„Dwunastka” dla Niepodległej

  • 12.11.2020, 17:39 (aktualizacja 12.11.2020, 17:42)
  • redakcja
„Dwunastka” dla Niepodległej
11 listopada to niezwykły dzień w historii naszej Ojczyzny. Wie o tym doskonale społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim. Również i w tym roku, choć w nieco w innej formie, w SP12 podjęto wiele przedsięwzięć w celu uczczenia 102. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wśród nich warto wymienić udział w akcji „Szkoła do hymnu” zainicjowanej przez MEN oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN. We wtorek, 10 listopada o godzinie 11:11 społeczność szkoły, łącząc się on-line na platformie Classroom, odśpiewała wspólnie 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Spośród kolejnych inicjatyw podjętych dla Niepodległej należy wyszczególnić także niecodzienną lekcję patriotyzmu w formie on-line pt. „Polska słowami malowana”. Podczas tego spotkania, uczniowie i nauczyciele SP12, zaprezentowali utwory literackie o Polsce i miłości do Ojczyzny. Wykonawcy starali się podczas lekcji przedstawić nasz kraj "namalowany" słowami poetów i pisarzy.

Niecodzienne działania dla uczczenia Święta Niepodległości podjęły również dzieci z oddziału przedszkolnego „Tęczowa Akademia”. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat Święta Niepodległości poprzez rozwiązywanie zagadek związanych min. z historią powstania naszego kraju oraz z symboliką narodową. Dzieci wykonały również kotyliony i odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. 

Działania podjęte przez społeczność SP12 dla Niepodległej mają niewątpliwie wpływ na kształtowanie postaw patriotycznych i kreowanie pamięci historycznej młodego pokolenia.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe