Obchody Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 10

  • 10.11.2020, 11:57 (aktualizacja 13.11.2020, 19:41)
  • M. Z.
Obchody Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 10
Przedszkole nr 10 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 8 przystąpiło we bieżącym roku szkolnym do międzynarodowego projektu edukacyjnego „ Piękna Nasza Polska Cała”.

Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Działania projektowe mają za zadanie pobudzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem. Przypadające 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości stało się okazją do szeregu działań, które miały swój finał w poniedziałek 9 listopada br.

Dzieci wraz z wychowawczyniami wykonały gazetki, plakat okolicznościowy, chorągiewki oraz przygotowały krótką inscenizację. Odbył się również konkurs recytatorski oraz było wspólne śpiewanie hymnu Polski. Dzięki kreatywności rodziców udało się zorganizować pokaz mody patriotycznej. Wszystkie dzieci miały na sobie piękne biało- czerwone kotyliony. Pani dyrektor Elżbieta Wilczyńska pogratulowała przedszkolakom pięknego występu, a paniom wychowawczyniom pomysłowości i zaangażowania. To był uroczysty, ale i bardzo wesoły dzień. 

M. Z.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe