, 21:12
Pochówki będą bardzo drogie to prawda i kogo będzie na to stać?
Ceny trumien znacząco już poszybowały w górę, żyć nie umierać!
Michał
Michał 28.10.2020, 20:29
Spekuluj...
Dead