Dress code jest zdecydowanie zbyt sztywny? Załóż skarpetki w śmieszne wzory do pracy!

  • 05.11.2020, 19:00 (aktualizacja 11.11.2020, 11:42)
  • redakcja
Dress code jest zdecydowanie zbyt sztywny? Załóż skarpetki w śmieszne…

Regulaminy obowiązujące w różnych firmach czy instytucjach nie pozwalają na przesadną swobodę w kwestii ubioru. Zasady są narzucane nie bez powodu, zachowanie powagi oraz profesjonalnego wizerunku mają dla wielu organizacji fundamentalne znaczenie. Z kolei pracownicy często czują się zwyczajnie zmęczeni przestrzeganiem coraz bardziej szczegółowych wytycznych. Warto zatem poszukać okazji, aby nieco odsapnąć i wyjść poza odgórnie przyjęte schematy.

Wewnętrzne reguły rzadko kiedy dokładnie precyzują kwestię skarpetek

Oczywiście pozwalając sobie na nieco więcej niż zwykle należy zachować umiar oraz zdrowy rozsądek. Przełożeniu raczej nie będą wyrozumiali, jeżeli przyłapią kogokolwiek na nieprzestrzeganiu regulaminu. Nawet jeżeli nie wszystko zostało zawarte na piśmie, to nie każdy pryncypał będzie wystarczająco wyrozumiały, aby przymknąć oko na skarpetki daleko odbiegające od pozostałych elementów służbowego stroju. Z drugiej strony: okrycie stóp da się wystarczająco dobrze schować pod butami i spodniami, by nikt nie zwrócił na nie uwagi. Przecież wcale nie jest powiedziane, że ktokolwiek ma dostrzec nietypowy ubiór. Czasami wystarczy sama świadomość, że zakładając parę śmiesznych skarpet robi się coś wykraczającego poza obowiązujące nakazy, by zapewnić sobie dobry humor na całą resztę dnia. Pozytywny nastrój pozwala zdecydowanie lepiej znieść żmudne obowiązki, a nawet poprawia efektywność pracy!

Przełamanie konwencji za pomocą śmiesznych wzorów poprawia samopoczucie

Liczba dostępnych motywów w różnych sklepach sprawia, że każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie. Bogactwo barw robi spore wrażenie, stanowi niezwykle odświeżający kontrast w zestawieniu z garniturem, mundurem itd. Przedstawiciele firmy Candy Sox zauważają, że największą popularnością w ostatnim czasie cieszą się kompozycje przypominające zwierzęta oraz różnego rodzaju jedzenie. Zamawiając tego rodzaju skarpetki śmieszne wzory   można dobierać do osobistego gustu. Wiele projektów oferuje się w kilku wariantach, różniących się przede wszystkim kolorami. Po zakupie warto zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach dbać o odzież. Producenci dokładnie określają temperaturę prania, sposób suszenia i inne okoliczności użytkowania. W przeciwnym wypadku ze śmiesznego wzoru na skarpetkach po kilku wrzutach do pralki niewiele zostanie. A przecież po to się kupuje takie rzeczy, by czerpać z nich jak najwięcej radości!

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe