PROJEKT O SUPERBOHATERZE BEZ SUPER FINAŁU

  • 29.10.2020, 15:56 (aktualizacja 29.10.2020, 16:05)
  • redakcja
PROJEKT O SUPERBOHATERZE BEZ SUPER FINAŁU
Ponad 30 uczniów ze szkół Podstawowych z Ujazdu i Osiedla Niewiadów uczestniczyło w projekcie pod nazwą „Superbohater z Ujazdu – Hrabia Antoni Ostrowski”’, w którym to młodzież poznawała losy wizjonera, mądrego gospodarza i człowieka czynu jakim był Antoni Ostrowski.

Projekt był dofinasowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo-2020”, a realizatorem projektu Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Ujazd „Cooltura”. W ramach projektu zorganizowany był m.in. plener malarski, konkurs na komiks, wycieczka do muzeum w Tomaszowie czy teatr improwizacji, w którym to uczestnicy odgrywali scenki z życia Hrabiego Ostrowskiego i jego rodziny. Wszystkie działania zmierzały do wielkiego finału, w którym to uczniowie wraz z opiekunami projektu mieli za zadanie umeblowanie jednej z komnat w Pałacu Ostrowskich w Ujeździe. Kartonowe meble z Firmy Eurobox dotarły, dekoracje i wystawy były naszykowane do przewiezienia, ale niestety w całej Polsce została ogłoszona czerwona strefa i wszystkie wydarzenia, łącznie z finałem, musiały zostać odwołane.

- Od początku niepokoiliśmy się losy naszego projektu, a wraz ze zwiększającą się liczbą zachorowań, równolegle rosły nasze obawy. Kiedy pojawiły się zachorowania w szkole, bez chwili namysłu przerwaliśmy działania i zawiesiliśmy spotkania uczestników, mimo, że rodzice nie mieli nic przeciwko, by dzieci dalej uczestniczyły w zajęciach, jednak dla nas bezpieczeństwo uczestników projektu było absolutnym priorytetem – mówi Aleksandra Wójcińska – koordynator projektu.

- Jednym z efektów projektu było stworzenie gry planszowej „Superbohater z Ujazdu”, która oczywiście powstała i czeka, by pokazać ją światu, jednak chcemy wstrzymać się z jej premierą do czasu, kiedy będziemy mogli się spotkać i wspólnie w nią zagrać. W grze przenosimy się do czasów w których żył Antoni Ostrowski i by wygrać trzeba być tak samo przedsiębiorczym jak nasz bohater. – dodaje koordynator.

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi, ze względy na rożnego rodzaju działania, bo każdy mógł odnaleźć w nich coś co go interesuje. To cieszy, bo takich bohaterów w gminie Ujazd nie brakuje i jeśli uda się pozyskać kolejne dofinansowania, to będą realizowane kolejne tego typu projekty.

 

Za wsparcie projektu, nasze podziękowania kierujemy do:

Jarosława Cielebona – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe

Krzysztofy Knap-Misztal – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe

Jarosława Kaczorowskiego - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Osiedlu Niewiadów

Nauczycieli: Anny Politowskiej, Marioli i Krzysztofa Czajkowskich, Małgorzaty Ciotuchy, Małgorzaty Czechowicz.

Firmy Eurobox Polska

Stanisława Najdra

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Ujazd Cooltura

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe