Nie ma miejsca dla lewaków i prawaków

  • 29.10.2020, 17:01 (aktualizacja 29.10.2020, 20:38)
  • Mariusz Strzępek
Nie ma miejsca dla lewaków i prawaków
Zarówno Rada Powiatu Tomaszowskiego jak Rada Miejska miały okazję przyjąć uchwały wyrażające ich opinie dotyczące trwających obecnie w całej Polsce protestów. O każdym z samorządów napisze osobne felietony, ponieważ przebieg obrad w obu przypadkach był różny. Wspólnym elementem była treść stanowisk i niezrozumienie radnych PiS-u tego, o czym one mówiły. Radni obu samorządów mnie mocno rozczarowali. Wyjątkowo smutne jest to, że najbardziej rozczarowali radni KWW Marcina Witko. Szczególnie po dzisiejszym oświadczeniu medialnym Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego

Zacznę może od tego, co napisałem wczoraj na moim profilu na portalu społecznościowym. Przez całe moje życie prawica kojarzyła mi się z rzetelnością, stabilnością poglądów, działaniem na rzecz wspólnoty, wolnością i stabilizacją opartą na prawie. Dlatego między innymi nie lubię określenia "antysystemowy" bo zawiera ono w sobie sugestię chaosu i braku zorganizowania, która kojarzyła mi się z skrajną lewicą. To, na co patrzę dzisiaj, to jest nic innego jak anarchia i nihilizm. Tak, właśnie nihilizm, ale nie ze strony protestujących na ulicach ludzi, jak sugerował to Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu, ale elit rządzących krajem. Prowokacje wywołujące niepokoje społeczne. Podważanie podstaw stabilności państwowej, prawnej, jak i społecznej. To nie ma nic wspólnego z prawością, ale i zwyczajną, ludzką przyzwoitością. 

Nie mam wątpliwości, że z premedytacją wywołano w Polsce regularne zamieszki. Że celowo podjudzono przeciw sobie nie tylko całe grupy społeczne ale i członków niemal każdej z polskich rodzin. Nie popieram anarchistycznych haseł i metod oraz powszechnego zwulgaryzowania trwających protestów, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że tym razem mamy do czynienia ze słusznym gniewem. I nie ważne czy ktoś jest pro life czy pro aborcyjny. Napiszę to wprost: nie znam żadnej kobiety, będącej przy zdrowych zmysłach, która byłaby zwolenniczką aborcji na życzenie.

W Tomaszowie i w całej Polsce mamy w ostatnim czasie do czynienia z niebywałą liczbą zgonów. Informuję o tym nie tylko sam na łamach NaszTomaszow.pl, ale i media ogólnopolskie. Przedwczoraj chyba po raz pierwszy w moim życiu widziałem kolejkę przed zakładam pogrzebowym.  Sprawdziłem. 18 zgonów w samym tylko mieście zanotowano dnia poprzedniego. W normalnych warunkach były to 20 przypadki śmierci w ciągu tygodnia. SANEPID wystąpił do Miasta o wskazanie na cmentarzu komunalnym miejsc zbiorowego pochówku.

Wczoraj w Tomaszowie Mazowieckim w marszu protestu ulicami miasta przeszło kilka tysięcy młodych ludzi. Maszerujące ognisko epidemiczne, za które ktoś może zapłacić życiem. Będą ofiary śmiertelne. Taką mam opinię i o tym próbowałem przekonywać radnych, bo równolegle trwała sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego. Przez dwie godziny spieraliśmy się o to, czy do porządku obrad wprowadzić punkt zawierający stanowisko radnych. Możecie przeczytać je poniżej. Głosowanie wygrałem, ale trzeba było kruczków prawnych, by wniosek odrzucić. Zabrakło jednego głosu. 

W czasach, kiedy ludzie powinni się jednoczyć w obliczu zarazy, tak jak miało to miejsce w marcu nie ma miejsca na podział na lewaków i prawaków.  

Rada Powiatu Tomaszowskiego wyraża swoją dezaprobatę do sytuacji, z którą aktualnie mamy do czynienia w Polsce. Znajdujemy się w stanie ciężkiego kryzysu epidemicznego. Dzisiaj powinniśmy wykazywać się szczególną troską o zdrowie i życie wszystkich Polaków.

Uważamy więc, że nie jest to właściwa pora na wzbudzanie pełnych negatywnych emocji niepokojów społecznych, do których doprowadził niedawny wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ograniczenia praw kobiet do aborcji w przypadku wykrycia poważnych wad płodu. Nie komentując jego treści uważamy, że w obecnej sytuacji jest on wyjątkowo szkodliwy społecznie.

Uważamy także, że każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów, nawet jeśli nie zgadzamy się z formą ich publicznej ekspresji - ale apelujemy o nie używanie przemocy i nie odpowiadanie na apele nieodpowiedzialnych osób, które nawołują do agresji.

Nie ma naszej zgody na przemoc, nie ma naszej zgody na nienawiść tę w czynach i tę w mowie.  Apelujemy o rozwagę spokój

Część radnych od głosu się wstrzymała. Radni PiS i jeden radny KO zagłosowali przeciw. Uchwała wspierająca kobiety i mająca chronić naszych mieszkańców przepadła, bo radny Paweł Łuczak postanowił ją oprotestowywać, używając tak żenującej argumentacji (między innymi twierdząc, że protesty trzeba wspierać na ulicy a nie na sali obrad Rady Powiatu), że nawet nie będę jej tutaj w całości przytaczał. To wstyd podwójny, bo partnerka radnego szefuje obecnie tomaszowskiemu Kongresowi Kobiet.

Zrozumiałbym jeszcze gdyby u podstaw decyzji  leżał fakt, że Starosta Mariusz Węgrzynowski nie tak dawno temu zatrudnił radnego Łuczaka. Każdy musi z czegoś żyć i obawiać się utraty pracy. Podejrzewam jednak, że u podstaw leżała osoba wnioskodawcy, czyli moja i fakt, że przyjaźnię się z byłą żoną radnego. Nienawiść odbiera jednak ludziom rozum. A przecież ci sami ludzie ciągle powtarzają "Hejt Stop". 

Nonszalanckie podejście do zdrowia ludzi w czasie pandemii ze strony samorządowców (zachęcam do obejrzenia sesji rady powiatu, gdzie poza mną i Piotrem Kagankiewiczem o sytuacji szpitala i pandemii nikt nie dyskutował) budzi mój niesmak i oburzenie. Wiem, że wiele osób cynicznie wykorzystuje obecną sytuację do tego by zyskiwać na popularności. Niektórzy jednak potrafią odważnie pójść przeciw własnemu środowisku politycznemu, tak jak to zrobił dzisiaj Marcin Witko. Zapłaci za to zapewne jakąś cenę. Ale jak mawiał pewien nieżyjący profesor "jeśli nie wiesz, jak masz się zachować, zachować się przyzwoicie"... po prostu. 

Jaszcze raz pragnę podziękować radnym, którzy wsparli mnie w czasie Sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego. Tomasz Zdonek, Sławek Żegota, Bogna Hes, Krzysztof Biskup, Grzegorz Glimasiński, Mirosław Kukliński, Paweł Piwowarski, Marek Parada, Piotr Kagankiewicz, Szymon Michalak. Dziękuję.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 02.11.2020, 20:35
Mój dopisek do MS i do p. Kuklińskiego, p.Kagankiewicza, p. Żegoty: o Was Panowie mam dobre zdanie i dlatego uważam, że nie potrzebnie wplątaliście się w tę sprawę.
Pozdrawiam
Ajdejano
Ajdejano 02.11.2020, 19:50
Cytat z cytowanej wyżej uchwały:
"Uważamy więc, że nie jest to właściwa pora na wzbudzanie pełnych negatywnych emocji niepokojów społecznych, do których doprowadził niedawny wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ograniczenia praw kobiet do aborcji w przypadku wykrycia poważnych wad płodu. Nie komentując jego treści uważamy, że w obecnej sytuacji jest on wyjątkowo szkodliwy społecznie."

PO PIERWSZE: to nie TK wywołał uliczne rozruby, tylko światli i "nowocene, postympowe" , porąbane lewactwo razem z tymi różnymi kwadratowymi dziewuchami typu Lubnauer i z tymi ze "strajku kobiet" .

PO DRUGIE; wyjątkowo szkodliwymi społecznie były właśnie te uliczne rozruby. Byłyby one jeszcze bardziej szkodliwe, gdyby uczestników było więcej. Dlaczego nie było ich więcej? Proste: dlatego, że dzień wcześniej poszła w mediach informacja, że do kontrmanifestacji szykują się: Falanga, Narodowcy, kibole. I to trochę ostudziło główki lewactwa i kwadratowych kobiet.

