Święto Niepodległości w Inowłodzu

  • 11.11.2020, 09:16 (aktualizacja 13.11.2020, 20:09)
  • Tekst/Foto: Piotr Gawin
Święto Niepodległości w Inowłodzu
11 listopada to dzień szczególny. Co roku wszyscy Polacy hucznie obchodzili dzień odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Organizowali się w pochodach patriotycznych, gromadzili się w miejscach poświęconych bohaterom narodowym, gdzie wspólnie śpiewali hymn, a w szkołach organizowano uroczyste akademie. Nie inaczej było w Gminie Inowłódz. Wszyscy jeszcze mamy w pamięci poprzednie obchody Święta Niepodległości w naszej gminie. Uroczyste Msze Św., morze biało-czerwonych flag dumnie powiewających nad głowami tłumnie maszerujących mieszkańców.

Zgrupowani harcerze, asysta koni i jeźdźców prowadzących pochód pod płytę pamiątkową w Parku przy OSP, wspólnie śpiewany „Mazurek Dąbrowskiego” oraz długo wspominane występy uczniów ze szkół naszej gminy.

W tym roku jednak z wiadomych przyczyn będzie inaczej. W dzień poprzedzający Święto Niepodległości delegacja władz Gminy Inowłódz, z wójtem – Bogdanem Kąckim, Przewodniczącym Rady Gminy Inowłódz Robertem Pawłowskim, Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Inowłódz Ewą Korzeniewską, Radnym Rady Gminy Inowłódz Romanem Rodakowskim, Sekretarzem Gminy Inowłódz Renatą Dąbrowicz, oraz Dyrektorem PSP Jolantą Łon, a także delegacją z Nadleśnictwa Spała, które reprezentowali: Marek Leszczyński oraz Tomasz Samek udała się pod płytę pamiątkową w Parku przy OSP by uroczyście złożyć kwiaty i symbolicznie oddać cześć walczącym o niepodległość.

Huczne uroczystości patriotyczne w Gminie Inowłódz w tym roku się nie odbędą, toteż ważne jest abyśmy wszyscy pamiętali o wywieszeniu Flagi Narodowej. W ten sposób będziemy symbolicznie uczestniczyć w obchodach Dnia Niepodległości i mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasze flagi zabierzemy na uroczysty pochód ulicami Inowłodza.

 

Tekst/Foto: Piotr Gawin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe