Marcin Witko o kompromisie aborcyjnym i protestach w Tomaszowie Mazowieckim

  • 29.10.2020, 11:21
  • redakcja
Marcin Witko o kompromisie aborcyjnym i protestach w Tomaszowie Mazowieckim
Zachęcamy do przeczytania stanowiska Prezydenta Miasta

Szanowni Mieszkańcy,

chce Wam bardzo podziękować za to, że protesty w Tomaszowie przebiegają w pokojowej atmosferze. Że nikt nie odpowiada na apele nieodpowiedzialnych osób nawołujących do agresji. Każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów - proszę Was tylko o zachowywanie ostrożności, spływające do mnie pandemiczne informacje nie są optymistyczne, uważajcie w tym czasie szczególnie na osoby słabsze, to one są najbardziej zagrożone, dla nich COVID jest śmiertelny.

Nie mogę się pogodzić z tym, że w tak szczególnym czasie wzbudza się pełne negatywnych emocji niepokoje społeczne, nawołuje do agresji. Naszym priorytetem powinna być teraz walka z pandemią. Nie ze sobą.

Chcę Wam też powiedzieć, że jestem za przywróceniem kompromisu. Nie można zmuszać kobiet do rodzenia martwych dzieci. Mam w swojej rodzinie taki przypadek... kobieta zdecydowała się na poród, co jest godne podziwu. Tyle cierpienia co widzieliśmy... nie można do tego zmuszać. Nikt się nią nie interesował, nie miała pomocy psychologicznej, dochodziła do siebie lata, a decyzja o kolejnej próbie zajścia w ciąże była okupiona ogromnym strachem. W całej tej sytuacji miała na szczęście wsparcie w mężu - ale wiemy, że często bywa tak, że kobieta z tym wszystkim zostaje sama.

Dlatego jestem za kompromisem. I kończąc, proszę Was jeszcze raz - dbajmy o najsłabszych. Silni przechorują COVID lepiej czy gorzej, dla słabych to jest śmiertelne zagrożenie.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rolnik
Rolnik 30.10.2020, 18:58
Cynizm prezesa i jego przyjaciółki doprowadził do tej tragedii
Barbara
Barbara 30.10.2020, 11:32
Dziękuję Panu Prezydentowi za mądre odniesienie się do całej sytuacji
69
69 29.10.2020, 13:55
BRAWO PREZYDENT (ale nie du..a)
M
M 29.10.2020, 13:34
Wreszcie jakaś rozsądna deklaracja ze strony prezydenta.
Ajdejano
Ajdejano 29.10.2020, 13:11
Pan Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.
Nie wiem, kto Panu pisał tekst tego wystąpienia (a może Pan sam to pisał - tym lepiej dla Pana), ale to wystąpienie, to jest strzał w dziesiątkę.

Właśnie takich wystąpień władz samorządowych i rządowych brakuje.
O wystąpieniach parlamentarnych nie wspominam, bo tam zapanowała dzicz, stworzona przez tzw. totalną opozycję. I tą dziką, parlamentarną dyskusją zaraziła się część pisiorów.

Na szczęście, w ostatniej godzinie przeczytałem w niemieckim onecie informację, że prokurator krajowy podjął decyzję o wyłapywaniu i karaniu organizatorów ulicznych zadym, w tym również organizatorów atakowania pomników, kościołów i innych obiektów publicznych.
Podstawa prawna takich działań prokuratorów: zapobieganie rozszerzania się wirusa. W drastycznych przypadkach, grozi nawet 8 lat pierdla.