PO TRZECIE: w roku 1993, czyli po uchwaleniu obecnie obowiązującej Konstytucji RP, głównie przez lewiznę, jakoś ta lewizna sie nie buntowała..... Ciekawe, co ??? Wy - "postympowe radne" ???
To, właściwie: w jaki nurt się wpisujecie?! "Postympowy, jewropiejskij nowomarksistowskij" nurt, czy może w bardziej antypolski nurt, czyli: je....PiS, lub może: wy..., co ??? Postympowe, lokalne działace ????
.
Rzy.... mi sie chce!!!
Wyborca
Wyborca 30.10.2020, 06:31
Panie Łuczak Panu już dziękujemy takiego radnego bezradnego to powiat nie miał
69
69 29.10.2020, 22:43
Ładnie i ze stylem
Strong
Strong 29.10.2020, 22:18
Szkoda, że M.Witko nie był tak odważny i otwarty w swoich przekonaniach wcześniej, przeciw własnemu środowisku politycznemu.

Tylko zbił swój elektorat wyborczy pod hasłami PiS. Jak pamiętamy nawet tło, projekt plakatów i banerów wprowadzał w błąd wyborców. Był wręcz identyczny do tych z PiS. Próbował do końca ugrać jak najwięcej pod ich szyldami (co mu się udało), a okazało się ostatecznie, że z PiS ma nie po drodze. Większość przecież to doskonale wie. Ponadto ukryta, prywatna wojenka ze Starostą - zmiany w PiS, a następnie trochę A.Macierewicz utrał mu noska przy wyborze tegoż Starosty.
No proszę, a teraz go rzekomo oświeciło.
A cóż on takiego zrobił. Miejmy nadzieję, że właśnie odpowie i zapłaci wreszcie za tą swoją niekonsekwencję, fruwającej rzekomo prawicowej chorągiewki.

Już dawno go powinni wyprostować w tej kwestii. Widać do tej pory, nie miał kto lub był właśnie taki wygodny dla ogółu prawicy. Pożyjemy troszkę zobaczymy.
Jak to działa?
Jak to działa? 29.10.2020, 22:13
No cóż Paweł Łuczak okazał się hipokrytą. Nie pierwszy niestety raz.

Dla mnie jest to wyjątkowy cynizm i to przejawiany w bardzo arogancki najczęściej sposób. Kto i dlaczego głosuje na Pawła Łuczaka, ktory startuje z wyjątkowo nawet jak na tomaszowskie standardy, zaniedbanego od lat nie ruszanego osiedla - tego nie rozumiem. A przyglądam się jego "kampaniom" już od 2014 roku. Chyba a ani jednej oboetnicy, nawet najmniejszej nie dotrzymał. Zachowanie podczas wystąpień publicznych lekceważące do rozmówców, dorobek życiowy ...no nie wiem co miałoby nim być? Córka? No ok, są tacy, ktorzy biorą to pod uwagę w oceniem samorządowca, ale tylko to chyba jednak troche malo.

No i okazuje sie, ze ktos taki dostaje 700 glosów wyborach, co do Rady Powiatu nie jest mało...

Jest to podobne zjawosko do poparcia siostry pana radnego, pani Agnieszki Łuczak. Obie postaci nie mają na koncie zadnych osiagniec, chocby jednego zrealizowanego projektu, obie w niezywkle chwilami agresywny sposob komentują dzialania tych ktorym się udaje i obie zyskuja sporo poparcie bo 8 tysiecy na panią Łuczak w wyborach na prezydenta Tomaszowa i w zwiazku z tym druga tura, to jest jednak sporo.

Ktos z wiekszym doswiadczeniem spolecznym w Tomaszowie wytlumaczy na jakiej zasadzie to dziala? Dlaczego krytykanci maja taki posluch tutaj?
Xxx
Xxx 29.10.2020, 18:54
„Napiszę to wprost: nie znam żadnej kobiety, będącej przy zdrowych zmysłach, która byłaby zwolenniczką aborcji na życzenie.„

Bzdura, oczywiście, że Pan zna takie kobiety. Po prostu, one nie czują się zobligowane , żeby Pana informować o swoich poglądach.


Ajdejano
Ajdejano 01.11.2020, 19:49
TAK JEST!!! 100% RACJI !!! Jak przyglądałem się tym kwadratowym kobitom z tzw. "strajku kobiet" , to wcale się nie dziwię, że te kwadratowe (uroda - przodowniczek pracy socjalistycznej z czasów przodownika Pstrowskiego - lata stalinowskie) bojowniczki (ukłony dla np. p. Lubnauer z nowoczesnej - super pasuje do tego towarzystwa) wiedzą, że nie o siebie walczą, bo one nigdy nie będą miały czasu na to, aby zajść w ciążę. One będą całe życie protestowały !!!!

Pozostałe