Rezolucja na minus razy dwa. Radni jak zawsze bezradni

  • 04.11.2020, 15:38 (aktualizacja 05.11.2020, 12:37)
  • redakcja
Rezolucja na minus razy dwa. Radni jak zawsze bezradni
Na ubiegłej sesji rady miejskiej radni KO/PO zgłosili trzy wnioski. Jeden z nich obejmował podjęcie rezolucji w sprawie przyjęcia stanowiska dotyczącego stanowczego sprzeciwu wobec ograniczenia praw kobiet poprzez wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Projekt wprowadzono w trakcie ustalania porządku obrad. Radnym nie udało się nie tylko znaleźć konsensu ale nawet nie próbowali go szukać. Przede wszystkim kontrowersje budziła agresywna formuła, która znacząco różniła się od podobnego wniosku złożonego w Starostwie Powiatowym. Najwyraźniej inne były cele obu dokumentów. Jeden miał uspokoić społeczne emocje, drugi je dodatkowo podgrzać. Propozycja nie zyskała więc akceptacji. Dlatego radni KO postanowili zgłosić wniosek powtórnie zwołując sesję w trybie nadzwyczajnym. Uchwały oczywiście nie zmieniono. Po raz kolejny nie próbowano nawet poszukać porozumienia. A szkoda... bo masowe protesty nikomu nie służą. Liczba zachorowań i zgonów każdego dnia rośnie. Radni mimo wszystko mieli okazję zachować się nie tylko przyzwoicie ale i odpowiedzialnie. Być może opamiętanie przyjdzie wtedy, kiedy dzienne statystyki koronawirusowe ulegną zwielokrotnieniu, albo cierpieć na chorobę i umierać będą członkowie najbliższych rodzin. Tyle, że jak nas uczy doświadczenie wówczas zamiast refleksji zacznie się poszukiwanie winnych, zapominając, że najłatwiej znaleźć ich we własnym lustrze.

.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M
M 08.11.2020, 19:44
Prawica sprzeciwiła się, twierdząc że to absurd aby kobiety miały jakieś prawa. A tak w ogóle to są histeryczkami.
Ajdejano
Ajdejano 09.11.2020, 18:55
"M-iszczu": jest ten wirus. Więc, tak jak zalecają lekarze: pij dużo wody, zimnej wody. Zyskasz dwie korzyści: łatwiej pozbędziesz się wirusa i może trochę oprzytomniejesz.
:)
:) 06.11.2020, 10:44
Trzeba przyznać, że z tą sesją to żenada:) Tak demokracje kochają, a okazuje się, że jednak dyktat mniejszości powinien obowiązywać. Natomiast brak otwartości na zmiany najlepiej pokazuje, że celem była polityczna zadyma, a nie żadne stanowisko w sprawie:)
Ajdejano
Ajdejano 05.11.2020, 14:59
Zostałem wymiksowany z tego tematu, ale jednak swoje zdanie podtrzymuję: te "występy" tych lokalnych rozrabiaków-wygibusów z PO, zupełnie pasują do tych różnych> Budków, Schetynów i innych indywiduów.
Pozdrowienia dla wylizanego cwaniaczka z krawacikiem na "gumkie".
"Miszczu": jesteś super. Tak działaj dalej. Ale, oczywiście razem z radną-nieporadną Klatką. To duża, negatywna sprawa dla waszej partii.
tomaszowianin
tomaszowianin 04.11.2020, 20:18
Radni niech się przyjrzą jak jest wykonywana praca
zdalna urzędników skarbówki a nr zajmowaniem się
głupoty
WuPe
WuPe 10.11.2020, 22:13
Właśnie, przysłowiowa pani Krysia ze skarbówki ma dostęp do danych o każdym, zna hasła i loginy choćby do profilu zaufanego. Niech będzie nierozgarnięta i zacznie korzystać ze swojego komputera domowego...
Ajdejano
Ajdejano 05.11.2020, 16:10
"Miszczu": "cóś"za dużo ćpasz. ( nie wiem, czy wiesz, że WSZĘDZIE czuwają nad nami :policja i inne służby specjalne). Więc, nie wychylaj się zbytnio - :Miszczu".

"Miszczu": radni, to są ludzie z samorządu: wojewódzkiego, powiatowego, miejskiego, gminnego. I WARA tym radnym od skarbówki. Jednak, nie wiem, czy ty to ogarniasz - "Miszczu".
Miszczu
Miszczu 05.11.2020, 21:13
Więc gdzie są te służby do kontroli
pracy skarbówki?
Jan
Jan 05.11.2020, 11:23
Radni akurat w skarbówce nic nie zdziałają. A co urzędnikowi w pracy zdalnej pomaga mąż/żona ?
M.
M. 04.11.2020, 19:59
Najgorszy jest BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI, wiedzy, własnego zdania i pragmatycznych działań! -czyli takie totalne podporządkowanie się bez obserwowania zmian, możliwości oraz zagrożeń wynikających z braku wiedzy, ale i świadomości społeczno-prawnej- (typu: "nie wychylam się, no bo po co, szef tak kazał, jest przecież dobrze", "bo może mnie zwolnią".. itp.).
W czasie tak trudnym, pandemicznym trzeba rozmawiać Panie i Panowie UM i Starostwa -dlaczego? bo jesteście przedstawicielami miasta, powiatu! Odpowiadacie za LUDZI I ICH ZDROWIE (a szpital mamy JEDEN! -i to szok, że Jest covidowy, bez przygotowanego zaplecza -np remonty, przystosowanie, sprzęt covidowski itp...)
Główne zadanie UM i Starostwa - nie tylko wdrażać to, co odgórne ustawy nakazują, ale i odpowiadać za to! Nie musicie działać według ustalonych schematów (poczytajcie -tak robią włodarze miast i powiatów w Polsce -patrzą, oceniają, sami decydują i wdrażają!).
Nie uciekajcie przed trudnymi tematami -powiem jeszcze to - opieka zdrowotna i oświata (sektory społeczne największenia zarażania) powinny być od pół roku poważnie omawiane, przygotowywane, testowane -a teraz wdrażane! (w miarę oczywiście możliwości finansowych i stopniowo!) Nie ma szkoleń dot zdalnej pracy, rozsądnych testów grupowych -a jest "co będzie, to będzie". Szok!!
Przez brak wsparcia i decyzyjności władz zakażenia i niedobór personelu w tych sektorach będą jednym, wielkim lockdownem!
Życzę TYLKO odpowiedzialnych decyzji !👍👍👍(pamiętajcie, że mieszkańcy Wam ufają ( w duuużej większości!)

Ajdejano
Ajdejano 05.11.2020, 15:05
"Miszczu": jak się czyta te twoje "filozoficzne" wypociny, to moje grube, łopaciarskie paluchy same się pocą i na moim niskim, debilowatym czole też pot się zbiera - z wysiłku myślowego, aby zrozumieć ten twój totalny bełkot.
Może nie męcz takich zwykłych ludzi takim totalnym bełkotem - co ?!?!?!
Ajdejano
Ajdejano 05.11.2020, 15:19
Dodatkowo do mojego wpisu (na różowo) powyżej.
"Miszczu": mój wcześniejszy (wczorajszy) wpis został wymiksowany. Dlaczego? Ano dlatego, że był to wpis zrozumiały, nawet przez moich zaciekłych wrogów. Natomiast, zaręczam ci, że żaden twój wpis (chłopska filozofia) nigdy nie będzie wymiksowany, bo zawsze jest to bełkot, którego nikt nie czyta.
Kto chce podpalić Polskę ? :(
Kto chce podpalić Polskę ? :( 04.11.2020, 16:14
Dziekuję za zwrocenie uwagi na te prowokacje. Dzis to jedyny portal z którego mozemy dowiedzec sie na ten temat.

Temat oczywiscie bardzo smutny.
Nieudacznicy z PO zaczynaja szczekac dopiero gdy jest cos do zniszczenia. Polityczni kibole, w normalnym zyciu, ciezkiej pracy bezradni.

Jeszcze raz dziekuje za zwrocenie uwagi.

Pozostałe