PS. Dedykacja dla bezmaskowców i dla zbuntowanych: dzisiaj mamy ponad 20 tysięcy nowych zarażonych: uważacie, że odnieśliście sukces - bezmózgowcy ???
Michał
Michał 30.10.2020, 07:00
W parlamencie zapanowala dzicz, moze i prawda. Nie śledzę co sie tam dzieję. Jednak widze, ze Twoj komentarz nie jest lepszy, pisząc o tych co nie noszą maseczek - bezmózgowcy- sam wydajesz o sobie swiadectwo. Po co sie wyzywać? Tylko slysze lub czytam, "lewaki, prawaki, pisiory, pełOWCE, katole, pedały, lesby, mohery, itd.. Na kazda grupe spoleczna sie cos znajdzie. Byle ośmieszyć i zrównać z błotem kogoś, za inne poglądy, światopogląd czy wiarę.
Kiedy My sie opamietamy w tym?
tom
tom 29.10.2020, 12:47
Gdzie znajdę relację z wczorajszego wydarzenia na mieście?
M
M 29.10.2020, 15:43
Na Facebookowej stronie TiT są filmy.
no
no 29.10.2020, 13:15
U MS to możesz sobie panele kupić.
A.
A. 31.10.2020, 11:12
Albo Prezydenta Miasta pochwalić.
no
no 30.10.2020, 14:57
Nadal nic na temat protestów w TM.Czyżby MS był chory?A może te protesty nie zaistniały?
Sam
Sam 30.10.2020, 19:54
wstaw. Jest taka opcja.
Gościu
Gościu 29.10.2020, 12:14
Nie jestem zwolennikiem PiS ani KO, raczej moje poglądy polityczne kierują się w stronę zdrowego rozsądku.
W każdej partii politycznej znajdą się idioci, jak i osoby normalne, godne zaufania.
Myślę że Prezydent wykazał się rozsądkiem i ludzkim podejściem.
Nie piszcie że to zagranie pod publiczkę, bo..... to takie polskie, szukanie dziury w całym.
Przede wszystkim zadbajmy o siebie i swoich bliskich, w tych dziwnych czasach!!
mm
mm 29.10.2020, 11:35
Odsunąć pis od wladzy, niech to sredniowiecze minie
ironia
ironia 30.10.2020, 12:54
Zobaczył ilu mieszkańców wyszło na ulicę i się przestraszył
Strong
Strong 30.10.2020, 19:35
Myślę, że dużo prawdy w tym może być 'ironia'. Strach ma duże oczy :-))

Myślał i sobie wymyślił. Choć niektórzy piszący tu twierdzą, iż M.Witko jest odważny i b.otwarty na przekonania innych osób, a ponadto jest w stanie pozostawać dodatkowo jeszcze, w tym samodzielnym myśleniu przeciw własnemu środowisku politycznemu.
Szkoda, że nie był wcześniej tak bystry i myślący samodzielnie. Zbił przecież swój elektorat wyborczy ewidentnie pod hasłami PiS i ich poparciu politycznemu.
Elektorat pisowski, prawicowy był mu niezbędny do osiągnięcia swojego celu. Jakoś wtedy zapomniał twórczo myśleć i tak samodzielnie?
Miejmy nadzieję, że właśnie odpowie i zapłaci za tą swoją niekonsekwencję, fruwającej 'rzekomo prawicowej' chorągiewki - wyniesiony na stanowisko właśnie dzięki poparciu PiS i ich programowi.
Sam to mógłby sobie teraz podłubać szpadelkiem w piasku, a nie zasiadać na stanowisku prezydenta miasta. Już dawno powinien być wyprostowany w tej kwestii. Widać do tej pory, nie miał kto tego skutecznie zrobić. Poczekamy, zobaczymy
SA.
SA. 29.10.2020, 13:30
@mm może stwórz swoją partię i gnaj do wyborów. Ułóż program dla ludzi, wyborców i spróbuj go wdrożyć. A nie czekać na gotowiznę, cały czas dłubać w nosie, a teraz wydziwiać.
Dwie lewe rączki, czy pomysłu i kasy brak. Zdaje się jakaś miękka faja.
Ajdejano
Ajdejano 02.11.2020, 20:49
BRAWO!!! Siedząc w wygodnym foteliku i puszczać bąki - każdy może - jeden lepiej, drugi trochę gorzej i jęczeć , że jest źle.
Adam Słodowy
Adam Słodowy 31.10.2020, 13:02
Nie odpowiada Ci jakosc lokalnej polityki? Stworz sobie partię. Nie odpowiada Ci jakość ksero na ktorym ledwo co widac? Otworz swoje ksero. Nie odpowiada Ci burak bez matury ktory Tobą zarządza w jakimś tam (no nie wiem bez matury, to dzis tylko prywaciarz chyba?), otworz se firemke by zarządzać burakiem.

Chlopcy na motorkach z malych miast - ja juz to wyczuwam na kilometr. "Wszystko w Twoich rękach" i "Zrób to sam"
Strong
Strong 31.10.2020, 19:56
Adaś.S nie potrafisz tworzyć. Siedź w domku cicho i nie wychylaj noska na zewnątrz, bo jeszcze coś śmierdzącego wyczujesz.

Pozostałe